Nowości

Temat dotyczący mang Wydawnictwa Komiksowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr lut 05, 2014 11:49 pm

GrisznakIW pisze:
shaneL pisze:To naprawdę aż tak wielki problem ten układ zachodni? :shock: Serio pytam. Bo osobiście nie mam problemu z czytaniem w inną stronę.
Dla mnie to żaden problem. Verticalowego Tezukę mam w zachodnim układzie i w niczym mi to nie odbiera przyjemności w lekturze.
Ja nie znoszę odbitych kadrów. To dla mnie zbyt duża ingerencja :P
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw lut 06, 2014 12:41 am

I dla mnie układ zachodni to żaden problem. Okładka jest jaka jest, ale treść jest ważna. No właśnie, treść... Nie wybiję się i powiem: to nieszczęsne tłumaczenie... :roll: Bardzo chętnie się w to zaopatrzę, ale z wyprzedaży, licytacji lub podobnych za niższą cenę.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw lut 06, 2014 1:03 am

Kupię, jak trafię gdzieś taniej (aros/bonito, witajcie) i będę miała jakąś ekstra kasę na boku. Okładka nawet spoko (serio, nie jest taka straszna), układ zachodni wielkiej mi krzywdy nie robi. Tłumaczenie - fakt, nic zachęcającego, ale najwyżej zastosuję taktykę Daminoxa. :D
będę udawał, że ktoś, zawodowiec, przetłumaczył to z angielskiego za mnie. Głupie, nie

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw lut 06, 2014 1:26 am


Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw lut 06, 2014 4:22 am

Dembol, Ty podrzuciłeś tam ten link?
W każdym razie mnie przekonał. Ale roboty przy tym odwalili.

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » czw lut 06, 2014 9:46 am

O niebo łatwiej by mieli, gdyby zostawili układ japoński, ale czego się nie robi pod rodzimy rynek. :P Cóż, o solidności wydania amerykańskiego ten artykuł mnie całkowicie przekonał, cena polska to w gildii 74 zł, więc nie jest źle. Jeszcze trochę poczytam recenzji o tej mandze i jeśli przypadnie mi do gustu, to te 'defekty' nie będą mi przeszkadzać w zakupie.
Obrazek

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » czw lut 06, 2014 2:15 pm

będzie w 2015 roku - polecamy:
Suna no Tsurugi

Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw lut 06, 2014 2:39 pm

A już miałem nadzieję na Tezukę...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lut 06, 2014 3:28 pm

GrisznakIW pisze:A już miałem nadzieję na Tezukę...
I ja ;(
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt lut 07, 2014 3:45 pm

Na pierwszy rzut oka okładka sprawia... dziwne wrażenie. Ale po bliższym przyjrzeniu się jej zyskuje i nawet mi się podoba.

Układ europejski zupełnie mi nie przeszkadza. Mam dwie mangi Tezuki czytane "po naszemu" i nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas lektury. Oprócz mang czytam też inne rzeczy więc umiem czytać w obu kierunkach :wink:. Owszem, jest to ingerencja w warstwę graficzną komiksu ale moim zdaniem nieszkodliwa (poza tym, że postacie są leworęczne).

Jeśli chodzi o tłumaczenie z angielskiego, to się wyłamię i powiem, że to również nie stanowi dla mnie problemu. Jest mi obojętne, czy dana książka/komiks tłumaczona jest z języka oryginału czy jest to "tłumaczenie tłumaczenia". Racja, lepiej gdy przekład jest z języka oryginału ale nie będę płakać nad rozlanym mlekiem.

Ja tam kupię.

PS. A to "Tsuna to Tsurugi" póki co w ogóle mnie nie zachęciło... Znalazłam opis po francusku i po przetłumaczeniu przez translatora w ogóle mnie nie zaciekawił. Ale może to wina translatora :P.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » ndz lut 09, 2014 6:40 pm

olek_mi pisze:O niebo łatwiej by mieli, gdyby zostawili układ japoński, ale czego się nie robi pod rodzimy rynek. :P Cóż, o solidności wydania amerykańskiego ten artykuł mnie całkowicie przekonał, cena polska to w gildii 74 zł, więc nie jest źle. Jeszcze trochę poczytam recenzji o tej mandze i jeśli przypadnie mi do gustu, to te 'defekty' nie będą mi przeszkadzać w zakupie.
Co do układu " takie są warunki do wydania tego komiksu. Nie mamy na to wpływu. Identyczna wersja jest w wydaniu amerykańskim i niemieckim."

Osobiście poczekam na opinie i będę się zastanawiał nad kupnem.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob maja 10, 2014 1:38 pm

Czy czasem dzisiaj nie powinno wyjść "Życie..." ? :P

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » sob maja 10, 2014 2:26 pm

5 lutego napisali że ma wyjść na Festiwalu Komiksowa Warszawa. Ale nie wiem kiedy to jest i czy po drodze nic sie nie zminiło. Na gildi jest że został 1 dzień do premiery.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob maja 10, 2014 2:33 pm

czyli 22-25 maja... a ja chciałem se zamówić w przyszłym tyg i wgl :(

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn maja 12, 2014 5:24 pm

Gildia przerzuciła "Życie..." na 20 czerwca.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn maja 12, 2014 6:30 pm

Niestety z powodu przeprowadzki firmy oraz olbrzymiego nakładu pracy jaki musimy włożyć w przygotowanie ponad 800 stron mangi "Życie. Powieść graficzna" jesteśmy zmuszeni przełożyć premierę tego tytułu oraz "Ethel I Ernest" na drugą połowę czerwca.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn maja 12, 2014 11:10 pm

Mnie bez różnicy bo i tak teraz nie mam na to kasy i może znajdę coś, jak będę kompletować kolejne zamówienie w połowie lipca.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn maja 12, 2014 11:37 pm

Ja też zaczęłam się wahać czy to kupić. Mam inne tytuły do kupienia, na których jednak bardziej mi zależy. Portfel też nie jest bez dna, a "Życie" to w moim przypadku zakup mimo wszystko w ciemno... Ceny okładkowej na pewno nie mam zamiaru płacić, więc podobnie jak w przypadku "Monstera" razem z przyjaciółką poszukamy księgarni z najkorzystniejszą ofertą i ewentualnie złożymy zamówienie wspólnie. Ewentualnie, bo wszystko zależy od tego, ile "Życie" będzie kosztowało.

"Monstera" udało się upolować za 40zł z groszami. Ale jednak na nim zależało mi bardziej niż na "Życiu".

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt maja 13, 2014 5:05 pm

O, to naprawdę tanio. Ja dałam kilka zł więcej, ale 50 nie przekroczyłam.
"Życie" traktuję raczej jako ciekawostkę (choć kosztowną, nie przeczę), nie znam tego tytułu i również kupuję go w ciemno.
Jak znajdziesz gdzieś z takim rabatem, jaki dostałaś na Monstera, to daj znać. ;)

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt maja 13, 2014 5:40 pm

Myślę, że jeśli "Życie" będzie w proficie, to pewnie będzie można je dorwać w dniu premiery za mniej niż 70 zł ;P chyba mają teraz ze wszystkich sprzedawców największe zniżki.

Przyznam, że tytuł lata mi przed oczami i kusi.
Wymiary jak Monster, dwa razy więcej stron i twarda okładka? Ślicznie ;) No i historia Japonii. Tylko to tłumaczenie, układ stron i kreska...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydawnictwo Komiksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości