Dziewczyny z ruin

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » pt wrz 04, 2015 8:03 pm

Zelfira pisze:Czy tylko mój egzemplarz tak ma?
Nie,ja też tak mam,z tym,że u mnie wszystko jest jeszcze bardziej przesunięte.
Obrazek

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » pt wrz 04, 2015 9:30 pm

Madness pisze:
Zelfira pisze:Czy tylko mój egzemplarz tak ma?
Nie,ja też tak mam,z tym,że u mnie wszystko jest jeszcze bardziej przesunięte.
^This.
Ostrze toporu ze skrzydełka jest całkowicie ucięte, tytuł z grzbietu w połowie zachodzi na tył obwoluty i ogólnie całość sprawia wrażenie, że nie jest na swoim miejscu. Zawiodłam się bardzo, bo to moja najbardziej wyczekiwana jednotomówka, która została do tej pory wydana.

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » pt wrz 04, 2015 10:00 pm

U mnie nic nie jest przesunięte, tytuł na grzbiecie jest idealnie na środku i jeśli chodzi o zachodzące grafiki, to wydaje mi się że tak miało być. A ostrze toporu ze skrzydełka ma być ucięte, wystarczy spojrzeć na drugie :p

Jeśli chodzi o wrażenia, to po prostu chce więcej. Piękna kreska, a każda historia miała coś w sobie i nie umiem wybrać najlepszej.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt wrz 04, 2015 10:12 pm

Zelfira, mój tomik też jest taki, ale jakoś w ogóle mi to nie przeszkadza.

Nie przepadam za jednotomówkami. Tę mangę kupiłam ze względu na kreskę i nie żałuję. Jestem zachwycona! Kreska jest przepiękna! Cudowna! Najbardziej podobała mi się historia o "Człowieku, który widział muzykę". Coś wspaniałego! W ogóle nie mogłam oderwać oczu od tomiku ^^ bardzo też jestem ciekawa tego "Adekana".
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » sob wrz 05, 2015 4:36 pm

Jak nie cierpię opowiadań, bo to dla mnie za krótka forma, tak skusiłam się na tę jednotomówkę... i nie żałuję. Historie są ciekawe, dobrze się czyta. A te rysunki, te piękne kapelusze! Oby więcej takich super pozycji. ;)

Autorka zrobiła mi chęć na jej drugą mangę, aż sobie zajrzę do skanów. :D

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz wrz 06, 2015 11:24 am

Bardzo ładnie narysowana manga, najbardziej podobała mi się przedostatnia historia, a najlepiej czytało tą ostatnią, bo autorka pokusiła się w niej o humorystyczne wstawki.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz wrz 06, 2015 11:31 am

Moja kopia niedługo przyjedzie, ale fajnie, że nie będzie stała tylko dla rysunków, skoro tak chwalicie.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » ndz wrz 06, 2015 12:52 pm

Mnie najbardziej podobały się historie 1 i 3. Bardzo lubię takie klimaty. Kreska cudowna, ale autorka z tego słynie. Mam nadzieję, że jak nie Adekan to przynajmniej Kin'iro kishi znajdzie się w kręgu zainteresowań Waneko.

Jedynie stronę z komentarzem autorki co do historii czytało się trochę ciężko ze względu na dobraną czcionkę. Klimatycznie dobrze dobrana, delikatna, jednak na czarnej stronie mało czytelna i zlewała mi się z tłem. No i brak zakładeczki w preorderze T.T. To już drugi preorder, który przyszedł bez dodatków (a zapewne było ich więcej, bo moja siostra ostatnio coś mi psioczyła, że przestanie zamawiać w sklepie Waneko jak już zakładek nie dodają.)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn wrz 07, 2015 10:21 am

Zakładkowy offtop - była przerwa w ich dostępności, ale już doszła dostawa 4 nowych wzorów, załatwię też to tak na przyszłość, aby zawsze było coś ciekawego do dodawania.

Co do Dziewczyn - wydaje mi się, że część tych przesunięć i przycięć obwoluty może być zamierzona, ale jeśli ktoś ma wątpliwości to niech podeśle mi fotki na PW, maila (jswiderski@waneko.pl), jeżeli faktycznie kilka osób ma takie wadliwe egzemplarze to może skala problemu jest spora.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » wt wrz 08, 2015 8:58 pm

@Zelfira moje tomiki też tak wyglądają :)
Ale ja myślałam, że tak ma być xD

Swoją drogą...
Czytałam tą mangę w tramwaju, pan, który siedział obok mnie dyskretnie spoglądał na nią... i chyba tak się zapatrzył, tak chciał wiedzieć co było dalej, że o mało co nie przegapił swojego przystanku ;)

Muszę powiedzieć, że manga jest cudowna!
Już za samą kreskę warto ją kupić!
Jak historię się nie spodoba, to obrazki...
po prostu...
te detale...

Podziwiam autorkę...
Ciekawa jestem ile czasu zajmuje jej jedna strona,
skoro tak szczegółowe sceny robi xD

Zelfira
Status: Offline

Post autor: Zelfira » śr wrz 09, 2015 9:30 am

Na wizualizacji na wcześniejszej stronie tego tematu obwoluta wyglądała tak, jakby ta zagięta z przodu grafika miała się w całości zmieścić na przedniej okładce. Poza tym wydaje mi się, że grafikę z tyłu (i w razie potrzeby kod kreskowy) można było spokojnie przesunąć trochę bardziej w lewo, tak, żeby nie została zagięta. Zwłaszcza, gdyby nie było tego paska schodzącego z grzbietu.

Manga mi się bardzo podobała, jakoś nie potrafię wybrać ulubionej historii. Czytałam ją w autobusie, ale tak mnie pochłonęła, że nie zwracałam uwagi na to, czy ktoś patrzy mi przez ramię.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr wrz 09, 2015 8:09 pm

Świetne rysunki i historie. Najbardziej podobały mi się pierwsza i trzecia, jak większości z tego tematu zresztą. Więcej takich tytułów proszę. Również czytałem w autobusie, hehe.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt wrz 11, 2015 3:31 pm

Też już przeczytałam i jestem bardzo zadowolona. To jak dotąd najlepsza wasza jednotomówka. Przypomina mi misz-masz Tsutomu Niheiego (kreska tak mi się kojarzy, tylko w bardziej "kobiecej" wersji) i "Muzyki Marie" (klimat). Ulubione opowieści to pierwsza i ostatnia (która z kolei trochę przypominała mi "Ludwiczka"). Najmniej podeszła mi trzecia, która mi się zwyczajnie dłużyła (jakby ją skrócić, to by zyskała).

Kreska jest świetna! Bardzo szczegółowa, a na niektóre grafiki można się patrzeć długo.

Wydanie w porządku. Tłumaczenie też, ale parę błędów się wkradło, np. "riun" w historyjce na okładce czy zamiana "człowieka, który widział muzykę" (w spisie treści) na "mężczyznę, który widział muzykę" (w środku tomiku). Bardzo przeszkadzała też prawie nieobecna numeracja stron.
Kibiusz pisze:Jedynie stronę z komentarzem autorki co do historii czytało się trochę ciężko ze względu na dobraną czcionkę. Klimatycznie dobrze dobrana, delikatna, jednak na czarnej stronie mało czytelna i zlewała mi się z tłem.
O, to też.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt wrz 11, 2015 5:52 pm

Przeczytane i podobało mi się tak średnio, ale już piszę co i jak.

Kreska jest śliczna i dla samej kreski w sumie warto było kupić.
Niestety mi podobała się tylko ostatnia historia bo była bardziej humorystyczna. Pierwsza była jeszcze w miarę ale to zakończenie... nie lubię takich i uważam za głupie.

Ogólnie średniak, ale całkiem przyjemny (ulotne wrażenie po ostatniej historii).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Darya
Status: Offline

Post autor: Darya » ndz wrz 13, 2015 4:41 pm

Przeczytałam!
Powiem od razu, że mangę kupiłam bez większego interesowania się o co w niej chodzi i jak wygląda kreska (ot, trafiła do koszyka z myślą, że lubię jednotomówki i już dawno żadnej nie kupowałam) i zostałam miło zaskoczona przez kreskę. Oj, jak miło! Naprawdę chyba sięgnę zaraz po kolejną serię tej autorki tylko dla rysunków :D

Szkoda jednak, że seria bardzo maskuje, że jest zbiorem opowiadań (lubię zbiory opowiadań!), bo cała okładka odnosi się tylko do pierwszej historii... Ale cóż, to taki nijaki minus. Powiem szczerze, że same historie nie powaliły mnie jakoś jeśli chodzi o fabułę, Moim ulubieńcem jest chyba numer 2, o człowieku widzącym muzykę, ale 4. historię za humor i cudowne projekty kapelszy *__*

Ogólnie, jestem zadowolona z zakupy i polecam dalej, choć nie licząc strony graficznej, jest to raczej przeciętnie dobry zbiorek.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pt gru 04, 2015 3:43 pm

Najlepsza jednotomówka waneko ;w; czułam się jak w innym świecie cczytając te historię.. :lol: więcej mang tej autorki *w* może znowu jednotomowa historia?

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz gru 27, 2015 3:22 pm

Mangę tą bardzo trudno ocenić.
Z jednej strony surrealizm, wszechobecna groza, niezwykłe uniwersum, tytułowe ruiny nadające klimatu, niepewność.
Z drugiej słaba fabuła, jedynie druga historia przypadła w mój gust. Świetny pomysł, lecz gorzej z wykonaniem. A kreska... bajeczna. Przywodzi mi na myśl Opowieść Panny Młodej, te wszystkie szczegóły, chociaż z drugiej strony jest zupełnie inna. Tutaj postawiono na realizm, co wyszło na plus. Z jednej strony polecam, z drugiej nie. Można by w tym uniwersum stworzyć lepsze historie.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt sty 01, 2016 2:29 am

A mnie sie chyba jako jedynej zupelnie nie podobalo. Taki Haruki Murakami, brrr.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt mar 08, 2016 10:23 am

https://www.youtube.com/watch?v=IvUU8joBb1Q - od pierwszego momentu skojarzyło mi się z historią o staruszku :D. Genialne!

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 08, 2016 1:41 pm

ninna, świetne!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości