Nowości

Temat dotyczący mang Wydawnictwa Komiksowego
ODPOWIEDZ
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr lut 05, 2014 7:46 pm

Obrazek

Okładka "Życia". Wygląda nieźle.

PS Zdaje się, że tłumaczenie z ang., a układ zachodni. :cry:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr lut 05, 2014 7:49 pm

Wydaje mi się, że lepiej zrobić nowy dział dla wydawnictwa komiksowego. Raz, że po wydaniu będzie kilka opinii a więc i dyskusji. Plus mają wejść w rynek mangowy szerzej, więc już na przyszłość będzie odpowiedni temat gotowy.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » śr lut 05, 2014 7:53 pm

Owszem układ europejski i tłumaczone z angielskiego. Kupię bo lubię Tatsumiego (Kobiety mi się podobały :p ) ale liczyłem na układ Japoński i tłumaczenie właśnie z Japońskiego :(

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » śr lut 05, 2014 8:04 pm

Ładna okładka, trochę zniechęca to tłumaczenie z anglika, ale kupić kupie.
szerokość grzbietu: 5,4 cm,
okładka jednak twarda
cena 99zł
Cena nie taka duża jak na taką ilość stron i twardą. Bonito i tak będzie miało taniej. :lol:

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » śr lut 05, 2014 8:16 pm

Daminox pisze:PS Zdaje się, że tłumaczenie z ang., a układ zachodni. :cry:
to powyżej + cena, trzy NIE i państwu już dziękujemy.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr lut 05, 2014 8:17 pm

Ja też raczej niezainteresowana.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » śr lut 05, 2014 8:19 pm

okładka mi się nie podoba, z tego i innych powodów szanse, że kupię, są bliskie zera

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr lut 05, 2014 8:20 pm

Cóż... trochę drogo. A nawet jeśli udałoby mi się wyskrobać tyle kasy, to i tak niesmak z powodu oprawy i tłumaczenia by pewnie pozostał ;/ A szkoda... Chociaż, może kiedyś od święta.. ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr lut 05, 2014 8:34 pm

Mephisto pisze:Wydaje mi się, że lepiej zrobić nowy dział dla wydawnictwa komiksowego.
Już wysłałam prośbę do Watakena. :)

Jeśli chodzi o wydanie, to jestem bardzo rozczarowana... po ogłoszeniu informacji o tym, że okładka będzie twarda byłam pewna, że kupię ten tytuł, ale tłumaczenie z angielskiego skutecznie zniweczyło ten zamiar (to takie tłumaczenie tłumaczenia...). Miałam nadzieję, że takie praktyki już dawno wymarły, a tutaj spotkała mnie taka przykra niespodzianka... :?

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr lut 05, 2014 8:51 pm

>zachodni układ
>przekład z angielskiego
>ta cena
>niezbyt ciekawie się zapowiada

Odpuszczę sobie ten tytuł, ale nie przekreślam Wydwanictwa na przyszłość.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lut 05, 2014 8:54 pm

Mi się nawet z opisu spodobało, ale tłumaczenie z angielskiego i ten układ... :? Nie ukrywam, bardzo mnie to odstraszyło.
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr lut 05, 2014 8:59 pm

zandam pisze: Miałam nadzieję, że takie praktyki już dawno wymarły, a tutaj spotkała mnie taka przykra niespodzianka... :?
Podobno tak ich wiązała umowa. Ja i tak kupię, bo to, po prostu, dobry tytuł jest, mimo tego że defekty są, ale w żadnym wypadku nieprzekreślające.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » śr lut 05, 2014 8:59 pm

Układ mi wisi i powiewa, a cenę myślałam, że w końcu przeboleję... ale tłumaczenie z angielskiego? Serio? :/ Chyba sobie daruję :<.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lut 05, 2014 9:02 pm

Raczej nie moja tematyka, a 100 zł za ciekawostkę do postawienia na półce płacił nie będę.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr lut 05, 2014 9:07 pm

Mangowcy odpadną w przedbiegach - nie są przyzwyczajeni do takich cen. Targetem będą albo typowi komiksiarze albo nieco starsi, którzy docenią, że to jednak coś niezwykłego (800 stron, twarda, no i nagroda Eisnera- za nic przecież jej nie dają). Sam nie jestem zainteresowany.

Wydawnictwu komiksowemu życzę natomiast jak najlepiej, a okładka wyszła im całkiem zgrabnie.
Ostatnio zmieniony sob lis 28, 2015 10:00 am przez Mephisto, łącznie zmieniany 1 raz.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr lut 05, 2014 9:14 pm

Wydaje mi się - choć to są czyste dywagacje - że WK brało licencję nie od Japończyków, a od Amerykanów, którzy - chyba - także wydali w układzie zachodnim. W Polsce ten trik jest od dawne niepraktykowany, ale w Stanach natykam się - rzadko, ale jednak - na układ zachodni. Pewnie to z powodu próby przemycenia japońskiej treści(zwłaszcza tej "uzachodnionej" na rynek komiksowy). Tak np. było z Mirai no Futatsu no Kao. Historia na podstawie książki Hogana na wskroś amerykańskie sci-fi i układ zachodni. Sam układ przeszkadza, ale nie jest czynnikiem, przez który zdecydowałbym się na "niekupno". Gorzej z tłumaczeniem, ale teraz powiem coś głupiego: będę udawał, że ktoś, zawodowiec, przetłumaczył to z angielskiego za mnie. Głupie, nie :wink:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » śr lut 05, 2014 9:49 pm

To naprawdę aż tak wielki problem ten układ zachodni? :shock: Serio pytam. Bo osobiście nie mam problemu z czytaniem w inną stronę.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » śr lut 05, 2014 9:55 pm

Układ dla mnie też jest obojętny ale nie to, że tłumaczą z ang...

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lut 05, 2014 10:03 pm

shaneL pisze:To naprawdę aż tak wielki problem ten układ zachodni? :shock: Serio pytam. Bo osobiście nie mam problemu z czytaniem w inną stronę.
Dla mnie to żaden problem. Verticalowego Tezukę mam w zachodnim układzie i w niczym mi to nie odbiera przyjemności w lekturze.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr lut 05, 2014 10:23 pm

Dzisiaj zdecydowałem, że kupię. Potem pokazała się kiepska okładka, dowiedziałem się o układzie, trudno, do przebolenia. Ale to tłumaczenie jest przesadą. Może gdy cena będzie kiedyś w okolicach 50 zł, to się zastanowię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydawnictwo Komiksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości