Gdy maść na bolący tyłek nie pomaga...

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » czw gru 03, 2020 10:18 am

jtumanowicz pisze:
czw gru 03, 2020 9:50 am
Albo preorderów z płatnością po premierze
To premier też zbiera komiksy? <wow> Wybaczcie ale ten żart po prostu musiał się tutaj pojawić. Praca zdalna od kilku miesięcy zdecydowanie mi nie służy xD
dejikos pisze:
czw gru 03, 2020 9:57 am
Ty to jesteś uber złośliwy wytykając tuszę szefa wydawnictwa w prawie każdym poście.
Aha...oczywiście...prawie każdym poście...wincyj wyolbrzymiania, wincyj :)
dejikos pisze:
czw gru 03, 2020 9:57 am
Nie miałam problemu ze zrozumieniem tego regulaminu, muszę być nadczłowiekiem.
Szanuję...niestety medale z kartofla się skończyły, a dyplomy oddałem Sasinowi na karty do głosowania, które się nie odbyły więc pozostaje Ci zadowolić się satysfakcją :)
ociesek pisze:
czw gru 03, 2020 10:14 am
Łojezu, wielka sprawa... Ja rzuciłem zwykłym żartem, nawet tego regulaminu nie czytałem.
I afera. Że złośliwy. No i przyszły nadczłowieki... Łolaboga...
Przyzwyczajaj się...teraz wszyscy są tacy delikutaśni, że strach się odzywać bo zaraz spowoduje to skazę na ich kruchej psychice xD

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta

Post autor: dejikos » czw gru 03, 2020 10:56 am

Zmieniam zdanie, nie jesteście złośliwi tylko żałośni :)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kesah » pt sty 15, 2021 10:39 pm

Hm... Waneko daje ciała z zapowiedziami, więc może chociaż Studio JG spełni oczekiwania... (ekhm... Kengan Ashura... psssyt szepcze do ucha - Kengan Ashura) Społeczność jest głodna burtalnych, krwawych bijatyk, sztuk walki i adrenaliny (ekhm Kengan Ashura) :twisted:


https://www.youtube.com/watch?v=X3s_-ir ... =Daryusuke
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Monsterlight » pt sty 15, 2021 11:01 pm

Tak, zrozumieliśmy, że chcesz Kengan Ashurę, nie musisz dosłownie w każdym swoim poście o tym wspominać xd :roll:

I też jestem ciekawa, co JG w tym roku jeszcze dla nas zaplanowało
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kesah » pt sty 15, 2021 11:26 pm

Monsterlight pisze:
pt sty 15, 2021 11:01 pm
Tak, zrozumieliśmy, że chcesz Kengan Ashurę, nie musisz dosłownie w każdym swoim poście o tym wspominać xd :roll:

I też jestem ciekawa, co JG w tym roku jeszcze dla nas zaplanowało
Muszę ;) Zwłaszcza, że po Firepunch jawi się luka. W sumie jak o pewnych rzeczach się nie będzie mówić, to nie dotrze gdzie trzeba a serio brakuje na polskim rynku mang z motywami sztuk walk. Mamy mangę o chlaniu i rzyganiu (Grand Blue) mamy ruchadła, nawał shounenów, shoujo a sportówki czy walczaki są głęboko w dupie. Do tej pory wspominałem o Kenganie w przypadku propozycji wydawniczych Waneko, dlatego też temat tu podejmuję, bo w sumie Studio JG docelowo wydaje się idealnym wydawcą w Polsce na tą serię i fajnie by było, jakby gdzieś się pojawiła w tytułach do rozważenia. Poza tym nie tylko Kengan. W tej tematyce też idealnie do Studia JG pasuje Holyland - to akurat takie moje propozycje.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » sob sty 16, 2021 1:22 am

Monsterlight pisze:
pt sty 15, 2021 11:01 pm
Tak, zrozumieliśmy, że chcesz Kengan Ashurę, nie musisz dosłownie w każdym swoim poście o tym wspominać xd
+1
kesah pisze:
pt sty 15, 2021 11:26 pm
a serio brakuje na polskim rynku mang z motywami sztuk walk.
Zastanawiam się ile razy już przeczytałam dokładnie takie samo zdanie w twoich monotonnych postach o Kenganie.
kesah pisze:
pt sty 15, 2021 11:26 pm
dlatego też temat tu podejmuję
Jojczenie o dany tytuł na tym forum, tylko przez jedną osobę nie zmieni nic. Pisz do nich na fb, instagramie, twitterze, mailu, tam gdzie są aktywni, a nie tam, gdzie ich nie ma.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kesah » sob sty 16, 2021 5:43 am

Sama jojczysz o Jujutsu więc nie bądź hipokrytką ;)

Umówmy się, napisałem o tej serii w propozycjach wydawniczych gdzie ktoś ją polecił do wydania, w temacie gdzie podzieliłem się tym co przeczytałem w ostatnim czasie i nowościach waneko cytując cię, że takich mang jak Jujutsu mamy od zajumania na polskim rynku a mang bazujących na sztukach walki czy sportówek praktycznie nie mamy, no i w tym temacie i jak mnie najdzie ochota, to napiszę też to jako swoją propozycję jeszcze w paru innych postach przy działach wydawnictw JPF, Kotori itd. i czy ktoś to zobaczy i się zainteresuje? nie mam pojęcia. Ale prawda taka, że od blisko 8 lat, żadne wydawnictwo nie zainteresowało się mangami w tej tematyce czyli od czasu The Breaker jaki w sumie był manhwą... No ok, był Dragons Rioting bardzo średnia manga i wydana blisko 6 lat temu.

Mam prawo w tej kwestii być zdeterminowany, zwłaszcza, że na rynku pojawiła się seria jaką można uznać za wręcz idealny tytuł jaki łączy to co najlepsze z Hajime no Ippo i Baki the grappler dodając od siebie najlepsze co można i pod względem kreski również robi wrażenie. Więc nie chciałbym by taka seria gdzieś zniknęła w tłumie shounenow czy romansów które ostatnio wychodzą u nas na potęgę. Jak będzie, czas pokaże... Ja sobie nadziei nie robię, bo dawniej podobnie tak nalegałem na wydanie Gantza a do dziś go w Polsce nie ma, jest wydany w Niemczech, Czechach, Francji i można wymieniać a nasz rynek olał tą serię.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » sob sty 16, 2021 10:44 am

kesah pisze:
sob sty 16, 2021 5:43 am
Sama jojczysz o Jujutsu więc nie bądź hipokrytką
:lol:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » sob sty 16, 2021 10:55 am

Ja mam inny sposób - po prostu omijam posty tego użytkownika, w których pada ten tytuł :P. A żeby było w temacie - mnie ta manga kompletnie nie interesuje ale ktoś mógłby ją wydać coby niektórzy nie musieli się produkować na forum XD.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kesah » sob sty 16, 2021 11:32 am

ninna pisze:
sob sty 16, 2021 10:55 am
Ja mam inny sposób - po prostu omijam posty tego użytkownika, w których pada ten tytuł :P. A żeby było w temacie - mnie ta manga kompletnie nie interesuje ale ktoś mógłby ją wydać coby niektórzy nie musieli się produkować na forum XD.
W sumie nie rozumiem trochę czepiania się? Napisałem na forum 3-4 posty odnośnie wydania Kengan, tutaj się mnie szufladkuje jakbym zarejestrował się na to forum tylko by spamować w związku z tym tytułem. Kurde dziewczyny, rozumiem, można mieć "te" dni, ale nie pasuje wam tytuł czy ogólnie moje sugestie jakie pojawiają się w tematach które w sumie są o ewentualnych propozycjach wydawniczych, to ignorujcie mnie a nie bierzecie mnie na tapetę. Zluzujcie pośladki i tak w Polsce mamy 100x większą szansę na mangę o flirtujących ze sobą facetach czy nieśmiałych parkach niż sztuki walki, więc pewnie moje biadolenie nic tu nie wskóra a wy dostaniecie kolejne średnie shoujo jakiego nawet nie kupicie. Więc już no, uspokajamy się, robimy herbatkę z melisą i czekamy na zapowiedzi...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: jtumanowicz » sob sty 16, 2021 11:42 am

kesah pisze:
sob sty 16, 2021 11:32 am
ninna pisze:
sob sty 16, 2021 10:55 am
Ja mam inny sposób - po prostu omijam posty tego użytkownika, w których pada ten tytuł :P. A żeby było w temacie - mnie ta manga kompletnie nie interesuje ale ktoś mógłby ją wydać coby niektórzy nie musieli się produkować na forum XD.
W sumie nie rozumiem trochę czepiania się? Napisałem na forum 3-4 posty odnośnie wydania Kengan, tutaj się mnie szufladkuje jakbym zarejestrował się na to forum tylko by spamować w związku z tym tytułem. Kurde dziewczyny, rozumiem, można mieć "te" dni, ale nie pasuje wam tytuł czy ogólnie moje sugestie jakie pojawiają się w tematach które w sumie są o ewentualnych propozycjach wydawniczych, to ignorujcie mnie a nie bierzecie mnie na tapetę. Zluzujcie pośladki i tak w Polsce mamy 100x większą szansę na mangę o flirtujących ze sobą facetach czy nieśmiałych parkach niż sztuki walki, więc pewnie moje biadolenie nic tu nie wskóra a wy dostaniecie kolejne średnie shoujo jakiego nawet nie kupicie. Więc już no, uspokajamy się, robimy herbatkę z melisą i czekamy na zapowiedzi...
Serio? Naprawdę przez ostatnie kilka dni co zaglądamy w nowe posty, wszędzie Ty i Kengan. Zrozum proszę, że to naprawdę może się zrobić po jakimś czasie męczące. W dodatku pisząc posty w stylu "hehe no wiecie, bo kobiety to mają czasem okres i wtedy są wredne" nie znajdziesz sobie sojuszników w dyskusji. Słabe to było i poniżej wszelkiej krytyki.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » sob sty 16, 2021 11:46 am

kesah pisze:
sob sty 16, 2021 11:32 am
Kurde dziewczyny, rozumiem, można mieć "te" dni, ale nie pasuje wam tytuł
Ale takie seksistowskie komentarze to można sobie darować, bo zwrócenie uwagi na te posty jest niezależne od płci czy wieku (miesiączkujące/niemiesiączkujące osoby).

Wszyscy zwrócili uwagę, że jojczysz o ten tytuł bo w przeciągu 2 dni w kilku tematach pojawiły się referaty na ten temat i tyle. Oczywiście, że na forum jest sporo użytkowników jojczących o swoje ukochane tytuły, ale zazwyczaj nie widać tego tak bardzo, bo wspominają o tym przy okazji dyskusji w temacie powiązanym, a nie jednocześnie w kilku tematach w krótkim odstępie czasu, więc każdy zauważył.

Ogólnie naprawdę mam gdzieś o co kto jojczy i w ilu wątkach, jak się zmęczę to scrolluje dalej, ale seksizm i przywoływanie płci osoby w dyskusji, która z tym nie ma związku mnie triggeruje. Dodatkowo obwinianie targetu mangi, bo akurat jakieś wydawnictwo zapowiedziało coś dla ich targetu w ogóle jest bez sensu.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kesah » sob sty 16, 2021 12:36 pm

Z ciekawości przejrzałem moje posty. 4-5 razy na forum zasugerowałem wydanie Kengana a jeden z tych postów, to była opinia po przeczytaniu 27 tomów skanów. Posty napisałem w okresie ostatniego miesiąca a nie kilku dni.

Prawda taka, że część tych sugestii rozwinęła się w dyskusję i nie tylko odnośnie Kengana, ale ogólnie na temat braku mang sportowych i sztuk walki na Polskim rynku. To, że natraficie na moje posty i jest w nich w ostatnim czasie nawiązanie często do Kengana, to nie znaczy, by mi tu wypominać. Jak wspomniano, każdy ma swoje tytuły, każdy o nich pisze, mamy okres gdzie pojawiają się zapowiedzi, kończą się nie które serie w wydawnictwach, to forum posiada podfora różnych wydawnictw i znajduje się tam temat odnośnie nowości, sugestii do wydania w danym wydawnictwie i można zasugerować swoją propozycję, sam podjąłem temat Kengana w propozycji wydawniczej nowych mang waneko, nowościach waneko i jednym z wątków "po godzinach" gdzie rozwinął się temat braku mang sportowych i sztuk walki w Polsce gdzie ktoś zasugerował, że niby słabo się sprzedają i uznał, że każda kolejna też się słabo sprzeda - taki "znafca" rynku.

Sam na forum pisze sporadycznie i w sumie nawet nie myślałem, że ktoś się przyczepi, bo napisałem kilka postów odnośnie Kengana w ciągu miesiąca z czego część rozwinęła się w dyskusję i to związaną głównie z polskim rynkiem mangowym. Przypomnę, że ostatnimi seriami o sztukach walki było przeciętne Dragons Rioting wydane 6 lat temu i manhwa The Breaker jaka była wydana 8 lat temu i była najlepiej sprzedają się serią Yumegari pomijając mangi hentai. Od 6 lat nie wydano nic w tych klimatach a z sportowych mang pojawił się jedynie Kuroko i tyle, nadzieję zrobił JPF z propozycją klasyki Captain Tsubasy i liczę, że będzie wydany. Może z racji tego, że tego typu dyskusje się rozwijały, to komuś utkwiło w pamięci, że wspominam o Kenganie, ale to raptem 4-5 postów w ciągu blisko miesiąca i dziwię się tego czepiania moich wypowiedzi.

Jak wspomniałem i tak polski rynek obecnie więcej przyjmuje mang shoujo i okruchów, shounenow czy jakieś yaoi czy inne tego typu. Fani w Polsce mang sportowych czy o sztukach walki mają ciężkie życie, więc wiem, że to moje gadanie nic nie wnosi, ale chociaż sobie pogadać mogę, jak chce, to propozycje mogę wrzucić jeszcze do tematów nowości innych wydawnictw jakich poddział jest na forum i szczerze, jak mam takie powodzenie, że dziewczyny za mną latają i mi wypominają, że znowu o Kenganie nadaje, to w sumie może nie tak źle, ale lepiej chyba pójść na kawę a nie śledzić mnie na forum i zaczepiać.
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2021 12:39 pm przez kesah, łącznie zmieniany 1 raz.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Drechu » sob sty 16, 2021 12:38 pm

kesah, Widzę, że kolega nadal nie poddaje się :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » sob sty 16, 2021 12:58 pm

kesah pisze:
sob sty 16, 2021 12:36 pm
4-5 razy na forum zasugerowałem wydanie Kengana
viewtopic.php?f=70&t=3253&p=264885#p264885
viewtopic.php?f=70&t=3253&p=264900#p264900
viewtopic.php?f=70&t=3253&p=265018#p265018
viewtopic.php?f=2&t=1618&p=265647#p265647
viewtopic.php?f=70&t=2540&p=265648#p265648
viewtopic.php?f=2&t=1618&p=265658#p265658
viewtopic.php?f=2&t=1618&p=265665#p265665
viewtopic.php?f=2&t=1618&p=265685#p265685
viewtopic.php?f=2&t=1618&p=265742#p265742
viewtopic.php?f=37&t=1376&p=265757#p265757
Proszę, twoje 10 postów (z czego 7 z nich jest z 14-15 stycznia) o proszenie Kengana. Pominęłam w temacie tej serii. Każdy post to jedno i to samo. Proszenie o niego, porównywanie z innymi seriami, wspominanie, że na polskim rynku nie ma mang ze sztukami walk i że przeczytałeś 27 tomów w internecie.
kesah pisze:
sob sty 16, 2021 12:36 pm
jak mam takie powodzenie, że dziewczyny za mną latają i mi wypominają, że znowu o Kenganie nadaje, to w sumie może nie tak źle
Śmiechłam mocno :lol:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MrOrochimaru » sob sty 16, 2021 1:00 pm

A ja tam chciałbym więcej widzieć postów o Kengan Ashura bo to niesamowita manga i wolę ją od takiego jujutsu :)

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kesah » sob sty 16, 2021 1:20 pm

Yuriko pisze:
sob sty 16, 2021 12:58 pm
Proszę, twoje 10 postów (z czego 7 z nich jest z 14-15 stycznia) o proszenie Kengana. Pominęłam w temacie tej serii. Każdy post to jedno i to samo. Proszenie o niego, porównywanie z innymi seriami, wspominanie, że na polskim rynku nie ma mang ze sztukami walk i że przeczytałeś 27 tomów w internecie.


Śmiechłam mocno :lol:
Doceniam, ale na przyszłość, jeśli pojawił się jeden post a w związku z nim nawiązała się dyskusja, to proponował bym nie wyciągać z kontekstu wypowiedzi, równie dobrze możesz dodać sobie wszystkie posty z tej dyskusji wmawiając, że w każdym chcę aby wydano Kengana. No, ale miło mi, że tak wnikliwie sprawdzasz moje wypowiedzi, jesteś moją fanką nr 1. Ale wiesz, jak co do czego, to ja wybredny jestem... No ale możesz próbować ;)
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 16, 2021 1:32 pm

zandam, ewidentnie dyskusja poszła w offtop, można ją wyciąć z tego tematu?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » sob sty 16, 2021 2:22 pm

kesah, po tekście o "tych dniach" nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. To było niskie i niepotrzebne. Nie tylko ja to widzę (jak widać w komentarzach innych użytkowników). Z mojej strony koniec rozmowy.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kesah » sob sty 16, 2021 3:30 pm

ninna pisze:
sob sty 16, 2021 2:22 pm
kesah, po tekście o "tych dniach" nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. To było niskie i niepotrzebne. Nie tylko ja to widzę (jak widać w komentarzach innych użytkowników). Z mojej strony koniec rozmowy.
To było w formie metafory, ale jak chcesz, to bierz to do siebie. Po prostu nie wiem po co w ogóle było to czepianie się moich wypowiedzi. I też lepiej nie wyolbrzymiać, bo to wygląda jak zajady feministek ... Na ogół jak już dziewczyna jest upierdliwa lub się czepia byle czego, to nawet potocznie się mówił "jakby miała okres" więc już serio... Skończcie przeżywać, bo to posty z Kenganem się nie podobają, tu gadanie o konkretnych gatunkach mang jak nie są u nas wydawane się nie podoba, a teraz nawiązanie do okresu się nie podoba bo nawiązałem wasze czepianie się mnie do nastroju w tego typu stanie. Matkoooo... -_-"

Dobra, a tak w ogóle, to chciałbym by Studio JG wydali Kengan Ashura a z czasem i Kengan Omega. Dziękuję. Koniec tematu, bo zaraz będzie "okresowa" afera. I tak już robicie że mnie seksiste.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości