Shiki no Zenjitsu - temat ogólny

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sie 05, 2014 2:00 pm

Propozycja Faust też mi się podoba.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » wt sie 05, 2014 11:19 pm

Szkoda, że taka ciekawa manga została prawie całkowicie pominięta przez fandom. Wszyscy wolą się pienić, że Waneko wydaje yaoi i nikt nie patrzy na zapowiedź joseia. Manga jest napawdę fajna i warta uwagi. Jak to w zbiorze, są lepsze i gorsze opowieści, ale żadna nie spada poniżej pewnego poziomu. Bardzo podobał mi się rozdział o dziewczynce spędzającej czas z ojcem. :) Podsumowując, jestem zadowolona z wyboru Waneko i niecierpliwie czekam na premierę.

Podoba mi się tytuł podany przez Waneko, ale Na dzień przed ślubem też dobrze brzmi.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » śr sie 06, 2014 9:29 am

Propozycja Fausta "Na dzień przed ślubem" bardzo mi się podoba.

Nozomi
Posty: 97
Rejestracja: pt lis 30, 2012 3:01 pm
Status: Offline

Post autor: Nozomi » śr sie 06, 2014 11:25 am

Nanaly pisze:Propozycja Fausta "Na dzień przed ślubem" bardzo mi się podoba.
Podbijam, mnie także się ta propozycja podoba.

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » śr sie 06, 2014 4:40 pm

Mi podoba się wybór Waneko. "Dzień przed ślubem" jest krótkie, jak na tytuł przystało, i brzmi naturalnie.

"Na dzień przed ślubem" budzi moje wątpliwości pod względem poprawności językowej. "Na dzień przed ślubem" można umówić się z fryzjerem, ale to już nie znaczy tyle samo, co "w przeddzień" - chociaż potocznie tak bywa używane... ;)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sie 06, 2014 4:45 pm

Tytuł jest ok. Jedyne ok w całej tej sytuacji xD no ale na poważnie to chyba dobry wybór do jednotomówek. A to, że nie zadowala on biednego porzuconego przez większość wydawcow Greya to inna sprawa~~ :P

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » czw sie 07, 2014 1:03 pm

"Dzień przed ślubem" jak najbardziej ok.

Przejrzałam przykładowe strony i mangę kupię na pewno. Zapowiada się naprawdę ciekawie.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt sie 08, 2014 7:41 pm

Mnie najbardziej przypadł do gustu tytuł proponowany przez Wydawnictwo. Samą mangę czytałam stosunkowo niedawno i bardzo chętne sprawię sobie własny tomik. Każda historia ma w sobie coś, co mi się podobało, musiałabym się zastanowić nad ulubioną, ale zrobię to w styczniu :)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt sie 08, 2014 8:05 pm

Mixik pisze:W "Rocku na szóstkę" żałowałam, że pierwsza historia nie została rozwinięta, bo reszta mnie nie porwała, więc boję sie, że tu może być podobnie.
A mi z kolei najbardziej przypadła do gustu historia o dziewczynie z ławki obok, a pierwszą historię uważałam za najnudniejszą. Urok tytułów złożonych z kilku krótkich opowiadań - każdemu spodoba się coś innego. :wink:

Również popieram tytuł zaproponowany przez wydawnictwo. Brzmi bardzo ładnie i nie widzę sensu w dalszej modyfikacji. :)

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » sob wrz 13, 2014 6:09 pm

Mam pytanie, czy zostawicie angielski podtytuł tak jak w oryginale? :3

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn wrz 15, 2014 10:28 am

Chyba nie, na 99% tytuł będzie w pełni polski bez podtytułów.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn wrz 15, 2014 4:37 pm

Mhm, dziękuję za odpowiedź. W sumie to trochę smutno, bo w oryginale podobał mi się sposób w jaki autor zrobił podtytuł, ale mówi się trudno ^^

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr paź 29, 2014 1:35 pm

Mamy już zaakceptowany polski tytuł, będzie brzmiał "Na dzień przed ślubem", same logo będzie prezentować się tak:
Obrazek

Całą obwolutę wrzucimy gdzieś w grudniu (jak to mamy zazwyczaj w zwyczaju - na trochę ponad miesiąc przed premierą)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr paź 29, 2014 2:16 pm

wataken pisze:Mamy już zaakceptowany polski tytuł
Musze zacząć pobierać jakieś tantiemy. Najpierw Ludwik dla JPFu, potem idea Mangamix Neo, teraz tytuł dla jednotomówki. Moje prawa autorskie są regularnie łamane przez polskie wydawnictwa :P

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr paź 29, 2014 2:20 pm

Mangamix Neo też ci ukradliśmy? Kurcze, kradnę już podświadomie... Ale tak na serio, gdzie o tym było pisane przez ciebie?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr paź 29, 2014 2:38 pm

wataken pisze:Mangamix Neo też ci ukradliśmy? Kurcze, kradnę już podświadomie... Ale tak na serio, gdzie o tym było pisane przez ciebie?
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#144390

Co prawda konkurs wygląda trochę inaczej, ale samą ideę magazynu z mańgami wysunąłem. A forma konkursu konsekwentnie, choć w innej formie, trzyma się mojego postulatu ochrony jakości.

Wyskakujecie z taką formą konkursu miesiąc po moim poście? Który sąd wam uwierzy? :P

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr paź 29, 2014 2:53 pm

Sąd? Jaki sąd, poszczujemy na ciebie tego pieszczocha...
Obrazek

I sprawa samoczynnie...umrze, chłe chłe.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr paź 29, 2014 3:30 pm

wataken pisze:Sąd? Jaki sąd, poszczujemy na ciebie tego pieszczocha...
Uprzedzam, że nie zadziała. Wszystkie zwierzaki mnie uwielbiają, Leo z Beast Mastera to przy mnie zwykły śmiertelnik :wink:

Swoją drogą, dochodzi nam tutaj jeszcze jakieś oskarżonko o grożenie :)

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr paź 29, 2014 6:38 pm

Logo bardzo mi się podoba - te zazębiające się słowa strasznie fajnie wyglądają! :D Czcionki i samo brzmienie tytułu też są na plus. Jednak z decyzją o kupnie dalej czekam do przykładowych stron. :P

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » śr paź 29, 2014 9:51 pm

Bardzo ładne to logo i cieszę się, że w końcu zdecydowaliście się na ten tytuł. Już się nie mogę doczekać, bo tak mnie zachęciliście na Hellconie opowieścią o kocie, że to szok :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości