Ringo Ame - nowe wydawnictwo?

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » ndz sty 26, 2014 4:39 pm

No niefajny ma start nowe wydawnictwo.

[ Dodano: Nie 26 Sty, 2014 ]
Co do loga:
Skoro już pojawił się taki post to chę wyjaśnić tą kwestię. Nasze logo powstało na podstawie poniższego zdjęcia jabłka. Twórcy wyżej wymienionej aplikacji różwnież musieli posłużyć się tym zdjęciem do stworzenia swojej grafiki. Podczas projektowania logo nie wiedzieliśmy, że podobne do niego jest wykorzystywane. Niemniej jednak otrzymaliśmy już wiadomości od fanów w tej kwestii, a nie chcemy byc wiązani w jakikolwiek sposób z tą lub inną aplikacją. Twórcy aplikacji maja takie same prawa do poniższego zdjęcia jak i my. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że niektórzy błędnie ten fakt interpretują i nie chcemy żadnych nieporozumień, zastanowimy się nad modyfikcją loga wydawnictwa.

fishtail
Posty: 26
Rejestracja: wt sie 13, 2013 1:35 am
Status: Offline

Post autor: fishtail » ndz sty 26, 2014 5:26 pm

Twórcy aplikacji maja takie same prawa do poniższego zdjęcia jak i my.
Czyli żadne...? Gdyby naprawdę kontaktowali się z twórcą zdjęcia, poinformowałby ich, że jest już używane jako logo czegoś innego - oczywiście o ile twórcy tej appki legalnie je wykorzystali.

Jak na razie wydawnictwo sprawia wrażenie kompletnego braku profesjonalizmu. Jeżeli uda mu się wystartować, mam nadzieję, że z czasem choć trochę go nabierze.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz sty 26, 2014 5:33 pm

Mnie chodziło w sprawie loga o funkcjonalność. Widziałam je w rozmiarze awatarowym, ledwie da się odczytać co trzeba, a oni chcą dokładnie takie umieszczać na grzebietach mang. :?

I tak, wydawnictwo stosujące tanie tricki psychologiczne dla mnie bawi się fanami. Niestety.

PS Serio muszę pisać, że analogia do JG dotyczyła tylko argumentu "nie mogą nie lubić bo nic jeszcze nie wydali"? :roll:

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz sty 26, 2014 5:50 pm

Skoro logo Taigi było złe, bo kojarzyło się z Toradorą, to logo Ringo Ame jest tragiczne. Na facebooku pojawiły się głosy, że nie jest profesjonalne, ale ono nawet nie jest poprawne. Jakoś nie widzę rastrów na powierzchni 1 na 1 cm. Może i się nie znam, ale tak jest.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » ndz sty 26, 2014 5:59 pm

Shakkaho pisze:
Nie chcieliśmy już dłużej trzymać fanów w niepewności.
Najpierw stosują najtańszy trick, czyli mimochodem wmawiają, że już mieli fanów zanim w ogóle powstała strona
Jesteś pewna, że chodziło im o swoich fanów, a nie po prostu o fanów mangi?

Na chwilę obecną to wydawnictwo mnie nie interesuje. Jak coś wydadzą, to może bliżej się przyjrzę... a logo mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz sty 26, 2014 6:05 pm

Z tą funkcjonalnością (a właściwie jej brakiem) to racja. Logo jest za bardzo przekombinowane, powinni zmienić to na coś prostego. Najlepiej niech zatrudnią do jego wykonania kogoś, kto się na tym zna.

PS. Aż musiałam sprawdzić, co to jest to całe "ringo ame". Wiedziałam, że coś z jabłkiem ale to "ame" było dla mnie tajemnicą :oops:.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » ndz sty 26, 2014 6:26 pm

Shakkaho pisze:Dwa proste tricki by ludzie na nich nie psioczyli i nie zapomnieli za dwa dni. Dziękuję, postoję, jak najdalej od tego.
Shakkaho pisze:Dobra, ja oficjalnie robię focha na wydawnictwo. Może i grafika nie mają, może i informatyka nie mają, a z przełożeniem teorii na praktykę (logo...) też u nich kiepsko.
Jednego gimbohejtera mniej.

W każdym razie mimo, iż jestem przekonany, że na rynku długo nie wytrzymają chciałbym aby choć jeden tytuł wydali, ot dla zapisania się w historii :D
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz sty 26, 2014 6:52 pm

Kto niby uwierzy w to, że zaprojektowali dokładnie takie samo logo, szczegół w szczegół?
Pls, zobaczymy, może coś wydadzą (pewno nic, ale można poczekać).

Edward Snowden
Status: Offline

Post autor: Edward Snowden » ndz sty 26, 2014 7:05 pm

Dla rozwiania wątpliwości:

http://reverseip.domaintools.com/search/?q=ringoame.pl


Prosty zabieg reverse image search loga zwraca dość ciekawy wynik:

jabłko z loga - http://a2.mzstatic.com/us/r30/Purple/v4 ... ihpzya.png

oryginał - http://www.istockphoto.com/image-zoom/1 ... 6284-3.jpg
który można nabyć tu: http://www.istockphoto.com/stock-photo- ... -apple.php

można śmiało wysnuć przypuszczenie, że jabłko z istock zostało potraktowane pewnego rodzaju filtrem aby pozbyć się linii znaku wodnego

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz sty 26, 2014 7:18 pm

Katori pisze:Kto niby uwierzy w to, że zaprojektowali dokładnie takie samo logo, szczegół w szczegół?
To nie do końca tak, że zaprojektowali tę grafikę od zera. Chodzi o to że kupili ją, a później tylko potraktowali napisem "ringo ame". To tak jakby do zdjęcia jabłka dorzucić "apple" i stwierdzić, że oto mamy logo dla jednej z największych, globalnych marek.

O, coś takiego.

Obrazek
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz sty 26, 2014 7:22 pm

Edward Snowden pisze:można śmiało wysnuć przypuszczenie, że jabłko z istock zostało potraktowane pewnego rodzaju filtrem aby pozbyć się linii znaku wodnego
co za problem zrobić vectora samemu, bądź przez stronkę vectormagic.com

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz sty 26, 2014 9:51 pm

Mephisto pisze:Jednego gimbohejtera mniej.
Hamuj wodze, bo przeginasz. Dokładnie napisałam za co już mają u mnie minusy, więc takie gadki rzucaj sobie do lustra nie do mnie.

I pisanie, że "nie chcieli fanów trzymać w niepewności tworzeniem strony znaczy, że byli jacyś fani widzący o samych "planach" powstania wydawnictwa zanim pojawiła się strona.
Dla mnie to tania manipulacja i tyle.

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Post autor: Nitka » ndz sty 26, 2014 10:29 pm

Shakkaho pisze:
Mephisto pisze:Jednego gimbohejtera mniej.
Hamuj wodze, bo przeginasz. Dokładnie napisałam za co już mają u mnie minusy, więc takie gadki rzucaj sobie do lustra nie do mnie.

I pisanie, że "nie chcieli fanów trzymać w niepewności tworzeniem strony znaczy, że byli jacyś fani widzący o samych "planach" powstania wydawnictwa zanim pojawiła się strona.
Dla mnie to tania manipulacja i tyle.
Strasznie się pienisz... Nie rozumiem po co tak się nakręcać, skoro to tylko wzbudza negatywne (i niezdrowe) emocje. Nowe wydawnictwo? Ok. Fochowanie się na nie? Ok, Twoja sprawa (chociaż osobiście wydaje mi się to śmieszne - mam do tego prawo, podobnie jak Ty do focha ;).
Póki wydawnictwo nie wyda jakiegoś tytułu, to jego pojawienie się na rynku nie robi na mnie żadnego wrażenia, ani nie wzbudza specjalnych emocji. Nie wiążę z nim żadnych oczekiwań - jeśli coś się pojawi, to super, a jak nie, to też nie będę tego głęboko przeżywać.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz sty 26, 2014 11:19 pm

Jeszcze ciekawostka z ich strony:
Bedziemy nadawac numery ISBN. Skad pomysl, ze nie bedziemy? Pierwszy tytul ma juz swoj przyznany numer.
Wiec jeszcze raz: TAK dla numerow ISBN.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz sty 26, 2014 11:37 pm

Nitka, przeczytaj swój post, przeczytaj post Mephisto i zgadnij czemu jego mnie wpienia, a twój nie. :roll:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn sty 27, 2014 7:06 am

Czekałem, aż ktoś założy ten temat i chciałem się dołączyć do dyskusji, ale wiecie co? Gdy was czytam, robi mi się niedobrze, więc raczej zrezygnuje...

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn sty 27, 2014 9:59 am

No niestety, acep się nam tu zrobił.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn sty 27, 2014 10:57 am

GrisznakIW pisze:No niestety, acep się nam tu zrobił.
Tylko nie to Q.Q na acepie zostały same hejtery....

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn sty 27, 2014 11:18 am

Podchodzę z dużym dystansem do tego nowego wydawnictwa. Jeśli jest prawdziwe, życzę im jak najlepiej. Jeśli to prowokacja, to mogli się bardziej postarać. Chciałem wziąć udział w dyskusji, ale mam podobne odczucia co Grey.
gg gonia pisze:Nisze są zapełnione i zapełniane stopniowo przez już działające wydawnictwa które z każdą wydaną pozycją mogą liczyć na lepsze licencje. Wydawnictwo startujące w momencie braku niszy do zapełniania sporo ryzykuje.
Moje pierwsze skojarzenie było bardzo podobne. Ale jak pisał Grisznak, może akurat w coś trafią.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn sty 27, 2014 11:32 am

Ja się obawiam, że Ringo Ame po prostu będzie próbowało wepchać się w to, co już jest, wydając jakiegoś szojca czy jaojca. Dlatego przyjemną niespodzianką będzie, jeśli wyda coś poza którymś z tych dwóch gatunków.
Ciągle czekam, aż się ktoś odważy spróbować z jakimś science fiction albo hentai (ale jakimś nowoczesnym i typowym, a nie takim nie wiadomo co, jak "Miłość..."). Na sportowe nie liczę - to w większości tasiemce, a debiutant nie dostanie raczej licencji na "Kuroko...", "Prince od Tennis", "Slam Dunk" czy "Majora". Do tego mechy - kolejny podgatunek nieobecny u nas bodaj od czasów "Gundam Wing". Poza tym - horrory. Ten nurt jest u nas obecny od niedawna, ale się przyjmuje (vide popularność mang Ito, wydania 6000 czy Resident Evil). A tu japoński komiks ma sporo do zaoferowania, poza tym horrory nie należą do długich mang.

Zablokowany

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości