Seria "Jednotomówki Waneko" - dyskusja ogólna

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw cze 26, 2014 4:34 pm

Sayuki78 pisze:Oj tam, oj tam :) Zawsze można spróbować, a nóż coś się waneko odmieni (skoro wydali mango z drugiej strony tęczy).
...biedny, tak bez łyżki i widelca? :wink:

Kirika
Status: Offline

Post autor: Kirika » sob lip 05, 2014 9:57 pm

Ja bym z przyjemnością zobaczyła w polskiej wersji:

Mademoiselle Butterfly Ogura Akane
Gatunek: dramat, romans, historyczny, shoujo
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=9479

Deep Love YOSHI & YOSHII Yuu
Gatunek: dramat, romans, tragedia
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=1121

A tak w ogóle podoba mi się ta inicjatywa :)

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt wrz 09, 2014 10:59 am

Przeczytałem obie jednotomówki, sprawdziłem jakie będą następne i westchnąłem ciężko. Shoujo, shoujo-ai, shoujo, josei. Serio? Z czterech wydanych/zapowiedzianych dotąd tytułów, żaden nie jest skierowany stricte do męskiej części fandomu. Jedynie "Kwiat i Gwiazda" stara się być uniwersalny i ma szansę trafić też do męskiej części fandomu (a raczej jej części). Ale to wciąż jest zaledwie 25%, a przypuszczam, że kolejny tytuł z tej serii również będzie celował w shoujo-josei... a przecież TU jest taka fajna propozycja (szansa na sprawdzenie, czy twórczość pana Ito [nie, nie tego pana Ito :wink: ] by się u nas sprzedała) :roll: ...

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt wrz 09, 2014 11:15 am

Ine-chan pisze:żaden nie jest skierowany stricte do męskiej części fandomu.
"Akusaga - Istota zła" jest jak najbardziej uniwersalna co by nie powiedzieć skierowana do męskiej widowni. Nie wiem kto to nazwał shojcem, ale chyba nigdy na oczy shojca nie widział.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 09, 2014 11:49 am

gg gonia pisze:
Ine-chan pisze:żaden nie jest skierowany stricte do męskiej części fandomu.
"Akusaga - Istota zła" jest jak najbardziej uniwersalna co by nie powiedzieć skierowana do męskiej widowni. Nie wiem kto to nazwał shojcem, ale chyba nigdy na oczy shojca nie widział.
Taaa....

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » wt wrz 09, 2014 12:04 pm

GrisznakIW pisze:
gg gonia pisze: "Akusaga - Istota zła" jest jak najbardziej uniwersalna co by nie powiedzieć skierowana do męskiej widowni. Nie wiem kto to nazwał shojcem, ale chyba nigdy na oczy shojca nie widział.
Taaa....
O nie, to facet! W dodatku atrakcyjny!!! Teraz wszyscy mężczyźni czytający ten tytuł będą w niebezpieczeństwie!!!

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » wt wrz 09, 2014 12:07 pm

Rozumiem więc, że The Breaker to też manga dla bab, bo Dziewięciogłowy Smok jest przystojny? :lol: Fantastyczny argument.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt wrz 09, 2014 12:21 pm

maurycy pisze:
GrisznakIW pisze:
gg gonia pisze: "Akusaga - Istota zła" jest jak najbardziej uniwersalna co by nie powiedzieć skierowana do męskiej widowni. Nie wiem kto to nazwał shojcem, ale chyba nigdy na oczy shojca nie widział.
Taaa....
O nie, to facet! W dodatku atrakcyjny!!! Teraz wszyscy mężczyźni czytający ten tytuł będą w niebezpieczeństwie!!!
Hahaha, Maurycy made my day :lol:

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt wrz 09, 2014 12:25 pm

Ale przystojny nie musi znaczyć gejowaty. Od smoka nie wieje a od tego z linka Grisznaka: bardzo.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 09, 2014 12:30 pm

Proponuję (słowo "zachęcam" niezbyt tu pasuje) wpisać sobie "Akusaga" w Google images i zobaczyć, co wyskakuje... Jeśli to nie jest manga dla dziewczyn, to nie wiem, dla kogo... Bo sorry, ale takie sceny wieją jak huragan Katrina.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt wrz 09, 2014 12:37 pm

GrisznakIW pisze:Jeśli to nie jest manga dla dziewczyn, to nie wiem, dla kogo... Bo sorry, ale takie sceny wieją jak huragan Katrina.
Spoler: nie żeby w tej scenie, nie strzelił mu w brzuch i zostawił co by się gostek wykrwawił. So romantic.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt wrz 09, 2014 12:41 pm

Ale prawdziwy facet w takiej sytuacji by na niego splunął i przełożył cygaro w drugi kącik ust.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt wrz 09, 2014 1:04 pm

Przypomniała mi się jedna scena z Skyfall, Silva był gejem, na stówę! I Bond też! KLIK KLIK
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt wrz 09, 2014 1:18 pm

...to jest tak poważnie? Nie liczy się to jaka jest manga, tylko w jakim wyszła magazynie? No i z widłami na ładną kreskę! Jak to się stało, że jeszcze nikt o Śmiechu nie napisał, że wieje? Albo o Deadmanie? A, bo tam mordy piorą/mordują w pierwszych 10 stronach. Wciąż ładne mordy, ba, mordeczki w Deadmanie to podobno majstersztyk, ale najwyraźniej jest jakaś tajemna różnica.
Czyli nie powinnam lubić Ito ani One Piece, za to kochać Ścieżki i Gary, tak? No i nie tykać nawet Berserka, bo mi co wyrośnie między nogami. :lol:
Niestety, męski fandomie, żeby móc na was zarobić musicie istnieć. :( Mnie też ilość siojeciek dobija, bo większość jest denna, ale taki fandom. :?

A ja durna nie wierzyłam, jak mi zmawiali, że nie mam wymagań, bo sprawdzam oceniam po tym przeczytaniu a nie tagach... :P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 09, 2014 1:23 pm

Prawdziwy samiec alfa nie przeczyta tej mangi, bo może ona zakłócić równowagę hormonalną w organizmie. Czytanie mang z przystojnymi facetami doprowadza do spadku testosteronu.
PS. To prawda.

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » wt wrz 09, 2014 1:23 pm

dejikos pisze:Przypomniała mi się jedna scena z Skyfall, Silva był gejem, na stówę! I Bond też! KLIK KLIK
Zabrakło mi tutaj jeszcze autentycznej wymiany zdań z filmu.

Silva - Kiedyś musi być ten pierwszy raz.
Bond - Skąd wiesz, że już nie miałem?

Czy jakoś tak. :lol:

Co do Istoty Zła to się nie wypowiem, bo nie znam. Ale jeśli chodzi o trend zniewieściałości mężczyzn w Japonii, to już się stało tak popularne, że coraz więcej mang z takimi panami jest uznawana za target seinen.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt wrz 09, 2014 1:29 pm

dejikos pisze:Przypomniała mi się jedna scena z Skyfall, Silva był gejem, na stówę! I Bond też! KLIK KLIK
O matko, padłam i nie wstaje xD
Prosze zanim zaczniecie, skończcie, ten temat był wałkowany juz tak wiele razy, wnioski cały czas takie same - kobiety stanowią większość, wiec i tytuły adresowane do nich będą większością, tytuły 'dla kobiet' moga się podobać facetom, tytuły 'dla facetów' mogą się podobać kobietom, nie każda kobieta to yaoistka, nie każdy tytuł, w którym mamy bizona lub całe stado to yaoi i jest adresowany wyłącznie do kobiet :D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 09, 2014 1:30 pm

A niech wychodzą te bishomangi, nie mam nic przeciwko, ale coś dla równowagi od czasu do czasu by się jednak przydało. Gdyby nie Madoka i Silver Spoon to Wanko nie dostawałoby już ode mnie ani grosza.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt wrz 09, 2014 1:33 pm

Spokojnie Berserk zatopi nasz rynek w testosteronie :D
Ogólnie to do Akusagi jakoś mnie nie ciągnie, nawet te bizony mnie nie przekonały, czekam na kolejne propozycje Waneko :D

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » wt wrz 09, 2014 2:07 pm

Mangi to najlepsza kuracja hormonalna :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości