The First Slam Dunk w kinach

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

The First Slam Dunk w kinach

Post autor: MrOrochimaru » sob sie 12, 2023 7:42 pm

Nie widziałem nigdzie informacji, jakby nigdzie nie był ten film promowany, a dopiero dzisiaj wchodząc, na repertuar kina Helios zauważyłem, że puszczają w kinach film The First Slam Dunk https://www.youtube.com/watch?v=cpKrnQ3jpYg

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

The First Slam Dunk w kinach

Post autor: Canis » sob sie 12, 2023 7:53 pm

Byłem na nim wczoraj. Kinówka jest mega. Reżyseria i muzyka sprawiają, że siedzi się jak na szpilkach.
Polecam każdemu, nawet tym którzy nie znają SD.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

The First Slam Dunk w kinach

Post autor: Tomek » ndz sie 13, 2023 3:25 pm

Jak to nie było promocji - @Gotenks wrzucił informacje o premierze, a potem ja link do trailera dwa miesiące temu. Do tego była premiera na Pyrkonie... jest moc! ;)

A tak na serio smutno robi się. W końcu mamy jakieś premiery anime w Polsce, a przez ostatni miesiąc przed premierą Piece of Magic Entertainment (a tym samym żadne, polskie kino) nie zamieściło żadnego zwiastuna prezentującego film.

Naprawdę tego nie rozumiem. W dobie internetu nie można byłoby zapłacić kilku kontom facebookowym w Polsce z dużą ilością subskrypcji, aby zamieszczały kilka wpisów w tygodniu z materiałami/ciekawostkami o Slam Dunk z dopiskiem, że szykuje się premiera? Nie wiem.... anime24?

Przypomniałem sobie premierę w Polsce "Zrywa się Wiatr" - dowiedziałem się o niej rok po fakcie ^^'

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

The First Slam Dunk w kinach

Post autor: MrOrochimaru » ndz sie 13, 2023 3:37 pm

Odniosłem takie wrażenie, bo o filmie SAO/Suzume/One Piece słyszałem dużo wcześniej przed premierą praktycznie w wielu różnych miejscach, a nawet po premierze było jeszcze głośno, a tu dopiero przez przypadek xD

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

The First Slam Dunk w kinach

Post autor: Tomek » ndz sie 13, 2023 6:27 pm

Slam Dunk niestety nie jest u nas tak dobrze znany, jak Makoto Shinkai, One Piece czy SAO (z onjlanów).

Przede wszystkim poprzednie filmy były dystrybuowane razem z Crunchyrollem, który może nie jest dostępny po polsku, ale ma 12 milionów płatnych użytkowników, rozbudowane media społecznościowe, serwis informacyjny, nawet głupi guzik na pilocie w telewizorach Sony, więc chcąc nie chcąc więcej Polaków trafi na news o premierze w Polsce.

Dodatkowo Suzume był dystrybuowany przez UIP, czyli firmę zajmującą się filmami Sony, więc miał nawet w miarę normalną, mainstreamową promocję (tak samo Dragon Ball Super - Super Hero).

Co ma Piece of Magic Entertainment? Konto POM Anime na twitterze z 508 obserwującymi i facebooku z 41, oraz niewiele lepiej/gorzej śledzone konta ogólne. Żadnego polskiego ^^'

I najwyraźniej jeszcze mniej ochoty...

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

The First Slam Dunk w kinach

Post autor: NWW_Station » sob sie 19, 2023 7:11 pm

Byłem na Slam Dunk i bawiłem się świetnie. W sumie to chyba na wszystkich filmach anime byłem, jakie były w moim kinie, od kiedy faktycznie wróciły do łask. SAO, fajnie, ale u mnie tego nie było :P

O samym Slam Dunk i jego premierze w naszym kraju słyszałem już w czerwcu? Może to wynika z faktu, że co jakiś czas przeglądam zapowiedzi. Czekam na film Hayao Miyazakiego „Chłopiec i czapla”, bo już nawet (podobno) ma właśnie taki oficjalny u nas tytuł :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości