Ringo Ame - nowe wydawnictwo?

Dział dotyczący mang wydawanych przez wydawnictwo Ringo Ame i wszystkiego tego, co z nimi i z samym wydawnictwem związane.
Zablokowany
Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Ringo Ame - nowe wydawnictwo?

Post autor: Iris » sob sty 25, 2014 1:31 pm

Właśnie się dowiedziałam, że powstało nowe wydawnictwo. Ciekawe, czy to prawda. Jeśli tak, zastanawiam się, jak to odbije się na naszym mangowym ryneczku.

Strona internetowa: http://ringoame.pl/
Na razie zbyt wiele na niej nie ma... Co mnie trochę dziwi, bo gdy Taiga wkroczyła na rynek, od razu zapowiedziała trzy nowości i miała ładnie opisaną stronę. Na chwilę obecną aż nie mogę uwierzyć, że powstało kolejne wydawnictwo. Wydaje mi się, że to może być jakiś żart, ale poczekamy - zobaczymy. ;)
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 1:38 pm przez Iris, łącznie zmieniany 2 razy.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sty 25, 2014 1:35 pm

Taa, info z 9 stycznia, że "na dniach" podadzą tytuł, i zapowiedź, że otrzymamy go w lutym do rąk.
Przed chwila napisali tez na fejsie: "Już wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy".

A, i fanowski obrazek pozbawiony źródła na stronie. :lol:

To mogę już być sceptyczna i wróżyć kolejne Arashi? :?

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » sob sty 25, 2014 1:40 pm

No nic, zobaczymy co z tego wyjdzie. Pośledzić nie zaszkodzi :P

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob sty 25, 2014 1:41 pm

No zobaczymy, co z tego wyniknie. Patrząc na logo z dorobionym na szybko napisem i grafiki użyte na stronie... wątpliwe, że to wypali.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 25, 2014 1:48 pm

Sceptycyzm się przeze mnie przelewa, ale czekam niecierpliwie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sty 25, 2014 1:51 pm

Tak btw, czy wstawianie na stronę "czyjejś" grafiki bez słowa czyja ona jest nie podpada po paragraf? Nieźle by zaczynali.

Logo bym się nie czepiała, to Taigi też z początku straszyło po nocach, to Yumegari też nie powala.
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 1:52 pm przez Shakkaho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob sty 25, 2014 1:52 pm

Mnie to w sumie ni ziębi ni grzeje. Póki co i tak to raczej wydawnictwo-widmo. Jak zaczną coś wydawać to będzie można zacząć jakąkolwiek dyskusję.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 25, 2014 1:52 pm

Shakkaho pisze:Tak btw, czy wstawianie na stronę "czyjejś" grafiki bez słowa czyja ona jest nie podpada po paragraf? Nieźle by zaczynali.
Hmm, to zależy, ale źródło być musi, a ponadto powinni opłacić grafikę.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob sty 25, 2014 1:55 pm

Podpierniczony art, zero konkretów... Jak na trolla to zbyt słabe, a jak na wydawnictwo...
To mogę już być sceptyczna i wróżyć kolejne Arashi?
Ej, Arashi przynajmniej wydało jakąś mangę, dzięki czemu mam w kolekcji jednego Tezukę wydanego w Polsce. Inna sprawa, że do dziś mnie zastanawia, czy oni to wydali legalnie, na licencji...

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob sty 25, 2014 1:56 pm

Fakt, te podpierniczone arty nieźle rażą. Bleh.

[ Dodano: Sob 25 Sty, 2014 ]
GrisznakIW pisze:Podpierniczony art, zero konkretów... Jak na trolla to zbyt słabe, a jak na wydawnictwo...
Też się zastanawiałam czy to troll, ale... no lol :lol:

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » sob sty 25, 2014 1:59 pm

Hmm, to zależy, ale źródło być musi, a ponadto powinni opłacić grafikę.
Jak opłacisz grafikę lub dostaniesz na to zgodę posiadacza praw autorskich bez płacenia, to nie musisz podawać źródła - nie wnikam jak jest w tym przypadku.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob sty 25, 2014 2:01 pm

Pierwsze słyszę :p niby fajnie że nowe wydawnictwo no ale zero info i wgl. Według mnie kiepsko jak na początek.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sty 25, 2014 2:04 pm

Grisznak, ja bardziej w kwestii pojawienia i zniknięcia mówiłam. Z drugiej strony, jakby podzielili los Arashi i wydali jedną świetną mangę i padli to zawsze lepiej niżby padli przed wydaniem czegokolwiek.
wolę wróżyć kolejne Arashi niż Omikami.

I co do legalności... że niby na skanach wydali czy jak, że niby bez licencji? O.o Tak sie w ogóle da?

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » sob sty 25, 2014 2:05 pm

Dziwne to trochę. Wydawnictwo utworzone prawie miesiąc temu, a forum Waneko dowiaduje się o nim dopiero teraz? :lol: No i ten art Sayori na stronie głównej, i pisanie nazwy swojego wydawnictwa po japońsku?
Co do grafiki - arty Sayori są naprawdę popularne, i łatwo rozpoznawalne... Wątpię, żeby dostali pozwolenie na wykorzystanie jej pracy, i to bez podanego źródła... No ale cóż. Jeśli to wszystko jest na poważnie, to powodzenia życzę. Zwłaszcza, że w tym roku będzie chyba ciężko przebić się nowemu wydawnictwu :P

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob sty 25, 2014 2:12 pm

(klik)

Coś mi tu śmierdzi bardziej lipnym wydawnictwem niż trollem.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 25, 2014 2:12 pm

Shakkaho pisze:
I co do legalności... że niby na skanach wydali czy jak, że niby bez licencji? O.o Tak sie w ogóle da?
Piwo da się kupić bez dowodu to i wydać mangę bez licencji też się da. Może analogia wydaje się głupia, ale taka jest prawda. Zwyczajnie trzeba przeskanować tomik, przetłumaczyć, opłacić drukarnię i wydać.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob sty 25, 2014 2:19 pm

LOL - jeśli to wypali, to będę miała kolejnego "chłopca do bicia" :lol:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob sty 25, 2014 2:23 pm

I co do legalności... że niby na skanach wydali czy jak, że niby bez licencji? O.o Tak sie w ogóle da?
Da się. Kiedyś w Polsce wyszło "wydane" na drukarce laserowej "Count Sex Bomb" bodajże, gość natłukł tego kilkaset sztuk i wszystko mu zeszło na jednym czy dwóch konwentach.

Generalnie, od ludzi z branży złyszałem, że Tezuka Productions nie jest firmą, która lekką ręką rozdaje licencje. A tu firma znikąd i dostaje licencję na "Metropolis"? Chociaż w liście płac jest zapisane, że dostali ją przez "Kageshima Agency", więc kto wie, może i tak było?

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sty 25, 2014 2:33 pm

Zwyczajnie trzeba przeskanować tomik, przetłumaczyć, opłacić drukarnię i wydać.
O.O To że jeszcze nikt hentajów albo doujinów nie trzaska na lewo i nie rozdaje na konwentach. :lol:

Aż zajrzałam w swoje Metropolis, i faktycznie: prawa nabyte od Tezuka etc poprzez Agencję Kashima. Może mieli farta. :P

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » sob sty 25, 2014 2:34 pm

strona wygląda trochę mało profesjonalnie,ale dopóki nic nie wydadzą nie ma co się ekscytować. Oczywiście mam nadzieje że wypali bo może dostaniemy w zamian jakąś ciekawą mangę
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Ringo Ame”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości