Ogólnie o wydawnictwie

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
ODPOWIEDZ
filipekw1
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie

Post autor: filipekw1 » sob mar 01, 2014 5:14 pm

Na początku były spekulacje,i plotki. Później wydawało się że to żart. A teraz gdy wydało pierwszą mangę okazuje się że to najprawdziwsza prawda. Czyżby szykowało się nam solidne wydawnictwo? A może jakaś niszowa papka? Zobaczymy.



Jak dla mnie to namnożyło się tych wydawnictw. No bo policzmy. 1-JPF,2-Waneko,3-JG,4-Hanami,5-Kotori,6-Yumegari,7-TCD (jeśli je w ogóle uznamy za wydawnictwo MANGOWE),8-Taiga,9-Ringo Ame. Teraz podejrzewam na rynku będzie wielki odstrzał i najsłabsi odpadną. Więc proszę,obstawiamy zakłady ile Ringo Ame wytrzyma na rynku? ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob mar 01, 2014 6:13 pm przez filipekw1, łącznie zmieniany 1 raz.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » sob mar 01, 2014 5:23 pm

Dobrze, że powstał nowy temat o Ringo Ame, ale popraw trochę ten tekst. Interpunkcja i np. dziwne wstawianie spacji przed znakiem zapytania lub brak spacji po kropce :/

Sayuki78
Status: Offline

Re: Ogólnie o wydawnictwie

Post autor: Sayuki78 » sob mar 01, 2014 5:41 pm

filipekw1 pisze:TCD (jeśli je w ogóle uznamy za wydawnictwo MANGOWE)
A wydali jakieś mangi? No właśnie :)

Mnie tam na chwilę obecną Ringo ni chłodzi ni grzeje. Dia Game pewnie kupię, ale nie nastawiam się na rewelacje jakieś.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob mar 01, 2014 5:58 pm

Mi akurat podoba się obecny stan rzeczy. Im więcej wydawnictw specjalizujących się w yaoi, tym więcej miejsca na nie-yaoi w kalendarzach większych wydawnictw.

Zarkarys
Status: Offline

Post autor: Zarkarys » sob mar 01, 2014 6:00 pm

U mnie podobnie jak powyżej. Jak na razie nowe wydawnictwo nie wzbudza we mnie większych emocji. Ot, po prostu jest. Dia Game nie kupię, bo tytuł kompletnie mi nie pod pasował, ale poczekam na kolejne zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob mar 01, 2014 6:07 pm

Fenek Alfa pisze:Mi akurat podoba się obecny stan rzeczy. Im więcej wydawnictw specjalizujących się w yaoi, tym więcej miejsca na nie-yaoi w kalendarzach większych wydawnictw.
Chyba, że te większe wydawnictwa popatrzą, popatrzą jeszcze chwilę i pomyślą, że skoro tyle tego jest, to może też spróbują..? Zwlaszcza, że tyle innych wydawnictw w to inwestuje ;) Każdy nowy na rynku gatunek tak zaczynał.popatrzmy na seineny JPFu na przyklad...
Obrazek

filipekw1
Status: Offline

Post autor: filipekw1 » sob mar 01, 2014 6:22 pm

Sayuki78 pisze:A wydali jakieś mangi? No właśnie
Owszem wydali.Polskie XD. Sami na stronie mają napisane "Wydawnictwo mangowo-literackie". Dlatego też wyróżniłem słowo mangowe

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob mar 01, 2014 6:24 pm

Pfff, takie coś to ja sobie mogę sama wydać. Też będę mieć wtedy wydawnictwo mangowe?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob mar 01, 2014 7:39 pm

filipekw1 pisze:
Sayuki78 pisze:A wydali jakieś mangi? No właśnie
Owszem wydali.Polskie XD. Sami na stronie mają napisane "Wydawnictwo mangowo-literackie". Dlatego też wyróżniłem słowo mangowe
Na tej zasadzie to by ten dział się nieźle rozrósł. Aha, widziałem te ich "mangi" na konwencie. Poważnie, większość tu obecnych lepiej rysuje, nawet jeśli nigdy tego nie robiła. To było naprawdę traumatyczne przeżycie. Nie mam nic przeciwko doujinshi, czytałem sporo krajowych pozycji tego typu, ale czegoś tak tragicznego na oczy nie widziałem.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob mar 01, 2014 7:51 pm

Na dobrą sprawę można dorzucić też wydawnictwo komiksowe :p

co do samego wydawnictwa... Poczekam aż wydadzą coś nie yaoi o ile wydadzą :roll:

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob mar 01, 2014 8:17 pm

chodzi mi o to że autor tematu ich nie uwzględniła podając/licząc wydawnictwa :p
Ostatnio zmieniony sob mar 01, 2014 8:44 pm przez daniel122, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob mar 01, 2014 8:43 pm

daniel122 pisze:chodzi mi o to że autorka tematu
autor* zobacz na znaczek :)

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob mar 01, 2014 8:45 pm

nie przyjrzałem się, a kolor nicku mnie zmylił :P

filipekw1
Status: Offline

Post autor: filipekw1 » sob mar 01, 2014 9:10 pm

GrisznakIW pisze:Poważnie, większość tu obecnych lepiej rysuje, nawet jeśli nigdy tego nie robiła.
Zgadzam się. Miałem kiedyś w łapkach "Viva la Fifa" i "Czarna Walkiria". Kreska mnie rozwaliła. U CW sama okładka jest badziewna,a okładki VlF świecą pustkami. Czy tylko mi się zdaje czy postaci w tejże "mandze" wyglądają jakby (może dziwnie to zabrzmi) nie było w nich życia. Jak przeglądam mangi czy manhwy czuję ,że postacie nie są płaskie. W VlF odniosłem wrażenie że ludziki to wycinki z kartonu. Gratulacje za okładkę. Okropna =D> . Przynajmniej cena jest w porządku. 13 zł. Ale może to świadczyć o liczbie stron. Jeśli tak,to powinni ją jeszcze zaniżyć.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob mar 01, 2014 10:00 pm

filipekw1 pisze:obstawiamy zakłady ile Ringo Ame wytrzyma na rynku?
A co jest do wygrania?

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » sob mar 01, 2014 10:14 pm

A co jest do wygrania?
tomik Dia Game - Jaskol fajto, fajto~!

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob mar 01, 2014 10:18 pm

Chrno pisze:
A co jest do wygrania?
tomik Dia Game - Jaskol fajto, fajto~!
Obrazek

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » sob mar 01, 2014 10:19 pm

filipekw1 pisze:Przynajmniej cena jest w porządku. 13 zł. Ale może to świadczyć o liczbie stron. Jeśli tak,to powinni ją jeszcze zaniżyć.
Oj, wolnego. Brzmisz tak, jakby "Viva la Fifa" była wydana przez to całe TCD (miło by było, gdyby skrót był rozwinięty w pierwszym poście, a nie, tak ni z gruchy, ni z pietruchy, pierwszy raz na oczy widzę). Akurat ten komiks autorka wydała samodzielnie.
filipekw1 pisze:Czy tylko mi się zdaje czy postaci w tejże "mandze" wyglądają jakby (może dziwnie to zabrzmi) nie było w nich życia. Jak przeglądam mangi czy manhwy czuję ,że postacie nie są płaskie. W VlF odniosłem wrażenie że ludziki to wycinki z kartonu.
Co ty porównujesz? Mangi, za które dorosły człowiek po często wielu latach doskonalenia kreski/próbach/one-shotach/byciu pomocnikiem u innego mangaki/cokolwiek wydaje pod presją, ale za przyzwoitą kasę, z doujinami robionymi w dużej mierze dla radochy? Żaden to obiektywizm. W końcu nawet dobrzy mangacy musieli zaczynać od gorszych prac, więc pierwsze koty za płoty.

Mnie się te "ludziki z kartonu" w "Viva la Fifa!" bardzo podobają :P Ma fajny humor i to sportówka!

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob mar 01, 2014 10:24 pm

filipekw1 pisze:
GrisznakIW pisze:Poważnie, większość tu obecnych lepiej rysuje, nawet jeśli nigdy tego nie robiła.
Zgadzam się. Miałem kiedyś w łapkach "Viva la Fifa" i "Czarna Walkiria". Kreska mnie rozwaliła. U CW sama okładka jest badziewna,a okładki VlF świecą pustkami. Czy tylko mi się zdaje czy postaci w tejże "mandze" wyglądają jakby (może dziwnie to zabrzmi) nie było w nich życia. Jak przeglądam mangi czy manhwy czuję ,że postacie nie są płaskie. W VlF odniosłem wrażenie że ludziki to wycinki z kartonu. Gratulacje za okładkę. Okropna =D> . Przynajmniej cena jest w porządku. 13 zł. Ale może to świadczyć o liczbie stron. Jeśli tak,to powinni ją jeszcze zaniżyć.
Przy "Czarnej Walkirii" "Viva la Fifa" to poziom wręcz "Slam Dunk".

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob mar 01, 2014 11:09 pm

Wszystko ma lepszy poziom od tego koszmaru. Biedy Harry ;(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości