Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: deffik » sob sty 02, 2021 3:40 pm

jak organizujecie swoje kolekcje? Bardziej pod względem kolekcjonerskim, biało-krukowym, czy zostawiacie sobie jedynie rzeczy, które Wam się podobały?
Ze względu na dość ograniczone miejsce kupuję tylko to co mi się podoba, lub jestem mocno przekonany, że tak będzie i generalnie mi to wychodzi. Obecnie ze swojej kolekcji chciałbym się pozbyć jedynie jednego tytułu (K-On! od Yen Pressu, który kupiłem bardzo dawno), ale jestem leniwy.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » sob sty 02, 2021 11:24 pm

ociesek pisze:
pt sty 01, 2021 11:03 pm
Pytanie - jak organizujecie swoje kolekcje? Bardziej pod względem kolekcjonerskim, biało-krukowym, czy zostawiacie sobie jedynie rzeczy, które Wam się podobały?
Ja na szczęście kupuje tylko takie, które lubię.

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » ndz sty 03, 2021 1:21 am

Łukasz.T pisze:
sob sty 02, 2021 11:24 pm
ociesek pisze:
pt sty 01, 2021 11:03 pm
Pytanie - jak organizujecie swoje kolekcje? Bardziej pod względem kolekcjonerskim, biało-krukowym, czy zostawiacie sobie jedynie rzeczy, które Wam się podobały?
Ja na szczęście kupuje tylko takie, które lubię.
Z wiekiem gust się zmienia, trochę albo sporo. Zwłaszcza te mniej poważne tytuły najczęściej tracą i wypadają z kolekcji. Np. ile osób sprzedało kiedyś zbierane serie pod bardzo młodego czytelnika? Ja kiedyś pozbyłem się Naruto, bo coraz słabszy mi się wydawał, tomów więcej niż Dragon Ball itd. Sam nie wiem czy bym do niego wrócił.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » ndz sty 03, 2021 1:03 pm

ociesek pisze:
pt sty 01, 2021 11:03 pm
Pytanie - jak organizujecie swoje kolekcje? Bardziej pod względem kolekcjonerskim, biało-krukowym, czy zostawiacie sobie jedynie rzeczy, które Wam się podobały?
Ogólnie, kupuje to co mnie zainteresuje, zostawiam to do czego mam sentyment lub będę wracał, albo wiem, że z biegiem czasu zyska na wartości by drożej odsprzedać np. gdy już nie będzie dodruków. Sprzedaje wszystko co mi się kurzy na półce i wiem, że do tego nie wrócę, sprzedałem tak już blisko 300 tomów mang.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrOrochimaru » ndz sty 03, 2021 11:41 pm

Macie jakieś ciekawe do polecenia jedno lub dwutomówki? Niedługo będę robił ogromne zakupy na gildii i jestem chętny na przeczytanie czegoś krótszego. Z gatunków, to od razu odrzuciłbym: Yaoi,Yuri,Sci-fi, Mecha oraz Ecchi(chyba, że jakieś naprawdę fajne)
Mam już: "On zimny ona gorąca", "Chcę zjeść Twoją trzustkę"
A w koszyku w sklepie: "Ona i jej kot", "Pięć centymetrów na sekundę - 1 oraz 2", "Śmiech na końcu świata"

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz sty 03, 2021 11:51 pm

Wszystkie jednotomówki Taniguchiego. Ostatnio wyszło np. bardzo fajne K (to jest cały tytuł). Dla mnie nie ma lepszych jednotomówek w Polsce.
Inne propozycje z mang, które mi się podobały i są wciąż dostępne: Emanon, Moje życie jako Japonki w Polsce, Czwórcio i szóstek, W miasteczku piasku i błękitnych łusek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » pn sty 04, 2021 7:14 am

Bierz mangi od Junji Ito, najlepiej zacznij od Uzumaki :twisted:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » pn sty 04, 2021 8:40 am

Gotenks pisze:
pn sty 04, 2021 7:14 am
Bierz mangi od Junji Ito, najlepiej zacznij od Uzumaki :twisted:
Ciekawe skąd. Sam szukałem i Uzumaki PL nie ma nigdzie :<

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » pn sty 04, 2021 10:11 am

O, to niezły szok dla mnie, bo do tej pory myślałem, że JPF na bieżąco robi dodruki swoich serii :shock:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pn sty 04, 2021 10:16 am

Przez Koronę się nie wyrabiają i mają straszne braki magazynowe :/

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » pn sty 04, 2021 10:41 am

Uzumaki szybko zniknęło i od dłuższego czasu nie ma. Nie wiem czy to nie jest limitowane czy coś.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » pn sty 04, 2021 11:01 am

Popieram Melione, bierz Taniguchiego, a takze warto zaopatrzyc sie w cokolwiek od Junjiego Ito, warto tez zaopatrzyc sie w Goth, Iluzoryczne Ginekokracje, Dziewczyna znad morza, prace Tanabe Gou, Hotel (Boichiego) i takze Wspomnienia Emanon ciagle mile wspominam.
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrOrochimaru » pn sty 04, 2021 11:48 am

Dzięki wszystkim za podanie mang ^^ Dodałem Goth oraz Dziewczynę znad morza. Mocno zastanawiałem się nad Emanom, czymś od Junjiego, ale obecnie jakoś nie jestem w stanie zmusić siebie, żeby wydać więcej niż 25 zł za jednotomówkę. (Chociaż bardzo bym chciał w przyszłości coś od Tanabe Gou lub Junjiego)
PS:Uzumaki normalnie dostępne na gildia

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: amsterdream » pn sty 04, 2021 12:24 pm

Z jedno-dwutomówek polecam:
- W miasteczku piasku i błękitnych łusek
- Kłamstwa bogów
- Muzyka Marie
- Dziennik z zaginięcia
- wszystko od Taniguchiego
- Emanon
- Posion City ( i inne mangi Tsutsui)
- Ayako
- Klątwa Haru

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » pn sty 04, 2021 9:22 pm

ninna pisze:
czw gru 31, 2020 3:59 pm
"Koszmary" to prezent gwiazdkowy od mojej przyjaciółki. Bardzo mi się podoba! Jak ktoś lubi adaptacje Lovecrafta, które wydaje Studio JG, to ten tom też mu się spodoba.
Podpisuję się pod tym rękoma i nogami! I wydanie bardzo ładne.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alzea » wt sty 05, 2021 12:28 am

Zainspirowana podsumowaniami również postanowiłam zrobić sobie inwentaryzację, niestety nie jestem w stanie podać co się zmieniło w 2020, bo to mój pierwszy sexy excel, ale za rok już będzie do czego porównywać.

Aktualnie w kolekcji mam 868 tomów, które rozbijają się na 119 serii. Najwięcej tomów mam od Waneko, które zdecydowanie dominuje z ilością 370 tomów - 44 serie, następnie jest JPF z 190 tomikami - 25 serii, a na trzecim miejscu SJG - 168 tomów - 27 serii.

Martwi mnie moja kategoria otwarte, w której jest aż 45 serii - wchodzą tam tytuły, które wciąż zbieram, choć ilość zawyżają mocno tytuły on-going w Japonii, które dogoniliśmy, wchodzą tu też tytuły, które już zostały wydane w Polsce, ale ja jeszcze wszystkich tomów nie kupiłam.

Kupuję mangi od ok. 15 lat, w międzyczasie trochę tytułów wyleciało, mam też kilka tomików na sprzedaż, których nie uwzględniłam w statystykach.

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » ndz sty 10, 2021 9:35 pm

Aktualnie do mojej kolekcji zbieram parę serii (skończonych i on-going). Od jakiegoś czasu Goblin Slayer i Alitę, natomiast najnowsze postanowienia są oparte na przeczytaniu pierwszych tomów danej serii - Saga Winlandzka, Monster, Fire Punch i Ajin. Będę je zbierał do końca :D Ale zastanawiałem się nad kolejnymi w niedługim czasie/przyszłości i chciałbym zasięgnąć języka :) Chodzi o One Punch Man, Klasę skrytobójców (ciekawa koncepcja na mangę :) ), Pluto i/lub Planetes, Chainsaw Man. Z Berserkiem się wstrzymam na razie aż ukończę ten krótsze serie :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz sty 10, 2021 10:19 pm

MrAtrion pisze:
ndz sty 10, 2021 9:35 pm
Chodzi o One Punch Man, Klasę skrytobójców (ciekawa koncepcja na mangę ), Pluto i/lub Planetes, Chainsaw Man.
Gorąco polecam Chainsaw Mana, ale nie wiem, czy lepiej nie zrobisz, gdy poczekasz, aż wyjdzie więcej tomów. Bo wciąga jak bagno xD A szaleństwo zaczyna się dopiero od 6-7 tomu xD

Pluto jest wspaniałe. Spłakałam się na nim xD Też strasznie wciąga, jak zaczęłam czytać po północy, to czytałam do rana, aż tomiki mi się nie skończyły xD I szybko domawiałam resztę. Świetne postacie, ciekawa fabuła. Moja ulubiona manga Urasawy.
Obrazek

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » ndz sty 10, 2021 10:30 pm

No właśnie w necie mieszane opinie o Pluto słyszałem. Aż dziwne patrząc na to, kto jest autorem...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz sty 10, 2021 10:50 pm

MrAtrion pisze:
ndz sty 10, 2021 10:30 pm
No właśnie w necie mieszane opinie o Pluto słyszałem. Aż dziwne patrząc na to, kto jest autorem...
Nie dziwię się specjalnie, bo seria może nastawiać czytelnika, że na końcu będzie boss do pokonania i klasyczny happy end. A no nie bardzo, przeciwnik nie jest tutaj specjalnie istotny. Postacie umierają też trochę, jakby to ująć, niepotrzebnie? Takie miałam wrażenie, ale nie umniejsza to dla mnie tej serii. Muszę sobie odświeżyć całość, bo już mi wywiało szczegóły fabuły.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości