Deadman Wonderland

Temat dotyczący wszystkiego tego, co związane z tłumaczeniem/wydaniem/inne polskiego wydania tej mangi.

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
72
48%
Nie
49
33%
Być może
28
19%
 
Liczba głosów: 149

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » czw paź 20, 2011 3:45 pm

Nie.

Rika-chan
Status: Offline

Post autor: Rika-chan » czw lis 17, 2011 6:45 pm

Oczywiście, że TAK!

Sagara133
Status: Offline

Post autor: Sagara133 » pt gru 23, 2011 4:26 pm

Z chęcia bym przeczytał tą mangę po polsku.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt gru 23, 2011 5:12 pm

Przeczytałam kilka rozdziałów, ale nie wciągnęło mnie. Chyba po 2. rozdziale zaczęłam z nudy pomijać pewne fragmenty, więc obecnie jestem na NIE.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn gru 26, 2011 6:43 pm

Anime szału nie robi, ale po opiniach z chęcią bym kupił i sprawdził czy faktycznie lepsze.
Jestem na tak xD

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw sty 19, 2012 9:28 pm

Niedawno skończyłem oglądać anime. Bardzo mi się spodobało i jestem ciekawy co będzie dalej . Więc jestem na TAK

Iori
Status: Offline

Post autor: Iori » śr lut 08, 2012 8:13 am

Także byłbym za wydaniem tej mangi. Oglądałem tylko anime, które wydawało mi się jakieś niepełne, a chętnie przeczytałbym całość.

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » pt kwie 06, 2012 7:35 pm

Raczej tak. Co prawda dużym minusem będzie ograniczenie 18+ które pewnie by się pojawiło, ale byłby to niezły zamiennik dla HoTD. Myślę że przyjęłoby się i całkiem nieźle sprzedawało.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt kwie 06, 2012 9:48 pm

d0nut pisze:Co prawda dużym minusem będzie ograniczenie 18+ które pewnie by się pojawiło
Chyba nie rozumiem. Dlaczego 18+ jest minusem?

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » sob kwie 07, 2012 12:56 am

Pisałem to przy okazji jakiejś innej pozycji. Może niezbyt jasno tu to wyszło. Sorki.
Jest minusem dla wydawcy gdyż wydając taki tytuł zawęża grono odbiorców.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob kwie 07, 2012 1:45 am

Że niby pozycja dla osób pełnoletnich miałaby być kupowana tylko przez osoby pełnoletnie? Takie oznaczenia jeszcze bardziej zachęcą małolatów ;)

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » sob kwie 07, 2012 3:55 pm

Pozycja dla osób pełnoletnich nie powinna być sprzedawana osobom niepełnoletnim.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob kwie 07, 2012 4:01 pm

Taa, jakby ktoś o to dbał...
Jakby było w folii, to by było jeszcze zrozumiałe, a takie HOTD niby ma na niektórych tomach znaczek +18, a raczej mało pełnoletnich to kupuje, bo tematyką częściej fascynują się młodsi, a znaczek +18 zazwyczaj jest, gdy są pokazane cycki...

Ayaram
Status: Offline

Post autor: Ayaram » sob kwie 07, 2012 4:03 pm

praktyka się trochę różni od teorii :wink: Tak właściwie to jeszcze nie słyszałem o żadnym przypadku, żeby ktoś odmówił sobie kupna jakiegoś tytułu, bo jest na niego za młody :P

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » sob kwie 07, 2012 5:51 pm

Ale ja znam przypadki odmówienia sprzedaży bo ktoś jest za młody :P

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob kwie 07, 2012 6:10 pm

Ta, chyba przez jakąś starszą panią z Matrasu, która uważa, że wszystko co na górnych półkach, to dla dorosłych. (kiedyś taką spotkałem)

Poza tym, są jeszcze sklepy internetowe.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob kwie 07, 2012 9:16 pm

Chyba nie rozumiem. Dlaczego 18+ jest minusem?
Mangi dla dorosłych są w Polsce niesprzedawalne.

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » sob kwie 07, 2012 10:30 pm

Katori pisze:Ta, chyba przez jakąś starszą panią z Matrasu, która uważa, że wszystko co na górnych półkach, to dla dorosłych. (kiedyś taką spotkałem)
Nie. Sam nie sprzedaję 14 latkom towaru od lat 18 :P rozczarowałem tym wiele osób, ale oszczędziłem sobie rozmów z ich rodzicami. Zdziwiłbyś się jak nieprzyjemne bywają rozmowy z rodzicami którzy przychodzą z pretensjami o to co sprzedajemy ich dzieciom. No i takie sytuacje raczej nie służą popularyzacji m&a.

+ jest kwestia także prowokacji telewizyjnych XD

Ostatnia sprawa to właśnie to co powiedział Krzych. Ciekaw jestem jak wypada sprzedaż mang Waneko ze znaczkiem 18+ w stosunku do innych ich tytułów.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob kwie 07, 2012 11:41 pm

W Polsce to raczej shoujo i tasiemce są najbardziej popularne.
BR nie wiem jak stoi, bo nie kupuję, ale HOTD wydaje mi się, że jest dość dobrze sprzedawane, kogo nie zapytam, to to ma.
A co do tego, że nie sprzedajesz mang od 18 lat czternastolatkom, to hmmm... sam nie jestem pełnoletni, lecz uwierz, że większość rodziców nie interesuje się tym, co kupują ich dzieci. Kupując HOTD nawet o tym nie mówię, chociaż w sumie wiem, że przyjęłoby się, bo nie wtrącają się w to, co kupuję i nie polecą do Matrasu się awanturować o (chyba) trzy sceny, gdzie pokazane są cycki i to nie w jednym, lecz kilku tomach.
Ale zresztą, kto by polecał HOTD dorosłemu czytelnikowi? Rozwalaniem zombie itd raczej rajcują się młodsi, którzy nie mają za wielkich wymagań. Battle Royale to rozumiem, czytałem kilka rozdziałów, widziałem film - pełno przemocy, nawet nie mam w planach kupienia tego.

A czego np. nie sprzedałeś 14latkowi? (podaj na przykładzie mangi etc)

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » ndz kwie 08, 2012 2:13 am

Miecz nieśmiertelnego, HoTD, BR, Miłość..., Balsamista; w sumie myślę że zdarzyło mi się odmówić sprzedaży każdej pozycji 18+ przynajmniej raz (BTW HoTD jest bardzo kłopotliwy bo pierwszy tom jest od 16 lat, a bodajże drugi od 18 :P).

Co do tego że rodziców nie interesuje co kupują dzieci - zdziwiłbyś się bardzo. A wierz mi wystarczy jedna rozmowa z rodzicem aby odechciało ci się sprzedawać innym młodym czytelnikom. Bezpieczniej jest założyć że rodzicom to przeszkadza niż że nie oblatuje ich to.
Oczywiście nie prowadzę jakiejś krucjaty i nie legitymuję wszystkich jak leci. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to że teoretycznie rzecz biorąc pozycje 18+ zawężają potencjalną grupę odbiorców.
Przy DW sprawa jest jeszcze o tyle ciekawa że w sumie imo ta manga jest skierowana do 15-16 latków.

Zablokowany

Wróć do „"Deadman Wonderland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość