"Akusaga - temat ogólny"

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

"Akusaga - temat ogólny"

Post autor: wataken » wt cze 24, 2014 4:36 pm

Temat ogólny dotyczący tej mangi, tłumaczenia tytułu (nasza propozycja - Istota Zła) i wszystkiego co z tą mangą związane.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt cze 24, 2014 4:56 pm

A może - cytując klasyka - dać "Jądro ciemności"?
Przy pierwszym rozdziale nie byłem przekonany, drugi natomiast był całkiem dobry, więc się skuszę.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt cze 24, 2014 8:00 pm

No bez jaj co to w ogóle jest... xD

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt cze 24, 2014 8:45 pm

Niestety ale wyciekła obwoluta do tego tytułu... a tak serio to się nudziłem.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt cze 24, 2014 9:20 pm przez Psychonauts, łącznie zmieniany 1 raz.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt cze 24, 2014 8:52 pm

Niezła =D>

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt cze 24, 2014 8:54 pm

W sumę to wygląda całkiem spoko :D tylko nie wiem jak by się skrzydełko złożyło czy nie był by jakoś dziwacznie wykadrowany ;)

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt cze 24, 2014 8:55 pm

Taka obwoluta z przybliżeniem na samą postać byłaby najlepsza. Brawo.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt cze 24, 2014 8:56 pm

Cena zabójcza :P
A obwoluta fajna. Kolorystyka mi się podoba.
Zmieniłabym font tego Lorem Ipsum.
Obrazek

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt cze 24, 2014 8:58 pm

Dzięki dzięki.
kuras pisze:W sumę to wygląda całkiem spoko :D tylko nie wiem jak by się skrzydełko złożyło czy nie był by jakoś dziwacznie wykadrowany ;)
Skrzydełko zaczyna się zaraz za imieniem autorki, ale zawsze można zmienić ;)
Angu pisze:Cena zabójcza :P
A obwoluta fajna. Kolorystyka mi się podoba.
Zmieniłabym font tego Lorem Ipsum.
Podatki rosną :cry:

Jeszcze zanim ktoś powie to logo waneko zamiast na grzbiecie jest przez przypadek na broni. #-o I wg nie wiem po co dawałem tą autorkę, bez niej lepiej by było + nie wiem czy to an pewno ona 8-)

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » wt cze 24, 2014 9:04 pm

Bardzo ciekawy pomysł :) Skoro wydawnictwo ma na uwadze komentarze czytelników w tak wielu kwestiach, czemu nie mielibyśmy wtrącić swoich trzech groszy w sprawie wyglądu obwolut? Ja jednak wolałabym na okładce ilustrację z drugiego tomu, w bardziej stonowanej formie, jak chociażby w tym wydaniu: http://static2.minitokyo.net/view/28/13/410678.jpg

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym tytule. Ale biorąc pod uwagę, że zarówno kreska, jak i fabuła są zachęcające, a historia zamknie się w jednym tomie - chętnie się skuszę. To dopiero początki serii, a już jestem pełna uznania dla pomysłu Jednotomówek :)

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt cze 24, 2014 9:14 pm

Świetnie to wygląda ! Jakby to troszkę dopracować to byłoby już całkiem miodzio. :mrgreen:
Obrazek

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt cze 24, 2014 9:18 pm

Shiki pisze:Świetnie to wygląda ! Jakby to troszkę dopracować to byłoby już całkiem miodzio. :mrgreen:
Dzięki:) Jak sie pracuje na słabych programach graficznych to tak jest. (photofiltre)
Kinuyo pisze:Bardzo ciekawy pomysł :) Skoro wydawnictwo ma na uwadze komentarze czytelników w tak wielu kwestiach, czemu nie mielibyśmy wtrącić swoich trzech groszy w sprawie wyglądu obwolut? Ja jednak wolałabym na okładce ilustrację z drugiego tomu, w bardziej stonowanej formie, jak chociażby w tym wydaniu: http://static2.minitokyo.net/view/28/13/410678.jpg
Link nie działa, ale jutro mogę pogrzebać coś z drugą grafiką.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt cze 24, 2014 9:53 pm

Wasza okładka zachęca do kupna :shock: =D>

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 25, 2014 11:16 am

Angu pisze:Cena zabójcza :P
Za dwa połączone tomy dające razem ponad 400 stron + powiększony format ciężko byłoby dać coś mniej, i tak lepiej chyba zapłacić 28 zł niż 40 zł za to samo gdyby było wydawane normalnie.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr cze 25, 2014 11:20 am

Za dwa połączone tomy dające razem ponad 400 stron + powiększony format ciężko byłoby dać coś mniej, i tak lepiej chyba zapłacić 28 zł niż 40 zł za to samo gdyby było wydawane normalnie.
Ale tu chyba chodzi o cenę którą walnął Psychonauts, na swojej wersji obwoluty :lol:

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » śr cze 25, 2014 11:39 am

Mam nadzieję, że będzie okładka z grafiką z pierwszego tomu. Ta druga wygląda jak z Vampire Knight.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr cze 25, 2014 11:55 am

Okładka jest bardzo ładna i z chęcią kupiłabym tom właśnie z taką. :) Mam nadzieję, że Waneko będzie czerpało z niej inspirację. :P
wataken pisze:Za dwa połączone tomy dające razem ponad 400 stron + powiększony format ciężko byłoby dać coś mniej, i tak lepiej chyba zapłacić 28 zł niż 40 zł za to samo gdyby było wydawane normalnie.
Przyjrzyj się bliżej okładce, którą wrzucił Psychonauts. :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr cze 25, 2014 12:09 pm

No no no... Obwoluta wykonana przez Psychonautsa super! =D>. Gdybym miała wątpliwości czy kupić (a nie mam - na 100% nie kupię) to po zobaczeniu takiej mocno bym się zastanowiła.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 25, 2014 12:23 pm

gg gonia pisze:
Za dwa połączone tomy dające razem ponad 400 stron + powiększony format ciężko byłoby dać coś mniej, i tak lepiej chyba zapłacić 28 zł niż 40 zł za to samo gdyby było wydawane normalnie.
Ale tu chyba chodzi o cenę którą walnął Psychonauts, na swojej wersji obwoluty :lol:
Faktycznie... Byłem nie zobaczyłem. :P
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Nozomi
Posty: 97
Rejestracja: pt lis 30, 2012 3:01 pm
Status: Offline

Post autor: Nozomi » śr cze 25, 2014 5:01 pm

Ja bym zrobiła tak jak zrobiono z Kwiat i Gwiazda, czyli przód tomiku – okładka 1. tomu oryginalnej wersji, tył tomu – okładka 2. tomu. Coś takiego:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości