Half & Half

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Ishy
Adept
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr gru 21, 2016 9:24 pm

Manga juz przeczytana i z przyjemnością do niej jeszcze powrócę. Historia była ciekawa, kreska ładna a i elementy ecchi były umiejętnie wplecione. Zdecydowanie wiecej takich pozycji na naszym rynku!
A sama jednotomówka jest w topce moich ulubionych, wydanych przez Waneko mang.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife

Post autor: Gotenks » czw gru 29, 2016 4:18 pm

Początek strasznie mi się spodobał - świetna kreska, bardzo fajny pomysł na mangę, no i do pewnego czasu to działało, niestety autor nie do końca sobie poradził z rozwinięciem i zakończeniem historii, co dziwi tym bardziej, że nie pierwszy raz rysował tą historię :roll:
Ale ogólnie to chyba do tej pory najlepsza jednotomówka od Waneko.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 8:31 am

Jedna z najlepszych jednotomówek, napisałbym nawet obiektywnie że najlepsza. Choć dla mnie i tak na dzień przed ślubem za ciepły klimat zostanie 1.

A wracając do H&H ciekawy pomysł. Bardzo dobry początek, udany środek i umiarkowane zakończenie. [spoiler]W sumie jak na twór japoński to prawie jak happy end. Bo była nagroda pocieszenia. A podobało mi się bo pomyliłem się w obstawianiu[/spoiler]

Za to za chiny nie zrozumiałem tego bonusu.

Bardzo dobre połączenie gatunków i umiejętne ich użycie. Takie ecchi to ja chcę.

Na szybko przeczytałem też one shota i to jego zakończenie nie podobało mi się. Najpewniej kiedyś już go czytałem.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

DzikiDuch
Adept

Post autor: DzikiDuch » pt gru 30, 2016 11:35 am

Jedna z najlepszych jednotomówek, napisałbym nawet obiektywnie że najlepsza
Jak możesz swoje własne zdanie nazywać obiektywnym? :shock:

Czaję się na ten tytuł i już nie mogę się doczekać, aż dostanę go w swoje łapki.
Ostatnio zmieniony pt gru 30, 2016 1:06 pm przez DzikiDuch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 11:48 am

Bo dla mnie obiektywna opinia nie istnieje, należy do kategorii abstrakcji.

H&H jest rewelacyjną historią, bardzo dobrze łącza się jej elementy. Technicznie, kompozycyjnie tez błyszczy. W sumie nie wiem jak to napisać, H&H całościowo wyceniłem wyżej niż Na dzień przed ślubem, ale przez gatunki bardziej (tak ociupinkę) wolę to drugie (mimo że składowo oceniam je ciut niżej).
Głupie to wiem.

Zadowolony jestem mocno bardzo.
Ostatnio zmieniony pt gru 30, 2016 11:54 am przez Reviolli, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Fani
Fanatyk

Post autor: Fani » pt gru 30, 2016 11:54 am

Cieszą mnie pozytywne opinie o H&H, oby przełożyło się to na sprzedaż i decyzję o wydaniu kolejnych mang Koujiego :mrgreen:.

Slova
Adept

Post autor: Slova » wt sty 03, 2017 1:23 pm

Jeśli kolejne jego mangi to mają być takie same szmatławce (a patrząc na to, co się teraz dzieje w Fuuce, to na pewno), to niech lepiej H&H zamknie ten epizod w karierze Waneko. Dawno tyle razy nie łapałem się za głowę podczas jeden mangi, a ta ma tylko 1 (2) tomy, więc stężenie mojego zażenowania okazało się nad wyraz wysokie.

Recenzja wkrótce...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife

Post autor: ninna » sob sty 07, 2017 8:44 pm

Miałam nie kupować ale jakoś tak wyszło, że podczas zakupów w sklepiku Waneko wrzuciłam do koszyka :D. Ot, kolejny średniaczek do kolekcji. Pomysł bardzo ciekawy, nieco gorzej z realizacją. Nie rozumiem, jaki ma cel ten "niby-bóg" tak stawiając sprawę ale "niezbadane są wyroki..." zatem to mi nie przeszkadza.

Pierwszą część tomu (czyli pierwszy tomik normalnego wydania) czytało mi się dużo gorzej niż drugą. Właściwie nie wiem, dlaczego bo dowiadujemy się tu wielu ważnych rzeczy i nie ma tu zapychaczy. Może drugą część czyta się lepiej bo jest coraz bliżej do "tego dnia" i chcemy jak najszybciej poznać zakończenie?

Niestety nie czułam żadnej chemii między parą głównych bohaterów. Owszem, miłość od pierwszego (czy w tym przypadku raczej drugiego) wejrzenia jest możliwa ale tutaj tego nie dostrzegam. Tak ni z gruszki, ni z pietruszki nagle wyznali sobie miłość.

Wstawki ecchi nie przeszkadzały mi. Dobrze, że ich jedynym celem nie było pokazanie golizny, nie była to "sztuka dla sztuki".

Zakończenie bardzo mi się podobało. Słodko-gorzkie ale bez totalnej beznadziei. Sympatyczne.

Co do wydania to nadal mamy prześwity i gdzieniegdzie łupież. Co rzuciło mi się w oczy, to duża ilość poucinanych kadrów. Normalnie nie zwracam na to większej uwagi ale tutaj miejscami były poucinane fragmenty liter w dymkach (na szczęście nie uniemożliwiało to swobodnego czytania). W tłumaczeniu większych zgrzytów nie zauważyłam. Poza jednym zdaniem - na stronie 128 Shin'ichi mówi "nie potrzebuję takiej sympatii". Moim zdaniem chodziło o współczucie (angielskie "sympathy" - co jest dziwne bo manga tłumaczona jest z japońskiego).

Nie wiem czy będę do tej historii wracać. Nie jest to jakieś wielkie rozczarowanie ale i nie ma takiego "WOW!".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”