Hotarubi no mori e

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » pn sie 01, 2016 4:43 pm

Ładna obwoluta, ale i tak jeszcze się zastanawiam nad zakupem :-\

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » pn sie 01, 2016 5:07 pm

Obwoluta jest bardzo ładna, ale mam wrażenie, że wyglądałaby lepiej, gdyby na okładce w miejscu, w którym znajduje się japoński podtytuł, było nazwisko autorki... W wolnej przestrzeni z lewej strony, pod rysunkiem gałęzi, nazwisko autorki też by pasowało. Na grzbiecie japoński podtytuł wygląda dziwnie obok polskiego. Zastanawia mnie też czemu w tytule na okładce świetliki są z wielkiej litery, a na grzbiecie z małej. Ogólnie jednak nie jest źle, podobają mi się bardzo rysunki na obwolucie i skrzydełkach oraz logo tytułu (chociaż uważam, że logo w kolorze pomarańczowym, jak w oryginale, pasowałoby bardziej do okładki, do wzorów na sukience i świetlików niż błękitnym. Ale może to nawiązanie do błękitu nieba lub rysunku na skrzydełku na niebieskim tle?).

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pn sie 01, 2016 6:36 pm

Wiem że się czepiam, ale napis na grzbiecie nie powinien być odwrócony w prawą stronę jak w przypadku poprzednich jednotomówek? :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn sie 01, 2016 8:54 pm

Mormicc pisze:Wiem że się czepiam, ale napis na grzbiecie nie powinien być odwrócony w prawą stronę jak w przypadku poprzednich jednotomówek? :P
Powinien. :/ Wszystkie jednotomówki mają tak jak mówisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn sie 01, 2016 8:55 pm

Tylko po co wcisnęli tytuł po japońsku? No dobra z przodu może być ale na grzbiecie?
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn sie 01, 2016 10:12 pm

Angu pisze:
Mormicc pisze:Wiem że się czepiam, ale napis na grzbiecie nie powinien być odwrócony w prawą stronę jak w przypadku poprzednich jednotomówek? :P
Powinien. :/ Wszystkie jednotomówki mają tak jak mówisz.
Oj nie, to będzie wyglądać strasznie. Waneko, proszę, poprawcie to.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sie 01, 2016 11:43 pm

Ostatnio coś kotkowi dużo takich dziwnych wpadek się trafia...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » wt sie 09, 2016 2:48 pm

Waneko pisze:Dlaczego napis na grzbiecie obwoluty "Świetlików" jest w inną stronę niż w reszcie jednotomówek?

[Madziozord] Na mandze będzie w porządku :) Już dawno poprawione :)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt sie 30, 2016 1:52 pm

No to dobrze :P

[ Dodano: Wto 30 Sie, 2016 ]
Tomik przeczytany :mrgreen: Oprócz głównej historyjki, podobała mi się jeszcze ''Nie zobaczysz Gwiazd'' ^^ Rozkładówka jest fajna jak dla mnie :P

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr sie 31, 2016 12:16 pm

Obwoluta mi się podoba (matowa~~~) chociaż tez bym przeniosła imie autorki pod tytuł aby kompozycyjnie to wyrównać, chociaz nie wiem czy nie za cieżko bedzie u góry. Ale to mało istotne. Grzbiet jest okej, lektura wewnątrz rownież. Tylko ta...kreska... To chyba najbardziej niechlujnie narysowana manga, jaką czytałam. Mnie zawsze uczyli, ze jak ktoś nakłada kilka linii na raz z rożnych stron, aby otrzymać kształt to znaczy, ze nie umie rysować, bo powinno sie za jednym pociągnięciem to poprowadzić. Ale to taka dygresja. Ważne, ze historie były ciepłe i momentami wzruszające. Trochę podobne do "Na dzien przed ślubem".

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr sie 31, 2016 5:35 pm

Przeczytane. :D W stronę lasu świetlików podobał mi się najbardziej. Nowe opowiada się w porządku. Szkoda mi jednej z starszego wydania. ;/

Wydanie dobre. Lubię ten format. Fajna rozkładówka. Jedynie co mnie kuło w oczy, gdy otworzyłam pierwszą stronę to czcionka tak jakoś mi nie pasowała.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » sob wrz 03, 2016 12:43 pm

Moja pierwsza jednotomówka. Była bardzo przyjemna. Najbardziej podobała mi się główna historia. Do reszty nie mam zastrzeżeń.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob wrz 17, 2016 8:00 pm

Również przeczytałam. Najbardziej podobała mi się historia tytułowa (i dodatek do niej). Dwie pozostałe nie były złe, ale to takie średniaki... Jakbym musiała wybrać jedną z nich, to odrobinę bardziej podobała mi się "Odrobina ciepła". Bardzo sympatyczna jednotomówka.

Z wydania również jestem zadowolona. Poza lekko prześwitującymi stronami nie mam większych zastrzeżeń. Tylko w opowiadaniu "Nie zobaczysz gwiazd", główny bohater raz był Takashim, a raz Takeshim :?. No, gdzieś po drodze trafiła się jakaś literówka ale to już drobiazg.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob wrz 17, 2016 9:01 pm

W sumie szkoda, że główna historia (+ dodatek do niej) nie była dłuższa. Zdecydowanie najbardziej mi się podobała i nią jestem zachwycona. Pozostałe historie niestety nie były aż tak wzruszające. Dla mnie mogłoby ich nie być :) Tłumaczenie bardzo sprawne, czytało się płynnie. Tomik mi się podoba ^^ Polecam!
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz wrz 18, 2016 9:44 am

Jednak czytałam tę mangę w skanach (te dwa poboczne one-shoty też). Główna historia już mnie nie wzruszyła, ale była świetna.
[spoiler]Podoba mi się jak głupią śmiercią on zginął. [/spoiler]
Dwie pozostałe historie były ok, ale jednak widać, że autorka najlepiej radzi sobie w temacie youkai.
Teraz chcę Natsume.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz wrz 18, 2016 10:19 am

Przeczytałem dzisiaj. Straszny zawód.
Te historie były takie jakieś... słabe? Bezsensowne?

Rozumiem uczucia i te inne, ale... Te mangi są w zasadzie o niczym. No i kreska - w sumie bardzo prosta i oszczędna. Nie widziałem tam żadnych emocji, o których autorka pisała na bokach.

No po prostu nie trafiła do mnie ta pozycja. Może jestem za bardzo osadzony w shounenach...

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz wrz 18, 2016 8:25 pm

I ja przeczytałam.
"W stronę lasu świetlików" bardziej podobało mi się w formie anime. W tym jednym rozdziale w tomiku wszystko jest takie pokrótce. W mandze niby można zobaczyć to uczucie między bohaterami, ale anime przedstawia to wolniej i dokładniej z tego co pamiętam.
Dwie pozostałe historie już bardziej mi się podobały. "Nie zobaczysz gwiazd" najbardziej. :)

Kreska rzeczywiście jest trochę koślawa. Wygląda jakby autorka rysowała bez linii pomocniczych. :p

Wydanie jest okej, tylko średnio podobało mi się tłumaczenie.
W pierwszej chwili pomyślałabym, żeby "jaśniejące" zamienić na "promieniujące", ale to chyba też dziwnie brzmi :/ A może promienne?
Obrazek

Tutaj w ogóle nie wiem o co chodzi...
Obrazek

Czemu nie po prostu "wkurza"? Nie widzę powodu by mangi shoujo miały mieć "mocniejsze" wulgaryzmy. Tak samo jest w 6-tym tomie Horimii (tak wiem, to shounen...), gdzie Hori każe komuś "wypierdalać" (chociaż tu powiedzmy, że pasuje to do jej charakteru.)
Obrazek

Ogólnie w całym tomiku znalazłam kilka kwestii, które sformułowałabym inaczej, ale nie jestem tłumaczem, więc może się po prostu czepiam. :>

I wracając do grzbietu. Waneko na obwolucie zmieniło kierunek napisów, ale na okładce już nie. xD
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt wrz 23, 2016 1:06 pm

Ja chciałabym powiedzieć jeszcze jedno, takie moje małe spostrzeżenie. Manga niestety jest na jeden raz. Obejrzałam film, który bardzo mi się podobał. Dlatego też bardzo ucieszyłam się na mange. Ale przez historię dodatkowe, niestety jako calość, manga mi się aż tak nie spodobała jak myślałam. Ok, przeczytalam, wszystko fajnie, ale to nie jest to. Pewnie więcej nie wrócę do tego tytułu. Może film jeszcze raz obejrzę, ale mangi czytać drugi raz nie zamierzam. Takie moje odczucia. Możliwe, że będzie to pierwsza manga, którą będę chciała sprzedać. Proszę się nie zrazić do tego tytułu. Główna historia jest piękna i na prawde polecam. Ale te 2 historie dodatkowe... kompletnie do siebie nie pasują...
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob wrz 24, 2016 8:03 pm

Kupiłem bo znam anime, w rzeczywistości Hotarubi to jedyna jednotomówka na którą w rzeczywistości czekałem w Polsce :).

Niestety, cierpi ona również na syndrom jednotomówek, historie dla mnie są na swój sposób chaotyczne i widać że przyspieszone, nie lubię tego, wolę jak wszystko jest powoli przedstawiane, ale nie mogłem oczekiwać że tu będzie inaczej.

A ogólnie, pierwsza historia podobała mi się bardziej w anime, tylko dlatego że anime ją przedstawiło "głębiej". Co do dwóch kolejnych historii, bardzo mi się podobały, szczególnie "Nie zobaczysz gwiazd", pewne wątki tam były dla mnie bardzo prawdziwe, a poza tym historia była dla mnie mimo wszystko trochę przygnębiająca.

Kreska była brzydka, niektóre tła wyglądały fajnie, ale postacie mi się nie podobały. To chyba największa wada tej mangi. A ogólnie to dobrze wydane 13,20zł. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » ndz wrz 25, 2016 4:17 pm

Muszę niestety przyznać, że nie jest to historia która za każdym razem będzie wywoływać podobne emocje jak za pierwszym razem. Mimo tego, że czytałam to tak pi razy drzwi 10 lat temu i nie pamiętałam dokładnie historii to już nie było to samo.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości