Pocky pytanie

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Simon
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 30, 2020 4:40 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Simon » czw lip 30, 2020 5:03 pm

Cześć wszystkim! Co myślicie o moich "Pocky" hand-made? Jestem cukiernikiem i planuje zacząć tworzyć takie ciastka. Co o tym sądzicie? Jakie macie ulubione smaki? Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2020 5:13 pm przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Shiki » czw lip 30, 2020 5:12 pm

Wyglądają ślicznie i smakowicie! Rzadko kupuję pocky, więc nie mam ulubionych smaków (poza słabością do czekolady mlecznej), ale tych na pewno bym spróbowała. Mogę spytać, w jakim mieście można by ich kiedyś wypatrywać? Albo czy możliwe będą zamówienia? :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: ninna » czw lip 30, 2020 5:24 pm

Śliczne! Sama od dłuższego czasu jem bardzo mało słodyczy ale z tego co pamiętam z japońskimi Pocky wygrywały nasze, polskie Beskidzkie Łakocie :D. Jeśli chodzi o smaki to najbardziej lubię czekoladowe i zieloną herbatę.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: SallyCzarownica » czw lip 30, 2020 5:29 pm

Wyglądają pięknie! *_* Każdego bym spróbowała, nie mam ulubionych smaków. Słodycze lubię aż za bardzo, a czekolada to życie. XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Online

Pocky pytanie

Post autor: Momomiya » czw lip 30, 2020 7:30 pm

Super wyglądają, faktycznie. :D Moje ulubione smaki to zielona herbata i truskawka. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Alzea » czw lip 30, 2020 7:52 pm

Wyglądają super, chętnie bym się skusiła, jestem tradycjonalistką i najbardziej lubię z ciemną czekoladą ewentualnie z dodatkiem orzechów, ale kolorowe też bym jadła :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Yuriko » czw lip 30, 2020 8:42 pm

Nie jem ich za dużo, ale tak jak inni, bardzo chętnie spróbowałabym Twoich. Wyglądają obłędnie :D

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: dehirak » czw lip 30, 2020 9:29 pm

Toffi polewa plus turkusowa posypka poproszę :3
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: k.x. » czw lip 30, 2020 10:10 pm

Jakie cudeńka stworzyłeś, chętnie bym ich wypróbowała i nawet obdarowała rodzinkę takimi niecodziennymi łakociami :D najbardziej smakuje mi mleczna czekolada Mikado, a najmniej pocky truskawka - wydaje mi się w smaku taka sztuczna i jakby z proszku, ale propozycja dehirak brzmi obłędnie :wink:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Ame » czw lip 30, 2020 10:31 pm

Piękne! Moje ulubione smaki to zielona herbata, mleczna czekolada oraz jagodowe.

Medsua
Posty: 49
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 12:37 pm
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Medsua » czw lip 30, 2020 10:32 pm

Ja osobiście lubię w czekoladzie deserowej lub o smaku zielonej herbaty.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1374
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Koichi » pt lip 31, 2020 12:17 am

Wyglądają przepysznie i przeuroczo i choć nie jadam słodyczy codziennie, to bym się skusił :P

Ja mam za to pytanie, czy to są ciastka czy paluszki słone w polewie? A pytam dlatego, że od dziecka sobie zadaje pytanie (a żyje już kilka dekad), dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby produkować paluszków w polewie czekoladowej? Sam uwielbiam połączenie smaku słodkiego ze słonym, więc zawsze sobie mieszałem paluszki z nutellą albo czymś takim i się nimi zajadałem. Teraz już tak rzadko jadam, bo z wiekiem trzeba dbać o linię :wink: ale jakby pojawił się taki produkt na rynku, to bym kupował na 1000% choćby z sentymentu do dzieciństwa.

A wracając do tematu Pocky, to najbardziej smakowały mi czekoladowo-bananowe i z zieloną herbatą. Ale tak, mogłoby być więcej takich z posypką w neonowych kolorach :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: ociesek » pt lip 31, 2020 7:11 am

Koichi pisze:
pt lip 31, 2020 12:17 am
dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby produkować paluszków w polewie czekoladowej?
Jak mieszkałem w Stanach, często kupowałem precelki w mlecznej czekoladzie. To był obłęd!

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Kakaladze » pt lip 31, 2020 3:04 pm

Koichi pisze:
pt lip 31, 2020 12:17 am
ale jakby pojawił się taki produkt na rynku, to bym kupował na 1000% choćby z sentymentu do dzieciństwa.

To szukasz chyba czegoś takiego?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1374
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Koichi » pt lip 31, 2020 3:55 pm

Aaaaaaaa! :strach: Serio?! I ja o tym nie wiem? Muszę obczaić ten produkt, dzięki :D

A i precelki w czekoladzie też widzę że produkują, więc też sprawdzę, bo też jestem ich fanem :)

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: MrOrochimaru » pt lip 31, 2020 3:55 pm

Jadłem 3 smaki pocky i wszystkie były dla mnie beznadziejne, ale akurat Twój wyrób wygląda naprawdę niesamowicie i smacznie <3

Awatar użytkownika
Simon
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 30, 2020 4:40 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Simon » pt lip 31, 2020 7:53 pm

Shiki pisze:
czw lip 30, 2020 5:12 pm
Mogę spytać, w jakim mieście można by ich kiedyś wypatrywać? Albo czy możliwe będą zamówienia? :twisted:
Na początek będą w Warszawie :) Na razie wszystko jest w bardzo początkowej fazie, boje się mówić cokolwiek o dostawie :oops:, ale kto wie, może. :wink:
Koichi pisze:
pt lip 31, 2020 12:17 am
Ja mam za to pytanie, czy to są ciastka czy paluszki słone w polewie? A pytam dlatego, że od dziecka sobie zadaje pytanie (a żyje już kilka dekad), dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby produkować paluszków w polewie czekoladowej? Sam uwielbiam połączenie smaku słodkiego ze słonym, więc zawsze sobie mieszałem paluszki z nutellą albo czymś takim i się nimi zajadałem. Teraz już tak rzadko jadam, bo z wiekiem trzeba dbać o linię :wink: ale jakby pojawił się taki produkt na rynku, to bym kupował na 1000% choćby z sentymentu do dzieciństwa.
Uwielbiam połączenie słodkiego ze słonym <3 To są akurat niesolone paluszki, tak samo jak Pocky i wyżej wspomniane Beskidzkie Łakocie. Z tego, co mi wiadomo, raczej nie kupisz w Polsce słonych paluszków czy precelków w czekoladzie, pozostaje tylko robić samemu :( (albo poczekać jak zacznę robić ze słonym karmelem :wink:). Polecam też spróbować chipsy ziemniaczane w czekoladzie :)

Dziękuje bardzo wszystkim za mile słowa :mrgreen: Widze, że na razie raczej ze smaków wygrywa zielona herbata

A co sądzicie o koreańskich Pepero?

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Bukafo » pt lip 31, 2020 8:03 pm

Też bardzo lubię połączenie słonego ze słodkim. <3
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1374
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Koichi » pt lip 31, 2020 11:34 pm

Simon, chipsy ziemniaczane z czekoladą też próbowałem, ale mi nie podchodziły tak jak paluszki. Ja nawet chrupki kukurydziane, które kiedyś były bardziej słone niż dzisiaj, jadłem z nutellą (choć wtedy może ten krem się nazywał inaczej, nie pamiętam). I myślałem, że sam jestem z tego typu upodobaniami smakowymi, a tu widzę na forum, że jednak nie, co mnie bardzo cieszy. A skoro takich osób jest więcej, to może warto rozważyć produkcję słodko - słonych przekąsek, choć może oczywiście jak już rozkręcisz biznes? :wink:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Pocky pytanie

Post autor: Grey » sob sie 01, 2020 12:04 pm

Trzeba przyznać, że wygląda dobrze:) gratuluję pomysłu i trzymam kciuki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości