Deadman Wonderland #1

Temat dotyczący wszystkiego tego, co związane z tłumaczeniem/wydaniem/inne polskiego wydania tej mangi.
Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw lip 10, 2014 10:16 pm

graczykij pisze:Ale jak zobaczyłam Mimo bycia z rodzaju shounen to zgrzytnęłam zębami
Co do tego sformułowania to rzeczywiście coś nie zagrało. Podczas pisania miałem na myśli "bycia z rodzaju <mang> shounen", ale skoro to aż tak razi - zmieniłem to zdanie.
graczykij pisze:Faktycznie przekombinowałeś i to w sferze językowej, jak i składniowej. Przyznałeś, że napisałeś go w nieprzystępny sposób. Pamiętaj, że nie piszesz, by pochwalić się Twoją znajomością słownictwa, ale po to, by inni to czytali. Więc nie utrudniaj odbioru, jeśli nie musisz.
Mhm też naszła mnie refleksja, że jednak skoro to recenzja mangi o takim a nie innym targecie komplikowanie szyków zdań i słownictwa było zbędne. Na przyszłość zdecydowanie zachowam manierę prostszych i nie kombinowanych form.
graczykij pisze:Poza tym w recenzji zabrakło mi jasnego przedstawienia ogólnej fabuły. Znalazłam też kilka sformułowań, które wzbudzają moją wątpliwość co do ich poprawności.
Wydarzenia z pierwszego tomu są w większości jedynie początkowym pretekstem. Jakiekolwiek większe nakreślanie fabuły będzie możliwe dopiero przy następnych tomach. Zwłaszcza, że w zasadzie opis na tyle obwoluty zawiera najważniejsze. Co do wątpliwie poprawnych sformułowań nic ni stoi na przeszkodzie by podesłać pw ;)

Generalnie merytorycznie wydaje mi się wszystko w porządku, ale może rzeczywiście tego rodzaju stylistykę zostawię na bloga - nie kombinując. I pisać jednak tak, jak reckę Monstera.

W każdym razie dzięki wielkie za opinie :wink:
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw lip 17, 2014 4:34 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję pierwszego tomu "Deadman Wonderland".

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw lip 17, 2014 6:00 pm

Waneko przypomniało na swojej stronie o tym tytule, więc ja też pozwolę sobie napisać o nim dwa zdania. Tomik ostatecznie kupiłem, bo stwierdziłem, że jeśli mnie zainteresuje to nie ma co czekać, szczególnie rozplanowałem porządnie swój grafik z nadchodzącymi wydatkami i jakoś znalazło się miejsce dla pierwszego tomiku. Skłamię, jeśli nie napiszę, że po małych poszukiwaniach jednak mnie zaciekawił.
(Właściwy tekst odtąd)
Samemu wydaniu nie można nic zarzucić, nie jest to nowość. Mam jednak wrażenie, że ten tomik jest bardziej sklejony niż część wydawanych teraz przez Waneko tytułów, takich jak Pandora, Karneval czy Ścieżki Młodości. Może różnica jest niewielka, może to kwestia ilości stron, ale mam wrażenie, że trzeba trochę mocniej go otworzyć. Marginesy też są podobne, więc to dla mnie nie nowość. Bolą jednak środki stron, gdzie rysunek podzielony jest na dwie strony. Wygląda to jakby w jego środku był wycięty pasek. Przykład na ostatnim obrazku tutaj: http://mangarnia.blogspot.com/2014/07/r ... tom-1.html
Może się czepiam, bo nie widzę, żeby ktoś się na to skarżył, ale mi to akurat przeszkadza.
Raziła mnie też cała góra wulgaryzmów, których używa tam chyba każdy bohater, nawet zarządca tego parku, czy jakaś wysoko postawiona szycha (nie było powiedziane kim ta postać tak naprawdę jest, ale stwierdzam, że jest to dwie z możliwości). Wiem, że grupa docelowa je lubi, ale dla mnie zakłócało to trochę odbiór. Widocznie nie nastawiłem się do tego tak, jak powinienem :f
Po drugi tomik też sięgnę z ciekawości. Czy będę kontynuował zakup? Nie wiem, po nim się okaże. Tak naprawdę żadna z postaci mnie wywołała u mnie większych emocji. Główny bohater jest strasznie mdły, Shiro ma tylko fajny wygląd, a źli są źli, bo są źli.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn sie 04, 2014 5:23 pm

Ja ostatecznie też skusiłam się na kupno 1 tomu. Wcześniej obejrzałam anime. Miało swoje wady ale mimo wszystko historia potrafiła wciągnąć. W dodatku manga posiada kilka interesujących bohaterów (Senji <3 ale od początku lubiłam też Yo).
Skoro wspominam o anime - troszkę się zdziwiłam, że w mandze nie było sceny z tym "filmikiem" na rozprawie - bo ten filmik mnie przekonał, że jest jakaś podstawa do skazania Ganty. Tutaj cały proces to niecałe dwie strony. No ale cóż to w końcu tylko wprowadzenie i pretekst do całej historii w więzieniu...
Zgadzam się z zarzutami wulgaryzmy - za dużo ich. Na szczęście na FB Waneko już wspomniało, że trochę to stonują.
Mangę dalej zamierzam kupować - ale tyle ostatnio ciekawych zapowiedzi, że nie wiem jak mam rozplanować fundusze :P
Obrazek

diwad122
Status: Offline

Post autor: diwad122 » pn wrz 08, 2014 9:05 pm

Może i ktoś powiedzieć dlaczego nie ma tego tomu w sklepie?

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn wrz 08, 2014 9:23 pm

diwad122 pisze:Może i ktoś powiedzieć dlaczego nie ma tego tomu w sklepie?
Bo się wyprzedał. Niedługo dojdzie dodruk.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn wrz 08, 2014 9:24 pm

Za jakieś 2 tygodnie powinien znowu być dostępny, może ciut dłużej.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pt wrz 12, 2014 8:01 pm

:lol: W końcu znalazłem trochę czasu i przeczytałem.
Na początku muszę zaznaczyć, że wcześniej nie miałem styczności z tym tytułem, owszem, coś tam się słyszało, ale nie miałem czasu na animce, czy skany.
Jak zaczął się wyścig (te wahadła), to moją pierwszą myślą było:
" :shock: :lol: ...Hahaha, Nieamerykańscy Gladiatorzy! :lol: " (kto zna Lobo, powinien wiedzieć, o czym mówię)

A generalnie o samej mandze nie wiem co myśleć, pomysł niby fajny, ale niezbyt mnie wciągnęło... kupię jeszcze dwa tomy, może będzie lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Deadman Wonderland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość