Wydanie

Temat dotyczący wszystkiego tego, co związane z tłumaczeniem/wydaniem/inne polskiego wydania tej mangi.
Psychonauts
Status: Offline

Wydanie

Post autor: Psychonauts » wt lut 25, 2014 5:00 pm

Bardzo się cieszę z nowego tytułu. Jednak chciałbym żeby czcionki były jak w silver spoon, bo są najlepsze. Tyle ode mnie, macie moją kasę. :)
Ostatnio zmieniony wt lut 25, 2014 5:12 pm przez Psychonauts, łącznie zmieniany 1 raz.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » wt lut 25, 2014 5:03 pm

kojarzę tylko tytuł z "nazwy" można rzec. A czy warto kupić? może ktoś mi poda plusy i minusy serii w większym lub mniejszym stopniu? :P

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt lut 25, 2014 5:13 pm

daniel122,
Dużo krwi i flaków i wszystko dokładnie pokazane, wiec jak ktoś nie przepada za takimi klimatami to może sobie z miejsca odpuścić. fabuła jest ciekawa, postaci sporo i bardzo różnorodne, nie przypominam sobie by któraś była wkurzająca.
Dużo psychodelii, trochę nieścisłości ale ogólnie seria naprawdę dobra, no i jest zakończona.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt lut 25, 2014 5:30 pm

Krew i flaki... a gdzie większy format? :P Przecież ta seria idealnie się do niego nadaje... Nawet (tfu!) Shingeki sie go doczekalo, a kreska tam jest... dosyc szczególna. Praktycznie tyke samo tomów, z czego SnK wciąż wychodzi, a Deadman nie...
Ten dzień jest zarówno wspanialy jak i smutny :(
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt lut 25, 2014 5:31 pm

Mały format boli tym bardziej, że takie Dogsy też mają większy.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt lut 25, 2014 5:34 pm

Takie Dogsy? Takie Silver Spoon raczej...
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt lut 25, 2014 5:36 pm

Nie chodziło mi o to, że "takie", ale że są tematycznie troszeczkę zbliżone. :wink:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt lut 25, 2014 5:41 pm

To wciąż boli, niezależnie od tego jak na to spojrzysz ;)
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » wt lut 25, 2014 5:45 pm

gg gonia : dzięki. Może się skuszę :p

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » wt lut 25, 2014 5:51 pm

ja niewiele o tej mandze wiem, czytałam chyba kiedyś recenzję, bo coś mi dzwoni, okładki mi się podobają, więc nie mówię "nie", jakieś rekomendacje?

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt lut 25, 2014 5:59 pm

Dlaczego Mephisto się tu jeszcze nie wypowiedział? :lol:
Raczej nie zamierzam kupować DW, a mały format wcale nie działa na korzyść mangi. Pewnie odpuszczę.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt lut 25, 2014 6:07 pm

Tak teraz doczytałam, że mały format, to boli, zwłaszcza, że Dogsy mają ;< Co nie zmienia faktu, ze i tak kupię...

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt lut 25, 2014 6:11 pm

Jestem w lekkim szoku, że będzie mały format... Kupię, ale szkoda, naprawdę szkoda. :|

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » wt lut 25, 2014 6:32 pm

Myślałam nawet nad kupieniem tego tytułu, ale brak większego formatu nie zachęca. Prawdopodobnie tylko zjawiskowy plakat przekona mnie do zamówienia prenumeraty na pierwszy tom. :lol:

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » wt lut 25, 2014 6:36 pm

Mi również szkoda, że DW nie załapało się na większy rozmiar, ale rozumiem. Po pierwsze to podobna kreskowa liga co Pandora i tego typu mangi. Po drugie, chociaż spory rozlew krwi mógłby wskazywać, że w pewien sposób manga jest podobna do DOGSów, to jednak DW jest krwawym, bo krwawym, ale shounenem. Ja mangę bardzo lubię, ale jednak założenie większego formatu jest takie, że mangi mają trafiać również w trochę starszych odbiorców. Nie wydaje mi się, żeby DW aż tak bardzo się na to nadawał.

Jeśli się jednak rozmyślicie i zrobicie Deadmana większego, to też z pocałowaniem rączki wezmę :)

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » wt lut 25, 2014 7:35 pm

Co do czcionki w mandze, to myśleliście może nad comic san? Bo nieraz najprostrze rozwiązania są najlepsze. Chociaż dalej jestem za tą z silver spoon ;)

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lut 25, 2014 7:56 pm

Hm, ja to z tych zaślepionych fanów- nie umiem obiektywnie ocenić tej mangi.
Rekomendacje bezsprzeczną dam- kreska nie jest absolutnie pandorowa itd, nie wiem kto na to wpadł, zerknijcie w internecie jak naprawdę to wygląda.
Jest krwawo, poważnie sporo psychodelii i irracjonalności (co jednocześnie jest plusem i minusem). Dodatkowo tag dramat nie jest przypadkowy, innymi słowy to wciąż shounen jednak zdecydowanie bliżej mu do seinenowego podwórka aniżeli typowych bleachowych shounów. Nie ma magicznych zmartwychwstań. Ja szczerzę polecam.

Plus ważna sprawa- bohater to typ trochę Shinji'ego z Evy. Shiro i reszta postaci nadrabiają za niego specyfiką (w kwestii budowy charakteru bohaterów) natomiast warto to mieć na uwadze.

Co do wydania, dwa ważne pytania:

Tłumacz: Ten od DOGS byłby najlepszy. Fajnie, jeśli udałoby się go w tłumaczenie DW wkręcić :D A już bardziej konkretnie, jak sprawa wygląda odrzucając życzenia ?

Obwoluta: Da się zrobić/powtórzyć to świetne zagranie amerykanów z czaszką w tytule ?

Obrazek
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » wt lut 25, 2014 8:03 pm

Mephisto pisze:Rekomendacje bezsprzeczną dam- kreska nie jest absolutnie pandorowa itd, nie wiem kto na to wpadł, zerknijcie w internecie jak naprawdę to wygląda.
Czuję się odpowiedzialna za to porównanie :oops: Nie chodziło mi o samiuteńką kreskę i sposób rysowania, tylko o to, że manga jest narysowana niezwykle starannie, z dbałością o szczegóły (jak na shounen i w porównaniu z takim Naruto czy Bleachem), wielkie kadry to często majstersztyki. Wydaje mi się, że podobnie ma Pandora, Kurosz, Ao czy Karneval, mają staranne i szczegółowe rysunki, ale kompletnie inne kreski. Dlatego myślę, że DW nie ma większego formatu, bo albo wszystko w powiększonym, albo nic.

O, czachulec zarąbisty jest :D

HakunaMatata
Status: Offline

Post autor: HakunaMatata » wt lut 25, 2014 8:09 pm

ja tam się cieszę że będzie mały format ;) jakoś bardziej się przyzwyczaiłam i lepiej taki mi się czyta i nawet trzyma tomik :D
Nadal niemoge uwierzyć, że kolejna nowość to Deadman Wonderland...
OGROMNE ARIGATOU DLA WANEKO :D

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt lut 25, 2014 8:11 pm

Najlepszym bohaterem tej mangi jest Kruk!
Czaszka na okładce wygląda ekstra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Deadman Wonderland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości