Deadman Wonderland #1

Temat dotyczący wszystkiego tego, co związane z tłumaczeniem/wydaniem/inne polskiego wydania tej mangi.
Nozomi
Posty: 97
Rejestracja: pt lis 30, 2012 3:01 pm
Status: Offline

Post autor: Nozomi » sob cze 21, 2014 9:23 am

Czyli pierwszy tomik będzie miał w sumie aż 6 kolorowych stron? Tzn. 3, w których śpiewana ta piosenka o Dzięciołku, następnie 2 strony, na których są postacie z Deadmana i 1 z tym więzieniem?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob cze 21, 2014 10:31 am

Teoretycznie 8, tak naprawdę 7. 2 z bohaterami, 1 ta którą widać na przykładowych stronach + 3 "śpiewane" + kolorowa wersja okładki. Ta jedna teoretyczna to spis treści który jest drukowany kolorowy ale z racji bycia czarnobiałym to ten kolor na nim średnio widać
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw cze 26, 2014 3:05 pm

Udało się z wysyłką, czy jest przełożona na jutro?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw cze 26, 2014 4:01 pm

Udało się ;)

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt cze 27, 2014 9:16 pm

W Galerii Krakowskiej i w Komiksiarni DW już czeka na potencjalnych nabywców. Przeglądałem ten tomik wypada bardzo dobrze. Dużo kolorowych stron na początku, do których chyba nie da się przyczepić. Porządnie sklejony tomik, dobrze trzyma się go w ręce.
Nawet podoba mi się kreska w tej mandze, wciąż myślę nad zakupem. Tylko liczba tomów boli...

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » sob cze 28, 2014 7:16 pm

Chyba z żałosci, ze tylko tyle zostało wydanych. :lol:
Cieszę się, że nie będę musiał się martwic, że po zakonczeniu BR, nie będę mial żadnej serii od waneko do zbierania. Gdyby tak jeszcze wydali coś w przyszłym roku rownie dobrego w serii seinen. Na razie udaje im się trafic.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz cze 29, 2014 5:32 pm

Dla mnie 13 tomów to dużo.
Dodam jeszcze do poprzedniej wiadomości, że wczoraj byłem przy okazji w innym Empiku w Krakowie i zostały tam tylko 3 tomy DW o_O

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » ndz cze 29, 2014 7:42 pm

18 złotych raz na dwa miesiące to nie majątek. Zrezygnujesz z jednej czy dwóch paczek fajek i bez problemu odłożysz :wink: .

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » ndz cze 29, 2014 8:43 pm

A jak ktoś nie pali to można sobie odłożyć z pieniędzy na jedzenie zawsze.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pn cze 30, 2014 6:40 am

Psychonauts pisze: jak ktoś nie pali to można sobie odłożyć z pieniędzy na jedzenie zawsze.
good idea :)

Grafito
Status: Offline

Post autor: Grafito » pn cze 30, 2014 1:31 pm

Przyszła mi własnie Manga ^^ Super wykonanie i pomysł z zakładką super! :D

@edit

Irytuje mnie tylko że kolorowa okładka jest "nakładana" :c

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn cze 30, 2014 1:50 pm

Masz na myśli obwolutę? :|

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lip 01, 2014 5:02 pm

Deadman przyszedł dziś. Eh kolejna (druga) prenumerata u Waneko i z drugą są problemy. Oprócz tego, że ostatnie strony trzymają się już tylko z sobie znanych powodów wszystko obite i pogięte. Szczerze? Ze wszystkich jakich korzystałem do tej pory, sklepik Waneko wypada najgorzej.

Tak więc jeśli bonusy Was nie przyciągają nie polecam tam zamawiać.

Ps. Sama manga jak wspominałem nieraz - absolutnie mnie raduje, a kolorowe strony na plus. Obwoluta matowa (gdyby nie urazy) też prezentuje się świetnie.

Ps.2 Tak, reklamuje. Ale nie wiem czy nie zażyczą sobie odesłania (co w przypadku gdzie dołożyłem zdj byłoby absurdem, podnosząc ostateczną cenę do śmiesznego pułapu.) Ale JPF nigdy nie kazał mi odsyłać, więc mam nadzieje, że tutaj jest podobnie....
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt lip 01, 2014 5:19 pm

Co prawda nie wiem jak prezentują się te uszkodzenia, ale jak dla mnie kombinacja jednostkowego błędu w druku (te końcowe strony, niestety nie da rady przed wysłaniem zbadać pod tym kątem wszystkich egzemplarzy) plus Poczty Polskiej, czyli rzeczy na które nie mamy wpływu. Jak najbardziej reklamuj, przy okazji odpisałem ci też na twojego tweeta w którym poruszyłeś ten sam problem.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lip 01, 2014 5:26 pm

wataken pisze:na które nie mamy wpływu.
Absolutnie zdaje sobie z tego sprawę. Ale boli i tak. Zwłaszcza, że no sam Wiesz jaki mam do niej stosunek :(
wataken pisze:Jak najbardziej reklamuj, przy okazji odpisałem ci też na twojego tweeta w którym poruszyłeś ten sam problem.
Dzięki wielkie za szybką reakcję (ah to podejście do klienta) :D Oby za drugi razem doszło całe
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt lip 01, 2014 5:44 pm

Mephisto pisze:Ps.2 Tak, reklamuje. Ale nie wiem czy nie zażyczą sobie odesłania (co w przypadku gdzie dołożyłem zdj byłoby absurdem, podnosząc ostateczną cenę do śmiesznego pułapu.) Ale JPF nigdy nie kazał mi odsyłać, więc mam nadzieje, że tutaj jest podobnie....
Jak nie musiałeś odsyłać to skandal! założę sobie tweeta i też będę nagłaśniał takie sprawy, bo mi kazali odsyłać :(

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt lip 01, 2014 6:07 pm

Mangi Waneko kupuje tylko w prenumeracie (Battle Royal, SS, Madoki, Dogs, DW, Ścieżki Młodości, Jednotomówki...) i jakoś nie zdarzyło mi się trafić na jakieś uszkodzenia. Więc bym nie przesadzał.

Sam komiks jest w porządku, cieszę się, że zaklepałem sobie wcześniej drugi tom.
Tylko strasznie w nim przeklinają... No ale może jestem przewrażliwiony.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lip 01, 2014 6:23 pm

Krzych_Ayanami pisze:Tylko strasznie w nim przeklinają... No ale może jestem przewrażliwiony.
Kiedy patrze na Bleache i inne tego typu, gdzie najcięższym kalibrem jest "szlag" i "cholera" nawet jak krew zalewa cały horyzont - cieszę się, że w Deadmanie i polityce tłumaczy Waneko tak to wygląda.
Krzych_Ayanami pisze:Więc bym nie przesadzał.


Nie wykluczam, że zwyczajnie do tej pory miałem pecha. Po prostu w tym przypadku mnie to wybitnie rusza.
Jak nie musiałeś odsyłać to skandal! założę sobie tweeta i też będę nagłaśniał takie sprawy, bo mi kazali odsyłać
Trzeba było być psychofanem, i namówić tylu ludzi do zakupu ile ja :P
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt lip 01, 2014 6:43 pm

O ile się nie mylę to odsyła się na koszt sklepu, nie klienta;) Tak tylko mówię.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » wt lip 01, 2014 8:14 pm

Meph, nie martw się, nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszło. Bedziesz miał dwa egzemplarze. Jeden do czytania/pozyczania, a drugi kolekcjonerski na półkę. Jak na fana numer jeden przystalo. :P
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Deadman Wonderland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość