Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: SallyCzarownica » wt cze 13, 2017 11:24 pm

Autor: Scarlet Beriko
Gatunek: dramat, komedia, romans, yaoi
Opis: Roztaczający swoje wpływy głównie w rejonie Kantō wielki gang yakuza – Ōyamato-kai. Jego czwarty boss – Tatsuyuki Ōyamato – po zawodzie miłosnym zachowuje się jak kompletna ofiara. Zmęczony tym widokiem młodszy lider, Asoda, wysyła go do prefektury Fukuoka, żeby przywrócił porządek w obszarze Kiusiu. Jednakże nawet po dotarciu do Fukuoki, Tatsuyuki nie może dojść do siebie i tylko włóczy się po barach lub ucina sobie drzemki w parku… aż pewnego razu odnajduje się w dziwniejszej sytuacji, niż mógłby się tego kiedykolwiek spodziewać.

Na banerze można już zobaczyć logo. Jest paskudne. Nijak nie pasuje do okładki.

[ Dodano: Wto 16 Maj, 2017 ]
Obrazek
Premiera 6.06.

[ Dodano: Wto 13 Cze, 2017 ]
Minie jeszcze trochę czasu, nim przeczytam tomik, ale znajoma podesłała mi na zachętę pewną stronę.
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
PRZECZKOLE! Brawo, Waneko, zawsze nas czymś zachwycicie. =D>
Odechciało mi się czytać...
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt cze 13, 2017 11:44 pm

:lol: Ale że serio? To nie jest zamierzone? Przecież to nawet źle wygląda :D Aż odfoliowałam swój tomik, by zobaczyć to cudo na własne oczy.
Obrazek

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » śr cze 14, 2017 12:17 am

.
Ostatnio zmieniony śr cze 14, 2017 11:16 am przez Ten który myśli, łącznie zmieniany 1 raz.

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » śr cze 14, 2017 1:10 am

W takim razie gratulacje dla wydawcy, że zatrudnia dyslektyków.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr cze 14, 2017 11:09 pm

kamiookami pisze:W takim razie gratulacje dla wydawcy, że zatrudnia dyslektyków.
Hej, ale bez takich! [-X Mam wszystko prócz dyskalkulii i mnie też pusty śmiech przy Waneko ogarnia.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr cze 14, 2017 11:29 pm

Dzisiaj sprawdziłam ostatnią stronę - nad tym tytułem pracowało TRZECH korektorów. Trzech. :lol:
Obrazek

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » śr cze 14, 2017 11:48 pm

@Likorys, to nie była żadna wycieczka osobista. Miewałam w najbliższym otoczeniu wielu dyslektyków i dysortografów, jedni radzili sobie lepiej, inni gorzej. W gimnazjum jako jedyna w klasie byłam w stanie odczytać pismo kumpla z ławki, ale to już chyba pod dysgrafię się łapie, choć chłopak papierka żadnego nie miał. No. Ale żadna z tych osób nigdy nie pchała się do pracy w wydawnictwie ani żadnej innej pracy związanej z tekstem.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw cze 15, 2017 12:27 am

Waneko po prostu sprawdza czy ktokolwiek czyta teksty w tle XD
Ten błąd powinna wychwycić autokorekta Worda!

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » czw cze 15, 2017 11:54 am

Alexandrus888 pisze:autokorekta Worda
Żadna szanująca się osoba pracująca z tekstem, a już zwłaszcza korektor / redaktor, jej nie używa. Czemu? Bo jest w stanie bez jej wiedzy porządnie w tekście namieszać. Za to sprawdzania pisowni, bo pewnie o nie Ci chodzi, już owszem. Ale mam jakieś deja vu, chyba już to kiedyś mówiłam.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pt cze 16, 2017 12:41 am

kamiookami, tylko o to mi chodzi: z takimi problemami da się pracować z tekstem, ale wymaga to tony pracy. Ba, sama się łapię na poprawianiu wszystkiego co czytam, bo na taką skalę musiałam kuć literowanie słów czy każdą zasadę języka.

Hame popieram, wciąż śnią mi się po nocach Wordowe 'wulgaryzmy'. :lol:

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » czw cze 22, 2017 7:05 pm

Zacznijmy może słowem wstępu, ze kupiłam te mangę tylko dlatego, ze zbieram wszystkie tytuły z serii Jednotomowek Waneko. W normalnych okolicznościach nie kupiłabym tego. Juz dawno nie byłam tak zażenowana czytając jakaś mangę. Fabuła jest prosta jak budowa cepa, postacie sa nienaturalne i zachowują sie nielogicznie, mamy motyw wykorzystania upitej osoby w akcie seksualnym, spłacenia długu poprzez zostanie czyimś sex slave, molestowanie nieletnich i przebieranie za płeć przeciwna, co w dalej mogło zaowocować na tendencje seksualne danej osoby, motyw sado maso, nachalna próba nakłonienia kogos do miłości i zabawy z połowa asorytymentu z sexshopu. Jedyna zaleta jest ładna kreska. Przez większość czasu wyobrażałam sobie tam pare heteroseksualna. Odniosłam wrażenie, ze manga jest pisana z myślą o specyficznej grupie kobiet, ktore gustują w powieściach typu 50 twarzy greya. Chociaż znaczna cześć naszego targetu to osoby poniżej dopuszczalnego wieku, ktore czerpią potem inspiracje z takich oto tytułów. Mam nadzieje, ze wiecej "dzieł" tej autorki nie zobaczę na oczy.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt cze 23, 2017 12:21 pm

Mnie interesuje - od kiedy tłumacze podpisują się... pseudonimem?
(kliknij aby zobaczyć zdjęcie)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt cze 23, 2017 12:40 pm

Tłumaczka miała takie życzenie :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Meliona » śr lip 04, 2018 6:38 pm

Okładka drugiego tomu prequelu - Jealousy (nienawidzę tego tytułu, nigdy nie wiem, jak to się poprawnie pisze :lol: ). Samą mangę lubię, ale jestem kilka rozdziałów do tyłu.
► Pokaż Spoiler
Cieszę się, że dzięki Waneko odkryłam tę autorkę (szkoda tylko tych baboli w wydaniach), bo ona rysuje rewelacyjnie :D Wcześniej wiedziałam o jej istnieniu, ale nie interesowałam się jej pracami.
A tutaj krótki filmik pokazujący jak okładki pierwszego i drugiego tomu się łączą:
https://twitter.com/scaberix/status/1014505892719423488
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Koichi » ndz cze 23, 2019 6:04 pm

Ishy pisze:
czw cze 22, 2017 7:05 pm
Zacznijmy może słowem wstępu, ze kupiłam te mangę tylko dlatego, ze zbieram wszystkie tytuły z serii Jednotomowek Waneko. W normalnych okolicznościach nie kupiłabym tego. Juz dawno nie byłam tak zażenowana czytając jakaś mangę. Fabuła jest prosta jak budowa cepa, postacie sa nienaturalne i zachowują sie nielogicznie, mamy motyw wykorzystania upitej osoby w akcie seksualnym, spłacenia długu poprzez zostanie czyimś sex slave, molestowanie nieletnich i przebieranie za płeć przeciwna, co w dalej mogło zaowocować na tendencje seksualne danej osoby, motyw sado maso, nachalna próba nakłonienia kogos do miłości i zabawy z połowa asorytymentu z sexshopu. Jedyna zaleta jest ładna kreska. Przez większość czasu wyobrażałam sobie tam pare heteroseksualna. Odniosłam wrażenie, ze manga jest pisana z myślą o specyficznej grupie kobiet, ktore gustują w powieściach typu 50 twarzy greya. Chociaż znaczna cześć naszego targetu to osoby poniżej dopuszczalnego wieku, ktore czerpią potem inspiracje z takich oto tytułów. Mam nadzieje, ze wiecej "dzieł" tej autorki nie zobaczę na oczy.
"Tendencje seksualne" - serio?
Wybacz, ale skoro tak Cię razi gejowstwo, to po co w ogóle czytałaś tą mangę, przecież jest oznaczona jako BL? Bo rozumiem, że zakupiłaś tomik dla zasady, żeby wesprzeć wydawnictwo, ale ktoś kazał to czytać?
A tak poza tym, to jest fikcja literacka, nie dokument żeby zachowany był realizm. Nie każdemu też musi się podobać, gusta są różne i nieładnie tak obrażać innych.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Yuriko » wt kwie 14, 2020 6:07 pm

Obwoluta "Czwarty Tatsuyuki Oyamato Premium Collection: Motsunabe i Regent". Premiera 29 maja.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Koichi » pt kwie 17, 2020 1:31 am

Tak! :pray: Czekam na to zalewając się łzami, że w takich okolicznościach przypada ta premiera i że specjalnie muszę porzucić moje rytuały, aby nabyć ten tomik.
A kiedy wreszcie trafi w moje łapki... nie wiem jak zniesie to moje serduszko, ale bardzo wyczekuje tego momentu :oops:

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: KAWAIILOVE » pt kwie 17, 2020 1:24 pm

Pierwszy raz w życiu korci mnie żeby kupić prenumerate. Co jak co, ale uwielbiam Beriko i jej działa. W przeciwieństwie do Junko, prace Beriko w mojej ocenie zawsze wychodzą na dobrym poziomie.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Akiho » pt kwie 17, 2020 2:58 pm

KAWAIILOVE pisze:
pt kwie 17, 2020 1:24 pm
Pierwszy raz w życiu korci mnie żeby kupić prenumerate.
Czuje dokładnie to samo :D O ile zwykłe pocztówki mnie ruszają to z takim efektem to już inna sprawa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: SallyCzarownica » pt kwie 17, 2020 4:56 pm

Akiho pisze:
pt kwie 17, 2020 2:58 pm
KAWAIILOVE pisze:
pt kwie 17, 2020 1:24 pm
Pierwszy raz w życiu korci mnie żeby kupić prenumerate.
Czuje dokładnie to samo :D O ile zwykłe pocztówki mnie ruszają to z takim efektem to już inna sprawa :)
Ja tam rzuciłam się na prenumeratę, jak zobaczyłam dodatek. Cudowny. 😍 Chcę więcej takich bajerów.
I w ogóle cały czas nie mogę przestać się dziwić, jakie to jest takie. 27 zł? Tanie jak barszcz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości