O.B.

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: KAWAIILOVE » ndz paź 11, 2020 6:18 pm

Liczę, że doczekamy się kontynuacji od Waneko :oops: jedna z lepszych serii, która jako tako trzyma poziom i jest przyjemna (dla mnie) coraz bardziej w następnych tomach

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » śr sty 27, 2021 9:35 am

Ma powstać kolejna kontynuacja "Kolegów". (Spoiler zakończenia "blanc")
► Pokaż Spoiler
Mam nadzieję, że Waneko jednak się zdecyduje i wyda "blanc". Chociaż moim zdaniem źle zrobili, że wydali to w ramach Jednotomówek Waneko, bo pierwszy i drugi tom od dawna są niedostępne i chodzą już za dość spore sumy :roll: Ewentualnie mogliby odpuścić i zrobić dodruk, na pewno byłoby zainteresowanie tym tytułem. Na anglojęzyczne wydanie raczej nie ma co liczyć, bo nie wydali nawet "Sory i Hary" ani "O.B." :cry: Obrazek
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: KAWAIILOVE » śr sty 27, 2021 9:50 am

Jestem jedną z tych szczęściar, którym udało się dorwać Absolwentów i Kolegów jak jeszcze chodzili po 10 zł :D
I cieszę się, bo pierwszy tom może był średni, ale im dalej tym lepiej. Kreska też się poprawia.
Drogie Waneko, proszę wydać 'kontynuację, kontynuacji, kontynuacji podstawki' :oops:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » śr sty 27, 2021 10:32 am

Też sądzę, że pierwszy tom był najmniej udany, ale i tak mi się podobał :) Ogółem sądzę, że to jedna z lepszych serii BL w naszym kraju i szkoda, że osoby krócej "siedzące" w mangach mają tak utrudnioną możliwość poznania tego tytułu.

Edit: Właśnie jak to napisałam to wyskoczył mi na Facebooku post z zestawem Koledzy + Absolwenci za 200zł. I ludzie serio za tyle to kupują :roll:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Akiho » śr sty 27, 2021 11:28 am

Ogólnie coraz mniej podoba mi się polityka waneko z brakiem dodruków danej serii. Wszystkie prace tej autorki chodzą już za naprawdę spore sumy jak i inne nie "starsze" yaoi. Za ceny już ponad 120+ a nawet więcej chodzi "Therapy Game" wydane zaledwie we wrześniu 2019 ledwie lekko ponad rok temu. Ze świecą szukać w normalnej cenie, obecnie to już niemożliwe, tak samo jak Secret xxx.

Rozumiem po paru latach, choć wciąż też nie do końca bo młodsze pokolenia fanów muszą za dane serie waneko płacić naprawdę ogromne pieniądze. Ja sama chętnie bym kupiła niektóre, ale portfel też nie jest z gumy i muszę dokonywać selekcji. Dlatego naprawdę doceniam, że inne wydawnictwa nie wdrążają takiej polityki...
Obrazek

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

O.B.

Post autor: neiki » śr sty 27, 2021 12:21 pm

Też nie lubię polityki szybkiego kasowania dodruków... Rozumiem dłuższe serie, ale jednotomówki znikające z rynku po niecałych dwóch latach?..

(ugh, te palce na okładce... aż mnie boli jak na nie patrzę..)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Meliona » śr sty 27, 2021 12:30 pm

Dlatego ja biorę yaoi od Waneko jak leci, żeby potem nie żałować...

Też liczę na wydanie .blanc, bo na razie ta seria z każdym tomem była lepsza (Sora i Hara nie liczę).
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » śr sty 27, 2021 12:38 pm

neiki pisze:
śr sty 27, 2021 12:21 pm
(ugh, te palce na okładce... aż mnie boli jak na nie patrzę..)
Dopiero teraz to zauważyłam xD Serio okropnie wygląda :lol: Ale nawet te palce byłabym w stanie przeboleć, gdyby zdecydowali się na wydanie .blanc, a potem tego.

I serio, rozumiem, że nie na wszystkie Jednotomówki jest na tyle duże zapotrzebowanie, żeby robić dodruk, bo niektóre nawet w drugim obiegu po wyczerpaniu nakładu nie mają za bardzo brania. Ale jak czytelnicy ci piszą, że na jeden czy inny tytuł jest aż taki popyt, że chodzą za ponad stówę za tom, a ty dalej się upierasz przy swoim? :roll: Zwłaszcza, że faktycznie to jest tylko jeden czy dwa tomy danego tytułu, a nie kilkanaście czy kilkadziesiąt. Nawet Dango poza "Granicą twojej miłości" i "Canisem", z którym są jakieś zawiłości licencyjne robi na bieżąco dodruki wszystkich swoich mang. Więc Waneko na pewno by nie zabolało, gdyby dodrukowali te kilka Jednotomówek, które są teraz tak trudno dostępne, a czytelnicy je chcą.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 27, 2021 12:59 pm

Wiecie co? My po prostu nie wiemy, że Waneko robi dodruki. Bo to wygląda tak: dodruki wszystkich serii idą do podstawionego "słupa", który winduje ceny i sprzedaje pomalutku, za to z dużym zyskiem :twisted:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » śr sty 27, 2021 1:15 pm

Alexandrus888 pisze:
śr sty 27, 2021 12:59 pm
Wiecie co? My po prostu nie wiemy, że Waneko robi dodruki. Bo to wygląda tak: dodruki wszystkich serii idą do podstawionego "słupa", który winduje ceny i sprzedaje pomalutku, za to z dużym zyskiem :twisted:
Taak, te wszystkie Onizuki, Hiroszimy i inne Black Lagoony to też ich ludzie sprzedają :twisted: A za zarobiony z nich hajs stworzyli Akumę, żeby móc sobie wydawać hentajce bez konsekwencji :lol: Jeszcze tylko kilka sprzedanych kompletów starych mang ich dzieli od otwarcia własnej linii sklepów i wygryzienia z biznesu Studia JG w ramach zemsty za Yonę :twisted: :twisted:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 27, 2021 1:22 pm

I niech mi ktoś powie, że to się nie klei w całość. Nawet właściciel Akumy wspominał, że był przez Waneko zatrudniony XD
JG stworzyło inprint, to pokażemy im środkowy palec i walniemy własne wydawnictwo z bardziej hardcorowymi tytułami :lol: Podoba mnie się to~!

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Mormicc » śr sty 27, 2021 1:47 pm

Dla mnie największym żartem było jak zobaczyłem Gwiazdę i obie mangi PP na wyprzedaży. Przecież to wyszło niedawno. I to drugie to szczerze powiedziawszy mnie trochę wkurzyło, bo pamiętam jak pisali, że się świetnie sprzedawało i trochę liczyłem na jakieś dodatki. I przez to podjąłem decyzję, że brak szansy na spin-off o Kougamim = całkowicie rezygnuje z mang PP. Swoją drogą to już od dłuższego czasu, po za kilkoma pojedynczymi tomami, to WSZYSTKIE mangi Waneko, które kupuje to są te z wyprzedaży :lol:
A i zrobiłem sobie takie porównanie, że od 2007 roku SJG wycofało 5 serii (mang, mangopolo nie liczyłem), a Waneko jakieś... 40 /offtop

Również mam nadzieję, że to wydadzą.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Yuriko » śr sty 27, 2021 3:10 pm

No ja mam nadzieję, że Waneko jednak wyda "blanc".

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Ame » śr sty 27, 2021 6:02 pm

Yuriko pisze:
śr sty 27, 2021 3:10 pm
No ja mam nadzieję, że Waneko jednak wyda "blanc".
Też ma taką nadzieję.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Kocurzyca » śr sty 27, 2021 7:05 pm

Ame pisze:
śr sty 27, 2021 6:02 pm
Yuriko pisze:
śr sty 27, 2021 3:10 pm
No ja mam nadzieję, że Waneko jednak wyda "blanc".
Też ma taką nadzieję.
Ja też :angel:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Angu » śr sty 27, 2021 9:08 pm

Monsterlight pisze:
śr sty 27, 2021 9:35 am
Na anglojęzyczne wydanie raczej nie ma co liczyć, bo nie wydali nawet "Sory i Hary" ani "O.B."
https://mobile.twitter.com/NanaVee9/sta ... 5328704512

Pod tym postem seven seas rzucił tylko standardową formułkę "kupujcie, a będzie więcej". Mam nadzieję, że mimo wszystko albo oni albo waneko bąda dalej wydawać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Akiho » śr sty 27, 2021 9:46 pm

I tutaj właśnie może być problem z kontynuacją, bo kupią ją tylko ci którzy posiadają poprzednie części, więc nowi czytelnicy jak mają zostać zachęceni? Pewnie są małe wyjątki, które wydadzą kilka stówek, by uzbierać komplet ale to zaledwie nieliczni
Obrazek

Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Narii » śr sty 27, 2021 9:52 pm

Też bym chętnie kupiła tą serię, ale 200zł za Kolegów i Absolwentów... :roll:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 27, 2021 10:11 pm

Aż mnie naszła ochota by kupić parę yaoiców, nie czytać ich, odczekać i upłynnić jako białe kruki, nówki nieśmigane~ :lol:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

O.B.

Post autor: Monsterlight » śr sty 27, 2021 10:37 pm

Alexandrus888 pisze:
śr sty 27, 2021 10:11 pm
Aż mnie naszła ochota by kupić parę yaoiców, nie czytać ich, odczekać i upłynnić jako białe kruki, nówki nieśmigane~ :lol:
Hah, nie zaszkodzi spróbować, choćby z tymi, które wyszły w serii Jednotomówek xd Bo na Waneko chyba serio nie ma co liczyć w kwestii doduków :x Obstawiam, że następnym yaoicounikatem może być "Czwarty: Tatsuyuki Oyamato". "Jackassowi" od tej samej autorki, który wyszedł dwa miesiące wcześniej już wyczerpał się nakład i tylko patrzę, jak ceny za niego powoli rosną :roll: Inne wydawnictwa mają po kilka tytułów na krzyż, z których dodrukowywania zrezygnowały, a u Waneko jest tego z każdym wręcz miesiącem coraz więcej.

No szkoda, zwłaszcza, że kilka lat temu wyszło anime obejmujące pierwszy tom "Kolegów". Na początku raczej było cicho o tej ekranizacji, a jak już ludzie podłapali hype chyba przez jakieś recenzje na YT czy coś to nie mogli kupić sobie mangi, bo już jej nie było w sprzedaży. Z każdym rokiem osób kupujących mangi przybywa i niestety nie będą mieli możliwości przekonać się, jak fajna jest to seria, no chyba że ją gdzieś dorwą jakimś cudem.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości