Tsumitsuki - temat ogólny

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lip 06, 2015 7:32 am

To jest bardzo krótkie i spodziewałem się czegoś ciekawszego.
Lubię krótkie opowiadania ale tu nie wyszło. Wszystkie są zrobione pod jeden schemat, co nie koniecznie jest złe ale zabrakło wątku głównego.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn lip 06, 2015 10:30 am

No i dobrze, że ostatecznie nie kupiłam.

Graversh
Status: Offline

Post autor: Graversh » czw lip 09, 2015 9:32 am

Zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem czy to nie tytuł skierowany bardziej pod dziewczyny. Czy ktoś kto już kupił, przeczytał i może mi podpowiedzieć?

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw lip 09, 2015 9:57 am

Zdefiniuj co rozumiesz pod hasłem "pod dziewczyny"?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » czw lip 09, 2015 5:48 pm

Graversh pisze:Zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem czy to nie tytuł skierowany bardziej pod dziewczyny. Czy ktoś kto już kupił, przeczytał i może mi podpowiedzieć?
Biorąc pod uwagę ilość bohaterek na bohatera to by raczej można w drugą stronę rozumować...

Graversh
Status: Offline

Post autor: Graversh » czw lip 09, 2015 6:51 pm

Reviolli pisze:Zdefiniuj co rozumiesz pod hasłem "pod dziewczyny"?
Hmm, delikatniej przedstawione sytuacje, jakiś motyw związany z miłością między głównymi bohaterami, mniej typowej akcji...

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw lip 09, 2015 8:58 pm

Jak dla mnie jest to tytuł bez dedykowanej płci. Są potwory i krew. Ładnie narysowane postacie (jeden pan i kilka pań zmieniających się w opowieściach). Śladowe ilości "miłości", napięcia ale na upartego doszukasz się wszystkiego... Ogólnie słabe to jest, choć w ostatnim opowiadaniu da się coś poczuć.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » sob lip 11, 2015 12:59 am

Faktycznie mógłby być bardziej rozwinięty wątek z tym głównym chłopakiem, ale i tak mi się podobało. Nie jestem zawiedziona. W końcu to jednotomówka, więc nie oczekiwałam nie wiadomo czego. I rysunki oczywiście śliczne :3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt lip 21, 2015 8:49 pm

Kupiłam i przeczytałam. Ot, średniaczek. Żadna z opowieści mnie specjalnie nie zaciekawiła ale jak już bym miała wskazać najlepszą, byłaby to historia trzecia. Nie zaskoczyła mnie specjalnie ale przyjemnie się ją czytało. Czwarta też ujdzie. Najmniej podobała mi się druga, którą uważam za nieporozumienie (trudno o większą sztampę).

Kreska mnie trochę rozczarowała. Jest ładna ale jednak bardzie podobała mi się ta w "Another".

Wydanie w porządku. Jestem z niego zadowolona.

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » wt sie 04, 2015 5:17 pm

A ja się nie spodziewałam po tej historii nic (przez błędne założenie, że za scenariusz jest odpowiedzialna ta sama osoba, która współtworzyła Another, a ten nie przypadł mi jakoś specjalnie do gustu), więc byłam pozytywnie zaskoczona. Brakuje jakiejś większej ciągłości i paru elementów, ale bardzo podobał mi się klimat.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » śr sie 19, 2015 1:05 pm

Wielkie rozczarowanie :( Zero klimatu, sztampa w każdym rozdziale, żadnego zaskoczenia na koniec, słowem: nuda. Równie dobrze manga mogłaby zawierać 3 i 8 rozdziałów, niczego to nie wnosi do fabuły. Każdy rozdział skonstruowany wg tego samego pomysłu. Zmarnowany potencjał. Ciągle żałuję wydanej kasy ;(. Wydanie bardzo ładne (i to mnie zwiodło!).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości