Przekleństwo siedemnastej wiosny (Sugiru Juunana no Haru)

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Przekleństwo siedemnastej wiosny (Sugiru Juunana no Haru)

Post autor: isei » pt maja 09, 2014 1:46 pm

Obrazek

Z facebooka wydawnictwa:
Właśnie otrzymaliśmy informację o akceptacji polskiego tytułu oraz okładki dla mangi Sugiru Juunana no Haru tom 1. Data premiery planowana jest na początek czerwca 2014
Tytuł: Przekleństwo siedemnastej wiosny
Jednocześnie bardzo prosimy o wyrozumiałość w związku z ceną okładkową (22,50 zł). Jest ona wynikiem wielu czynników, w tym grubości tomiku.
Do 15 maja można jeszcze składać zamówienia na prenumeratę w naszym sklepie internetowym.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt maja 09, 2014 2:14 pm

Obwolutka niezła i tytuł ładny, jednak to logo wydawnictwa nadal mi nie pasuje :P

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » pt maja 09, 2014 2:16 pm

Ładnie zrobione skrzydełka. Czerwień przechodząca w czerń średnio pasują do obrazka na okładce.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt maja 09, 2014 2:32 pm

shaneL pisze:Czerwień przechodząca w czerń średnio pasują do obrazka na okładce.
Tak jest w oryginale, a z tego co wielokrotnie pisało wydawnictwo chcą, żeby ich wydania były jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pt maja 09, 2014 2:50 pm

Komentarz fb
Dlaczego wydajecie tylko jednotomowa zamiast długoserial? np. Magi, Haikyuu . Ale te jednotomówka ktory wydajecie jest ok ;3

Może od razu nowe wydawnictwo ma wydać Berserka? :wink: Cebulandia jak zawsze trzyma poziom adekwatny do mentalności.


Obwoluta mi się podoba, tytuł zwykłą czcionką, nie jakiś powydziwiany to jest na plus. Ten tom na 224 strony, ciekawe ile będzie miał drugi. :P

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pt maja 09, 2014 3:02 pm

Bardzo prawdopodobne jest to, że kupię ten tytuł. Do loga nic nie mam - logo jak logo, a że ludziom się nie podoba bo się nie wpasowuje w okładkę to...
Psychonauts pisze:Komentarz fb
Dlaczego wydajecie tylko jednotomowa zamiast długoserial? np. Magi, Haikyuu . Ale te jednotomówka ktory wydajecie jest ok ;3

Może od razu nowe wydawnictwo ma wydać Berserka? :wink: Cebulandia jak zawsze trzyma poziom adekwatny do mentalności.
Krótkie tytuły też nie są złe i szczerze przyznam, że jeśli są dobre to może być ich dużo na polskim rynku.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt maja 09, 2014 3:05 pm

Mnie się też to czarno-czerwone przejście nie podoba (nawet jeśli tak jest w oryginale). Wolałabym, żeby całość została utrzymana w jasnej tonacji bo tak to średnio pasuje do okładki. Nie podoba mi się też ten numerek w cieniowanym kółeczku.

Ale dość narzekania. Po dłuższym przyjrzeniu spodobała mi się czcionka użyta do zapisu tytułu. Ogromne brawa należą się również za polski tytuł. "Przekleństwo Siedemnastej Wiosny" brzmi świetnie, jest chwytliwe i zachęca do zapoznania się z zawartością mangi. Ja do tej pory nazywałam "Sugiru..." "Moją Siedemnastą Wiosną". Tytuł Ringo Ame jest dużo lepszy.
Oby jeszcze w środku wszystko grało, a będę przeszczęśliwa. Ile ja się naczekałam, żeby móc postawić to na półce...

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pt maja 09, 2014 3:06 pm

Tylko szkoda że kolory takie wyblakłe są. Tutaj widać (http://static.zerochan.net/Sugiru.Juuna ... 004646.jpg) że jest czerwony nie różowy i chyba tak jest w oryginale, bo wydawnictwo samo dodało przód okładki z tymi żywszymi kolorami.
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2014 12:57 pm przez Psychonauts, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt maja 09, 2014 3:27 pm

ninna pisze:Wolałabym, żeby całość została utrzymana w jasnej tonacji bo tak to średnio pasuje do okładki.
Ale to jest horror, więc ma być mroczno :P Może jest to jakieś ukryte nawiązanie do "przemiany" bohatera.
Aratar pisze:Do loga nic nie mam - logo jak logo, a że ludziom się nie podoba bo się nie wpasowuje w okładkę to...
Hm, mnie się po prostu nie podoba jego projekt, jest mało czytelne. Gdyby został sam obrazek, wyglądałoby to lepiej.

fishtail
Posty: 26
Rejestracja: wt sie 13, 2013 1:35 am
Status: Offline

Post autor: fishtail » pt maja 09, 2014 4:03 pm

Ten czarno-czerwony gradient wyglądałby może lepiej, gdyby przejście nie było centralnie pośrodku, ale tak jak w tym linku z oryginałem - gdzieś w okolicy dłoni/kolan tego chłopaka. Teraz wygląda tak... hm, brakuje mi słowa. Jakby cała okładka była „zrobiona”, a nie „zaprojektowana”.
Kolor też wydaje mi się trochę zbyt różowy, ale po wydrukowaniu pewnie wyjdzie ciemniejszy i będzie lepiej wyglądać.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt maja 09, 2014 5:10 pm

Okładka nieco wieje. Wie ktoś, co będzie w środku?

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pt maja 09, 2014 5:23 pm

Grisznak nic nie wieje. Chłopak jest straszony po nocach przez kobietę, której dziecko porwali(nie mam 100% pewności czy je porwali, umarło czy co tam jeszcze). Im bliżej jego siedemnastych urodzin tym bardziej wszystkie paranormalne rzeczy stają się mocniejsze i bardziej widoczne.
Gatunkowo to lekki horror + josei/shoujo
Ostatnio zmieniony pt maja 09, 2014 5:25 pm przez Aratar, łącznie zmieniany 1 raz.

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » pt maja 09, 2014 5:25 pm

Tytuł świetnie brzmi. Czcionka mi się podoba... ogólnie obwoluta jest świetna.
Czekam z niecierpliwością na premierę :twisted:

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » pt maja 09, 2014 5:28 pm

GrisznakIW pisze:Okładka nieco wieje. Wie ktoś, co będzie w środku?
Bohaterzy są kuzynostwem, więc nic tam-ten-tego nie ma :)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt maja 09, 2014 5:31 pm

Wizualnie ładne to to, pewnie kupię :) Może w przyszłości wydadzą yaoi od tej pani :)
A czerwień z tyłu okładki jak dla mnie pasuje. Jakaś żywsza się dzięki niej wydaje.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pt maja 09, 2014 5:53 pm

Chilies pisze:
GrisznakIW pisze:Okładka nieco wieje. Wie ktoś, co będzie w środku?
Bohaterzy są kuzynostwem, więc nic tam-ten-tego nie ma :)
Mówimy o mandze. O komiksie japońskim. W tym przypadku Twój model "A więc B" jest kompletnie bezwartościowy :wink:

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » pt maja 09, 2014 6:21 pm

Faust pisze:
Chilies pisze:
GrisznakIW pisze:Okładka nieco wieje. Wie ktoś, co będzie w środku?
Bohaterzy są kuzynostwem, więc nic tam-ten-tego nie ma :)
Mówimy o mandze. O komiksie japońskim. W tym przypadku Twój model "A więc B" jest kompletnie bezwartościowy :wink:
Oj wiem, wiem :P
Ale gdyby to była manga tego typu to byłoby już o niej głośno :P A w tym wypadku eliminuję prawdopodobieństwo napotkania niespodziewanej wichury (która byłaby możliwa, gdyby oni nie byli spokrewnieni) :P

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt maja 09, 2014 6:33 pm

A mi się obwoluta podoba. :) Tytuł też ładny. Coraz bardziej mnie ta manga kusi, a że krótka, to pewnie się zdecyduję.

Asako18
Adept
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 11:32 am
Status: Offline

Post autor: Asako18 » pt maja 09, 2014 7:29 pm

Polski tytuł brzmi świetnie i dobrze wygląda. Mam nadzieję, że środek będzie też na dobrym poziomie. Czekam na premierę.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt maja 09, 2014 10:20 pm

Mi też się podoba polski tytuł =D> ,tylko okładka już niezbyt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość