Shiranui Kitanroku

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Shiranui Kitanroku

Post autor: wataken » pn lut 29, 2016 12:16 pm

Temat ogólny dotyczący naszej jednotomówki "Shiranui Kitanroku"
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » śr cze 15, 2016 11:15 am

Kojarzy ktoś, jaki jest proponowany polski tytuł? O ile już jakiś gdzieś kiedyś podano?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 15, 2016 3:58 pm

Na razie rozważamy Niesamowite/Straszne opowieści pana Shiranui :)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr cze 15, 2016 4:38 pm

Ja stawiam na "niesamowite". Lepiej... ekhm... brzmi :twisted:.

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » śr cze 22, 2016 6:24 pm

Tak sobie pomyślałem, ze pewnie Waneko nie ma jeszcze loga do tego tytułu (bo chyba tylko do JW jeszcze ogłaszacie bez lóg i zaakceptowanych okładek), więc czemu by nie podrzucić jakiejś swojej amatorskiej propozycji? Może was do czegoś to zainspiruje, zobaczycie jak loga NIE robić, ewentualnie ktoś lepszy w te klocki niż ja (nietrudne) wrzuci tu w odpowiedzi na moje bohomazy coś lepszego.

Wersja "dolna"
Obrazek

Wersja "górna 1"
Obrazek

Wersja "górna 2"
Obrazek

Samo logo
Obrazek

Dałem "historie" zamiast "opowiadania" bo lepiej brzmi jak dla mnie

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » śr cze 22, 2016 10:32 pm

Całkiem to fajnie wygląda :-) i ja też bym chciała żeby było "Niesamowite historie pana Shiranui"

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw cze 23, 2016 11:02 am

Dziękujemy za rady! ^o^
ale nie były to "opowiadania" tylko opowieści.
Zostajemy przy "Niesamowite opowieści Pana Shiranui" , ale twoje propozycje układu pokazałam koleżance zajmującej się tym tytułem :) Przyjrzała się im z dużą uwagą.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob sie 13, 2016 9:24 am

Na stronie Waneko można zobaczyć logo (kliknij aby powiększyć)

Propozycje wyżej bardziej mi się podobały. :P Nie lubię tego efektu "białego połysku liter" jak w "Shiranui".
Mangę kupię jak będzie miała dobre opinie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt sie 30, 2016 3:02 pm

Obwoluta Niesamowite opowieści pana Shiranui
Obrazek

Planowana premiera tego tomu to 27 października.

Jeśli zbiorą się dobre opinie to może kiedyś skuszę się na ten tytuł :P

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt sie 30, 2016 3:16 pm

Osobiście średnio mi się podoba - zwłaszcza tył obwoluty i w jakiś sposób jest zrobiony opis - wizualnie mi się nie podoba. xD
Czekam na opinie o tej jednotomówce aż wyjdzie.
Obrazek

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » wt sie 30, 2016 4:22 pm

Kocham mangi tego typu <3 na pewno kiedyś kupię

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt sie 30, 2016 6:34 pm

Myślałam czy się wypowiedzieć, ale chyba nie byłabym sobą, gdybym tego nie zrobiła.

Oprócz tego, że font słaby na logotyp, to nie podoba mi się ten efekt uwypuklenia. Dziękuję.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

WindWhisper
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2016 6:07 pm
Status: Offline

Post autor: WindWhisper » wt sie 30, 2016 7:59 pm

Jak dla mnie czcionka tytułu taka sobie, a jeszcze ta czerń i uwypuklenie w "Shiranui" razi po oczach :? . Poza tym może być.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt sie 30, 2016 8:29 pm

Niestety mi też się nie podoba logo i autor - wyglądają jakby były zrobione w starym wordzie, taką specjalną opcją, nie pamiętam jak się ona się nazywała.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt sie 30, 2016 8:52 pm

Ajsza pisze: wyglądają jakby były zrobione w starym wordzie, taką specjalną opcją, nie pamiętam jak się ona się nazywała.
Wordart.

Trochę za ciemne to logo. Zlewa się, a z kolei ta czerwień wokół loga trochę oczojebna.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr sie 31, 2016 12:09 pm

Fakt, ten wypukły efekt na imieniu jakoś nie pasuje. Ogólnie te fanowskie okładki wyżej wyglądają lepiej. Ale trudno, liczy sie zawartość. Mam nadzieje, ze manga bedzie lepsza od Forest of Lore...

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » sob wrz 03, 2016 11:11 am

Obwoluta sama w sobie mi się podoba, jednak tytuł umieściłbym tam gdzie jest autor na okładce. Czarny napis jest też średnio widoczny.

Co do samej mangi, to jestem chyba jedyną osobą w Polsce nie pracującą dla Waneko która czytała ten tytuł xD
Co mogę powiedzieć o samej jednotomówce. Jest to zbiór tytułowych opowieści z dreszczykiem, powiązanych ze sobą Panem Shiranui. Jak to przeczytałem po raz pierwszy to określiłem Shiranuia jako "Lekka groza do poduszki".
Myślę, że mogę polecić jeśli ktoś lubi takie klimaty.
Ja napewno kupię tą pozycję :)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lis 05, 2016 6:53 pm

Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami o czcionce użytej do zapisu tytułu i nazwiska autora... Poza tym w opisie z tyłu tomiku mamy powtórzenie: "czają się" i "czai się". Nie brzmi to dobrze...

[ Dodano: Sob 05 Lis, 2016 ]
Dostałam już swój tomik i przeczytałam. Uwielbiam takie zbiorki strasznych opowieści! A ten jest naprawdę udany. Największy niepokój wzbudzają "Hitomi" i "Zeszyt przyjaciół". Na podium znalazł się też "Stwór z kącika" (pocieszny ten stworek, szczególnie narysowany :D). Ale pozostałe opowiadania wcale nie są gorsze. To miniaturki i siłą rzeczy nie mogą mieć skomplikowanej fabuły ani rozbudowanych postaci. Trzeba takie formy lubić, a ja je wprost kocham :mrgreen:. Idealna lektura na wieczór, z pewnością będę do tego tomiku wracać.

Co do wydania to nadal nie podobają mi się czcionki użyte na okładce i to powtórzone "czają się" i "czai się" w opisie z tyłu tomiku. W środku nie pasuje mi tylko czcionka użyta do wypowiedzi pana Shiranui. Zauważyłam też dwa powtórzenia wyrazu. W posłowiu natomiast autorka dziękuje za sięgnięcie po "Shiranui Kitanroku"... Poza tym zdarzają się prześwity. Nie jest źle ale mogło być lepiej.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt lis 11, 2016 10:40 am

A mi się średnio podobało. Niby są to takie opowieści z dreszczykiem, a w ogóle nie zrobiły na mnie wrażenia. Jedynie ta historia o lalce jako tako mi się podobała, a reszta bez szału.
Później wziąłem się za Kryjówkę Dezertera i już pierwsza opowieść wywołała ten niepokój, który tak lubią fani historii z dreszczykiem :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » wt lis 22, 2016 11:12 pm

Wreszcie zebrałam się w sobie, żeby przeczytać lekturę i... jest lepiej niż w przypadku Forest of Lore. Opowieści są lepiej rozbudowane i skończone w dobrych momentach, nie ma się wrażenia, że za szybko coś autor urwał i rysunki są dość przyjemne dla oczu.
Raziło mnie tylko złe wyczyszczenie miejsca na drewnianej ścianie, tam gdzie są napisy. Widać miejsca po "krzaczkach" a polskie napisy napisane są zarówno na białych "chmurkach" jak i na deskach z słojami. Plus przy podwójnej stronie szkoda, że osoba przygotowująca do druku, nie wzięła pod uwagę straty na sklejenie tomiku i to, że otwierając go bez złamania grzbietu, oglądanie tej ilustacji bez zakłamania jest niemożliwe. Ale to już moje osobiste dywagacje.
Samą treść oceniam na 3, ale jeśli miałabym sięgnąć kiedyś po kolejnego mangowego dreszczowca, to wolałabym po coś dłuższego i znanego, chociażby Shiki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości