Nowości

Temat dotyczący mang Wydawnictwa Komiksowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » ndz sie 31, 2014 10:44 pm

daniel122 pisze:Czyli jest szansa na to że wydacie jakiś jego twór? Prowadzicie może też już rozmowy w sprawie innych mang? w końcu zostało wam już tylko do wydania "Suna no Tsurugi". Mniej więcej to w której części roku 2015 możemy spodziewać się "Suna no Tsurugi"

Tak z ciekawości jeszcze... Wszystkie wasze mangi będą wydawane w twardej oprawie?
Higa raczej w drugiej połowie 2015 i w miękkiej oprawie. Na tę chwilę nie prowadzimy rozmów w sprawie nowych tytułów, ale zastanawiamy się nad wydaniem kilku. Ich rozstrzał tematyczny jest spory, wszystkie są skierowane do dorosłego czytelnika.

O Tezukę się nie martwcie - będzie wydany w PL ;)
Ostatnio zmieniony wt wrz 02, 2014 9:11 pm przez Lou, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn wrz 01, 2014 10:47 am

Lou pisze:
O Tezukę się nie martwcie - będzie wydany w PL ;)
Czyżby jednak SJG do kolekcji nostalgii? :-k

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn wrz 01, 2014 11:49 am

Nie wykluczałbym kogoś spoza mangowego rynku.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » wt wrz 02, 2014 9:10 pm

Może rozjaśnię pewną kwestię, która tutaj co jakiś czas powraca. Tłumaczenie "Życia". Uwaga: autor WYMAGAŁ przekładu z angielskiego. Wydanie D&Q było robione przy współpracy z Tatsumim i on odwalił tam kawał roboty. Jest to ustandaryzowane wydanie na cały świat.

"Suna..." będzie tłumaczone z japońskiego. Acha, i będzie jednak twarda oprawa.

Szczegółowe zapowiedzi na 2015 podamy w grudniu.
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » wt wrz 02, 2014 9:27 pm

Lou pisze:
"Suna..." będzie tłumaczone z japońskiego. Acha, i będzie jednak twarda oprawa.

Szczegółowe zapowiedzi na 2015 podamy w grudniu.
Macie wielkiego plusa za twardą oprawę :) podobają mi się takowy wydania. "Życie..." czy "Ikar" od Hanami (Panna Młoda też niemniej z biegiem czasu zaczęły mi się bardziej podobać wydania w twardej bez obwolut)

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt wrz 02, 2014 9:33 pm

Lou pisze:Może rozjaśnię pewną kwestię, która tutaj co jakiś czas powraca. Tłumaczenie "Życia". Uwaga: autor WYMAGAŁ przekładu z angielskiego. Wydanie D&Q było robione przy współpracy z Tatsumim i on odwalił tam kawał roboty. Jest to ustandaryzowane wydanie na cały świat.
Czyli nie kupię przez autora. :P Nie boję się w takim razie o tłumaczenie, ale odwrócone wydanie do mnie nie przemawia. Na przykładowych stronach "widać", że miało być na odwrót.
Ale skoro tłumaczenie dobre, to może za rok czy dwa z którejś ręki kupię.

Za to ciekawi mnie, ogólnie, po co odwrócić układ w czymś, co poza mangowców raczej nie trafi, bo nikt nie lubiący tematy nie będzie takiej cegiełki męczyć. :-k

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 02, 2014 9:43 pm

Za to ciekawi mnie, ogólnie, po co odwrócić układ w czymś, co poza mangowców raczej nie trafi, bo nikt nie lubiący tematy nie będzie takiej cegiełki męczyć.
W USA to norma, Tezuka miał wydania deluxe właśnie w tej postaci - twardy grzbieg + zachodni kierunek czytania.
Po prostu celują do szerszego czytelnika niż tylko mangowiec. Patrząc zaś na nasz rynek mangowy wcale bym się nie zdziwił, gdyby wśród kupujących "Życie" większość stanowili ludzie nie będący jego stałymi klientami.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt wrz 02, 2014 9:52 pm

Grisznak, no i to mnie właśnie dziwi. Tezuka: okej, to klasyka. Nawet jak się nie zna mangi, to zna się Tezukę. Ale Życie, które jest biografią mangaki w sumie? Dziwne.
Ale może to na tyle dobrze zrobione jak Dziennik z zaginięcia, wtedy się w sumie nie dziwię.

Ech, tyle czekania na tańsze używki.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr wrz 03, 2014 12:48 am

Shakkaho pisze: Ech, tyle czekania na tańsze używki.
I jeszcze się dziwi :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt wrz 05, 2014 2:57 pm

Przyszło. Faktycznie, spore. Zestawienie z innymi "grubaskami" z mojej kolekcji:
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt wrz 05, 2014 4:31 pm

Skoro Zycie ma twardą oprawę to dlaczego grzbiet jest płaski? Zawsze w twardych oprawach widziałam grzbiety wypukłe.
Obrazek

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » pt wrz 05, 2014 4:43 pm

Przy tak grubych tomiszczach czasem grzbiety są płaskie. Sam mam kilka takich mang na półce. Wszystkie jednak pochodzą z zagranicznych źródeł. Nie wpływa to na jakość czytania. ;)
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt wrz 05, 2014 6:55 pm

miaka88 pisze:Skoro Zycie ma twardą oprawę to dlaczego grzbiet jest płaski? Zawsze w twardych oprawach widziałam grzbiety wypukłe.
Mało widziałaś. Pierwszy przykład, który mi przychodzi na myśl, to książki Kinga od Prószyńskiego.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob wrz 06, 2014 11:47 am

Ja widziałam Lód Dukaja i HP i Zakon Feniksa (czarna wersja). Obie mają format A5 i ponad 1000 stron. Nawet na forum ktoś grzbiet "To" Kinga pokazywał i też miał wypukły grzbiet. Chodzę regularnie po empiku (dla samego patrzenia co jest nowego) i naprawdę nie miałam szczęścia widzieć płaskiego grzbietu dla twardych opraw.

A Zycie warto kupić?
Obrazek

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » sob wrz 06, 2014 11:58 am

Też chyba nie widziałem z takim płaskim grzbietem, a w domu mam dużo książek w twardych oprawach.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob wrz 06, 2014 2:20 pm

miaka88 pisze:Nawet na forum ktoś grzbiet "To" Kinga pokazywał i też miał wypukły grzbiet.
"To" ma raczej bardziej płaski grzbiet niż wypukły. Przynajmniej tak mi się wydaje :o Za to "Dziewczyna, która igrała z ogniem" podobnych gabarytów ma już grzbiet wypukły.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob wrz 06, 2014 2:24 pm

"To" ma jak najbardziej wypukły grzbiet :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob wrz 06, 2014 2:34 pm

A Zycie warto kupić?
Zależy, czego szukasz i oczekujesz. Ja dopiero zacząłem czytać, jak skończę to na Tanuki na pewno pojawi się recenzja.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » sob wrz 06, 2014 5:24 pm

Marei pisze:"To" ma raczej bardziej płaski grzbiet niż wypukły.
"To" ma 100% wypukły grzbiet, tak jak powiedziała Sayuki. I mam na myśli wznowienie, które ukazało się w ostatnim miesiącu (biały grzbiet), i wersje starszą, którą ja osobiście posiadam (czarny grzbiet).

Poza tym rzeczywiście nie wiem czy więcej niż raz spotkałem się z tak płaskim przy twardej jak w "Życie".
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

andziela
Adept
Posty: 254
Rejestracja: śr sty 25, 2012 6:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: andziela » sob wrz 06, 2014 5:53 pm

Przejrzałam książki w domu, właściwie tylko przy Trylogii znalazłam płaski grzbiet. O to wydanie posiadam. Tak to nawet jak wydawał się płaski, był wypukły, np. na grubych tomiszczach Folleta.
A czy wygodnie się czyta Życie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydawnictwo Komiksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości