Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: KAWAIILOVE » sob paź 24, 2020 6:10 pm

Belcia była w sumie bardzo spoko i nie obraziłabym się, gdyby dalej coś nagrywała na temat mang. Tak jak wyżej widać, że przerzuciła się bardziej na kpop co bardzo widać po jej Instagramie i relacjach, gdzie mangi to mniejszość.

Na pewno była lepsza od Lenalee, która bywała jak dla mnie denerwująca :?

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Archerito » sob paź 24, 2020 6:52 pm

Yuriko pisze:
sob paź 24, 2020 6:06 pm
Archerito pisze: ↑
sob paź 24, 2020 12:30 pm
Belacia skupiła się k-popie i praktycznie też już od mang odeszła i tu jakby nie ma co za dużo mówić.

Ona chyba nie odeszła od mang całkowicie, bo je kupuje i czyta, ale przez kpop nie nagrywa nic. No i w jej przypadku odpada na pewno "trzeba za coś żyć", bo nie pracuje w tym momencie. Ale szkoda, że już nic nie nagrywa, bo lubiłam ją oglądać.
Jasne, jasne...przypuszczam, że nawet Buki do dzisiaj czyta Dragon Balla pod kocykiem :D Bardziej chodziło mi o odejście od mang w kontekście prowadzenia kanału. Domyślam się, że u większości pasja do mang jako takich może i się zmniejszyła ale nie umarła całkowicie. A tego, że nie pracuje to nawet nie wiedziałem, gdyż przestałem ją śledzić przez k-popowe wrzutki.
KAWAIILOVE pisze:
sob paź 24, 2020 6:10 pm
Belcia była w sumie bardzo spoko i nie obraziłabym się, gdyby dalej coś nagrywała na temat mang. Tak jak wyżej widać, że przerzuciła się bardziej na kpop co bardzo widać po jej Instagramie i relacjach, gdzie mangi to mniejszość.

Na pewno była lepsza od Lenalee, która bywała jak dla mnie denerwująca
Ja generalnie obie bardzo lubię i każda z nich ma własny (na swój sposób uroczy) styl. Nie mogłem nigdy za to strawić Seleny. To dziewczę niesamowicie mnie irytowało. I ta jej maniera wkur****ej na cały świat karyny...brr :/ Ubolewałem za to bardzo nad odejściem Midori. Mimo, że miała zdecydowanie mniejsze zasięgi ale praca włożona w kanał zdecydowanie dużo większa. Szkoda, że ludziom nie spodobał się taki sposób narracji. Na chwilę obecną chyba z żeńskiej części to prym wiedzie (obecna zresztą tu na forum) Tequilka, chociaż też coraz widzę u niej gry zamiast mang :(

Awatar użytkownika
Nieperfekcyjny
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 02, 2019 10:48 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Nieperfekcyjny » ndz paź 25, 2020 11:18 am

Nie da się ukryć, że Buki wiele wniósł do polskiej mangosfery i co do samego odejścia jak najbardziej rozumiem. Absolutnie natomiast nie zgadzam się ze sposobem w jakim to zrobił.
Otóż to, rozegrał to strasznie kijowo. Usunięcie filmów zbudziło wiele kontrowersji i ludzie oczekiwali, że dostaną jakieś wyjaśnienie. Niestety, nie dostali.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Archerito » ndz paź 25, 2020 11:40 am

Nieperfekcyjny pisze:
ndz paź 25, 2020 11:18 am
Otóż to, rozegrał to strasznie kijowo. Usunięcie filmów zbudziło wiele kontrowersji i ludzie oczekiwali, że dostaną jakieś wyjaśnienie. Niestety, nie dostali.
Akurat usunięcie filmików jestem w stanie zrozumieć mimo, że serduszko boli. Wszak to kawał historii. Aczkolwiek sposobu w jaki pozostawił swoją widownię nie zrozumiem nigdy. Zwłaszcza, że (jeśli dobrze kojarzę) zaczął się bawić w donejtyna rozwój kanału na streamach z DBS . A to już zdecydowanie niefajne zagranie :/

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » ndz paź 25, 2020 12:18 pm

Archerito pisze:
ndz paź 25, 2020 11:40 am
Nieperfekcyjny pisze:
ndz paź 25, 2020 11:18 am
Otóż to, rozegrał to strasznie kijowo. Usunięcie filmów zbudziło wiele kontrowersji i ludzie oczekiwali, że dostaną jakieś wyjaśnienie. Niestety, nie dostali.
Akurat usunięcie filmików jestem w stanie zrozumieć mimo, że serduszko boli. Wszak to kawał historii. Aczkolwiek sposobu w jaki pozostawił swoją widownię nie zrozumiem nigdy. Zwłaszcza, że (jeśli dobrze kojarzę) zaczął się bawić w donejtyna rozwój kanału na streamach z DBS . A to już zdecydowanie niefajne zagranie :/
Niefajne... To, że tworzył dosyć merytoryczny kontent to jedno, ale to jakim dickiem się okazał przy zamknięciu kanału, nie powinno podlegać żadnej dyskusji. Zwęszył pieniądz i uciekł. No i co zarobił na swoich widzach to jego.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Fani » ndz paź 25, 2020 12:28 pm

Bukafo pisze:
ndz paź 25, 2020 12:18 pm
Zwęszył pieniądz i uciekł. No i co zarobił na swoich widzach to jego.
W sumie to nie lubiłem Bukiego, ale mam pytanie - o jaki hajs chodzi? Raczej nie miał na tyle wyświetleń by były z tego jakieś konkretne pieniądze. Chyba nie miał także współprac poza jpf-em, który wysyłał mu mango darmo do oceny czy coś w tym styly.
Więc imo argument o hajs należy do tych mocniej wątpliwych.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » ndz paź 25, 2020 12:51 pm

Fani, no z wyswietleń z youtube'a raczej nie mógł mieć jakiegoś wielkiego hajsu. Jedynie z z donejtów od widzów, ale to też raczej niewiele. A bawienie się w patostreamera 24/7 raczej nie leżało w jego gestii. Ale czemu usunął wszystkie filmy, to ja do dzisiaj nie czaję.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Ame » ndz paź 25, 2020 12:51 pm

Sebek pisze:
pn paź 19, 2020 8:31 am
Jednak nie wiem ile osob tutaj zna Ignacy z Japonii
Ja go znam. I kiedyś oglądałam go od czasu do czasu.
Yuriko pisze:
czw paź 22, 2020 7:58 pm
Ja jeszcze bardzo polecam kanał Aiko & Emil.
Też znam i obejrzałam może z 2 filmiki. Jak ich znalazłam to jakoś nie miałam chęci oglądać YT jak aktualnie teraz.
Bukafo pisze:
czw paź 22, 2020 8:30 pm
A ja polecam kanał Koreanki.
Koreańkę ostatnio anulowałam sub. Ostatnio jej filmiki mnie nie interesowały.
Tallulah pisze:
pt paź 23, 2020 10:39 pm
W tematach okołokoreańskich, KOTUBE to dla mnie fajny kanał, ale raczej rozrywkowy powiedzmy
Przeszłam właśnie na KOTUBE fajne dziewczyny tam są. Zgadzam się, że to bardziej rozrywka. :P
Fani pisze:
ndz paź 25, 2020 12:28 pm
W sumie to nie lubiłem Bukiego
Ja też nie. W ogóle do mnie nie trafiał. :x

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Archerito » ndz paź 25, 2020 12:54 pm

Bukafo pisze:
ndz paź 25, 2020 12:18 pm
to jakim dickiem się okazał przy zamknięciu kanału, nie powinno podlegać żadnej dyskusji. Zwęszył pieniądz i uciekł. No i co zarobił na swoich widzach to jego.
Niestety jeśli prześledzisz komenty pod jego pozostałymi filmikami albo posty na jego grupce zauważysz, że duża część sprowadza się do tego, że nie ma z tym problemu. Nie namawiam, żeby spalić mu dom i zgwałcić jego chomika ale trzeba sobie powiedzieć...zachował się bardzo nie wporządku.
Fani pisze:
ndz paź 25, 2020 12:28 pm
W sumie to nie lubiłem Bukiego, ale mam pytanie - o jaki hajs chodzi? Raczej nie miał na tyle wyświetleń by były z tego jakieś konkretne pieniądze. Chyba nie miał także współprac poza jpf-em, który wysyłał mu mango darmo do oceny czy coś w tym styly.
Więc imo argument o hajs należy do tych mocniej wątpliwych.
Buki w momencie kiedy zamykał kanał miał chyba ok. 90k subów. Pamiętajmy też, że to były troszkę inne czasy, a i sam kontent był dość niszowy. Z JPFem miał współpracę ciągłą, do tego dochodzą jakieś sieci partnerskie zapewne, reklamy i tego typu drobnica, nie zapominajmy też o filmikach sponsorowanych, które trafiały mu się kilkukrotnie i dodatkowo w późniejszym czasie opłacane streamy.
Jeśli wierzyć jutuberom poruszającym ten temat to już zupełnie inny poziom pieniądza. Co więcej (i to po raz kolejny zbieżne głosy różnych osób) na YT budujesz "tylko" swoją rozpoznawalność...kasę zarabiasz na całej otoczce. Na kanałach książkowych, czyli podobnej niszy z 30k subów jesteś w stanie utrzymać rodzinę na jakimś przeciętnym poziomie. Oczywiście nie zakładam, że Buki został milionerem, natomiast nie można zakładać, że wiodło mu się źle.
Bukafo pisze:
ndz paź 25, 2020 12:51 pm
Ale czemu usunął wszystkie filmy, to ja do dzisiaj nie czaję.
Wyobraź sobie sytuację, że trafia Ci się okazja dostania naprawdę fajnej pracy za fajne pieniądze ale wymaga to niestety pewnego poświęcenia. Mianowicie tego, że Twoja opinia musi być nieposzlakowana, a Ty sam postrzegany jako człowiek poważny, gdyż będziesz współpracował z klientami z zagranicy. Jeżeli powiedzmy z YT zarabiałeś 5k miesięcznie, a tu masz szansę zarobić 10k czy nie podjąłbyś się tego? Drugie co mi przychodzi do głowy to np. polityka. Startując w tym kierunku wyobrażasz sobie, że ktoś z przeciwnej partii znajduje Cię na YT jak śmieszkujesz o ryżowych kolorowankach? Oczywiście możemy się śmiać ale prawdą jest, że w dzisiejszym świecie nie jest to wcale takie nierealne. Żyjemy w czasach w których informacja to niesamowita broń i należy o tym pamiętać.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » ndz paź 25, 2020 4:58 pm

Archerito, no cóż. Co do usunięcia filmów to w dalszym ciągu jedynie spekulacje. Możemy tak krążyć wokół tego, ale w sumie nic to nam nie da, bo prawdziwy powód zna tak naprawdę tylko Buki i osoby jemu najbliższe. Nam pozostają jedynie domysły. A to co do tej pory napisałeś, to ja już od dawna wiedziałem, chociaż i tak fajnie, że nakreśliłeś w jakimś stopniu sytuację z tym youtuberem. Choć nie sądziłem, że ktoś będzie jeszcze do tego wracał. :')
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Archerito » ndz paź 25, 2020 5:31 pm

Bukafo pisze:
ndz paź 25, 2020 4:58 pm
Archerito, no cóż. Co do usunięcia filmów to w dalszym ciągu jedynie spekulacje.
Oczywiście masz rację. To może bardziej przyziemnie...na filmach użyczał swojego wizerunku i głosu i może po prostu stwierdził, że nie chce tego więcej robić. Bez żadnych powodów. I jak najbardziej ma takie prawo. Jego filmiki, jego wybór. Oczywiście, szkoda ale za to żalu mieć do niego nie możemy moim zdaniem. Wróciłem do tego raczej w toku samej dyskusji. Uwierz mi, że mam w życiu ciekawsze rzeczy niż wspominanie Bukiego :D

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Kakaladze » ndz paź 25, 2020 10:16 pm

Dla mnie Buki był tylko ciekawostką która poznałem na początku przygody z M&A i niestety nie potrafiłem nazwać jego materiałów merytorycznymi, mimo że widać było że próbował by takie były.

Dlaczego tak uważam? Bo gadał strasznie dużo głupot na swoich materiałach, oceniał serie nieobiektywnie czasem nawet o nich kłamiąc. W pamięć mi się wryło jak mówił o Higurashi jako o serii która jest tylko o zabijaniu się małych słodkich dziewczynek, nie lubię takich uproszczeń szczególnie przez osobę która chciała budować swój wizerunek na osobę obiektywną. Albo próbował wypowiadać się na temat polskiego rynku mangowego, gdzie np. Twierdził że waneko powinno pieniądze które zarabia na "sezonowkach" wydać na tytuły w jego oczach ambitniejsze.


Poza tym mam do niego zarzut o to że mimo współpracy z JPFem, tzn dostawał tonę mang, które jak rozumiem w takiej sytuacji firma oczekuje że będzie promować, to on tylko robił materiały w których się popisywał tym ile dostał w formie unboxingu. Poza tym po usunięciu kanału nawet nie zostawił materiałów z unboxingów, które wydaje mi się że choćby z szacunku do JPFu powinny zostać.


No a przez to że sam się pokazywał jako ambitny widz/czytelnik, w około jego osoby zebrały się również ludzie którzy czuli się "guru" fandomu, które odwalały takie rzeczy jak ostentacyjnie wychodzenie z panelu waneko po ogłoszeniu Gangsty. Niestety osobiście nie trawie tego typu zachowania, a jednocześnie on mocno mi się z tym kojarzył, no ale w tym wypadku to bardzo subiektywna opinia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Tomek » wt paź 27, 2020 5:33 pm

Buki i merytoryczne materiały? :lol:

Pamiętam jego materiał w którym twierdził, że anime nie leci w polskiej TV... z powodu programu Uwaga, albo powtarzał naiwne, crowfundingowe sposoby na alternatywne finansowanie anime od Digibro. :lol:

Nie wiem, jaką wiedzę reprezentował w kwestii DB, ale reszta pachniała ignorancją - podejrzewam, że cała jego popularność oparła się na tym, że nikt inny na polskim youtube nie zajmował się anime. No i chyba sam na początku był nastolatkiem, więc idealnie wpasował się w target ówczesnych fanów M/A - dostali swojego idola, którego opinie i prawdy objawione bezkrytycznie można było łykać. Do dzisiaj przez niego fandom anime na polskim yt kojarzy mi z gimnazjum.

Turpata znam tylko z jego kanału "Gimby nie znajo" - kanał polegający na czytaniu nostalgicznych ogólników z wikipedii. Nuda. Miał też w zwyczaju mieszać fakty.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Tomek » wt paź 27, 2020 10:35 pm

Ostatnio przypadkiem natrafiłem na kilka, szybkich minirecenzji naszego kolegi Canisa i były spoko, idealne do zaliczenia podczas jazdy autobusem:
https://www.youtube.com/channel/UCoEDT4 ... k0A/videos
Tylko trochę mniej tej klasycznej youtube'owej maniery typu "cierpiałem jak oglądałem" ;)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » ndz lis 01, 2020 1:37 am

Nie mam gdzie o tym napisać, więc piszę tutaj.
Uważam, że to było bardzo słabe i nietaktowne prosić Enmę o wypowiedzenie się w temacie aborcji. Nawet jeśli chodzi o kontekst obecnych wydarzeń politycznych, to i tak nieładnie.
Tak sobie myślę, że osoby który pytały ją o opinię w tym temacie, albo nieoglądały filmików w których opowiada o sobie, albo są osobnikami totalnie pozbawionymi empatii. NIEŁADNIE!!!
Proszę, zastanówcie się ludzie zanim się do kogoś się odezwiecie. Proszę.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Archerito » ndz lis 01, 2020 7:38 am

Koichi pisze:
ndz lis 01, 2020 1:37 am
Proszę, zastanówcie się ludzie zanim się do kogoś się odezwiecie. Proszę.
Eee...ale niby dlaczego bo troszkę nie rozumiem. Co jest w tym nietaktownego? Gdyby ktoś spytał ją czy przeprowadzała kiedyś aborcję to w porządku ale zapytanie co ktoś sądzi na jakiś (nawet trudny) temat to chyba nic złego. ZWŁASZCZA w kontekście ostatnich wydarzeń. Ludzie przestańcie się wreszcie doszukiwać wszędzie problemów.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: ociesek » ndz lis 01, 2020 8:04 am

Koichi, a tak właściwie... Dlaczego?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: ninna » ndz lis 01, 2020 10:17 am

Zgadzam się z Archerito i ociesek. Nie widzę nic nietaktownego w zapytaniu, co ktoś sądzi na dany temat. Także trudny. Fakt, gdyby ktoś zapytał czy konkretnie ona miała aborcję to byłoby nie na miejscu ale prośba o wypowiedzenie się nie jest niczym złym.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Ame » ndz lis 01, 2020 11:07 am

Też nie wiem Koichi z czym masz problem. Filmiku jeszcze nie obejrzałam, ale jestem ciekawa jak w Japonii to jest.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Meliona » ndz lis 01, 2020 11:31 am

Odpaliłam sobie filmik "Aborcja w Japonii" i ona na samym początku mówi, że jest to dla niej temat jak każdy inny xD
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości