Hana to Hoshi - temat ogólny

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob sie 23, 2014 3:04 pm

Rozczuliła mnie ta manga. W bardzo pozytywnym sensie. :)
Bohaterki dają się lubić, a ich relacja jest po prostu przesłodka. Kompletnie nie rozumiem argumentu, że ich związek był nudny czy niemrawy. Kamą, ich pierwsza miłość, mają prawo być zagubione, nieśmiałe i zakłopotane, doskonale je rozumiem.
W sumie byłam lekko zaskoczona tym, jak bardzo ten tomik przypadł mi do gustu. Zarowno pod względem historii, jak i wydania. Humor był prześwietnie wprowadzony, a kreska była ciekawa w swej prostocie, ale absolutnie nie przeszkadzała.
Wprawdzie chciałabym, żeby Waneko wydało też kiedyś jakieś pełnoprawne yuri, ale nie pogardziłabym większą ilością takich subtelnych szodżo-ajek.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob sie 30, 2014 10:03 pm

I jeszcze (z pewnym opóźnieniem - wakacje) recenzja polskiego wydania tej mangi. Muszę przyznać, że M. Rokita wyrasta na jedną z lepszych wanekowych tłumaczek.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt gru 30, 2014 9:21 am

W ramach akcji szukania czegoś nowego (co nie jest praniem się po twarzach) skusiłem się na ten tytuł.
Powiększony format mi pasuje, biała obwoluta mniej bo już ją załatwiłem. Z połączeniem czytadło + ja + herbata + koteł nie miała szans.

Ping-pong jest tu tylko odległym tłem, symbolizującym pasje i zaangażowania potrzebnego by coś osiągnąć. Kreska mi się w sumie bardzo podobała, bawiła mnie okrutnie, nie wiem czemu.

Jak dla mnie to nie było nawet zauroczenie, przyjaźń to też trochę za dużo powiedziane, chemii brak. Ale wyszło to dobrze bo to było połączenie młodych silnych osobowości (takie mogą coś osiągnąć) które kiedyś dzieliły tą samą pasje, ale zagubiły się po jej porzuceniu. Chika dzięki temu że starsza miała więcej czasu aby sobie wszystko poukładać, dlatego wyszła bardziej konkretna, zdecydowana. Kreacja głównych postaci i ich relacji wyszła dobrze i w miarę wiarygodnie. Cały wątek shoujo-ai wypada trochę słabo, ale z drugiej strony to może i dobrze.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Merry Xellos
Status: Offline

Post autor: Merry Xellos » śr sty 07, 2015 10:19 am

Podobała mi się ta manga i wszystko, co bym powiedział o niej, już zostało powiedziane. Liliowych tytułów u nas jest jak na lekarstwo i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawi się więcej takich mang.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pt sty 09, 2015 12:21 am

Fajnie się czytało. Lubię jak w yuri są bohaterki z wypaleniem zawodowym, albo przynajmniej jedna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości