Dyskusja ogólna

Dział do dyskusji na temat pierwszego off-spina Madoki przez nas wydanego, formy wydania, tłumaczenia, dlaszych losów serii, itp, itd, ipn, etc.

Madoka: The different story czy też Madoka: Inna historia/kolejna historia lub inna wariacja tłumaczenia tytułu?

Zostawić po angielsku
60
70%
Tłumaczyć podtytuł na j. polski
26
30%
 
Liczba głosów: 86

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 05, 2014 6:33 pm

kasiak, generalnie wyrosłem już z narzucania innym swojego zdania :P acz mimo wszystko radzę Ci dać Oriko drugą szansę :) jeśli zignoruje się kiepską kreskę i podejdzie do fabuly na totalnym luzie okazuje się, że ze wszystkich Madok to chyba najfajniejsze czytadło na nudny wieczór. Moim zdaniem naprawdę jest to przyjemna manga i opłaca się spróbować podejść do niej bez takiego oka krytyka xD bo gdy każdy utwór rozłożymy na czynniki pierwsze to okazałoby się, że 99% dzieł to marność nad marnościami ^^

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » pt wrz 05, 2014 6:36 pm

Ja zaznaczyłam Codzienne życie Mami i Joannę, ale chyba głównie dlatego, że różnią się od pozostałych spin-offów, alternatywnych historii itd klimatem. Ale jak żadna z obu pozycji nie wyjdzie, to płakać też nie będę.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt wrz 05, 2014 7:17 pm

maurycy pisze:Ja zaznaczyłam Codzienne życie Mami i Joannę, ale chyba głównie dlatego, że różnią się od pozostałych spin-offów, alternatywnych historii itd klimatem. Ale jak żadna z obu pozycji nie wyjdzie, to płakać też nie będę.
Mam dokładnie takie samo podejście, bardziej Mami niż Joanna (choć zaznaczyłam obie), ale zasadniczo jezeli ma za Madoki wejście zupełnie nowy tytuł to i niech tak będzie.

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » pt wrz 05, 2014 8:30 pm

Grey pisze:kasiak, generalnie wyrosłem już z narzucania innym swojego zdania :P acz mimo wszystko radzę Ci dać Oriko drugą szansę :) jeśli zignoruje się kiepską kreskę i podejdzie do fabuly na totalnym luzie okazuje się, że ze wszystkich Madok to chyba najfajniejsze czytadło na nudny wieczór. Moim zdaniem naprawdę jest to przyjemna manga i opłaca się spróbować podejść do niej bez takiego oka krytyka xD bo gdy każdy utwór rozłożymy na czynniki pierwsze to okazałoby się, że 99% dzieł to marność nad marnościami ^^
Ależ oczywiście że Oriko też mam w planach przeczytać, zwłaszcza że słyszałam o niej dużo dobrych słów. Kupiłabym wszystkie Madoki z tych wymienionych w ankiecie, ale tak jak mówiłam, mam moje piorytety ^^ Póki co najbardziej mi zależy na Rebellion Story, i mam nadzieję że na to się teraz zdecyduje Waneko, zwłaszcza że jakby nie patrzeć to kontynuacja historii z mangi i anime, a nie spin-off, ale decyzja oczywiście należy do nich. Mam tylko nadzieję że ich przygoda z Madoką nie skończy się zbyt szybko :3

matiz
Status: Offline

Post autor: matiz » czw wrz 11, 2014 11:53 pm

Właśnie się zastanawiam nad kupnem tej mangi. Ciekawe to chociaż jest?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 12, 2014 6:49 am

matiz, jeśli podobała Ci się oryginalna Madoka, to sądzę że tak.

Nonononon
Status: Offline

Post autor: Nonononon » czw wrz 25, 2014 6:17 pm

Zaznaczyłam w ankiecie Rebellion i Joannę.

Trochę mi brakowało Suzune do wyboru (ale to głównie dlatego, że to jedyny spin off poza Joanną który mnie interesuje, a którego nie mogłam w necie znaleźć, poza pierwszym tomem Orz)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 25, 2014 8:05 pm

Nonononon pisze:Orz
Pierwszy raz widzę tę emotkę w polskich internetach xD jestem wzruszony ^^
btw Suzune? Pierwsze słyszę. Rany ile tych spin-offów wyszło^^ wszystkie powinny zostać wydane :P hehe^^

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw wrz 25, 2014 8:34 pm

Grey pisze:btw Suzune? Pierwsze słyszę. Rany ile tych spin-offów wyszło^^ wszystkie powinny zostać wydane :P hehe^^
Ja pamiętam czas kiedy spin-offy Madoki to własnie DS, Kazumi, Oriko, Suzune i cośtam cośtam. z jakiegoś powodu biedne Suzune nagle wykopali w zapomnienie, w sumie nie wiem czemu?Może przez brak tłumaczenia.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw wrz 25, 2014 9:07 pm

Grey pisze:
Nonononon pisze:Orz
Pierwszy raz widzę tę emotkę w polskich internetach xD jestem wzruszony ^^
btw Suzune? Pierwsze słyszę. Rany ile tych spin-offów wyszło^^ wszystkie powinny zostać wydane :P hehe^^
W cholerę i ciut ciut, w Japonii wychodzi osobny magazyn tylko ze spin offami Madoki.

Nonononon
Status: Offline

Post autor: Nonononon » czw wrz 25, 2014 9:34 pm

Grey pisze:
Nonononon pisze:Orz
Pierwszy raz widzę tę emotkę w polskich internetach xD jestem wzruszony ^^
btw Suzune? Pierwsze słyszę. Rany ile tych spin-offów wyszło^^ wszystkie powinny zostać wydane :P hehe^^
Ehehehe ^^

No i tak, spin-offów Madoki jest sporo. Spooooooro.

Tu jest samego Suzune okładka:

Obrazek

Z tego jak ja to rozumiem spin offy dzielą się na te "główniejsze", które poszerzają uniwersum (The Different Story, Oriko, Kazumi, Suzune, Tart) i takie bardziej "lżejsze"/opowiadające alternatywne historie/niezwiązane z głownym nurtem historii, z których większość jest serializowana w, jak Grisznak wspomniał, Madokowym magazynie, Kirara Magica

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 25, 2014 10:07 pm

Opis Suzune brzmi ciekawie xD acz jeśli bakaupdates się nie myli ma to dopiero jeden tom no i ciągle wychodzi, więc ciężko powiedzieć jak ostatecznie oceni się całokształt^^

Nonononon
Status: Offline

Post autor: Nonononon » czw wrz 25, 2014 10:28 pm

Hmm, dwa tomy na pewno zostały wydane, ale z tego co wiem, tylko jeden z nich został fanowsko przetłumaczony na Angielski jak na razie, z drugiego widziałam tylko raw'y :(

I tak, seria chyba ciągle wychodzi, tak samo jak seria z Joanną, o ile się nie mylę.

Więc racja, na razie trochę wcześnie żeby je dokładnie ocenić, ale mówiąc szczerze to ja jestem Madokowym pożeraczem, więc bym pewnie dla zasady kupiła nawet te co słabsze spin off'y jakby tu wyjść miały ;-;

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt wrz 26, 2014 6:51 am

Nonononon pisze: ale mówiąc szczerze to ja jestem Madokowym pożeraczem, więc bym pewnie dla zasady kupiła nawet te co słabsze spin off'y jakby tu wyjść miały ;-;
Spin-offy Madoki generalnie trzymają wysoki poziom^^ nie potrafię się przekonać jedynie do Kazumi, która odbiega klimatem od reszty i niestety ale tego bym akurat nie kupił xD nastrój Oriko czy DS pasuje mi znacznie bardziej i mam nadzieję, że w większości spin-offów jest on utrzymany xD

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt wrz 26, 2014 9:27 am

Grey pisze:
Nonononon pisze: ale mówiąc szczerze to ja jestem Madokowym pożeraczem, więc bym pewnie dla zasady kupiła nawet te co słabsze spin off'y jakby tu wyjść miały ;-;
Spin-offy Madoki generalnie trzymają wysoki poziom^^ nie potrafię się przekonać jedynie do Kazumi, która odbiega klimatem od reszty i niestety ale tego bym akurat nie kupił xD nastrój Oriko czy DS pasuje mi znacznie bardziej i mam nadzieję, że w większości spin-offów jest on utrzymany xD
Wiesz, zawsze jest Cafe Grief Seed no Youkoso!

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt wrz 26, 2014 1:40 pm

To kiedy ogłosicie wydanie The Rebellion Story? 8-) Dla mnie może być wydane zaraz po Orange...
Ostatnio zmieniony pt wrz 26, 2014 1:47 pm przez vishaad, łącznie zmieniany 1 raz.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt wrz 26, 2014 3:29 pm

GrisznakIW pisze:Wiesz, zawsze jest Cafe Grief Seed no Youkoso!
Ej, ja bym to czytała! :D

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn paź 06, 2014 8:48 pm

Właśnie przeczytałem wszystkie trzy tomy ciurkiem, i myślę że było warto. Cudownie się czytało, mam nadzieję na więcej spin-offów, zarówno tych poważnych jak i niezbyt.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr sty 28, 2015 1:46 pm

Przeczytałem i chyba już mam dość tego uniwersom. Sama historia nie jest zła, ale nie ma już tego elementu zaskoczenia, takiego jak w oryginalnej historii.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr sty 28, 2015 4:39 pm

Reviolli pisze:Przeczytałem i chyba już mam dość tego uniwersom. Sama historia nie jest zła, ale nie ma już tego elementu zaskoczenia, takiego jak w oryginalnej historii.
Jeśli samo uniwersum ci się wciąż podoba, to polecam Kazumi -> najbardziej 'inne' i oderwane od głównej historii potrafi dobrze zaskakiwać, ale jest nieco specyficzne; oraz Oriko -> też ma (do pewnego momentu) całkiem nieprzewidywalna historię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica: The Different Story"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości