Ogólnie o wydawnictwie

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt kwie 08, 2016 9:22 pm

Będzie to w sprzedaży ogólnej, czy tylko limitowane sztuki na Pyrkon? Żarty jakieś :|
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt kwie 08, 2016 9:23 pm

Na Number13 nie było prenumeraty, ale na Zawrócić Czas tom 2 była. Znajoma podeszła i normalnie odebrała bo też nie wiadomo kiedy wysyłka. Ogólnie nic nie mówili, a my raczej takie nieśmiałe, żeby zapytać wprost co się z nimi dzieje :p
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt kwie 08, 2016 9:23 pm

Nie ma to jak przez 4 miesiące się nie odzywać, przyjechać z nowościami a potem narzekać na niską sprzedaż. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » pt kwie 08, 2016 9:34 pm

O kurde xD Ciekawe czy coś z tym mają zamiar zrobić, czy zwijają manatki i tyle :D

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » pt kwie 08, 2016 9:44 pm

Good joke, bro. =D>
Rozbroili mnie :D

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt kwie 08, 2016 11:17 pm

Pytałam, co się z nimi działo. Powiedzieli, że nikt nie zaglądał na fejsa, bo costam, tłumaczenie tak żadne, że nie dopytywałam. W każdym razie obiecali na niego wrócić.

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Atom » pt kwie 08, 2016 11:41 pm

Mimo wszystko dobrze słyszeć, że żyją, bo może w bólach, bo w bólach, ale jednak uda im się wydać do końca lament jagnięcia, który bardzo lubię.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob kwie 09, 2016 3:15 pm

Z jednej strony dobrze, że wracają, z drugiej szkoda, że z żadnym tytułem, który by mnie interesował. Czy ktoś z Was mógłby ich podpytać o "Ayutę"? Zamierzają jeszcze ją wydać?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob kwie 09, 2016 5:34 pm

Jakby ktoś szukał nowości...
http://www.empik.com/szukaj/produkt?pub ... ublishDesc
Empik wiedział szybciej od nas ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob kwie 09, 2016 7:14 pm

Acony też dodali długo przed wydaniem, jeszcze trochę i Empik zostanie najważniejszym źródłem informacji o premierach mang :lol: Może datę premier od JG też zaczną przewidywać.

Trudno traktować poważnie wydawnictwo, które zachowuje się tak jak obecnie Ringo Ame :? Po przejechaniu się na Taidze i PetShopie czekam, aż wydadzą cały Lament Jagnięcia i dopiero wtedy spróbuję zapoznać się z tą mangą, ale jak widzę, nie jest to wcale takie pewne.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob kwie 09, 2016 10:45 pm

Mixik pisze:Pytałam, co się z nimi działo. Powiedzieli, że nikt nie zaglądał na fejsa, bo costam, tłumaczenie tak żadne, że nie dopytywałam. W każdym razie obiecali na niego wrócić.
Rozpłynęli się w niebycie na parę miesięcy. Żadnego kontaktu, żadnych informacji. Przydałoby się jakieś wyjaśnienie. Oficjalne, a nie jak ktoś podszedł i się zapytał.

Szczerze? Strach od nich cokolwiek kupować. A w przedsprzedaży to już w ogóle. Jakby zapowiedzieli jeszcze coś ciekawego, będę kupować gdy już ukaże się całość. Za wyjątkiem jednotomówek, bo tu nie ma ryzyka zostania z niedokończoną serią.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz kwie 10, 2016 2:24 pm

Generalnie zachowywali się tak, jakby zniknęli max. miesiąc i nic się właściwie nie stało. Nie chciałam się wkurzać i nie pomyślałam, żeby dopytać, dlaczego brak oficjalnego oświadczenia na fejsie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz kwie 10, 2016 2:49 pm

Nie czaję wydawnictwa. :roll: Niech robią tak dalej, a padną. Konkurencja nie śpi.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » ndz kwie 10, 2016 3:04 pm

A jak jest u nich z mailem? Może po prostu jak ktoś im zada pytanie mailem i tam odpowiadają to nie widzą potrzeby udzielania tej informacji gdzie indziej :P Ej i przestańcie zło wróżyć, mają wydać lament do końca.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz kwie 10, 2016 5:07 pm

Rozmawiałam z Panią od nich w piątek. Nie potrafiła mi powiedzieć, dlaczego się nie odzywali. Cały czas powtarzała, że jest jej przykro i taka sytuacja na pewno się już nie powtórzy. Pani mówiła bardzo cicho, wyglądała jak zagubiona dziewczynka. Z tego szeptu udało mi się dosłyszeć, że wydawnictwo cały czas pracowało, ich tytuły były non stop dostępne w empiku. Ayuta, drugi tom Lucky Number mają pojawić się na Magni. Lament prawdopodobnie też. Nie wiem, czy dobrze usłyszałam. Ogólnie Lament sprzedaje im się bardzo słabo i raczej nie będzie wychodził regularnie. Za to bardzo dobrą sprzedażą cieszą się tytuły Yamamoto i możemy w przyszłości liczyć na inne jej mangi. Oprócz tego Ringo stara się o dwa nowe tytuły, ale nie wiem jak długie są. W każdym bądź razie ma być to "coś innego".
Chyba tyle. Mają się odezwać jak wrócą z konwentu.
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 10, 2016 5:38 pm

Może będą sprzedawać swoje mangi tylko na konwentach? A to że Lament sprzedaje się słabo, a yaoi Kotetsuko dobrze nie jest jakimś dużym zaskoczeniem.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz kwie 10, 2016 5:52 pm

Sayuki78 pisze:Może będą sprzedawać swoje mangi tylko na konwentach?
Deji podawała wyżej link do Empiku, gdzie można zamówić nowości, więc raczej nie :P
SallyCzarownica pisze:Cały czas powtarzała, że jest jej przykro i taka sytuacja na pewno się już nie powtórzy.
Ja tam od nich i tak będę tylko pakować się w zakończone serie bo tłumaczenie "nie odzywaliśmy się bo tak" do mnie nie przemawia.
SallyCzarownica pisze: drugi tom Lucky Number mają pojawić się na Magni.
To teraz przechodzą w miesięczny tryb wydawania? :P Bo jeżeli dobrze widzę, to Magni jest pod koniec maja.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 10, 2016 6:02 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » ndz kwie 10, 2016 5:59 pm

Kupiłem u nich dresy z Hogwartem, więc też potwierdzam, że żyją i faktycznie jakaś nie do końca ogarnięta babka tam siedziała ;)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz kwie 10, 2016 6:16 pm

Angu pisze:To teraz przechodzą w miesięczny tryb wydawania? :P Bo jeżeli dobrze widzę, to Magni jest pod koniec maja.

Tłumaczenia były gotowe w styczniu (na innej stronie jest wypowiedź tłumaczki z aska), więc...
Obrazek

Slayerka
Status: Offline

Post autor: Slayerka » ndz kwie 10, 2016 6:31 pm

A orientuje się koś może, czy oba tytuły będą dostępne w innych sklepach? A jeśli tak, to czy niedługo po konwencie?

Oczywiście mam takie szczęście że oba tytuły wyszły tuż prze tym jak ma przyjść zamówieni z gildii... xP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości