Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Tallulah » pn paź 12, 2020 11:51 pm

[Jako, że kiedyś chyba tu taki post był, ale się go nie doszukałam, to zakładam sama.]

Jakie godne uwagi (lub niegodne) blogi, kanały youtube, fora, podcasty i wszystko inne w temacie znacie?
Wracam (chyba) z 4-letniej blogowej przerwy i kiedyś istniało coś na wzór małej społeczności blogerskiej, ale obecnie nie doszukałam się zbyt wielu blogów.

Te cztery lata temu prowadziłam dość znany Manga Terror, tak nawiasem.

Godną uwagi youtuberką jest dla mnie Eiphree, szczególnie jej materiał o homoseksualiźmie w Japonii przez wieki (powiedzmy, że coś tam zahacza o temat yaoi).

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: romanova » wt paź 13, 2020 10:09 am

O, świetny temat, brakowało mi czegoś takiego. Pamiętam Twój blog, miło, że wracasz :)

Polskich źródeł znam niezbyt wiele, ale kanale A może by tak mangę shoujo jest sporo ciekawych materiałów o historii mangi.

Z anglojęzycznych polecam kanały SimplyGee i Whimsical Pictures, ten drugi zwłaszcza fanom bardziej niszowych i retro tytułów. Ich autorki prowadzą też razem podcast "Read Right to Left".
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » sob paź 17, 2020 4:50 pm

Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2020 3:03 pm przez Koichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Kocurzyca » sob paź 17, 2020 8:25 pm

Oglądam Enme :D ma sporo fajnych filmów.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » ndz paź 18, 2020 12:30 am

Prawda? :) Ja ją lubie oglądać zwłaszcza w takim wydaniu na luzie, bo kiedy się wkurzy potrafi być straszna :-o Ale ogólnie to ją podziwiam, bo trzeba mieć odwagę mieszkać na drugim końcu Świata.
No i ma u mnie dodatkowy plus za sympatię do MDZS :rock:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Gotenks » ndz paź 18, 2020 9:03 am

Tallulah, kiedyś czytałem Twojego bloga i cieszę się, że go reaktywujesz :)

Oglądam sporo YT, ale nigdy mi nawet nie wyświetliło Enmy w propozycjach :shock: Sprawdzę kilka jej filmików :)
Wiem za to kogo nie będę już śledził - bardzo lubiłem filmy, zwłaszcza daily vlogi, Gonciarza. Nawet niekoniecznie te z Japonii, ale to co się z nim od jakiegoś czasu sprawia, że nie da się tego oglądać :?
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Ame » ndz paź 18, 2020 12:14 pm

Koichi pisze:
sob paź 17, 2020 4:50 pm
Enma Official na yt
Odnośnik nie działa.
Gotenks pisze:
ndz paź 18, 2020 9:03 am
Oglądam sporo YT
Ja ostatnio zaczęłam oglądać sporo YT. Z m&a to w sumie bieda.
Gotenks pisze:
ndz paź 18, 2020 9:03 am
bardzo lubiłem filmy, zwłaszcza daily vlogi, Gonciarza.
Ja go kiedyś też oglądałam, ale przestałam bo nie nadążałam, żeby być na bieżąco. :|

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » ndz paź 18, 2020 1:00 pm

Gotenks pisze:
ndz paź 18, 2020 9:03 am
Nawet niekoniecznie te z Japonii, ale to co się z nim od jakiegoś czasu sprawia, że nie da się tego oglądać
A mi za to teraz o wiele lepiej się go ogląda, niż te kilka lat temu. A najlepsze są odcinki od Zapytaj Beczkę. Tak bardzo mój humor, haha.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » ndz paź 18, 2020 4:44 pm

Ame nie umiem! :cry: Jak zrobić, żeby działał?

Edycja

Ok, już ogarnąłem. Jutro poprawię, dziś na tym sprzęcie - ziemniaku nie dam rady :wink:
Ostatnio zmieniony ndz paź 18, 2020 4:52 pm przez Koichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Tallulah » ndz paź 18, 2020 4:46 pm

Jak zahaczamy o temat Japonii to dużo informacji na pewno znajdziecie na kanale Ja Ci dam Japonia. Oglądam tylko, gdy jakiś konkretny temat mnie interesuje i chyba koniec końców nie przepadam za prowadzącą, ale tego, że te filmiki są szczerze nt. japońskiej rzeczywistości odmówić nie można. Z anglojęzycznych, Asian Boss czy Nobita from Japan poruszają ciekawe kwestie odnośnie Japonii.
Widziałam kilka filmików Enmy już wcześniej, według mnie naprawdę spoko.
A Gonciarz to już bardziej prywata i biznesy, niż Japonia, co mi akurat nie przeszkadza, ale ja się naprawdę ubawiłam podczas serii pandemicznej.

romanova, dokładnie takie materiały chciałam odnaleźć w tym temacie, dzięki Ci za nie!
romanova pisze:
wt paź 13, 2020 10:09 am
O, świetny temat, brakowało mi czegoś takiego. Pamiętam Twój blog, miło, że wracasz
Gotenks pisze:
ndz paź 18, 2020 9:03 am
Tallulah, kiedyś czytałem Twojego bloga i cieszę się, że go reaktywujesz
Miło mi czytać, dziękuję :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » ndz paź 18, 2020 5:06 pm

Ja Ci dam Japonia próbowałem oglądać, ale też mnie irytuje prowadząca. Nie umiem stwierdzić dlaczego, ale jest w tej dziewczynie coś odpychającego. Może jest zbyt nadęta?

Tak na szybko jeszcze kojarząc to Unbridled Buffalo
ma u mnie plus za zdrowe podejście do K-popu. No i jest urocza :wink:
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2020 3:07 pm przez Koichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: ninna » ndz paź 18, 2020 5:18 pm

U mnie z kolei "Ja Ci Dam Japonia" jest jedynym kanałem na yt o tematyce Japonii, który oglądam. I bardzo podoba mi się sposób bycia prowadzącej :wink:. Nie nazwałabym jej "nadętą". Jest pewna siebie, nie boi się mówić tego co myśli (czasem dosadnie), jest spełniona i pewna swojej wartości. Ja mam podobne podejście do życia i może dlatego tak podoba mi się to u kogoś :D.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Tallulah » ndz paź 18, 2020 5:27 pm

Emi od Ja Ci dam Japonia stawia się w roli autorytetu zamiast na luzie kręcić sobie te filmy z Japonii w temacie Japonii + dodawać jakąś tam prywatę. Zwraca się do widza pouczająco (co jest słabe, bo zakłada, że każda osoba jest chyba poniżej 15 roku życia i określonego poziomu IQ), nazywa swój fandom w jakiś tam irytujący sposób (pomrowiaczki? dzieciaki pomrowiaki?), ma odczuwalne zmiany tonu głosu, przerywa w pół zdania żeby zrobić komentarz na tyle personalny, że dorywczy widz tego nie załapie i znudzi się słuchaniem tego, gdy przyszedł słuchać o, nie wiem, japońskiej pielęgnacji włosów. Takie mam obserwacje i to mi przeszkadza.
Nie będę jej ujmować, że nie zna się na tematy, na które się wypowiada, bo widać, że robi research i w dodatku robi go po japońsku. Uważam, że często ma rację robiąc kąśliwe uwagi wyprowadzając ludzi z myślenia stereotypowo, bo wiadomo, że grupa odbiorcza jej kanału to między innymi weeaboo, ale ja nie jestem tą grupą, do mnie to nie trafia, mnie to drażni.
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2020 10:08 am przez Tallulah, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » ndz paź 18, 2020 5:32 pm

Koichi pisze:
ndz paź 18, 2020 5:06 pm
Ja Ci dam Japonia próbowałem oglądać, ale też mnie irytuje prowadząca. Nie umiem stwierdzić dlaczego, ale jest w tej dziewczynie coś odpychającego. Może jest zbyt nadęta?
Przede wszystkim ma odpychającą twarz*. Ale z tym, że nadęta to jak najbardziej też.

Nieraz jej widzowie pisali, że znikały komentarze pod jej filmikami, które zawierały konstruktywną krytykę dotyczącą jej osoby, mimo, że nie zawierały żadnego jadu, hejtu, wulgaryzmów, ani nic. Widać dziewczyna żyje w jakiejś bańce i nikt nie prawa niczego złego napisać pod jej adresem.

No i przez nią tez wyszła lekka drama, gdzie widzowie zaczęli hejtować Enmę.

No... To tak w wielkim skrócie.

*mniej wulgarnie, poproszę. Dziękuję, zandam.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: ninna » ndz paź 18, 2020 5:41 pm

Tallulah, odniosę się tylko do nazywania widzów - w tym przypadku - Pomrowiakami/Pomrowiaczkami. Nie miałam pojęcia, że coś takiego może komukolwiek przeszkadzać. Ja jestem pomrowiakiem, Misiem Kolorowym (kanał Stanowo), jeszcze coś pewnie by się znalazło. Każdy twórca ma swoje "powiedzonka", może też zwracać się do widzów "po swojemu". To nie ma na celu obrażania kogokolwiek. A jeśli ktoś mimo wszystko poczułby się urażony, może poszukać innych kanałów, które bardziej mu odpowiadają. Co do reszty Twojej wypowiedzi - oczywiście, każdy ma swoje zdanie i pewne rzeczy mogą Ci u Emi nie odpowiadać. Szanuję to.

Za to Bukafo, jak widzę w formie...

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Tallulah » ndz paź 18, 2020 5:49 pm

Bukafo, komentarz na temat wyglądu Emi jest poniżej poziomu.

ninna, rozumiem, też szanuję. Te pomrowiaki połączone z tymi charakterystycznymi rzeczami, które wymieniłam wcześniej, są dla mnie już taką wisienką na torcie tego, jak bardzo można infantylizować widzów (oczywiście w tej konkretnej kombinacji) i no, nie jestem w stanie tego przeskoczyć.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » ndz paź 18, 2020 5:54 pm

ninna, o co ci znowu chodzi? Mi przeszkadza jej brzydka twarz* i jej zachowanie się w stosunku do widzów. Tullulah dobrze podkreśliła, że Emi traktuje widzów jak dzieci. Może w ten sposób lubi się dowartościowywaç, nie wiem.

Moim zdaniem nie umywa się do takiej Enmy, która jest naprawdę spoko dziewczyna i naprawdę zajebiście się jej słucha. A jak jeszcze się pojawia Pimpek to już w ogóle jest sztos. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: ninna » ndz paź 18, 2020 6:04 pm

Bukafo, chodzi mi wyłącznie o komentarz o wyglądzie. Nie wierzę, że tego nie zrozumiałeś.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » ndz paź 18, 2020 9:09 pm

Bukafo nie żebym się z Tobą niezgodził w kwestii wyglądu Emi, ale to Ty napisałeś, jesteś niemożliwy :wink:
Ale co ona nagadała na Enmę? Ja nic nie wiem na ten temat, ale może nie trafiłem na odpowiedni jej filmik? Poczuła konkurencję?

A Pimpek jest czadowy. I podoba mi się jak patrzy na Enmę, wybaczył jej nawet tą klatę do cosplayu XD

Tallulah stereotypowo a nie seterotypowo - przepraszam, musiałem poprawić. A poza tym to zgadzam się, Emi infantylizuje swoich widzów i to też mi przeszkadza. I mam wrażenie, że teraz jak ma dzidzię, to robi to jeszcze bardziej. To znaczy, gratulacje dla niej, ale nie musi się tak wywyższać.
Ostatnio zmieniony ndz paź 18, 2020 9:11 pm przez Koichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Yuriko » ndz paź 18, 2020 9:10 pm

Bukafo pisze:
ndz paź 18, 2020 5:54 pm
Mi przeszkadza jej brzydka twarz*
?XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości