Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aninreh
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 5:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: aninreh » ndz maja 31, 2020 5:31 pm

Słuchajcie, ostatnio mnie zapytano, jakie są mangi BL/yaoi, których po prostu wstyd nie znać. Mam kilka swoich typów, ale w sumie moje to moje, a żeby mieć lepszy ogląd, to chcę zapytać hive mind ;)

Więc... zrobiłam ankietę :D
Znajdziecie ją tu: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Będę wdzięczna za odpowiedzi i poświęcony czas <ukłon>

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 31, 2020 6:18 pm

Ja bl nie czytam, więc nie mogę wziąć udziału w ankiecie, za to znam jeden tytuł który każda yaoistka i yaoista MUSZĄ znać:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: KAWAIILOVE » ndz maja 31, 2020 7:40 pm

► Pokaż Spoiler


Meh... Stary żart, który już dawno przestał być śmieszny. :lol:
Dla mnie w sumie, raczej nie ma jakiś bardzo ważnych tytułów z kategorii yaoi, no może Given.
Choć zależy też pod jakim względem na to spojrzeć:
Relacje - Given, Escape Journey w sumie też
Sceny erotyczne - mangi Scarlet, Ten Count, autorka Coyota
Przesłodzone - Junko, no może Hagi

Zależy czego kto szuka w yaoicach. :D

Awatar użytkownika
aninreh
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 5:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: aninreh » ndz maja 31, 2020 7:43 pm

Nie obiecywałam, że to będzie prosta ankieta :D

Ale w sumie tak czasem bywa, że ludzie pytają o takie "koniecznie musisz znać" z jakiegoś gatunku - kryminałów, fantastyki etc. Dlatego pytam zbiorowość ;)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 8:28 pm

Gdyby temat posta był "Jakie mangi BL wstyd znać?" to bym znał odpowiedź. - WSZYSTKIE!!! <wybaczcie, nie mogłem się oprzeć, już nie offtopuję>

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Bukafo » ndz maja 31, 2020 8:36 pm

Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 8:28 pm
Gdyby temat posta był "Jakie mangi BL wstyd znać?" to bym znał odpowiedź. - WSZYSTKIE!!! <wybaczcie, nie mogłem się oprzeć, już nie offtopuję>
Yaoistki go nienawidzą, poznajcie jego sekret. :lol: :lol: [
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 9:18 pm

Bukafo pisze:
ndz maja 31, 2020 8:36 pm
Yaoistki go nienawidzą, poznajcie jego sekret. :lol: :lol:
Że tak powiem...nie będę ciągnął tematu, ani więcej się w niego zagłębiał <if you know what I mean>

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Lou » ndz maja 31, 2020 11:57 pm

O, Wiedźma robi jakieś badania 😎
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Meliona » śr cze 03, 2020 12:33 am

Moim zdaniem wstyd nie znać Kyojinzoku no Hanayome. Jest to wybitna seria i jestem pewna, że z biegiem lat stanie się kultową klasyką gatunku. Autorce w zgrabny i niewymuszony sposób udało się połączyć modny ostatnio gatunek isekai z niszowym BL. Fabuła wciąga od pierwszych stron, w których zostaje zaprezentowana scena erotyczna. Jak do niej doszło? Co się wydarzyło? Czy jeden z bohaterów przeżyje do następnego dnia? Już wiesz, że nie oderwiesz się od tej mangi, dopóki nie poznasz odpowiedzi. Już w trzecim rozdziale dostajemy odpowiedzi na nie wszystkie, co pokazuje kunszt autorki. Zdaje się on mówić: "Ha! Mam do zaoferowania o wiele więcej i nie potrzebuję żadnych sztuczek, by utrzymać uwagę czytelników". Przez poznawanie tej historii uczymy się, że nie należy spożywać pokarmów i pić napojów w zupełnie obcym ci świecie, bo może się okazać to tragiczne w skutkach. Na przykład możesz zatruć się owocem, przez co każdej księżycowej nocy będziesz piekielnie podniecony (nasilenie objawów tym większe, im bliżej pełni). A owoc-odtrutka jest niezwykle rzadki i rośnie tylko w sąsiednim kraju zamieszkanym przez marzenia senne furrystów.
Seme jest wielki pod każdym względem. Jest wielkim księciem i wielkim mężczyzną z wielkim kutasem. Wład Palownik pewnie pozazdrościłby "sprzętu", bo z nim oszczędziłby na palach. Bohaterowie mają misternie skonstruowane charaktery. Tu nie ma miejsca na przypadek, czy wyjście bohatera z roli. Nie. Seme skrzętnie ignoruje jakiekolwiek protesty uke, bo wie, że niedługo siła jego nacisku przerodzi się w słodkie chwile. I, w przeciwieństwie do Massima ze znanego polskiego bestsellera "365 dni", udaje się mu rozkochać w sobie partnera na zabój. Uke natomiast jest cnotliwym prawiczkiem (już niedługo, hehe, wink wink) pełnym obaw co do przeżycia analnych uniesień ze swoim porywaczem-molestatorem. Jednak język i dłonie seme rozpalają go do czerwoności i już po kilku dniach pozwala na wszystko. Do tego jest bardzo wrażliwy i empatyczny. Widzimy to w scenie, w której płacze nad losem byłej narzeczonej i swojego seme. Byli oni niegdyś zaręczeni, lecz niestety wieszcz przepowiedział, że jeśli książę poślubi kobietę z tego świata, to ściągnie na kraj zagładę. Uke tak bardzo zrobiło się ich żal, że chciał wrócić na swoją Ziemię, by książę mógł być ze swoją ukochaną. Na szczęście okazało się, że żadne z nich nie jest już w sobie zakochane (muszę przyznać, że uroniłam przy tym łezkę. To było naprawdę wzruszające). Jego nieskazitelnie czysty charakter widzimy też w momencie, w którym powstrzymuje swojego seme przez zabiciem pana człekopsa, który go porwał i wylizał dokładnie. Człekopies myślał, że dostał rui (a nie, że jest pod działaniem trucizny z owocu, głupiutki :) ) i chciał mu tylko pomóc. Później zrewanżował się przyniesieniem owocu-odtrutki i zabrał się na gapę na ich powozie. Przywołuje to na myśl doskonałą scenę z One Piece'a, w której Robin zrobiła coś podobnego, a Luffy pozwolił jej zostać.

Można pomyśleć, że fabuła przypomina, skądinąd bardzo dobrą, polską powieść "365 dni", jednak dla mnie bije ją o kilka długości. Tutaj zamiast roku, mamy bardziej realistyczny miesiąc. Do tego seme wystarcza tylko tydzień, bo jest skuteczniejszą postacią od Massima. A osoba bierna nie jest w tej mandze taką zainteresowaną ciuchami materialistką, a prawdziwie czystą postacią, dla której liczy się tylko i wyłącznie dobro swojego ukochanego i która nie ma innych, zbędnych! cech charakteru. Tak się powinno pisać postaci.

Niestety dostępne jest niewiele rozdziałów :( Z wyczekiwaniem będę czekać na następne!

Cały post ma charakter szyderczy.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr cze 03, 2020 2:51 am

Meliona,
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
aninreh
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 5:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: aninreh » śr cze 03, 2020 9:06 pm

Lou pisze:
ndz maja 31, 2020 11:57 pm
O, Wiedźma robi jakieś badania 😎
Powiedzmy, że zarzucam wędkę :D

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Gokiburi » pt cze 05, 2020 11:34 pm

Tylko czy ludziowie faktycznie dadzą tytuły których wstyd nie znać, a nie po prostu ulubione tytuły. :wink:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Bukafo » sob cze 06, 2020 12:16 am

Gokiburi, słuszna uwaga Panie Chrząszczu. Ludzie to jednak ciężki przypadek.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Meliona » sob cze 06, 2020 12:22 am

Gokiburi pisze:
pt cze 05, 2020 11:34 pm
Tylko czy ludziowie faktycznie dadzą tytuły których wstyd nie znać, a nie po prostu ulubione tytuły.
Em, ale niby co znaczy "wstyd nie znać"? Dla mnie nie ma ani jednej takiej mangi, z dowolnego gatunku, nie tylko yaoi. Głupie pytanie, które aż się prosi o trollowanie.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Archerito » sob cze 06, 2020 12:32 am

Meliona pisze:
sob cze 06, 2020 12:22 am
Em, ale niby co znaczy "wstyd nie znać"? Dla mnie nie ma ani jednej takiej mangi, z dowolnego gatunku, nie tylko yaoi. Głupie pytanie, które aż się prosi o trollowanie.
Czy ja wiem czy głupie? Jak dla mnie pytanie jest jasno sprecyzowane i nie ma w nim nic dziwnego, ani głupiego. W moim odczuciu chodzi o tytuły najlepsze w swoim gatunku (w tym wypadku konkretnie yaoi/bl/shounen-ai)...można by rzec pozycje kultowe. Oczywiście sam zwrot "wstyd nie znać" nie powinien być brany zbyt dosłownie, a raczej z lekkim przymrużeniem oka. Sam się nie wypowiem akurat w tym gatunku bo to kompletnie nie moje klimaty ale wydaje mi się, że fajnie by było gdyby każdy argumentował podane przez siebie tytuły tak jak zrobiłaś to Ty :)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Bukafo » sob cze 06, 2020 2:52 am

Zgadzam się z moim przedmówcą. Bardzo w punkt wyjaśnione. ^^
Meliona pisze:
sob cze 06, 2020 12:22 am
Em, ale niby co znaczy "wstyd nie znać"? Dla mnie nie ma ani jednej takiej mangi, z dowolnego gatunku, nie tylko yaoi. Głupie pytanie, które aż się prosi o trollowanie.
Ty tak na serio, czy se trollujesz? <_<
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: ociesek » sob cze 06, 2020 6:29 am

Archerito, najlepsze w swoim gatunku a kultowe nie zawsze idzie w parze - prostym przykładem będzie Sailor Moon, która, zwłaszcza w pierwszej edycji, ma szkaradną kreskę i dziury fabularne jak w serze, ale jest kultowa.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Archerito » sob cze 06, 2020 7:34 am

ociesek pisze:
sob cze 06, 2020 6:29 am
Archerito, najlepsze w swoim gatunku a kultowe nie zawsze idzie w parze - prostym przykładem będzie Sailor Moon, która, zwłaszcza w pierwszej edycji, ma szkaradną kreskę i dziury fabularne jak w serze, ale jest kultowa.
Oczywiście, że masz rację. Aczkolwiek ja wychodzę z założenia, że jeżeli coś urosło do rangi "kultowe" to warto się z tym zapoznać. Poza tym najlepsze jest w tym kontekście dość ogólnym stwierdzeniem i dlatego użyłem go jako synonimu do kultowe :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Koichi » ndz lis 08, 2020 1:23 am

Zdecydowanie:
Junjou Romantica
Love Stage
Ai no Kusabi

No i tak, Boku no Pico to też klasyk i to nie żart.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ankieta: Jakiej mangi BL wstyd nie znać?

Post autor: Kuroneko » ndz lis 08, 2020 2:37 pm

Ja jeszcze dodam kilka bardzo starych klasyków:
Kaze to Ki no Uta
The Heart of Thomas
Zankoku na Kami ga Shihai Suru

Kolejne bez wątpienia też można nazwać kultowymi i są już bardziej rozpoznawalne niż poprzednie (i osobiście je polecam):
Ai no Kusabi
Zetsuai

Z nastawionych bardziej na akcję to będzie:
Finder
Banana Fish
Maiden Rose
Border, Fake, Kizuna (tych nie czytałam)

Z rozgrywających się w historycznej Japonii:
Gorzki poranek
Sakura Gari
Tourou no Ori

Z lżejszych tytułów mogę wymienić:
Sekaiichi hatsukoi
Junjou romantica
Love stage
Konbini-kun
Seven Days
Super Lovers
Zakochany Tyran

Z nowszych tytułów rozpoznawalne są:
Caste Heaven
Given
Ten Count
W rytmie wieczoru i poranka
Złamane skrzydła
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości