Na dzień przed ślubem

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Na dzień przed ślubem

Post autor: Ame » pn gru 22, 2014 4:10 pm

Obrazek
Bicie się po mordach, krew i flaki, akcja pędząca z prędkością bolidu F1… Tych rzeczy w „Na dzień przed ślubem” nie znajdziecie, jak zresztą chyba widać na załączonym obrazku, prawda? A przy okazji: lubicie takie spokojniejsze historie? Planowana premiera to 26 stycznia 2015.

Jeżeli zaś chodzi o samą serię Jednotomówek Waneko to mamy już zaklepane dwa tytuły (horror i shoujo) walczymy też o kolejne. Wszystko stanie się jasne podczas Karnawału Nowości w styczniu 2015

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » pn sty 26, 2015 2:05 pm

Będzie/była dziś premiera? Ostatnio nieco się pokiełbasiło z nowościami .3.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn sty 26, 2015 2:45 pm

Będzie, zaraz (o 16) wrzucimy info
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn sty 26, 2015 4:10 pm

Ooo, to już! A jakoś mi się ubzdurało, że dopiero w lutym... Zaraz, to znaczy, że przegapiłam strony przykładowe, czy też jeszcze ich nie wrzucaliście?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn sty 26, 2015 4:35 pm

Mai-Takeru pisze:Ooo, to już! A jakoś mi się ubzdurało, że dopiero w lutym... Zaraz, to znaczy, że przegapiłam strony przykładowe, czy też jeszcze ich nie wrzucaliście?
http://waneko.pl/nadzienprzed/nadzien.swf
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn sty 26, 2015 4:40 pm

Mai-Takeru pisze:Ooo, to już! A jakoś mi się ubzdurało, że dopiero w lutym... Zaraz, to znaczy, że przegapiłam strony przykładowe, czy też jeszcze ich nie wrzucaliście?
Dopiero dzisiaj poszły na sieć
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn sty 26, 2015 5:05 pm

Dzięki, już je przejrzałam. Kreska bardzo ładna, natomiast fabularnie... te strony przykładowe to był troll stulecia, jestem pod wrażeniem. :lol: (Tzn. byłam pewna, że ten gościu to jej narzeczony)
Podoba mi się czcionka, a całość zapowiada się sympatycznie, także pewnie za jakiś czas kupię sobie ten tomik.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn sty 26, 2015 10:21 pm

wataken pisze:Dopiero dzisiaj poszły na sieć
Przeczytałam "Dopiero dzisiaj poszły spać" i zastanawiałam się, o co chodzi... :lol:

Ogólnie to pierwsze strony wyglądają dość zachęcająco, chociaż online ciężko się czyta czcionkę dialogową. Hm... Może kupię :)

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » wt sty 27, 2015 6:47 pm

To jest akurat jedna z fajniejszych jednotomówek jakie czytałam w ostatnim czasie i pozycja, którą zdecydowanie warto mieć na półce. Czekam aż mój tom do mnie dotrze :)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pt sty 30, 2015 8:28 pm

Kupiłam, przeczytałam i stwierdzam, że tomik jest świetny. Spokojny, klimatyczny, taki na odprężenie przy filiżance kakao. A najbardziej podobała mi się historia druga. Liczę, że w przyszłości będzie więcej tego typu mang na naszym rynku. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pt sty 30, 2015 10:39 pm

usagisensei pisze: A najbardziej podobała mi się historia druga.
Tak jak mi! :D Historia druga, ta o strachu na wróble i kruku. Pierwsza chyba najsłabsza :/

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sty 31, 2015 12:40 pm

Też się dołączę do zachwytów. :D Podchodziłam do tego tytułu z dużą rezerwą, ale niepotrzebnie. Manga jest poruszająca i urocza. Na dodatek historie w niej zaprezentowane mają ciekawe przesłania, a każda z nich opowiada o czymś zupełnie innym. Niektóre są zabawne, inne melancholijne. Jest też trochę tajemnicy, a druga historia powinna być niezłą nauczką dla czytelników - pozory czasami mylą, a zbytnia pewność czytelnika w to, że wie czego się spodziewać po tytule może okazać się zgubna (Tak, dałam się nabrać autorce/autorowi). :D

Najbardziej podobała mi się 2., 3. i 4. historia, chociaż pozostałe również były bardzo fajne ( a 6. była ewidentnie przeznaczona dla kociarzy). W porównaniu do przedramatyzowanych josei od Hanami ten tytuł był jak jasny promyk słońca podczas zachmurzonego dnia. Nie przygnębia, nie atakuje pompatyczną groźbą śmierci na każdej stronie, a jego bohaterzy są zwykłymi ludźmi, a nie chodzącymi emo, którzy cierpią, bo nie byłoby o czym mangi stworzyć. Autor przedstawił wszystkie historie tak umiejętnie, że po przeczytaniu nie odczuwa się braku czegokolwiek. :D Osobiście bardzo bym się ucieszyła, gdyby na rynku pojawiło się więcej josei - okruchów życia w takich klimatach, a nie tych przypominających: "Morfiny", "Anagramy" i im podobne. :P

Nie wiem, czy inni to zauważyli, ale tytuł został przetłumaczony przez nowego tłumacza, Mateusza Haberkę. Przyznam się do tego, że po przeczytaniu przykładowych stron wydawało mi się, że kilka zdań w pierwszym rozdziale (w przypadku tak bliskich relacji) jest zbyt oficjalnych np. "Dasz mi swoją dłoń?" (zamiast np. "Podasz mi rękę?" ), ale kolejne rozdziały czytało mi się bardzo płynnie i po przeczytaniu całości doszłam do wniosku, że chciałabym, żeby nowe tłumaczki SJG, czy tłumacze Hanami (Yumegari, Kotori) się do tego przyłożyli tak, jak pan Mateusz. :?

To bezapelacyjnie najlepszy tytuł wydany w serii jednotomówek Waneko i nie pozostaje mi nic innego, niż podziękować kurasowi za to, że go wybrał, a Waneko za to, że postanowiło go wydać. Oczywiście mam też nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawi się coś podobnego, a joseie będą się już pojawiały regularnie (...i nie trzeba będzie im zmieniać grup docelowych na shounen/shoujo, żeby ktoś się nie domyślił, co to jest). :P

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » sob sty 31, 2015 2:20 pm

zandam pisze: Nie wiem, czy inni to zauważyli, ale tytuł został przetłumaczony przez nowego tłumacza, Mateusza Haberkę.
A to nie ten chłopak, który dostał do tłumaczenia 30 tomów Kuroko? :P

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob sty 31, 2015 3:33 pm

Hm... Jak tak przeczytałam post zandam, a wcześniej przykładowe strony, to zaczynam się poważnie zastanawiać nad kupnem...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sty 31, 2015 8:52 pm

isei pisze:A to nie ten chłopak, który dostał do tłumaczenia 30 tomów Kuroko? :P
Możliwe. :) Ale Kuroko nie kupuję, więc nie wiem, komu przypadła ta przyjemność. :wink: Jednak, jeśli pamięć mi nie szwankuje, to jego nazwisko pojawiło się wcześniej w stopce redakcyjnej jakiejś innej mangi Waneko. Z tego, co pamiętam, był drugim tłumaczem/asystentem tłumacza, więc myślałam, że przeszedł "test" i teraz awansował na wyższe stanowisko. :P
Lilka pisze:Hm... Jak tak przeczytałam post zandam, a wcześniej przykładowe strony, to zaczynam się poważnie zastanawiać nad kupnem...
:) Kolejne rozdziały są nawet lepsze, więc jeśli lubisz pozytywne joseie z głębią, to powinnaś być zadowolona z tego tytułu. Na dodatek, mogą cię pozytywnie zaskoczyć, bo trochę odbiegają od zwykłych "okruchów życia". :D

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » ndz lut 01, 2015 11:20 pm

Kupiłam trochę tak bez przekonania, ale nie żałuję. Naprawdę doskonałe historie, niezwykle wzruszające i chwytające za serce. Warto przeczytać :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lut 04, 2015 2:24 pm

Kolejna dobra jednotomówka, więcej takich. Utrzymana w spokojnym klimacie.
Wszystkie historie dobre, choć tej o braciach chyba trochę nie załapałem. Natomiast najbardziej podobała mi się ta pierwsza, nieźle się na jej końcu zdziwiłem.

Czasami zapominam że one-shoty mogą być ciekawe i klimatyczne.
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2015 2:29 pm przez Reviolli, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » wt lut 10, 2015 9:35 pm

Szczerze to ja się domyśliłam że to nie jej narzeczony zaraz po tym gdy wspominali o rodzicach :D nie wiem czemu. Bardzo dobrze mi się czytało. Zwłaszcza historia 2 i o Strachu na wróble. Przy tej mandze aż mi się łza w oku zakręciła i to prawie przy każdej historii. Dawno nie miałam takiej dziwnej pustki w sobie. Więcej takich mang! =D>
Idę poszukać swojego szczęścia
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt lut 10, 2015 9:52 pm

Ja się domyśliłam, że to nie jej narzeczony... po ich relacji xD Jakoś patrząc jak spędzają razem czas, pogawędki... nie pasowali mi na parę :P
Wszystkie historie były co najmniej dobre. Najlepsza była o dziewczynce i ojcu. Najmniej przypadła mi do gustu ta o braciach.
Kreska bardzo ładna - postacie ok, rzuciło mi się w oczy, że pustych kadrów z samymi bohaterami prawie brak - tła/drugi plan narysowane pięknie.
Też uważam, że z serii JW ta manga jest najlepsza. Bardzo dobry wybór :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lut 10, 2015 10:02 pm

Ja się tam nie domyśliłem, bo w sumie za mało mang o normalnych rodzinach i relacjach w nich panujących widziałem czytałem, zamiast ecchi "siostrzyczkach" czy "braciszkach".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości