Absolwenci

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » pn gru 05, 2016 10:35 pm

I tomik zaczyna się od 170 strony, a pierwsza jest po tej kolorowej ;)

Ciągle zastanawiam się czy wymieniać, bo jak już zacznie się od środka ( :lol: ) to potem już problemu z czytaniem nie ma, nie strony są pomieszane, a cały tom "przestawiony" ;)
Kusi mnie natomiast możliwość wydębienia zakładki, bo kupowałam tym razem z gildii i z Absolwentów mnie ominęła :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn gru 05, 2016 10:48 pm

DarkNighty pisze: Kilka postów wcześniej Meliona dodała swoją kolekcję po angielsku. Są tam dwa tomy Absolwentów.
Niestety to nie jest ani po angielsku, ani moja kolekcja :( Gdyby ta seria wyszła w Ameryce, to bym się nie martwiła, że Waneko nie chce tego dalej ciągnąć. Z gugla wzięłam zdjęcie, nie jestem już pewna jaka to wersja językowa.
Obrazek

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » pn gru 05, 2016 11:11 pm

Po angielsku Koledzy i Absolwenci są dostępni na razie tylko w wersji cyfrowej, ale jak dobrze pamiętam to gdzieś widziałam, że June chce wydać to też drukiem. Skoro tak, to seria musiała się spodobać i może doczekamy się od nich reszty, chociaż zaczęłam zbierać po polsku i wolałabym komplet w jednym języku :/

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn gru 05, 2016 11:13 pm

Agatszpagat pisze:June chce wydać to też drukiem
O Boże. June.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn gru 05, 2016 11:20 pm

Meliona pisze:Niestety to nie jest ani po angielsku, ani moja kolekcja :( Gdyby ta seria wyszła w Ameryce, to bym się nie martwiła, że Waneko nie chce tego dalej ciągnąć. Z gugla wzięłam zdjęcie, nie jestem już pewna jaka to wersja językowa.
Ach, to mój błąd. Zobaczyłam tytuły po angielsku i jakoś tak od razu założyłam :D

Mam nauczkę, by jednak czytać posty, a nie tylko patrzeć na zdjęcia ^^
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz gru 11, 2016 12:35 am

"Absolwenci" przeczytani. Przed lekturą powtórzyłam sobie też "Kolegów" i powiem, że mile się zaskoczyłam. Gdy kupiłam ich zaraz po premierze, "Koledzy" średnio mi podeszli. Teraz jakoś czytało się dużo przyjemniej. "Absolwenci" to udana kontynuacja. Nie jest to dzieło wybitne ale miło spędziłam czas podczas lektury. No i chyba po raz pierwszy w boys love nawet podobała mi się scena erotyczna :D. Tzn. nie czułam się niezręcznie patrząc na te kadry. No i ta kreska Nakamury, ach!... Uwielbiam jej ilustracje.

Z polskiego wydania jestem zadowolona. Okładka jest piękna, bardzo podoba mi się kolorystyka tego obrazka. Jedynymi mankamentami są wszechobecne prześwity (nawet okładka prześwituje przez obwolutę - popatrzcie na tyl tomiku) i parę literówek. Poza tym wszystko gra. Grzbiet też jest solidny.

Chętnie ujrzałabym inne tomy z tej serii po polsku (albo chociaż po angielsku...). Szczególnie polubiłam Haracza i poczytałabym o nim coś więcej.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob gru 17, 2016 7:53 am

Trochę śmieszna ta seria. Głównych bohaterów nie lubię, a okularnik nawet zaczął mnie irytować, a mimo to absolwentów czytałem z przyjemnością.

Główny powód to Haracz, który jest najlepsza postacią. Ponieważ jako dorosły, stara się pomóc młodym. Nawet pomimo tego że to dla niego trudne. Dodatkowo często robił za element komediowy.
Zazwyczaj nie przepadam za związkami nauczyciel-uczeń, ale tu Haraczowi ostro kibicowałem* (znaczy by znalazł sobie kogoś innego bo okularnik jest fee).

Nie muszę pisać że z radością zobaczyłbym na swojej półeczce "Sora to Hara".

Co dobre doszły jeszcze dwie przyzwoite postacie 2 planu: Tani i Miki.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

pico
Status: Offline

Post autor: pico » czw gru 22, 2016 11:34 pm

No i mi też w końcu udało się dorwać mój tomik. Chociaż mimo, że wiedziałam, ze to wydanie 2w1 to i tak lekko szokłam jak zobaczyłam grubość. Ale wcale nie narzekam :).

Jeśli chodzi o jakość wydania, to tym razem o dziwo rzucały mi się w oczy literówki (mimo, że zazwyczaj nie widzę nic) i niestety było ich sporo :( ale da się przeżyć. Trafił mi się też tomik minimalnie uszkodzony - 2 lub 3 strony są delikatnie naderwane przy dolnej krawędzi, ale nie chce mi się bawić w reklamacje, bo nie przeszkadza to w czytaniu. Jedyne co mnie jeszcze drażniło to kilkukrotnie pojawiające się "wkurwiony". Jakoś ostatnio stronię od przekleństw i odnosiłam wrażenie, że w niektórych miejscach spokojnie można by było użyć "wkurzony". Ale to tylko ja. :P
Poza tym to jestem zadowolona z naszego wydania. I wcale a wcale bym się nie obraziła za kontynuacje z tego uniwersum. W sumie to nawet nie wiem czemu Waneko nie chce się na to zdecydować. Przecież chyba manga sprzedaje się nie najgorzej, a "Sora to Hara" to moim zdaniem równie przyjemna historia co Sajio i Kusakabe. :)

benia1991
Status: Offline

Post autor: benia1991 » wt gru 27, 2016 10:17 pm

Przyjemne, niewulgarne. Ze swojej strony jak najbardziej bym poleciła. Na ogół tematyką boys-love się nie interesuję, ale romans z tego piękny. Trafiłam na to przypadkiem, poprzez anime. Dziękować bogom.
Niesamowicie się ucieszyłam, widząc, że praktycznie od razu mogłam dostać kontynuację i kupiłam od razu zarówno Kolegów jak i Absolwentów (po 2 zestawy, koleżanka dostała na święta, również chciała, kiedy podesłałam jej anime).
Ale kiedy czytam, że Waneko nie planuje wydać pozostałych tomów, jestem po prostu zawiedziona. Nie lubię czytać skanlacji, wolę wydać pieniądze na mangi.
No ale faktycznie, po kiego kończyć SERIĘ (a nie jednotomówki...), którą się zaczęło. Brzydko. I przede wszystkim nieprofesjonalnie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob gru 31, 2016 11:26 am

Absolwenci okazali się lepsi od Kolegów z klasy. To dobrze, bo ci drudzy trochę mdli byli.
Udana kontynuacja, przyjemnie się to czytało i myślę, że będę wracać do tej historii.
Z Haraczem mam problem. Przy scenach z nim w głowie mam tylko jedno: Tego typa trzeba wywalić z pracy i zakazać wykonywania zawodu. On był jedynym minusem poprzedniego tomu, w tym jest niewiele lepiej. Łyżka dziegciu w beczce miodu. Nie neguję, że da się gościa lubić.
Znalazłam tylko dwie literówki: strona 236 "[an" i strona 264 "odziny"
No, to lecę czytać skany kolejnych tomów i na Bace przeczytałam, że jest booklet do Absolwentów...


Btw. Jest dział poświęcony tej mandze. Chyba powinno się go usunąć http://forum.waneko.pl/viewforum.php?f=112
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Absolwenci

Post autor: Angu » sob sty 28, 2017 8:09 pm

I mnie lektura Absolwentów o wiele bardziej się podobała niż Kolegów z klasy. :D
Dużo osób zarzucało poprzedniej części, że nie czuć chemii między bohaterami - sama się z tym zgadzałam, ale w Absolwentach już tego problemu nie uświadczyłam.
Jest sporo uroczych i intymnych scen, kilka zabawnych i niewymuszone poważniejsze wątki. No ogólnie nie brakowało mi niczego, podoba mi się rozwój relacji między bohaterami i problemy (bardzo życiowe) z którymi muszą się zmierzyć.
Kreska utrzymuje poziom - jest unikalna i klimatyczna. ^^

Co do wydania. Na plus tłumaczenie, podobało mi się, płynne i naturalne.
Znalazłam kilka błędów, podzielę się fotkami
1. co znalazłam - ucięte "by" i "ra" na okładce
► Pokaż Spoiler
2. Spacja w słowie "chcę"
► Pokaż Spoiler
3. Czemu przetłumaczono to jako "gryz" skoro Kusakabe go po prostu dotyka? D: W amatorskich tłumaczeniach jest "touch". Strona 189.
► Pokaż Spoiler
4. Miało chyba być "z rodziną". Strona 264
► Pokaż Spoiler
5. Wspomniany już wcześniej "[an". Strona 236.
► Pokaż Spoiler
Oprócz tego, tak jak w Kolegach z klasy, obwoluta i białe śliskie strony w środku przebijają.

Baaardzo bym chciała przeczytać kontynuację, ale Waneko jak zwykle kręci nosem, pomimo że rzekomo mangi Nakamury sprzedają się podobnie jak inne BL z ich oferty. szkoda.
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2018 2:22 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Absolwenci

Post autor: Meliona » pn sty 15, 2018 3:32 pm

Ta seria doczeka się kolejnej, po O.B., kontynuacji o nazwie [blanc]. W lutym pierwszy rozdział.
Obrazek

szogu3
Status: Offline

Absolwenci

Post autor: szogu3 » ndz maja 06, 2018 5:42 pm

Absolwenci wypadli naprawdę dobrze, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą mangą. Ta kreska jest genialna, na długo zapadnie mi w pamięć. Trochę psioczyłem, że Waneko nie wydało kontynuacji - ale jakiś czas temu właśnie ją zapowiedzieli.

Tylko czekać na dalsze losy bohaterów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości