Ringo Ame - nowe wydawnictwo?

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr sty 29, 2014 5:56 pm

Daminox pisze:Większość wypowiedzi w tym temacie sięga dna, więc może wstrzymajmy się na chwilę z komentowaniem?
Normalnie próbowałbym podgrzewać dramę, ale trafiłem na reddicie na ważny Crunchyroll Guest Pass i jestem zajęty streamowaniem anime w 1080p.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sty 29, 2014 6:03 pm

Fenek Alfa pisze:
Daminox pisze:Większość wypowiedzi w tym temacie sięga dna, więc może wstrzymajmy się na chwilę z komentowaniem?
Normalnie próbowałbym podgrzewać dramę, ale trafiłem na reddicie na ważny Crunchyroll Guest Pass i jestem zajęty streamowaniem anime w 1080p.
Tobie wolno, reszcie nie [-X
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » śr sty 29, 2014 6:55 pm

Może to "Dia Game"? :p

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr sty 29, 2014 8:43 pm

Jeśli to faktycznie yaoi, to... Ech, będzie totalny przesyt gejozy na rynku. :|

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr sty 29, 2014 8:45 pm

Mixik pisze:Jeśli to faktycznie yaoi, to... Ech, będzie totalny przesyt gejozy na rynku. :|
+1. Co za dużo, to nie zdrowo.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 29, 2014 8:48 pm

Ktoś się w końcu na tym wyłoży, a wtedy się skończy zabawa.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr sty 29, 2014 8:55 pm

Katori pisze:Mixik napisał/a:
Jeśli to faktycznie yaoi, to... Ech, będzie totalny przesyt gejozy na rynku. :|


+1. Co za dużo, to nie zdrowo.
A jak wychodzi horror za horrorom to jakoś się nikt nie boi przesytu.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sty 29, 2014 8:56 pm

gg gonia, bo w horrorach nie ma dwóch facetów w wiadomych czynnościach :P
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr sty 29, 2014 8:59 pm

Najlepiej, żeby w ogóle przestano wydawać gejozę, nie? :roll:
GrisznakIW pisze:Ktoś się w końcu na tym wyłoży, a wtedy się skończy zabawa.
Czy ja wiem? Odnoszę wrażenie, że na yaoicach wydawnictwa nawet nieźle zarabiają.

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » śr sty 29, 2014 9:26 pm

Skoro jest popyt na shounen aie i yaoi, to co w tym dziwnego? Aż takie to złe, że wydawnictwa dzięki popularności "gejozy" mogą sobie pozwolić na droższe licencje (kto wie, może kiedyś Kotori swoimi yaoicami zarobi na Berserka ;))? Nie rozumiem reakcji co poniektórych - kiedy ktoś ogłasza licencję na yaoi, to narzekania, że mogli wydać coś lepszego, a jak jest coś "hetero", to na fb setki komentarzy o tym, jaki to portfel pusty i nie ma za co mang kupować.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » śr sty 29, 2014 9:29 pm

maurycy pisze:Skoro jest popyt na shounen aie i yaoi, to co w tym dziwnego? Aż takie to złe, że wydawnictwa dzięki popularności "gejozy" mogą sobie pozwolić na droższe licencje (kto wie, może kiedyś Kotori swoimi yaoicami zarobi na Berserka ;))? Nie rozumiem reakcji co poniektórych - kiedy ktoś ogłasza licencję na yaoi, to narzekania, że mogli wydać coś lepszego, a jak jest coś "hetero", to na fb setki komentarzy o tym, jaki to portfel pusty i nie ma za co mang kupować.
Hm każdy lubi co innego, więc to chyba jasne, ze skoro wydają jakies yaoi, ktoś nie lubi yaoi twierdzi, ze mogli wydać coś lepszego, bo do nich to nie przemawia. Pomijając fakt, ze ostatnio wysyp jest tytułów z tego gatunku. A i tak jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził, narzekania zawsze będą ;)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr sty 29, 2014 9:35 pm

Jaki wysyp? Bez przesady, w tym roku ile yaoiców wyjdzie? Chyba tylko 4 nowe tytuły. Samych shoujo i shounenów będzie więcej.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 29, 2014 9:37 pm

Sayuki78 pisze:Najlepiej, żeby w ogóle przestano wydawać gejozę, nie? :roll:
GrisznakIW pisze:Ktoś się w końcu na tym wyłoży, a wtedy się skończy zabawa.
Czy ja wiem? Odnoszę wrażenie, że na yaoicach wydawnictwa nawet nieźle zarabiają.
Owszem, ale to nadal jest nisza. Na tej niszy jedzie się nieźle, bo tytułów jest stosunkowo niewiele, więc czytelniczki je kupują. W pewnym momencie jednak może nastąpić przeładowanie - umówmy się, to nie jest tak pojemna nisza jak np. shoneny. I wówczas nagle wszystko się pierdyknie, po czym wydawcy znowu na jakieś 10 lat uznają, że yaoi to kiepski biznes.

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » śr sty 29, 2014 9:43 pm

GrisznakIW pisze:Owszem, ale to nadal jest nisza. Na tej niszy jedzie się nieźle, bo tytułów jest stosunkowo niewiele, więc czytelniczki je kupują. W pewnym momencie jednak może nastąpić przeładowanie - umówmy się, to nie jest tak pojemna nisza jak np. shoneny. I wówczas nagle wszystko się pierdyknie, po czym wydawcy znowu na jakieś 10 lat uznają, że yaoi to kiepski biznes.
Wielka Trójka nie padnie gdy się mniejsze wydawnictwa na yaoi przejadą :roll: . Shoneny czy horrory nadal będą. Martwisz się co będzie z rynkiem yaoi?

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » śr sty 29, 2014 9:49 pm

Alzea pisze:Hm każdy lubi co innego, więc to chyba jasne, ze skoro wydają jakies yaoi, ktoś nie lubi yaoi twierdzi, ze mogli wydać coś lepszego, bo do nich to nie przemawia. Pomijając fakt, ze ostatnio wysyp jest tytułów z tego gatunku. A i tak jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził, narzekania zawsze będą ;)
Nie chodzi mi o samo niezadowolenie z danego tytułu, no bo wiadomo, każdy ma prawo do własnego zdania (zresztą, sam fakt bycia yaoist[k]ą nie świadczy o tym, że będzie się wielbić każdy tego typu tytuł na kolanach) - ale o samo wyrażanie dezaprobaty wydawania danego gatunku dla zasady - tak jak np. ostatnie narzekania na nadmiar shoujosów na rynku polskim. Jest to oczywiste, że preferowane są gatunki "unisexowe" lub typowo dziewczęce, skoro większość potencjalnych nabywców (tudzież przedstawicielek płci żeńskiej) właśnie nimi byłaby zainteresowana, więc cóż, tak naprawdę samo narzekanie na raczej naturalny w tym wypadku proces niewiele zdziała.

I Grisznak ma trochę racji (choć ja widzę to troszeczkę inaczej) - imho na przykład spora część yaoi ma naprawdę kiepską kreskę i marną fabułę (choć oczywiście nie wszystkie). Kiedy w yaoicach będzie można dosłownie przebierać, te słabsze, wydawane tylko ze względu na to, że opisują zbliżenia męsko-męskie, będą oczywiście przynosiły znacznie słabsze dochody, a zniechęcone spadkiem sprzedaży wydawnictwa, zamiast dobierać tytuły staranniej, mogą zrazić się do yaoi/s-ai na dłuższy czas. Chociaż nie sądzę, że nastąpi to zbyt szybko.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 29, 2014 9:55 pm

shaneL pisze:
GrisznakIW pisze:Owszem, ale to nadal jest nisza. Na tej niszy jedzie się nieźle, bo tytułów jest stosunkowo niewiele, więc czytelniczki je kupują. W pewnym momencie jednak może nastąpić przeładowanie - umówmy się, to nie jest tak pojemna nisza jak np. shoneny. I wówczas nagle wszystko się pierdyknie, po czym wydawcy znowu na jakieś 10 lat uznają, że yaoi to kiepski biznes.
Wielka Trójka nie padnie gdy się mniejsze wydawnictwa na yaoi przejadą :roll: . Shoneny czy horrory nadal będą. Martwisz się co będzie z rynkiem yaoi?
Raczej mam nadzieję, że wydawcy tychże pójdą powoli w inną stronę. Rozmawiałem kiedyś o tym z szefową Kotori i powiedziała wprost - dobrych, popularnych yaoi jest w sumie niewiele, a rynek się nimi nasyci dość szybko. Widać zresztą, że już to zrozumieli, bo wydają te "Kwiaty grzechu".
Mnie akurat różnorodność na naszym rynku cieszy i nie przeszkadza mi fakt wydawania yaoi. Acz cieszyłbym się nawet bardziej, gdyby ta różnorodność dalej się poszerzała.

eviane
Status: Offline

Post autor: eviane » śr sty 29, 2014 10:37 pm

Różnorodność, ale też jakość! Przede wszystkim fabularną. Mniej ważny gatunek, najważniejsza dobra historia. Ale to też chyba nisza prawda? Bo mało jednak tego dojrzałego czytelnika co wybrałaby bardziej wymagające historie.

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » śr sty 29, 2014 10:55 pm

maurycy pisze:Kiedy w yaoicach będzie można dosłownie przebierać, te słabsze, wydawane tylko ze względu na to, że opisują zbliżenia męsko-męskie, będą oczywiście przynosiły znacznie słabsze dochody, a zniechęcone spadkiem sprzedaży wydawnictwa, zamiast dobierać tytuły staranniej, mogą zrazić się do yaoi/s-ai na dłuższy czas.
Ale to nie jest tak że wszyscy autorzy przestali tworzyć mangi i rynek jest ograniczony :) Przecież będą powstawały kolejne, które będą stały na wysokim poziomie.
Tak samo nie zabraknie odbiorców - kiedy jedni, hm, "wyrosną" z yaoi/s-ai, to pojawią się nowe fanki ;)

Yaoice to właściwie dobry biznes - niewiele anime na ich podstawie powstaje, więc chętni sięgają częściej po mangi. Z innymi gatunkami bywa, że "obejrzę anime i po co mam kupować mangę".
Osobiście mi to zwisa czy je wydają czy nie, jestem cierpliwą osobą i poczekam na tytuły które chciałabym mieć na półce :)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr sty 29, 2014 11:54 pm

gg gonia pisze:A jak wychodzi horror za horrorom to jakoś się nikt nie boi przesytu.
Bo NIE MA przesytu w tej kwestii, co uzasadnił Daminox w temacie Studia JG.
Sayuki78 pisze:Najlepiej, żeby w ogóle przestano wydawać gejozę, nie?
TAK! :lol: Żeby to była jeszcze DOBRA gejoza to pół biedy...

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw sty 30, 2014 12:16 am

Akurat w tym roku wyjdzie trochę dobrej gejozy :P I oby wychodziło jej jak najwięcej.

Zablokowany

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość