Anime dla mojej siostry

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Anime dla mojej siostry

Post autor: Shiki » pn cze 15, 2020 4:08 pm

Hejka,

Strasznie przepraszam, jeśli naruszam regulamin (chociaż go czytałam dwa razy dla pewności) i w razie czego usunę temat.
Przechodząc do rzeczy, poszukuję tytułów anime, które można bezpiecznie puszczać dzieciom w wieku ~10-12 lat. Ostatnio postanowiłam pokazać jakieś siostrze, która jest właśnie tym wieku, i całkowicie przypadkiem traf padł na Little Witch Academia na Netflixie.

W skrócie - dzieciak przepadł, i mam pewne podejrzenia, że troszkę zarwała nockę (sądząc po liczbie obejrzanych odcinków :lol: ).
Problem jest tylko taki, że ja nigdy w życiu nie przepadałam za anime, które są lekkie, zabawne i bezkrawawe, więc jedyny tytuł jaki mi przyszedł do głowy poza Witch Academia, to K-On, który jej zapuszczę pewnie wieczorem. Niestety, nie mam pomysłu na żadne inne, które będą skierowane do dzieci, czyli kolorowe, bezkrwawe i zdecydowanie bez panty-shotów lub sugestywnych scen (za które rodzicielka ukręci łeb i mi i jej :lol: ).

Z tego powodu błagam o jakieś "bezpieczne" tytuły, najlepiej właśnie w stylu albo LWA, albo K-On!

EDIT: Wybaczcie, zapomniałam napisać, że to musi być coś mało strasznego, bo ona płacze nawet na Bambim jak zabijają mu matkę (tak, serio) i wciąż nie jest w stanie dokończyć tego filmu bez płakania całą noc.
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2020 4:23 pm przez Shiki, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Alzea » pn cze 15, 2020 4:10 pm

Praktycznie wszystko od Ghibli :D

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Maur » pn cze 15, 2020 4:16 pm

Alzea pisze:
pn cze 15, 2020 4:10 pm
Praktycznie wszystko od Ghibli :D
Ale tutaj też trzeba uważać. Pamiętam, że miałem traumę po Spirited Away przez scenę, w której rodzice za bardzo się obżarli. :wink:
Księżniczka Mononoke również może nie być najlepszym wyborem.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Shiki » pn cze 15, 2020 4:21 pm

No właśnie też nie jestem przekonana co do Ghibli, bo jedyne co oglądałam z tego to Opowieści z Ziemiomorza i... no troszkę krwawe i straszne jest to dla 10-latki 🤣
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Meliona » pn cze 15, 2020 4:42 pm

Girls und panzer, jeśli lubi czołgi :lol:
O! Flying Witch jest mega spokojne i z magią. Taka obyczajówka bez dram.
Free! xD
Yuru camp
Hibike! Euphonium
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Shiki » pn cze 15, 2020 4:55 pm

Meliona pisze:
pn cze 15, 2020 4:42 pm
FREE!
Yuru camp
Oj, nie, Free to po cienkiej stąpa granicy z tym fanserwisem.
Ale resztę obczaję, dziękuję!
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2020 5:07 pm przez Shiki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Bukafo » pn cze 15, 2020 4:55 pm

Ja polecam Yuru Yuri. :mrgreen:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Kocurzyca » pn cze 15, 2020 5:19 pm

kurcze, ja w tym wieku to miałam za sobą już trochę battle shounenów :P w tym InuYashę i Saint Seyię które są dosyć brutalne. I przynajmniej jedno yaoi.

Ale z takich łagodniejszych rzeczy...
Chi's sweet home (jeśli lubi koty ja to oglądałam nawet jako stara baba i mi się podobało :D)
Pokemony?
Pierwsza seria (ta stara) Fruits Basket? Wydaje mi się łagodniejsza od tej w pełni opartej na mandze i bardzie przystępna dla młodszego odbiorcy.
Ze Studia Ghibli to Narzeczona dla Kota? Tam nie przypominam sobie żadnych traumatyzujących scen xD w przeciwieństwie do takiej Księżniczki Mononoke którą też oglądałam jako dziecko i niektóre sceny w niej były ostre.
Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge? Ale nie wiem czy dziecko Tanaka nie będzie nudził :lol:
Keep your hands of Eizouken?
Może jakieś sportówki, na przykład Haikyuu!!? W nich nie ma nic brutalnego i są raczej proste w budowie.
Love Live!? To głównie śpiewające dziewczyny xD

Jak podobało jej się Little Witch Academia to może The Owl House? Tylko to jest kreskówka a nie anime i chyba nie ma polskiej wersji dubbingowej.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Kuroneko » pn cze 15, 2020 5:24 pm

Ja poleciłabym Cardcaptor Sakura. Było to jedno z pierwszych moich anime i bardzo mile je wspominam.

Ze studia Ghibli to może Totoro lub Kiki. Może jeszcze Ponyo lub Arietty. Mi podobały się jeszcze ze spokojniejszych filmów Summer Wars, Piano no Mori oraz Mai Mai Shinko to Sennen no Mahou.

Ja też już wcześnie zaczęłam patrzeć na shoneny. Moim pierwszym był Shaman King i z tego co pamiętam, nie było tam jakiś traumatycznych scen.

Z anime gatunku Slice of Life proponowałabym Houkago Saikoro Club lub My Roommate is a Cat.

Z wyżej wymienionych polecam szczególnie Haikyuu oraz Yuru Camp.
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2020 5:49 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Monsterlight » pn cze 15, 2020 5:42 pm

Od Ghibli polecam Ponyo, Tajemniczy świat Arietty i Totoro, raczej nie ma tam żadnych przerażających scen ;D Mojemu bratu, jak był w podobnym wieku bardzo podobały się Pokemony, chyba wszystko, co było z dubbingiem obejrzał, można spróbować. Albo może Usagi Drop?
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Canis » pn cze 15, 2020 6:45 pm

Jak coś spokojnego, to Minami-ke, Isshuukan friends, Flying Witch, Usagi Drop, Silver Spoon, Yuru Camp, Podniebna poczta Kiki.
Jak coś śmiesznego to Ouran, lub Nichijo.
<nieważne, skreślić> Jak coś bardziej emocjonującego, to Inuyasha. Możesz rozważyć również Moba, Łanpancza i FMA. Są tam sceny poważniejsze, ale nie takie, które należy cenzurować.
Bukafo pisze:
pn cze 15, 2020 4:55 pm
Ja polecam Yuru Yuri. :mrgreen:
To żeś przywalił XD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Bukafo » pn cze 15, 2020 7:04 pm

Jeszcze teraz mi przyszło do głowy: Sora yori mo Tooi Basho. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Tomek » pn cze 15, 2020 7:11 pm

Brakuje zdecydowanie Non Non Biyori :)

Codzienne, barwne, wesołe, czasem melancholijne życie dziewczynek od 8 po 14 lat na japońskiej wsi. Dwa sezony + odcinek specjalny + film kinowy. W przyszłości - trzecia seria. Będą może łzy, ale będą to typowe doświadczenia odpowiednie/tożsame dla dzieci tego wieku, dlatego wiele starych dziadów takich jak ja do tej serii wraca, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, bo to pewna idylla, którą już dawna stracili. ;)

Opening, żeby zobaczyć jak to prezentuje się:
https://www.youtube.com/watch?v=l_cB9m4GM6k

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Nelinnor » pn cze 15, 2020 7:15 pm

Wydaje mi się że jest bardzo dużo tytułów w których nie ma przesadnej przemocy, chociaż paradoks polega na tym, że nie wszystko co lekkie jest skierowane dla dzieci, w tym sensie że takie anime może być po prostu dla nich nudne, albo mieć jakieś dziwne nieprzyzwoitości mimo puchatej otoczki. ;)

Zaczynając więc od Netflixa, to oprócz LWA i klasycznie Pokemonów to odpowiednie mogą być jeszcze Card Captor Sakura, Takagi-san i Smocza Pilotka.

Z innych bardzo "bezpiecznych" rzeczy jakie pamiętam: Flying Witch, Non Non Biyori, Sora yori mo Tooi Basho, Gabriel DropOut, Himouto! Umaru-chan, Hitoribocchi no Marumaru Seikatsu, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon, Tamako Market, Hibike! Euphonium, Chuunibyou demo Koi ga Shitai!, Miira no Kaikata, Mitsuboshi Colors, New Game!, Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge, Yuru Camp.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Canis » pn cze 15, 2020 7:32 pm

Bukafo pisze:
pn cze 15, 2020 7:04 pm
Sora yori mo Tooi Basho
Tomek pisze:
pn cze 15, 2020 7:11 pm
Non Non Biyori
O tak, tak! Podpisuję się pod tymi propozycjami.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Ginny » pn cze 15, 2020 7:37 pm

Też myślę, że Flying Witch będzie super
Może jeszcze: Yama no susume (o górskich wędrówkach)
Chi's sweet home (choć są tu momenty, że i mnie łezka się zakręciła)
Itoshi no Muco (choć tam uwaga na motyw dziwnego weta :D )
nie wiem, może jeszcze Shirayuki?
Aria the Animation? choć nie wiem, czy dla dziecka nie będzie to nudne
Massugu ni Ikou (o pieskach)
Tonari no Totoro
Yuru Camp

Jeśli chodzi o Card Captor to zdania są podzielone.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Anime dla dzieci

Post autor: Alexandrus888 » pn cze 15, 2020 7:38 pm

Z Ghibli - opróc z wymienionych Ponio, Totoro, Atietty i Kiki - jeszcze Rodzinka Yamadów. Poleciłbym Szopy w natarciu, ale... jak płakała na Bambim :? O! Marnie ~przyjaciółka ze snów~. Narzeczona dla kota i Sept serca też powinny być ok. Księżniczka Kaguja może okazać się za snutna, bo
► Pokaż Spoiler
. Trzymaj się z daleka od Grobowca świetlików i Mały Kuro (wydaje się słodkie i sielankowe, ale jak wkracza FatMan i LittleBoy zaczyna się trauma). Może jeszcze Mirai no mirai.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: neiki » pn cze 15, 2020 7:56 pm

Może Barakamon albo Tsuritama? Oglądałam je już dawno temu, ale były raczej "bezpieczne".

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Bukafo » pn cze 15, 2020 8:05 pm

Barakamon jak najbardziej polecam! :mrgreen:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime dla dzieci

Post autor: Kocurzyca » wt cze 16, 2020 12:59 am

Ja InuYashę zaczęłam oglądać w wieku 11 lat i wspominam to jako piękną, emocjonującą i magiczną przygodę której nie żałuję ani odrobinę i to wciąż jest moja ulubiona seria bijąca inne na głowę, ale wiem, że wiele osób nie pokazałoby tego anime swojemu dziecku (może takiemu 14-15 już tak, ale młodszemu to nie wiem), bo, mimo wszystko, trup ściele się tam gęsto, youkai są często brutalne albo przerażające i ogólnie no. Niektóre dzieci mogą nie przyjąć tego tak... ENTUZJASTYCZNIE jak jedenastoletnia ja :D mamy zombie, krew, zwłoki w już jakiś stanie rozkładu, pożeranie ludzi i wgl. I czasem także jakiś cyc wpadł o ile dobrze pamiętam, ale cycki raczej nigdy nie wydawały mi się problemem.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości