"Akusaga - temat ogólny"

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr cze 25, 2014 5:24 pm

Taka obwoluta by mogła być. Bardzo mi się podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr cze 25, 2014 5:31 pm

Nozomi pisze:Ja bym zrobiła tak jak zrobiono z Kwiat i Gwiazda, czyli przód tomiku – okładka 1. tomu oryginalnej wersji, tył tomu – okładka 2. tomu. Coś takiego:

Obrazek
O to to :shock: Tak bardzo taaak! =D>
Obrazek

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » śr cze 25, 2014 5:36 pm

Dorzucę swoje pięć groszy i powiem, że mi się nie bardzo podoba opcja wrzucania obu okładek na jedną obwolutę. Te dwie ilustracje mają zupełnie inny układ, i choć w "Kwiecie i Gwieździe" wygląda to ładnie, tak tutaj coś mi jednak zgrzyta (żeby chociaż były utrzymane w tej samej kolorystyce, czy coś)... No, ale to tylko moje zdanie :)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr cze 25, 2014 5:40 pm

A mi to baardzo pasuje i również jestem za zestawieniem okładek z obu tomów. :)

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr cze 25, 2014 5:48 pm

Ej, no właśnie pomysł z pozostawieniem obydwu jest świetnym wyjściem, kolorystycznie też jest w porządku, bo sa oddzielone od siebie, więc nic bezpośrednio się nie styka i nie gryzie jak w "Przekleństwie...". Jedyne co, to tez obrazek z tłu można by nieco zmniejszyć, żeby tekst nie wyglądał jak wepchnięty na siłę, ale tak to jest to cudeńko. A ta czcionka już w ogóle wymiata :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr cze 25, 2014 5:49 pm

mi również podoba się takie zestawienie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr cze 25, 2014 6:26 pm

Nozomi pisze:Ja bym zrobiła tak jak zrobiono z Kwiat i Gwiazda, czyli przód tomiku – okładka 1. tomu oryginalnej wersji, tył tomu – okładka 2. tomu. Coś takiego:

Obrazek
Mnie się bardzo podoba :)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr cze 25, 2014 7:09 pm

Mi jednak zdecydowanie bardziej podobała się pierwsza wersja. :P Ta czerń nadaje okładce troche niepokojącego charakteru i przypomina okładki seinenów. Ponadto, jeśli drukarnia źle założy obwoluty to na tej drugiej wszystkie odstępstwa będą zdecydowanie bardziej widoczne (biały padek na czarnym grzbiecie, albo czarny pasek przy białej okładce XD).

Nozomi
Posty: 97
Rejestracja: pt lis 30, 2012 3:01 pm
Status: Offline

Post autor: Nozomi » śr cze 25, 2014 7:16 pm

zandam pisze:(biały padek na czarnym grzbiecie, albo czarny pasek przy białej okładce XD).
Jeśli chodzi o to pierwsze, to przecież oczywiste, że ten kawałek białego po zagięciu skrzydełek będzie z tym czarnym. Tak samo z tą ręką. Po zgięciu ręka będzie razem z czarnym kolorem na skrzydełku.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr cze 25, 2014 9:16 pm

gg gonia pisze:
Za dwa połączone tomy dające razem ponad 400 stron + powiększony format ciężko byłoby dać coś mniej, i tak lepiej chyba zapłacić 28 zł niż 40 zł za to samo gdyby było wydawane normalnie.
Ale tu chyba chodzi o cenę którą walnął Psychonauts, na swojej wersji obwoluty :lol:
To tak tylko dla sprostowania - oczywiście chodziło mi o cenę Psychonauts'a :P

Świetna obwoluta Nozomi =D>

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr cze 25, 2014 10:28 pm

Nozomi pisze:Jeśli chodzi o to pierwsze, to przecież oczywiste, że ten kawałek białego po zagięciu skrzydełek będzie z tym czarnym. Tak samo z tą ręką. Po zgięciu ręka będzie razem z czarnym kolorem na skrzydełku.
Chodziło mi tylko o grzbiet tomu, a nie skrzydełka. :wink:
W tym przypadku byłoby tak samo, jak z Ludwikiem, w którym kolor grzbietu drastycznie się różni od koloru tylniej okładki i w przypadku źle nałożonej obwoluty widać obok siebie "ściany" dwóch różnych kolorów. :P

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr cze 25, 2014 10:36 pm

Podoba mi się pomysł powtórzenia tego, co zrobiono w przypadku "Kwiatu i Gwiazdy" - pozostawienie drugiej okładki. Buduje to pewną ciągłość serii "Jednotomówki Waneko". Ale, podoba mi się idea (co nie znaczy, że druga okładka jest brzydka, jest całkiem fajna!). Natomiast pierwsza propozycja ma w sobie świetny klimat, mniej elementów (nie lubię, jak jest napaćkane :<), dobrze dobrane kolory. Zdecydowanie mój faworyt.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » śr cze 25, 2014 11:22 pm

Tytuł mnie nie interesuje, ale jeśli mogę wcisnąć swoje trzy grosze, to druga wersja okładki bardziej mi się podoba. Sam pomysł, żeby na przód dawać okładkę z 1 tomu a na tył okładkę z 2, jest świetnym pomysłem, można się go trzymać :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw cze 26, 2014 11:02 am

Mi się bardziej podoba pierwsza wersja okładki.Jest bardziej klimatyczna:D

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » pn cze 30, 2014 8:58 pm

Mi najbardziej podoba po pierwszy okładki. :) Po prostu wygląda lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości