Po lekcjach X w kucyku

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Po lekcjach X w kucyku

Post autor: Ame » wt mar 14, 2017 7:39 pm

Obrazek
Tak oto prezentuje się obwoluta naszej kolejnej jednotomówki: Po lekcjach x w kucyku. Wyobraźcie sobie słoneczny dzień w parku. Jesteście sami ze swoją ukochaną mangą, a tu nagle zaczepia Was jakiś podejrzany typek! Co byście zrobili? Natsuki wybrała agresywny atak i tak zaczynają się jej problemy. Teraz musi pomagać tego typkowi spod ciemnej gwiazdy! Do czego doprowadzi ją ta sytuacja?

Planowana premiera 27 kwietnia.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt mar 14, 2017 7:51 pm

Ładna obwoluta :) Ale ten tytuł brzmi jakby go żywcem wyciągnęli z tłumacza google :P Choć zdaję sobie sprawę, że to raczej wina mało porywającego oryginału. W każdym bądź razie czekam, aż dostanę tomik w łapki :)

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt mar 14, 2017 7:52 pm

Kto to jest X, i czemu ma kucyk? Czy chodzi może o lekcje przedmiotu "x"? :mrgreen:

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt mar 14, 2017 8:55 pm

Czytałem kiedyś i pomimo tego, że historia jest trochę naiwna, to pamiętam to ciepło bijące z tomiku, poczucie takiej fajnej beztroski podczas czytania. Plus tytuł ma śmieszne gagi i bardzo ładną, trochę "oldschoolową" kreskę. Na pewno kupię.

Polski tytuł mi się podoba, nie jest przekombinowany, ma swoje odbicie w mandze, a to "x" było też w oryginale :D No i może bohaterka, skoro tak lubi mangi, to jej ulubioną mangą jest "X/1999"? :mrgreen:

Ach, zapomniałbym - bardzo ładne logo. Proste, przejrzyste, a mimo to bardzo pasujące do okładki. Na pewno kupię tomik :)

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pt maja 05, 2017 3:43 pm

Fajny odmóżdżacz do przeczytania po gorszym dniu. Fabuła jest może i naiwna i nieco przewidywalna, tak wykonanie, gagi i postaci są całkiem przyjemne. Bede do niej wracać~

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz maja 14, 2017 1:59 pm

Mnie z kolei nie podobało się wcale. Klisza na kliszy i kliszą pogania. Owszem, nie ma niczego złego w wykorzystywaniu znanych motywów. Tutaj jednak było tego za dużo. Bohaterowie też nie wzbudzili mojej sympatii. Szczególnie Kiriya, który zachowuje się jak gimnazjalista, jest dziecinny i irytujący. No i w wersji "przystojnej" wygląda jak kobieta :roll:. Kompletnie nie mój typ.
Uczucia między bohaterami nie dostrzegam. Raczej zauroczenie i to głównie ze strony Natsuki. Nie wróżę temu związkowi przyszłości. Strasznie cukierkowo i naiwnie wyszło.
Kreska też niezbyt mi odpowiada.

Wydanie mogłoby być lepsze. Wyłapałam parę literówek, a na kilku stronach straszy okropny łupież. Ponadto wszechobecne prześwity.

Nie będę do tej historii wracać, moim zdaniem to jedna ze słabszych Jednotomówek Waneko. Bez żalu przekażę Kucyka bibliotece.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw cze 01, 2017 8:39 am

W zasadzie nic porywającego, nic nowego. W zasadzie wszystko gdzieś kiedyś widziałem setki razy. Ale jakoś mi się podobało.
Co do bohaterów to licealistka mi się podobała, ale ja mam słabość (z tasiemców) do stosujących przemoc przeciwko skrajnej głupocie. Natomiast mangaka... Przecież chłopaki z podstawówki zachowują się rozsądniej od niego... No i wersja żula jeszcze jakoś wyglądała, natomiast w tej odstrzelonej...

Nie wiem czemu mam straszne uczucie déjà vu. Ale przy tak schematycznej mandzę to chyba normalne...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości