Void

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
Fanatyk
Status: Online

Void

Post autor: Meliona » czw gru 27, 2018 12:10 am

Dziwne, że nikt nie stworzył tematu o tej mandze.
Obrazek
Po raz pierwszy przeczytałam tę mangę od deski do deski (w skanach zrobiłam to tylko pobieżnie) i muszę przyznać, że mi się spodobała. Chociaż to i tak kolejny średniak do kolekcji z wydanymi w tym roku przez Waneko BL-ami (gdybym miała oceniać je liczbowo, to powystawiałabym same 6/10). Fabuła... jest. Całkiem, całkiem oryginalna jak na yaoi. Zastanawiam się, czy wszystko nie zostało wymyślone głównie po to, by autorka mogła narysować bdsm seksy z klono-roboto-czymś, który został zaprojektowany jako zabawka erotyczna. A może z inspiracji Hybrid Child lub jakąś mangą nie-yaoi z motywem klono-robotów? Ewentualnie z połączenia tych dwóch. Dramatyzm w tej mandze... teoretycznie istnieje, ale ja go nie poczułam.
Osoby z Tanuka uznały seksy za gwałty, ale dla mnie to kwestia interpretacji. Ogólnie bdsm w mangach to zwykle nic, tylko interpretacja własna.
Mogłam się napatrzeć na przystojnych panów i to jest największa zaleta tej mangi. Najbardziej lubię kreskę tej autorki z pierwszych jej prac, bo mam wrażenie, że w nich starała się bardziej/poświęcała więcej czasu na rysowanie, a Void jest jedną z nich. Wszystko niby wygląda tak samo jak w jej nowych mangach, ale jednak jakby lepiej.
Na plus na pewno, że w końcu Zariya została wydana porządnie - w powiększonym formacie. I cenzura to tylko paski.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Status: Offline

Void

Post autor: miaka88 » czw gru 27, 2018 10:03 am

Meliona pisze:
czw gru 27, 2018 12:10 am
Na plus na pewno, że w końcu Zariya została wydana porządnie - w powiększonym formacie. I cenzura to tylko paski.
Zgadzam się. Uwielbiam tą autorkę za jej sceny erotyczne no i kreskę. Dobrze, że wyszło już kilka jej tytułów.

Czekam na mój ulubiony zbiór opowiadań Pet Contract.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife

Void

Post autor: ninna » pt gru 28, 2018 7:40 pm

Mnie się manga podobała. Bardzo przyjemna obyczajówka z odrobiną dramatu. Tylko sceny erotyczne na początku wydały mi się zupełnie zbędne, "aby sobie porysować". Opowieść by zyskała bez nich, można by ją traktować poważniej no bo nie ukrywajmy - to typowy ukłon w stronę czytelniczek. Ale jeśli przymknąć na to oko, to można przy tej mandze miło spędzić czas. Owszem, jest przewidywalna ale fajnie się czyta i nie zapomniałam o niej zaraz po zakończeniu lektury. Z pewnością jeszcze do "Voida" wrócę.

Awatar użytkownika
Koichi

Void

Post autor: Koichi » śr mar 13, 2019 1:15 am

Uwielbiam tą autorkę. Pięknie rysuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”