Duchowe Bliźnięta

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Madoka » ndz wrz 17, 2017 12:54 pm

Jak Waneko ogłosiło tą mangę, to zaczęłam się zastanawiać nad zakupem, ale tak zachęcacie że teraz wezmę ten tytuł na bank. :-)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: zandam » ndz wrz 17, 2017 7:55 pm

Matii pisze:
ndz wrz 17, 2017 11:41 am
zandam, tak jak obiecałem po wczorajszym przeczytaniu, dzielę się moimi wrażeniami, które są bardzo pozytywne. Warto było kupić. Bardzo dobrze mi się czytało i strasznie mi się podobało.

Naprawdę świetna jednotomówka! Według mnie chyba najlepsza wydana przez Waneko. Ciężko jest opisać tą historię. Polecam! Warto sobie sprawić tą mangę. wydanie też jest bardzo ładne i świetnie prezentuje się na półce.
Dziękuję za wrażenia i cieszę się, że DB spodobały ci się tak samo jak mi. :)
Po przeczytaniu też doszłam do wniosku, że to (według mnie) najlepsza jednotomówka jak do tej pory i warto było przeczekać ileś tam średniaków i słabiaków, żeby móc ją przeczytać. Liczę na to, że kolejne zapowiedzi z tej serii będą równie udane. :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Reviolli » wt wrz 19, 2017 6:30 pm

Przeczytane.
Teraz już wiem skąd było to dziwne lekkie uczucie znajomości (Balsamista).

Druga część dużo lepsza. Zakończenie przyjemne i pozytywne po tym ciągłym dołowaniu.

Jako całość dość przyjemne.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: SallyCzarownica » czw lis 16, 2017 12:00 pm

Jestem zachwycona tym tytułem. Dobry, naprawdę bardzo dobry. Najlepsza jednotomówka. Bliźnięta i Na dzień przed ślubem to moi zdecydowani ulubieńcy. Aż zapragnęłam więcej takich tytułów. Gdyby Balsamista nie był od Hanami, to pewnie bym się nie niego rzuciła.
Bardzo dobrze mi się czytało. Tak mnie wciągnęła lektura, że nawet nie zauważyłam tego błędu, o którym wspomniała ninna. Za to dojrzałam inny, ale nie wiem, czy nie był zamierzony. Wydanie też porządne, grzbiet solidny. Ogromny plus za ten tytuł i za przyłożenie się do wydania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Łukasz.T » pt gru 22, 2017 2:12 am

Tomik już przeczytany. Dobry tytuł i to bardzo ^^
► Pokaż Spoiler
Najlepsza jednotomówka od Waneko!

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Angu » śr mar 07, 2018 4:16 pm

Po tych wszystkich och i ach też zdecydowałam się na kupno.
Zaczęłam czytać. Pierwszy rozdział, drugi rozdział, trzeci... dokończyłam piąty i odłożyłam tomik. Byłam bardzo zawiedziona lekturą. Uważałam, że jest za bardzo przedramatyzowana, dramat dla samego dramatu, byleby wywołać u czytelnika doła na siłę. Same historyjki mnie nie porywały. Nie zrozumiałam zakończenia trzeciego rozdziału. :P Sądziłam, że dostane jakąś bardziej ciągłą historię, a nie epizody.

Po kilku dniach podjęłam dalsze czytanie. Szósty rozdział okazał się już o wiele ciekawszy niż poprzednie. Tak samo siódmy, gdzie już mieliśmy powiązanie do pierwszego.
No i drugą połowę tomu przeczytałam już praktycznie jednym tchem. Wszystko zaczęło się układać powoli w całość i była w końcu jakaś ciągłość historii. Bohaterów mogliśmy trochę bliżej poznać - ich uczucia i historię. No i w końcu dało się polubić kogoś więcej niż jedną postać na 5 pierwszych rozdziałów. :P
Cóż mogę powiedzieć, po przeczytaniu wszystkich rozdziałów dopiero doceniłam całość - tak to już jest z niektórymi dziełami i Duchowe bliźnięta są jednym z nich. Fajnie poprowadzona fabuła - gdzie nawet ten nudny początek miał swoją rolę do odegrania.
Końcówka mnie bardzo zaskoczyła.
Miło było zobaczyć choć trochę radości pod koniec tomiku. Lubię dramaty, ale co za dużo, to niezdrowo. :P
Czy to najlepsza jednotomówka od Waneko? Nie jestem pewna, ale na pewno jedna z najlepszych.
Wydanie ok w sumie. Obwoluta ładna. Tłumaczenie w porządku, choć kilka zdań mi zgrzytało. Z pierdół - nie pasował mi dobór czcionek do SMS'ów.
Brakuje mi w wydaniach Waneko czyszczenia i tłumaczenia bilbordów, całości ekranu w SMS'ach i tym podobne. Zwłaszcza to co było napisane na pudełku (pozytywce?), którą trzymała Haruhi pod koniec tomu.

Mam już kilka lat komplet Balsamisty na półce. Musze w końcu przeczytać całość (tylko muszę mieć znowu nastrój na taką dawkę dramatów xD). No i może kupię Beautiful people, które też u nas zostało wydane od tej autorki.
A, i jest jeszcze nawiedzony dom - choć tu jakoś mnie nic nie ciągnie do tego tytułu.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość