Tablet graficzny dla początkujących

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 289
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: k.x. » ndz maja 03, 2020 9:25 am

Ostatnio zadzwonił do mnie starszy brat i zapytał czy polecę mu jakiś tablet graficzny. Niestety kompletnie się na tym nie znam :|
Brat nigdy wcześniej nie maił żadnego takiego cudeńka, co najwyżej malował akwarelami, więc raczej nie ma żadnego doświadczenia :lol: Mówił, że chciałby na początek coś tańszego i bez ekranu (do 500zł), żeby w ogóle sprawdzić, czy dobrze się w tym czuje, a później mógłby spróbować z czymś bardziej zaawansowanym.
Czy możecie polecić co mógłby kupić? I czy lepiej je sprowadzić, czy można spokojnie iść do galerii (bodajże już od 6 maja? :lol: )?
Albo czego i gdzie lepiej nie kupować?
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Krzych Ayanami » ndz maja 03, 2020 10:59 am

Wacom ma sporo urządzeń, może niech spróbuje z modelem One Medium na dobry początek.
Ewentualnie niech może zobaczy czy nie ma jakieś tabletu, piórka do niego - i niech ściągnie jakiś program graficzny i na nim swoich sił próbuje?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 03, 2020 12:48 pm

Ja polecam Wacomy, rysuję na nich od 12 lat i mnie nie zawiodły. Miałam dwa. malutkiego Wacom Bamboo którego mama kupiła mi za 200zł jak miałam 12-13 lat (czyli 12-13 lat temu) i służył i wiernie z dobre 8 lat, potem kupiłam sobie też Wacoma, konkretnie Wacom One Medium (model CTL-671) i służy mi świetnie, lubię go nawet bardziej od starego Bamboo :D No i jest śliczny! Łatwo też z nim podróżwać, bo mieści się do każdego plecaka i ma "kieszonkę" na piórko w przeciwieństwie do Bamboo, które nie miało, i wiecznie gubiłam. W ogóle kupiłam sobie nowy tablet nie dlatego, że mój Bamboo się zepsuł, ale dlatego, że zgubiłam piórko xD oczywiście potem je znalazłam, ale korzystam już z nowego.

Za mojego Wacom One M dałam jakieś 120zł na promocji w biedronce :P w sklepach ze sprzętem pewnie będą odrobinę droższe, ale na luzie zmieści się do 500zł. Na pierwszy tablet nie kupowałabym żadnego specjalnie dużego, mój ma rozmiar strony z zeszytu A5 i jest absolutnie wystarczający. Na dużych rozmiarach bardzo ciężko się pracuje, zwłaszcza, jak się dopiero zaczyna przygodę z tego typu rysowaniem.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Krylan » ndz maja 03, 2020 3:32 pm

W pewnych kwestiach opinie są jednogłośne. W przypadku tabletów graficznych spokojnie można polecić Wacom, który produkuje solidny sprzęt w odpowiedniej cenie. Jako alternatywy wiem, że ludzie wybierają Huiony, które są znacznie tańsze, ale różne rzeczy o nich słyszałem, nie zawsze pozytywne.
Ja mam Wacoma Bamboo (CTL-470), który służy mi od sześciu lat, właśnie na nim rysuję, i wciąż trzyma się świetnie (nie zapowiada się na to, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić). Nie pamiętam już dokładnie, ile za niego dałem (okolice 200 złotych?), ale wiem, że to była taniocha jak za taki sprzęt. Zauważyłem, że ich oferta się pozmieniała przez ten czas i np. Bamboo nazywają teraz notatniki cyfrowe, a nie tablety.
Kocurzyca pisze:
ndz maja 03, 2020 12:48 pm
ma "kieszonkę" na piórko w przeciwieństwie do Bamboo, które nie miało, i wiecznie gubiłam.
A w moim Bamboo jest taki materiałowy uchwyt, w który się wkłada piórko i nigdy mi się nie zgubiło :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Bukafo » ndz maja 03, 2020 3:43 pm

Krylan pisze:
ndz maja 03, 2020 3:32 pm
Jako alternatywy wiem, że ludzie wybierają Huiony, które są znacznie tańsze, ale różne rzeczy o nich słyszałem, nie zawsze pozytywne.
Ja akurat używam od kilku lat Huiona 1060pro+ i nie mam nic mu do zarzucenia. ^^ Bardzo dobrze się na nim pracuje.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Okularnik » ndz maja 03, 2020 3:44 pm

Huiony są zdecydowanie lepszym wyborem jeżeli zależy nam na tablecie ekranowym, ponieważ ich cena jest zdecydowanie niższa od konkurencji, a i jakościowo wypadają dobrze. W przypadku płytkowego nie ma co dużo dodawać, wyżej powiedziano już wszystko, wacom i tyle :D Warto poszukać czasem czy ktoś nie sprzedaje używanego, ja osobiście dorwałem tak mój tablet za połowę ceny rynkowej, a był nieużywany. Nawet używany na start będzie dobry.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Bukafo » ndz maja 03, 2020 3:47 pm

Okularnik pisze:
ndz maja 03, 2020 3:44 pm
Huiony są zdecydowanie lepszym wyborem jeżeli zależy nam na tablecie ekranowym, ponieważ ich cena jest zdecydowanie niższa od konkurencji, a i jakościowo wypadają dobrze.
O, to dobrze wiedzieć. Póki co mój obecny tablet mi wystarcza w zupełności, ale kiedyś może przesiądę właśnie na ekranowy. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 03, 2020 3:48 pm

Krylan pisze:
ndz maja 03, 2020 3:32 pm
Kocurzyca pisze:
ndz maja 03, 2020 12:48 pm
ma "kieszonkę" na piórko w przeciwieństwie do Bamboo, które nie miało, i wiecznie gubiłam.
A w moim Bamboo jest taki materiałowy uchwyt, w który się wkłada piórko i nigdy mi się nie zgubiło :D
W moim starym Bamboo była jakby taka "miseczka" na piórko, ale to działało tylko, gdy tablet leżał, bo to w żaden sposób nie trzymało piórka, po prostu można je było w tym położyć. W transporcie to nie miało żadnego zastosowania.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 289
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: k.x. » ndz maja 03, 2020 4:03 pm

Dziękuję Wam bardzo :D przekaże mu wszytko i pewnie w tym tygodniu coś sobie zamówi
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Medsua
Posty: 49
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 12:37 pm
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Medsua » ndz maja 03, 2020 4:30 pm

Mi osobiście dobrze korzysta się z Huion HS610+, choć używam go dopiero niecałe 2 lata.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Meliona » ndz maja 03, 2020 5:20 pm

Przez Was spontanicznie kupiłam sobie tablet :lol: Raz się żyje!
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 03, 2020 5:23 pm

Meliona pisze:
ndz maja 03, 2020 5:20 pm
Przez Was spontanicznie kupiłam sobie tablet :lol: Raz się żyje!
Gratuluję :D Jaki? I na jakich programach graficznych pracujesz?
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Meliona » ndz maja 03, 2020 5:27 pm

Obecnie pracuję na żadnych xD "Tablet graficzny Wacom Intuos Pen S (A6) CTL-4100KN"
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: Fani » ndz maja 03, 2020 5:40 pm

XD
Lubię zakupy na spontanie.
Kiedy na coś przysłowiowo się napalę, wtedy zawsze kieruję się tą myślą:
► Pokaż Spoiler
I niczego nie żałuję xD

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Tablet graficzny dla początkujących

Post autor: asuneko » ndz maja 03, 2020 9:17 pm

Z tabletów najlepiej kupować Huiony bo ceny Wacomów są nie adekwatne do wielkości obszaru roboczego (można kupić większy huion z takim samym naciskiem a taniej). W sensie kiedyś wacom był jedyną firmą zajmującą się tym dlatego mogli ustalać ceny jakie chcą. I huion jest bardzo konkurencyjny przez swoje ceny tylko dużo ludzi dalej się obawia że nie może być dobry bo przecież jest tańszy. Jak ktoś chce w przyszłości zajmować się digital paintingiem na poważnie to najlepiej od razu inwestować w ekran graficzny są już małe za około 1000zł. A najlepiej kupić ipada ale to droga zabawka :shock: choć procreate jest bardzo dobrym programem do digitalu, bardziej intuicyjny niż Photoshop..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości