Kłamstwa Bogów

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Łukasz.T » czw mar 22, 2018 5:28 pm

Obrazek
Premiera 27 kwietnia ^^ Nie mogę się doczekać :P

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: KubciO » czw mar 22, 2018 6:05 pm

Bardzo ładna okładka. :angel: Jeszcze nie wiem, czy wezmę, ale okładka zachęca do kupna.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Ame » pt mar 23, 2018 8:13 pm

Zgadzam się z KubciO, okładka zachęca. :D

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Krzych Ayanami » śr maja 02, 2018 10:39 am

W skrócie.
On ma słabość do piłki nożnej, ale nowy trener tak go ostatnio przycisnął, że postanowił sobie chwilowo dać spokój. Wychowywany przez samotną matkę, autorkę z kryzysem twórczym.
Ona jest córką pływającego po Pacyfiku rybaka, która w związku z sezonem połowów musi się samodzielnie zajmować domem i młodszym bratem.
Oboje mają po jedenaście lat. I na swoich wątłych barkach więcej niż są w stanie unieść.

Fabularnie może nie jest to coś nadzwyczajnego, chociaż główny zwrot akcji jest bardzo mocny (jak na ten typ historii).
Postacie dorosłych są tu drugorzędne, chociaż ojciec Rio zasługuje, żeby go powiesić na drucie za przyrodzenie. Ona sama jak na ten wiek jest dziewczyną ze stali, bardzo mi się podoba. Natsuru tak trochę sam nie wie czego chce, ale jak trzeba da po mordzie każdemu (i każdej), kto będzie miał do Rio jakieś zastrzeżenia. I tak powinno być. W sumie jest dość uderzające, że jest bardziej odpowiedzialny od pewnej postaci tutaj.

Kreska jest bardzo prosta, staranna i przejrzysta, zawsze wiadomo co przedstawia i ma swój wdzięk.
Jeśli ta autorka - bo zakładam, że to kobieta, z tymi japońskimi imionami i nazwiskami nigdy nie wiadomo - ma takich historii więcej, to ja się na to piszę. Bo to naprawdę świetny komiks.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Reviolli » pn maja 14, 2018 5:12 pm

Tytuł z tych ciężkich do opowiadania bez spoilerów.
Ogólnie spokojna i przyjemna historia, aż do zwrotu akcji.

Myśl na koniec:
► Pokaż Spoiler
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Kuroneko » sob maja 19, 2018 4:51 pm

Kupiłam dla okładki i pozytywnych opinii. Ogólnie manga nie była zła, tylko jak na mój gust trochę za spokojna. Humor do mnie nie przemawiał, dramatyczne momenty wyszły w ten mandze lepiej. Nie mam wrażenia niedosytu, wszystkie wątki zostały wg mnie dobrze zakończone. Myślę, że manga bardziej spodoba się tym, którzy lubią obyczajówki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Łukasz.T » pt cze 01, 2018 6:36 pm

Tomik przeczytany :) Spokojna i fajna historyjka ^^
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Ame » pt cze 29, 2018 1:02 pm

Przez te zachwyty przy końcówce musiałam mieć zawyżone oczekiwanie przy "Kłamstwie bogów". Nie jest złe, ale oczekiwałam nie wiadomo co. I tak wyszło. Rio nie jest zbyt realistyczna. Nie zachowuje się na swój wiek. Nawet jakby wziąć pod uwagę, że musiała szybciej dorosnąć. Rozwaliło mnie kim chciała zostać. :lol: Złe nie jest, ale gdyby przeczytała to kiedyś to nie kupiłabym. Nie sprawdzałam gatunków, ale to tytule myślałam, że to jakieś fantasy albo nadprzyrodzone jest. :roll:

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Angu » czw gru 27, 2018 3:58 pm

Historia na raz. Czytało się fajnie, ale wskazówki na tyle jednoznaczne, że dało się wszystko przewidzieć.
► Pokaż Spoiler
Niektórych rzeczy nie ogarniam, jak łapanie matki za cycki..... dziwny element komediowy. Aż cofnełam stronę by sprawdzić czy ta kobieta nie jest siostrą Natsu czy coś. (Jakby łapanie siostry za piersi było normalniejsze xDD)
To że Rio nie zachowywała się jak ma swój wiek - wiele mang cierpi na ten problem, a tu nawet mi to jakoś nie przeszkadzało.

Tekst w chmurkach był czasem krzywo powstawiany imo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Kłamstwa Bogów

Post autor: Avatar97 » pt gru 27, 2019 6:25 pm

Uważam że to jedna z najlepszych jednotomówek wydanych przez Waneko. Gdy Rio opowiedziała dlaczego Hime jej nie lubi śmiałem się w głos, super scena. Ja nie myśle żeby manga była jakoś strasznie przewidywalna, to co wydarzyło się z ojcem Rio i "zwrot akcji" dało się przewidzieć ale było i tak zaskakujące a przede wszystkim realistyczne. Gdyby wszystkich porwali kosmici wtedy faktycznie mógłbym powiedzieć że "niesamowita fabuła, a zwrot akcji był nie do przewidzenia". Tak więc mimo że po zobaczeniu okładki nie miałem żadnych oczekiwań co do tego tytułu, bardzo miło mnie zaskoczył i dostał ode mnie 10 na malu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości