Powóz lorda Bradleya- temat ogólny

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw kwie 02, 2015 11:48 am

wataken pisze:Foliowanie będzie na 100%,
... foliować powinno się wszystko :roll:
Tallulah pisze: Droga Likorys, czy nie przyszło Ci do głowy, że może opacznie zrozumiałaś ten komiks? Manga jest bardzo brutalna, szokuje czytelnika przemocą i cierpieniem, którego doświadczyły bohaterki - a nierzadko nawet nie potrafiły znieść, co też o czymś świadczy. Wszystko jest pokazane tak, żeby szokować, wzbudzać w czytelniku gniew i głęboki, wewnętrzny sprzeciw wobec dopuszczania się takich czynów. Mężczyźni, którzy gwałcą, ani nikt, kto stoi za takim stanem rzeczy nie jest gloryfikowany. Wręcz odwrotnie, śledzimy bohaterki i to na ich uczuciach się skupiamy.
Approved. But, to nie ma wartośći artystycznej, więc disapproved. Myślałem, że każda, jakakolwiek sztuka ma coś, cokolwiek, w sobie ze sztuki. A tu mamy takie piwo IBU 0.

Death Grip
Status: Offline

Post autor: Death Grip » czw kwie 02, 2015 12:04 pm

W końcu jakaś ciekawa jednotomówka od Was :)

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » czw kwie 02, 2015 12:05 pm

Na pewno kupię. Bo to tyko jeden tomik, dobrze narysowany a na dodatek taki który warto mieć. Serii o takiej tematyce nie chciałabym mieć, ale na jednotomową historię mogę sobie pozwolić.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » czw kwie 02, 2015 12:43 pm

Likorys jak ci się ta manga nie podoba to jej po prostu nie kupuj. Naprawdę sądzisz, że takie rzeczy to była tylko domena japończyków? Poczytaj trochę o np. wojnie bałkańskiej, polecam też film o tej tematyce: http://www.filmweb.pl/film/Ponury+dom-2012-641353 (naprawdę mocny i dobry).

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw kwie 02, 2015 12:44 pm

Dobrze myślałam! 8-) Wcześniej pomyślałam,że fajnie byłoby aby któreś z wydawnictw zapowiadało jakoś nowość to ludzie by nie uwierzyli w 1 kwietnia :D Uważałam,że jednak jest to prawda,ale miałam wątpliwości przez te głupie święto.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw kwie 02, 2015 12:50 pm

amsterdream, no to proszę - podaj mi przykład kraju, w którym nie tylko dopuszczono się tak bestialskich zbrodni na 'zlecenie/przyzwolenie/w sumie nie wiem jak do określić' rządu, nie tylko uważa się to za usprawiedliwione bo ofiary były 'podludźmi' (osoby innej narodowości), nie tylko mimo upływu lat zamiata się do pod dywan, ale jeszcze PUBLICZNIE mówi się, że to było DOBRE!

Nie chodzi o to, że w czasie wojny kobiety musiały się sprzedawać lub były do tego zmuszane. Chodzi o to, że ja nie znam przypadku na taką skalę (ponad 200.000 kobiet 'zbieranych' z różnych krajów), który DO DZISIAJ byłby wybielany i zamiatany pod dywan.
Do cholery jasne, przecież nawet aborygenki doczekały się w końcu przeprosin za wykradanie im dzieci, a Japonia się zachowuje jakby wazonik stłukła i mogła zamieść skorupy pod dywan, jeszcze mówiąc, że i tak był brzydki.

To trochę tak, jakbyś powiedziała, że Holokaust nie jest niczym niezwykłym, bo w każdej wojnie ginęli ludzie - no w każdej, cholera, ale tylko tu w tak bestialski sposób i na taką skalę.


No i forum jest od tego, żeby dyskutować, nie tylko pisać pieśni pochwalne. :wink:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw kwie 02, 2015 1:04 pm

amsterdream, no to proszę - podaj mi przykład kraju, w którym nie tylko dopuszczono się tak bestialskich zbrodni na 'zlecenie/przyzwolenie/w sumie nie wiem jak do określić' rządu, nie tylko uważa się to za usprawiedliwione bo ofiary były 'podludźmi' (osoby innej narodowości), nie tylko mimo upływu lat zamiata się do pod dywan, ale jeszcze PUBLICZNIE mówi się, że to było DOBRE!
Rosja chociażby, o rzut beretem od nas. Albo Ukraina, gdzie stawia się pomniki zbrodniarzom z UPA, a historycy wychwalają ich zbrodnie dokonywane na Polakach. W Turcji, jeśli chodzi o rzeź Ormian z początku XX wieku (porównywaną, ze względu na skalę i cele, z holocaustem) nadal obowiązuje zmowa milczenia i swego rodzaju usprawiedliwienie.
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2015 1:11 pm przez GrisznakIW, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw kwie 02, 2015 1:04 pm

Dobry pomysł żeby dać przypis do historii tzw. z czego autor czerpał inspiracje. Ja akurat o tym nie wiedziałam więc poszukam informacji w necie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw kwie 02, 2015 1:27 pm

miaka88 pisze:Dobry pomysł żeby dać przypis do historii tzw. z czego autor czerpał inspiracje.
A czy istnieje gdzieś potwierdzona informacja o tym, że autor czerpał inspirację? Bo jak na razie mamy nadinterpretację jednej użytkowniczki. Zresztą jestem zdania, żeby ocenę i interpretację pozostawiać czytelnikom.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw kwie 02, 2015 2:05 pm

Dembol, no tak, niech otaku dalej wielbią Japonię, po co ich edukowwać... :lol: Nie mówię o pisaniu, że autor się tym inspirował - NIE inspirował, po prostu zaczął useksualnioną wersję jakiegoś innego działa, a skończył sam nie wie co. Sam to przyznał w posłowiu. :wink:
Chodziło mi tylko o parę zdań wyjaśnienia, że historia przypomina własnie to co działo się w Japonii. Ot, jako ciekawostkę, żeby ten cały 'szok' w mandze miał jakiś sens - bo bez tego zaplecza historycznego mamy co w sumie? Zabijanie jest złe? Gwałt jest zły? Ludzie są okrutni? No kurde, odkrycie stulecia. :P

GrisznakIW, mnie nie chodzi o stricte 'zbrodnie', a bardziej o 'zbrodnie wykorzystania kobiet na masową skalę'. Bo dla mnie właśnie dlatego ten konkretny przypadek jest tak okropny - nie chodzi o 'po prostu' zabicie. Chodzi o wielomiesięczne/wieloletnie katowanie, zniszczenie całego życia!
Nie mówię, że wymienione przez ciebie zbrodnie nie są potworne, bo są, ale ja wolałabym chyba umrzeć niż cierpieć przez całe życie. Zbyt boję się bólu.
I przy takich sprawach jak wymieniłeś zawsze przypomina mi się też sprawa wymordowania dzieci w szkole (gdzieś w Afryce?, ale głowy nie dam, a nie mam dziś jak sprawdzić). Jeden ze sprawców udzielił... nie powiem, że wywiadu, ale zgodził się porozmawiać z dziennikarzem. Zapytano go czemu wymordowali te dzieci - w odpowiedzi usłyszał gdzie ci wszyscy dziennikarze byli, kiedy zrównano z ziemią cała wioskę tego mężczyzny, mordowano i dzieci, i starców, i kobiety, i mężczyzn.

W wojnie zawsze są tylko przegrani, wygrany ma tylko najmniej strat. Nie umniejsza to żadnej tragedii, ale jest niejako wpisane w wojnę - zawsze sprowadza się to do tego .
Te kobiety były niewinne. Nie zrobiły nic prócz bycia w złym miejscu, złej narodowości, urodzenia się w złym czasie. Nie były 'jedną rasą' jak było z Ormianami, nie były 'wrogiem' jak było z każdym kto nie był swój w czasie wojny, były po prostu kobietami. Wykorzystanymi tylko po to by Japonia mogła mieć wygodnie. By ich żołnierze mogli odpocząć. Dlatego aż tak boli mnie, że Japonia traktuje to jak nic.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw kwie 02, 2015 2:17 pm

GrisznakIW, mnie nie chodzi o stricte 'zbrodnie', a bardziej o 'zbrodnie wykorzystania kobiet na masową skalę'.
No to podałem przykład Niemców. Robili to samo, tylko z niemiecką dokładnością. Wojskowe burdele obsługiwane przez kobiety z podbitych krajów funkcjonowały we wszystkich okupowanych państwach. Różnica polegała na tym, że po wojnie uznano te kobiety a priori za dziwki i ani państwa nie domagały się od Niemców zadośćuczynienia ich krzywdzie, ani też one same nie miały odwagi przyznawać się do tego, przez co przeszły, bo to by oznaczało dla nich napiętnowanie.
Pomijam już coś takiego jak przemarsz armii rosyjskiej, która gwałciła wszystko, co się dało - władze rosyjskie do dziś temu zaprzeczają, a gdy niedawno w Gdańsku postawiono pomnik upamiętniający te czyny, usunięto go niemal natychmiast po protestach rosyjskiego konsulatu. Gdy zaś w Rosji pojawiały się głosy na ten temat, tłumiono je stwierdzeniami, że to był Niemki, Węgierki, Rumunki itd. więc same sobie zasłużyły i że żołnierze rosyjscy mieli do tego prawo z zemsty za to, co Niemcy robili w Rosji.

W ostatnich latach ukazały się książki poświęcone problematyce gwałtu w czasie II wojny światowej. Wniosek z nich taki - gwałt był przestępstwem wówczas, jeśli popełniano go na obywatelce własnego kraju lub istotnego kraju sojuszniczego. W przypadku obywatelek krajów wrogich, neutralnych lub mało istotnych, nie zauważano go, traktując go jak element wojennej rzeczywistości, co więcej, były przypadki ukarania zgwałconych, jeśli zaraziły one żołnierzy chorobą weneryczną.

O kwestii tej natomiast zapomniano urzędowo - modelowymi przykładami były np. gwałty dokonywane w 1944 przez amerykańskich żołnierzy we Francji lub przez afrykańskie oddziały francuskie we Włoszech. Ich skala była spora, dowództwo wiedziało o wszystkim, ale przymykało na nie oko, zaś przez niemal 70 lat nikt o tym nie pisał. W pierwszym przypadku, kiedy zjawisko osiągnęło zbyt dużą skalę, Amerykanie zrzucili całą winę na czarnych - i przykładowo ukarali kilku czarnoskórych żołnierzy, uznając (oficjalnie!), że to ich "zwierzęce instynkty" popychały ich do czegoś, czego "biali" nigdy by nie zrobili.

Gdy niedawno pojawiła się taka książka dotycząca losu mieszkanek Węgier, na autorkę posypały się gromy ze wszystkich stron. Rosjanie i ich lobbyści oczywiście pisali o kalaniu wizerunku armii rosyjskiej, Węgrzy - o robieniu im wstydu, a ofiary też często miały pretensje, że wywleka się ich tragedie sprzed lat na światło dzienne.

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » czw kwie 02, 2015 3:01 pm

Ludzie jesteście smieszni i żałosni.
1. Żarty z gwałtu?! Sami sobie wkręcaliście, a obwiniacie wydawnictwo? Takimi tekstami udowadniacie, że nie jesteście mentalnie na tyle dojrzali, żeby brać się za taki tytuł.


2. Znisamczenie ?! Nadzieje na to, że nie wyjdzie?
No proszę was, ja jestem zniesmaczony ________, którzy są masowo wydawani, ale mam pisać o tym posty na tysiące znaków?
Po prostu nie kupuję


Mi nie zostaje nic innego jak pogratulować ekipie od marketingu.
Mangę na pewno kupie

Nie mam zamiaru tolerować takiego słownictwa na tym forum, bez względu na intencje - następnym razem dostaniesz osta.
Daminox
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2015 4:33 pm przez rsc-pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » czw kwie 02, 2015 3:29 pm

To może w każdej mandze powinna być adnotacja o japońskich zbrodniach wojennych, w końcu trzeba edukować młode pokolenie.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw kwie 02, 2015 3:47 pm

Ktoś się tam pytał jaka będzie obwoluta - mat czy błysk. W oryginale jest błysk i jak tak patrzę na tomik to tylko błysk zachowa tą krrrrwawość czerwieni i zieloność sukienki. Trochę też zepsujemy ascetyzm tyłu obwoluty bo będziemy chcieli dać tam ograniczenia wiekowe + opis fabuły.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw kwie 02, 2015 4:24 pm

wataken pisze:Ktoś się tam pytał jaka będzie obwoluta - mat czy błysk. W oryginale jest błysk i jak tak patrzę na tomik to tylko błysk zachowa tą krrrrwawość czerwieni i zieloność sukienki.
Ja pytałem i w sumie tym razem odpuszczę namowy. Zdam się na Was.

Ps. Ale w Higu koniecznie mat :evil:
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » czw kwie 02, 2015 6:46 pm

Jest już jakiś wstępny pomysł na polski tytuł?

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » czw kwie 02, 2015 7:35 pm

shaneL, jak na razie propozycja to chyba "Powóz lorda Bradleya" wg wczorajszego niusa na fb :)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw kwie 02, 2015 7:39 pm

A nie "Woźnica Bradherleyów"?

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » czw kwie 02, 2015 7:47 pm

GrisznakIW pisze:A nie "Woźnica Bradherleyów"?
Skąd taka informacja?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw kwie 02, 2015 8:04 pm

Pytam po prostu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości