Ringo Ame - nowe wydawnictwo?

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
Zablokowany
Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pn sty 27, 2014 7:09 pm

Grisznak ma rację, jest nisza na wszelkie ecchi/hentai, nadal jest nisza GL, nadal jest nisza dla Higurashi i spółki oraz im podobnych. Jest też dla "starszych mang", dla sci-fi, dla fantasy, dla sportówek, dla kuchennych, dla mang sztuk walki, dla "historycznych", dla gekiga czy bara...

Tylko każda z tych nisz to wielkie ryzyko i pytanie czy Polski rynek jest w stanie je przyjąć.
Ostatnio zmieniony pn sty 27, 2014 7:56 pm przez Shakkaho, łącznie zmieniany 1 raz.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn sty 27, 2014 7:23 pm

Nisza w moim rozumieniu to - w tym przypadku - niezagospodarowana część rynku na gatunek na który jest pobyt, a nie brak jakiegoś konkretnego gatunku w ogóle. Więc większość z wymienionych może być co najmniej nietrafionym pomysłem.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn sty 27, 2014 7:28 pm

Shakkaho pisze: jest nisza na wszelkie ecchi/hentai
Ecchi wydało swego czasu Waneko i się na nim przejechało. Nie ma czegoś takiego jak "popularne hentaie w Polsce" wystarczy podejść do pierwszej lepszej osoby i się spytać o znany hentai. Polskie prawo też niczego nie ułatwia w tej materii. (więcej argumentów przeciw w dziale o ecchi i hentai)
Shakkaho pisze:nadal jest nisza GL
Girl love, tak? Waneko właśnie wyda tytuł z tego gatunku jak się sprzeda nie zdziwię się, jak pojawią się kolejne.
Shakkaho pisze:Higurashi
Nowe wydawnictwo nie dostałoby licencji na tak popularny Japonii tytuł.
Shakkaho pisze: "starszych mang"
mnie się wydaje ze ich powoli jest za dużo, bo w Polsce mangi kupują GIMNAZJALISTKI a nie dorośli, a niedługo wyjdzie Monster, cała paleta mang Ito, OPM, Emma, Inne mega mangi i Ludwig kakumei. No i powieść graficzna.
Shakkaho pisze:sci-fi
7 miliardów igieł i było ich 11 ?
Shakkaho pisze: dla gekiga czy bara...
Wierzysz że ktoś to u nas kupi...albo raczej że opłaca się to wydać?

o sztukach walk jest bodaj The breaker.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pn sty 27, 2014 8:00 pm

gg gonia, tak gwoli poprawności: "starsze mangi" to dla mnie Hagio Moto, a nie Kaori Yuki (a przynajmniej nie Ludwik). GL w tej konkretnej chwili wciąż jest niszą i gdyby wydać coś teraz, w tym samym czasie co Waneko, to wciąż można swoje ugrać. Napisałam też "Higurashi i spółka", czyli cały typ horrorowo-kryminalny.

I pierwsze tomy The Breaker mają na razie ze sztukami walki tyle wspólnego co Było ich 11 ze sci-fi: tag na okładce i w sumie tyle. :P

Powtórzę też: "Tylko każda z tych nisz to wielkie ryzyko i pytanie czy Polski rynek jest w stanie je przyjąć." (W poprzednim poście zjadło mi słowa)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn sty 27, 2014 8:01 pm

Wierzysz że ktoś to u nas kupi...albo raczej że opłaca się to wydać?
Polskie prawo też niczego nie ułatwia w tej materii. (więcej argumentów przeciw w dziale o ecchi i hentai)
Tylko widzisz, identyczne argumenty (podparte dodatkowo przykładem Saishy) przez wiele lat padały na konferencjach wydawniczych, kiedy dopytywano się o yaoi. Żadne z wydawnictw nie zakładało nawet próby dotykania tego, gdyż uznano a priori, że yaoi się w Polsce nie sprzeda, że nie będzie na to klientów itd. Tymczasem Kotori wydaje gejmangę za gejmangą i źle na tym nie wychodzi. Czyli czasem ryzyko się opłaca.

Poza tym, dziś wchodzenie na rynek mangowy i tak jest ryzykiem przy tak dużym jego nasyceniu. Pytanie zatem brzmi - czy bardziej opłaca się celować w jakąś niewielką, ale nieruszaną do tej pory część rynku, czy też próbować się wcisnąć w jego główny segment, gdzie grają więksi i silniejsi. A umówmy się, nie będzie dla Ringo Ame taryfy ulgowej, to nie te czasy.
Nowe wydawnictwo nie dostałoby licencji na tak popularny Japonii tytuł.
Taiga dostała na "Pet Shop of Horrors". A Higurashi nie jest już przecież pozycją pierwszej młodości, za rok stuknie 10 lat, odkąd wystartowała pierwsza manga.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sty 27, 2014 8:08 pm

gg gonia pisze:Ecchi wydało swego czasu Waneko i się na nim przejechało.
Pojechało się,bo w HL jest mało ecchi,a w dodatku ludzie dowiedzieli się o cenzurze.

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Krylan » pn sty 27, 2014 8:12 pm

Ja nie rozumiem osób, które twierdzą, że osoby się tu wypowiadające są hejterami, którzy lubią na coś ponarzekać. Kiedy dosyć niedawno powstała Taiga, popłynęły całkiem miłe słowa, bo pierwsze wrażenie zrobili na fanach świetne. I nawet dla osoby, której od razu zapowiedziane tytuły nie przypadły do gustu (takiej jak ja), wydawnictwo się pokazało od dobrej i profesjonalnej strony.
Ringo Ame robi zupełnie na odwrót, więc chyba oczywistym jest, że nam się to nie podoba i o tym mówimy (jak to oni określili - "cenzuralnymi uwagami")? Jak na razie, całość składa się ze znalezionych w internecie obrazków oraz darmowym (i w dodatku kiepskim) schemacie WordPressa. Żadnych informacji ani o samym wydawnictwie, ani o tym, co mają wydać już podobno w lutym.

Po prostu robią to źle, a my tylko to oceniamy.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn sty 27, 2014 8:46 pm

Czepiliscie sie tego tytulu na luty. Napisali ze prawdopodobnie w lutym. A tak ogolnie to tajga tez ma miec jakie nowy tytul w lutym i nic nie mowili jeszcze i jakos kink ich za to nie hejtuje. I monster ma byc w lutym. Nic nie wiadomo. Ale tylko nowemu wydawnictwu sie obrywa :p

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » pn sty 27, 2014 9:06 pm

Hanami? Hanami żyje w innym świecie, przez co czasami zapominam o tym wydawnictwie. :D Grunt, że wiemy, co wyda. Taiga czeka na podpisaną umowę, więc nie dziwię się, że na chwilę obecną nic nie mówią. Z Ringo Ame sytuacja jest nieco inna - ponoć mają licencję, już szykują tomik, a nie chcą nic powiedzieć o swoim debiucie na rynku. Według mnie to zachowanie jest trochę niepoważne. Skoro już się zapowiadają, wypadałoby poinformować czytelników, co mają w planach. Taiga nie robiła takiego sztucznego szumu wokół siebie, nie zapowiedziała "czegoś", podała konkretne tytuły i wszyscy (albo większość) byli zadowoleni. Ringo Ame samą stroną internetową się nie popisało (te arty...), więc obawy o jakość tłumaczeń i wydań są jak najbardziej uzasadnione, jednak na razie mam dość neutralne nastawienie do nowego gracza na naszym ryneczku. Poczekam, aż coś wydadzą. Może wyjdą na ludzi? Pamiętacie o Yumegari sprzed roku? Teraz ich komiksy są naprawdę ładnie wydane. Jest nadzieja.

Makoto
Status: Offline

Post autor: Makoto » pn sty 27, 2014 10:10 pm

O jakiś nowy ryzykant? Cóż ciekawa informacja, nie powiem. Chwilowo, jednak nie podoba mi się trochę ich postępowanie odnośnie tego, że ponoć maja juz licencję, a tajemnicę robią. No chyba, że chcą poczekać, az omik juz zostanie wydrukowany. Póki jednak nie zobaczę czy oni sobie poradzą u nas, to mam nadzieję, że tym ich tytułem nie jest jakaś manga, którą chciałbym u nas zobaczyć wydaną, typu hikaru, higurashi, hunter (tak wiem 3H). Oczywiście wiem, ze początkujące wydawnictwo nie ma szans na takie tytuły, jednak służyły tutaj jako porównanie. No nic przekonamy się jak to wszystko wyjdzie w praniu. Na razie trzymam za nich kciuki.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pn sty 27, 2014 10:25 pm

totalnie mi to lata koło nosa, wygląda na prowokację, a jeśli nią nie jest, to niech ich pogańscy bożkowie, Yoda i Kryspin mają w opiece...

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn sty 27, 2014 10:28 pm

A najlepsze jest to, że prawdopodobnie gdyby nie post Iris to znacznie mniej osób by wiedziało o tym wydawnictwie = wiecie, że właśnie sami nakręcamy im darmową promocję :P?

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn sty 27, 2014 11:04 pm

Alextasha pisze:A najlepsze jest to, że prawdopodobnie gdyby nie post Iris to znacznie mniej osób by wiedziało o tym wydawnictwie = wiecie, że właśnie sami nakręcamy im darmową promocję :P?
Nain, kiedy właśnie miałem zakładać nowy temat to zauważyłem, że towarzyszka Iris mnie ubiegła :evil:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt sty 28, 2014 12:12 am

Daminox pisze:
Alextasha pisze:A najlepsze jest to, że prawdopodobnie gdyby nie post Iris to znacznie mniej osób by wiedziało o tym wydawnictwie = wiecie, że właśnie sami nakręcamy im darmową promocję :P?
Nain, kiedy właśnie miałem zakładać nowy temat to zauważyłem, że towarzyszka Iris mnie ubiegła :evil:
Że tak powiem "peszek" :D tak czy siak nie zmienia to faktu, że sami rozkręciliśmy im ruch na stronie :D

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » wt sty 28, 2014 2:59 am

Słodki Jezu na patyku, podyskutowałbym z niektórymi, ale obecnie mam ważniejsze rzeczy do robienia :( Może jak wydadzą pierwszy tom (i skonczy się sesja), to napisze coś więcej, ale (nie wymienając) niektórzy przesadzają.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » śr sty 29, 2014 1:28 pm

Prezentujemy nasze nowe logo. Możecie je już zobaczyć na naszej stronie internetowej i fb.

Autorką wszelkich zmian i grafiki jest nasza edytorka :)

Pozdrawiamy
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr sty 29, 2014 1:34 pm

Wiem, czepiam się ale... Po prawej stronie to jabłko jakieś kanciaste jest. Ale i tak lepiej wygląda niż poprzednie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr sty 29, 2014 1:53 pm

Na grzbietach mang będzie to w wersji 1x1?
Nadal teoria, a brak praktyki. :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fishtail
Posty: 26
Rejestracja: wt sie 13, 2013 1:35 am
Status: Offline

Post autor: fishtail » śr sty 29, 2014 3:01 pm

Z ich strony:
A teraz komunikat specjalny!
Tytuł podamy dziś wieczorem lub jutro rano – znaczy się najprawdopodobniej koło północy ;)

Małego przecieku ze środka tomiku możecie oczekiwac nawet wcześniej.

Część z Was prosiła o dreszczyk emocji i oczekiwania.

Już teraz mówimy więc, że w tytule wystepuje pewien słodziak, ciacho i kupiec a fani gatunku chętnie wgryzą się w tomik i lektura zapewne ich wessie.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr sty 29, 2014 3:06 pm

Już teraz mówimy więc, że w tytule wystepuje pewien słodziak, ciacho i kupiec a fani gatunku chętnie wgryzą się w tomik i lektura zapewne ich wessie.
Wtf... Jak z jakiegoś blogaska ta zapowiedź...
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Zablokowany

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości