Vitamin

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » ndz kwie 03, 2016 7:26 pm

Ten pasek to wygląda jakby miał coś zasłaniać :P nie za dużo cenzury ostatnio u waneko?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz kwie 03, 2016 8:08 pm

Kto wpadł na pomysł wstawienia tego czerwonego boxa powinien spalić się ze wstydu.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » ndz kwie 03, 2016 8:17 pm

Ugh, muszę zgodzić się z przedmówcami. Przez ogromny logotyp nie widać, na czym polega skrót perspektywiczny i postać wygląda niezwykle pokracznie, jakby była połamana. A z kolei krój czcionki w nazwisku autorki i opisie niebezpiecznie przypomina comic sans...
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » ndz kwie 03, 2016 8:17 pm

Ten pasek jest fatalny. Zasłania większość obrazka, przez co nie wygląda to najlepiej.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz kwie 03, 2016 8:27 pm

Postac ucieta, wielki czerwony pasek, nierozjasnione kadry z tylu, na ktorych nieczytelny, niebieski napis :/ Jak to jest, ze czasem Waneko potrafi zrobic takie ladne rzeczy, a kiedy indziej takie cus.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz kwie 03, 2016 8:41 pm

mysz pisze:Jak to jest, ze czasem Waneko potrafi zrobic takie ladne rzeczy, a kiedy indziej takie cus.
Chce nas trzymać w niepewności. Tak jak z tłumaczeniem :P

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz kwie 03, 2016 8:46 pm

Zgadzam się z przedmówcami, ten pasek wygląda źle.

Mnie do zakupu zniechęca dopisek "manga o prześladowaniu w szkole". Czy to jest naprawdę tylko manga dla emo nastolatków? Chciałem to kupić :/

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz kwie 03, 2016 8:55 pm

vishaad pisze:Mnie do zakupu zniechęca dopisek "manga o prześladowaniu w szkole". Czy to jest naprawdę tylko manga dla emo nastolatków? Chciałem to kupić :/
Czytałam to lata temu i sporo nie pamiętam, ale w życiu bym nie powiedziała, że ma to cokolwiek wspólnego z "emo". Za to pokazuje jak okrutni potrafią być ludzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz kwie 03, 2016 9:08 pm

Vitamin to jedna z moich ulubionych mang, nie ma nic wspólnego z emo. Podczas czytania płakałam patrząc jak znęcają się nad bohaterką.

Po co ten czerwony pasek? Nie mogli zrobić tak w wersji francuskiej lub oryginale czyli niebieskie litery bez żadnego paska.... :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz kwie 03, 2016 9:23 pm

Popatrzyłem o czym jest ta manga. Nie jest o emo, podpis mnie zmylił :/
Kreska szału nie robi, a bohaterka do najmądrzejszych nie należy. Problem znęcania się w szkole jest pokazany i tyle. Już lepszą pozycją byłoby Koe no Katachi...

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz kwie 03, 2016 9:48 pm

vishaad pisze:Nie jest o emo, podpis mnie zmylił :/
Podpis akurat jest dobry bo jak najbardziej manga jest o znęcaniu się w szkole i nie wiem czemu komuś znęcanie się w szkole ma kojarzyć się z emo, którzy po prostu są dość ponurą subkulturą.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz kwie 03, 2016 9:55 pm

Ło matko i córko! Ręce opadają... Ta czerwień, ten PAS (bo paskiem nazwać tego nie można). Masakra. Dobrze, że na półce widać tylko grzbiet :?. Ja jestem z tych średnio wymagających klientów ale ta okładka jest naprawdę brzydka. Przykro, bo na mangę bardzo czekam. Zamówiłam już dawno i oczywiście nie żałuję, w końcu okładka to jednak tylko okładka. Ale żal, że "Vitamin" tak skrzywdzono.
biB pisze:Tytuł wygląda bardziej jak VITA MIN niż VITAMIN :roll:
O to to!

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz kwie 03, 2016 10:23 pm

Jeśli chcieli już dac pasek z tytułem to mogli dać niżej a nie tak wysoko. Gdybym zobaczyła ją na półce a nie znała tytułu to bym nawet nie tknęła.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz kwie 03, 2016 10:31 pm

Dawno nie widziałam tak brzydkiej okładki.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz kwie 03, 2016 11:10 pm

gg gonia pisze: Podpis akurat jest dobry bo jak najbardziej manga jest o znęcaniu się w szkole i nie wiem czemu komuś znęcanie się w szkole ma kojarzyć się z emo, którzy po prostu są dość ponurą subkulturą.
Znęcanie się -> cięcie się -> emo. Chyba o tym w tym momencie pomyślałem, a właściwie NIE pomyślałem. Nie wiem jak się z tego wytłumaczyć, bo dosyć często zdarza mi się myśleć w tak irracjonalny sposób i wrzucić to do neta. Stąd "nieświadome spamowanie" :)
ninna pisze:Ło matko i córko! Ręce opadają... Ta czerwień, ten PAS (bo paskiem nazwać tego nie można). Masakra. Dobrze, że na półce widać tylko grzbiet :?.
Właściwie Waneko zrobiło tylko nowe logo na przedniej stronie okładki i dodało obrazek na grzbiecie (za to ogromny plus), reszta zgadza się z oryginałem, kolorystyka również. Chyba że czego zauważam, ale już mnie oczy od patrzenia w ekran bolą.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt kwie 12, 2016 1:59 pm

ravel pisze:Ten pasek to wygląda jakby miał coś zasłaniać :P nie za dużo cenzury ostatnio u waneko?
Zgadzam się, ten pasek to cenzura :) co zakrywa i czemu? Tego się nie dowiemy :)

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt kwie 12, 2016 2:53 pm

Zakryta jest czerwona chustka zawiązana jako element mundurka. Poproście Krzycha_Ayanami żeby wrzucił oryginalną okładkę, jemu nigdy nic nie robią, a ja bana nie chcę. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt kwie 12, 2016 4:12 pm

To ja jeszcze tylko zostawię odpowiedź z aska co do projektu
Fatalny projekt okładki Vitamin. Co się stało, Waneko??
[Madziozord] Nasz projekt ma swoje plusy. Pamiętajcie przede wszystkim, że oglądać go będziecie nie w rozłożonej całości jak na podglądzie tylko ze zgiętymi skrzydełkami, przód i tył oddzielnie. Wtedy wrażenie dysonansu powinno zniknąć. Niektórym nie podoba się czerwień, ale ożywiliśmy nią dość mdły oryginał, a logo daliśmy na pasku, ponieważ nie otrzymaliśmy od strony japońskiej postaci głównej bohaterki więc musieliśmy ją skanować razem z oryginalnym logo, a jako że nie powinno się zbytnio ingerować w oryginalną grafikę, retusz ograniczyliśmy do minimum. Wobec powyższego pasek wydawał się dobrym wyjściem. Na pewno dokonamy jeszcze pewnych drobnych poprawek, ale ogólny design pozostanie bez zmian. Prawdopodobnie, jak to się już zdarzało, obwoluta na książce będzie prezentowała się o wiele efektowniej ńiż na podglądzie.
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr kwie 13, 2016 10:27 am

Cytując klasyka
niedasie

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr kwie 13, 2016 2:24 pm

Przypadł mi do gustu fragment:
Nasz projekt ma swoje plusy. Pamiętajcie przede wszystkim, że oglądać go będziecie nie w rozłożonej całości jak na podglądzie tylko ze zgiętymi skrzydełkami, przód i tył oddzielnie. Wtedy wrażenie dysonansu powinno zniknąć.
Chcę te używki, może wtedy świat byłby piękniejszy :)
Niektórym nie podoba się czerwień, ale ożywiliśmy nią dość mdły oryginał
Oryginał nie był mdły, był w porządku.

Podsumowując wypowiedź - nie chciało nam się bardziej popracować nad projektem.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości