Dyskusja ogólna

Dział do dyskusji na temat pierwszego off-spina Madoki przez nas wydanego, formy wydania, tłumaczenia, dlaszych losów serii, itp, itd, ipn, etc.

Madoka: The different story czy też Madoka: Inna historia/kolejna historia lub inna wariacja tłumaczenia tytułu?

Zostawić po angielsku
60
70%
Tłumaczyć podtytuł na j. polski
26
30%
 
Liczba głosów: 86

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw sie 28, 2014 1:10 pm

arhus pisze:A co do czarodziejek z nowego spin-offa, to nie wiem czemu, ale dwie stojące po lewej od razu skojarzyły mi się z Saber xD
No według Castera z f/z to Joanna miała być bardzo podobna do Saber, więc się zgadza :).

Ciekaw czy po Joannie jakieś inne postaci, jak na przykład Kleopatra, doczekają się swojej wersji Mahou Shoujo.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw sie 28, 2014 1:11 pm

fajnie wyglądają te z Joanny d'Ark, a może waneko nas zaskoczy z nowa madoką :)?
Obrazek

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » czw sie 28, 2014 1:25 pm

Byłoby fajnie gdyby po DS był Rebellion Story + coś innego (bardzo mnie zaciekawiła ta Jeanne d'Arc), ale coś czuję że raczej marne są na to szanse. Ale mam nadzieję że przygoda Waneko z Madoką nie skończy się zbyt szybko, bo jest naprawdę dużo mang z tego uniwersum które chciałabym zobaczyć w Polsce (poza wyżej wymienionymi bo na nich mi najbardziej zależy, jeszcze Kazumi i Oriko na przykład) =D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw sie 28, 2014 2:09 pm

ravel pisze:
arhus pisze:A co do czarodziejek z nowego spin-offa, to nie wiem czemu, ale dwie stojące po lewej od razu skojarzyły mi się z Saber xD
No według Castera z f/z to Joanna miała być bardzo podobna do Saber, więc się zgadza :).
Joanna d'Arc jest Saber w Fate/Apocrypha.
ravel pisze: Ciekaw czy po Joannie jakieś inne postaci, jak na przykład Kleopatra, doczekają się swojej wersji Mahou Shoujo.
Może nasza polska Wanda, albo czeska Lubusza? O Emilce Plater czy Róży Luksemburg nie wspominam...

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw sie 28, 2014 2:25 pm

GrisznakIW pisze:Joanna d'Arc jest Saber w Fate/Apocrypha.
No właśnie nie Saber a Ruler, jakaś nowa klasa z Apocrypha.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw sie 28, 2014 3:09 pm

O jej, chyba sobie kupię Joannę, tylko czemu cena jest tak porażająca? 13 dolarów za 160 stron? Oszaleli...

Też bym chciał więcej Madoki. W takim tempie będą pokazywać się maksymalnie 3 tomy na rok. Gdyby spin-offy były wydawane zaraz po sobie, to już kończyłby się Rebellion. Jednak cieszę się, że ktoś wydaje w Polsce mahou shoujo.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt sie 29, 2014 9:11 pm

Najchętniej poczytałabym taką Joannę albo Mami po 30stce :lol: A jest gdzieś jakiś link do tego, że Yenpress faktycznie ma te mangi? U nich na stronie tego nie widzę nigdzie :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pt sie 29, 2014 9:21 pm

Shiki pisze:Najchętniej poczytałabym taką Joannę albo Mami po 30stce :lol: A jest gdzieś jakiś link do tego, że Yenpress faktycznie ma te mangi? U nich na stronie tego nie widzę nigdzie :|
Yen Press confirmed with ANN on Wednesday that it has licensed Puella Magi Oriko Magica: Extra Story and Puella Magi Tart Magica: The Legend of Jeanne d'Arc. The one-volume side story to to Puella Magi Oriko Magica is slated for March 24, 2015, while the first volume of Puella Magi Tart Magica is slated for April 21.

Źródło

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt sie 29, 2014 9:40 pm

Alextasha, dzięki :D
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn wrz 01, 2014 7:53 am

Łaał, to o Joannie bym brała. *_* Zresztą, co ja mówię... Wszystkie bym brała. ;-; Ale najchętniej to życie Mami i tę Joannę. A strach kupować zagraniczne wydania, bo kto wie, czy Waneko tego nie wyda...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn wrz 01, 2014 8:16 am

Ja zacznę je kupować dopiero wtedy gdy Waneko oficjalnie powie, że sprzedaż spadła i Operacja Madoka zostaje porzucona xD póki co trzeba czekać na ogłoszenie kolejnego spin-offa^^

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn wrz 01, 2014 12:20 pm

Dokładnie, tak jak Grey będę czekać na polskie wydania.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw wrz 04, 2014 3:59 pm

Madokowa ankieta: LINK
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw wrz 04, 2014 4:37 pm

Głos poszedł tylko na 30 letnią Mami, co by jej niepotrzebnej konkurencji młodszymi czarodziejkami nie robić :P

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw wrz 04, 2014 4:44 pm

Starczy nam już madok na rynku :P

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » czw wrz 04, 2014 4:46 pm

Jaskol pisze:Starczy nam już madok na rynku :P
Też tak sądzę.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw wrz 04, 2014 4:46 pm

Codzienne życie Mami musi wyjść. A potem niech się dzieje co chce.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » czw wrz 04, 2014 4:53 pm

Koniecznie Rebellion Story i Jeanne D'arc, na tych dwóch najbardziej mi zależy ^^ Później jest Kazumi, Mami i reszta. Ja tak długo jak będą nowe mangi z Madoki, będe je kupować bo to jedno z moich ulubionych uniwersum, i mam nadzieję że doczekam się jeszcze kilku spin-offów w Polsce =D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw wrz 04, 2014 5:17 pm

Codzienne życie Mami, Madoka d'Arc i Homura's Revenge - moje typy.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw wrz 04, 2014 5:26 pm

Ja się długo wahałam pomiędzy, "jak wyjdzie to kupie, jak nie to nie", a "już starczy Madoki" i po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam że aż tak wielką fanką tego uniwersum nie jestem i to co mam w zupełności mi starczy więc wybrałam opcje "dość".

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica: The Different Story"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość