Doll Star - Wariant mocy słów

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Doll Star - Wariant mocy słów

Post autor: Angu » wt sty 03, 2017 3:52 pm

Obrazek

Premiera tego tomu już 27 lutego.
Wydanie 2w1.

Wygląda w porządku, ale poczekam na opinie i wtedy zadecyduje o kupnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt mar 17, 2017 8:13 pm

Heh, tylko ja przeczytałam? :lol:. Przecież czyta się to świetnie, tomik wręcz pochłonęłam.

Jak to ogłosili pamiętałam, że kieeeeeedyś, kiedyś czytałam kawałek tej mangi w skanach. Samej fabuły nie mogłam sobie przypomnieć, pamiętałam tylko, że miało to fajny klimat i było "całkiem, całkiem". Nie sądziłam, że gdy przeczytam całość, aż tak mi się ta opowieść spodoba :D. Dawno nic mnie tak pozytywnie nie zaskoczyło. Manga jest bardzo ciekawa i potrafi zaskoczyć, bohaterowie są bardzo ludzcy, nie są czarno-biali i wypadają bardzo przekonująco. Nonoka to jedna z najciekawszych "magical girl", z jakimi miałam do czynienia :wink:.

Początkowo można odnieść wrażenie, że w mandze będziemy mieć do czynienia z pojedynczymi historiami, które łączą się poprzez osoby głównych bohaterów. Nie chcę psuć niespodzianki napiszę więc, że opowieść stworzy bardzo udaną całość. Tomik zaczyna się mocno i ten poziom w moim odczuciu zostaje utrzymany. Rozczarowała mnie jedynie historia [spoiler]chłopaka przebierającego się w damskie ciuszki.[/spoiler]

Klimat "Doll Star" bardzo mi odpowiada. Przypomina mi nieco "Acony". Również za sprawą kreski, która jest trochę podobna w obu mangach. Ja już zrobiłam "Doll Star" miejsce na półce obok "Acony" :mrgreen:.

Na wydanie tym razem nie mogę narzekać. Obwoluta jest jasna, a mimo to nic przez nią nie prześwituje. Dodatkowo tytuł, nazwiska autorek i logo Waneko pokryto lakierem wybranym. Czy to pierwszy raz, gdy to wydawnictwo go użyło? Nie przypominam sobie innej ich mangi, w której zastosowano to rozwiązanie... Sama okładka również jest bardzo ładna, szaro-zielonkawa z metalicznym połyskiem. Mamy na niej szkice postaci występujących w mandze. Grzbiet jest solidny, nic nie pęka. W środku mamy osiem kolorowych stron (w tym wkładka rozdzielająca tom pierwszy od drugiego). Mamy jedną dwustronicową grafikę. Dodatkowo każdą część komiksu kończy słowo od autorek (aczkolwiek mi osobiście ciężko się je czytało, ot taka gadanina). Poza tym dostałam jeszcze pocztówkę :D.

Jeśli chodzi o samą treść, to tłumaczenie jest dobre, żywe, przyjemnie się je czyta. Błędów nie wyłapałam.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt mar 17, 2017 8:17 pm

ninna pisze:Czy to pierwszy raz, gdy to wydawnictwo go użyło? Nie przypominam sobie innej ich mangi, w której zastosowano to rozwiązanie...
Vanitas był wcześniej ;)

Dollstar to jedna z najfajniejszych jednotomówek. Historia zupełnie inna niż by się człowiek spodziewał. Na początku taka gadaninka, później, jak już napisałaś, wszystko pięknie się łączy. Nie wiem, czy nazwałbym Nonokę "magical girl", ale cudnie się to czytało. Bardzo klimatyczna, wciągająca opowieść.

Błędów nie było, wszystko wygląda ładnie, estetycznie. Podobają mi się czcionki i okładka sama w sobie.

Stawiam plusika przy "przeczytam jeszcze nie raz" :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt mar 17, 2017 8:42 pm

ociesek pisze:Nie wiem, czy nazwałbym Nonokę "magical girl", ale cudnie się to czytało.
No co? :P. Magiczne moce są? Są. "Uniform roboczy" jest? Jest. Uroczy* zwierzak-pomocnik jest? Jest. :lol:.

*Frankenwolf JEST uroczy i basta! :D

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt mar 17, 2017 8:44 pm

Nie mówię, że nie jest, ale... No dobra, niech Ci będzie!

*przekłada na półkę z "magical girls"*

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob mar 18, 2017 3:32 pm

ociesek pisze:
ninna pisze:Czy to pierwszy raz, gdy to wydawnictwo go użyło? Nie przypominam sobie innej ich mangi, w której zastosowano to rozwiązanie...
Vanitas był wcześniej ;)
Któryś albo któreś z tomów mangi DRRR też miały lakier wybrany *sprawdza* yup, 1, 3 i 4 podstawowej serii oraz 1 i 2 Saiki.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Dainty^^
Status: Offline

Post autor: Dainty^^ » ndz mar 19, 2017 8:08 pm

A ja się nieco zawiodłem. Nie wiem, może nie mój gatunek, takie trochę Another. Przynajmniej ładnie wygląda na półce :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn mar 20, 2017 4:33 pm

A ja nie wiem co napisać. Na początku ciężko było mi to czytać. Środek zaś minął bardzo szybko, aż nadeszła słaba końcowa.

Sam nie wiem. Jakoś nastawiłem się że to będzie horror, a okazało się zwykłym tytułem o super mocach.

Postacie przeciętne. Nonoka trochę lepsza, ale brakło miejsca na większe jej (w sumie to wszystkich) rozbudowanie.

Jako posumowanie napiszę że to przyjemny średniak.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn mar 20, 2017 10:08 pm

Lakier wybrany został też użyty w Dimension W.

Zaskakująco udany tytuł, pomijając końcówkę bardzo mi się podoba.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » czw maja 04, 2017 2:12 pm

To chyba jedna z lepszych jednotomowek od Waneko i na pewno najlepsza w kategorii mang z dreszczykiem. Początek był dziwny, ale później miał sens. Nawet zakończenie mi sie podobało, bo podeszli do niego w nieco inny sposób, niz w innych mangach o podobnej tematyce. Ma ode mnie plusik. Oby wiecej takich pozycji na naszym rynku~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości