Jak naprawić mangę?

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Jak naprawić mangę?

Post autor: Okularnik » ndz paź 22, 2023 11:55 pm

Hej, cześć, witajcie.
Ostatnio wzięło mnie na przejrzenie mojej kolekcji Punpuna w twardej oprawie, z której bardzo jestem dumny, i o którą bardzo dbałem. Jakie było moje zaskoczenie kiedy odkryłem, że tom 4. właściwie to się rozpada, wiele arkuszy dosłownie odeszło od kleju i trzymają się już w tomiku na słowo honoru. Nowego nie kupię, bo limitowane, reklamacja pewnie nic nie da, bo powód ten sam, zostało mi najpewniej iść do introligatora albo samemu jakoś spróbować temu zaradzić.
Tu pojawia się moje pytanie, jak radzicie sobie z mangami, które wyraźnie zaczynają się rozpadać :(?
Polecacie jakiś klej? Może szyjecie? Chętnie poznam różne rady i historie innych przypadków, bo a nuż w przyszłości coś jeszcze mi się tu przyda.
Załączam pod spoilerem moje smutne tomiki dla lepszego zobrazowania i w sumie to jako przestrogę przed tymi limitowanymi wersjami mangi, bo co ja mam teraz z tym zrobić to sam nie wiem, miękką może i moge kupić, ale jak to będzie wyglądać...
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Jak naprawić mangę?

Post autor: Yuriko » pn paź 23, 2023 1:49 am

Mi w 2 tomie odpadły dwie kartki. W moim przypadku raczej nic się nie da zrobić, a wymieniać na miękką oprawę nie mam zamiaru, bo to był prezent. Kotori mało co dopieściło tego Punpuna w edycji limitowanej.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Jak naprawić mangę?

Post autor: ninna » pn paź 23, 2023 6:36 pm

Mam kilka takich rozpadających się tomików (wadliwe albo po prostu stare). Nic z tym nie robię. Na półce i tak nie widać. Przy czytaniu uważam żeby jeszcze bardziej się nie rozleciały. Kiedyś próbowałam kleić klejem na gorąco ale nic to nie dało.

Awatar użytkownika
Trox40
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 23, 2024 10:16 am
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:
Status: Offline

Jak naprawić mangę?

Post autor: Trox40 » wt sty 23, 2024 10:23 am

Dzięki za podpowiedzi :) Dla mnie bardzo cenne :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości