Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: aqila » sob kwie 25, 2020 9:25 am

Zamawiacie, preordery, ogólnie mangi, gdy rozsiana jest ta zaraza ? Ja zrezygnowałem z wszystkich przedpłat i zamawiania w ogóle tomików. Niechce, by bezpośrednio do mojej wsi dojechał tomik z wkładką coronavirus z Warszawy, czy skądś... Oczywiście jak świat upora się z virusem nadrabiam wszystkie serie.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: usagisensei » sob kwie 25, 2020 9:28 am

Z niczego nie zrezygnowalismy. Za to każda przesyłka ma 48h kwarantanny nim ją otworzymy. :p
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: aqila » sob kwie 25, 2020 9:31 am

usagisensei pisze:
sob kwie 25, 2020 9:28 am
Z niczego nie zrezygnowalismy. Za to każda przesyłka ma 48h kwarantanny nim ją otworzymy. :p
Hmm... 48 godzin wystarczy ? Bo ja co prawda zrezygnowałem, ale przyznam, że ciężko mi bez czytania moich ulubionych tytułów.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: usagisensei » sob kwie 25, 2020 9:38 am

Z badań wynika, że wirus na papierze i kartonie utrzymuje się do 48h chyba właśnie. Dodatkowo wszystkie paczki miały ostatnio obsówy jeśli idzie o dostarczanie przez ich ilość (mam znajomego w inposcie i są zawaleni: ilość dzienna przesyłek wzrosła z ok 8k do 49-50k) co samoistnie jest jak częściowa kwarantanna.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Yuriko » sob kwie 25, 2020 9:47 am

Zawsze można przed otwarciem zdezynfekować paczkę.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Archerito » sob kwie 25, 2020 9:53 am

aqila pisze:
sob kwie 25, 2020 9:25 am
Zamawiacie, preordery, ogólnie mangi, gdy rozsiana jest ta zaraza ? Ja zrezygnowałem z wszystkich przedpłat i zamawiania w ogóle tomików. Niechce, by bezpośrednio do mojej wsi dojechał tomik z wkładką coronavirus z Warszawy, czy skądś... Oczywiście jak świat upora się z virusem nadrabiam wszystkie serie.
Ja osobiście kupuję i sprzedaję zdecydowanie więcej niż wcześniej. I nie bawię się w rytuały zostawiania paczek przez jakiś okres czasu i tego typu czary z mleka :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Meliona » sob kwie 25, 2020 10:03 am

Ja tylko wysypuję zawartość z opakowania, wyrzucam opakowanie, myję ręce i zabieram się do dalszego odpakowywania.
Zamawiam chyba tyle samo, co wcześniej, ale teraz wybieram za każdym razem kuriera, by nie chodzić na pocztę. Mam odrobinę mniejszą ochotę na zamawianie preorderów i przesyłek z BD (czyli wysyłek przez pocztę), ale na razie z żadnego nie zrezygnowałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Maur » sob kwie 25, 2020 10:15 am

Ja zamawiam do paczkomatu - po pierwsze, aby mieć obowiązkowy spacer oraz nie zmuszać do kontaku siebie i kurierów. Poza tym jest to szybka i niezawodna forma dostawy.
Z paczkami robię jak Meliona. Wysypuję wszystko z kartonu, wyrzucam opakowanie i myję ręce.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Ajsza » sob kwie 25, 2020 10:54 am

Nic nie zmieniłam, wciąż zamawiam i mangi i inne rzeczy. Według mnie trzeba uważać, stosować się do zaleceń, ale nie dać się zwariować.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Madoka » sob kwie 25, 2020 11:05 am

Ja na razie nie zamawiam, ale bardziej nie ze względów samego wirusa, a jego ewentualnych skutków ekonomicznych. Nie brak mi mang i książek do czytania, ba nawet mam sporo kilkuletnich zaległości czytelniczych a na tą chwilę wolę oszczędzić pieniądze na ważniejsze artykuły lub na czarną godzinę.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Sebek » sob kwie 25, 2020 11:21 am

Nie przestalem zamawiac. Zamawiam tyle, ile wczesniej. Najlepiej robic wlasnie tak, jak Meliona pisze wyzej. Nie mozna dac sie zwariowac, bo po pierwsze skutki ekonomiczne dla wydawnictw moga byc oplakane, jesli ich czytelnicy beda robic, tak jak Ty, a po drugie, nikt nie jest w stanie powiedziec kiedy ten trudny okres zwiazany z koronawirusem mialby sie skonczyc. Jesli powiedzy za miesiac mialoby to sie ustabilizowac, to jeszcze spoko, kazdy wiedzialby na czym stoi, ale jesli to jeszcze potrwa do wrzesnia-pazdziernika, badz tez dluzej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Canis » sob kwie 25, 2020 11:23 am

Garść informacji:
Z analiz naukowych wynika, że patogen najdłużej utrzymuje się na gładkich powierzchniach – do trzech dni na plastiku czy stali nierdzewnej. Eksperci zauważają jednak, że w wyniku kontaktu z powietrzem potencjał zakaźny koronawirusa spada o połowę co 66 minut. Znaczy to, że po sześciu godzinach od osadzenia się na powierzchni żywotność wirusa spada do 2 proc. Taki spadek aktywności patogenu obserwuje się na każdej powierzchni mającej kontakt z powietrzem.
Całość materiału: https://www.medonet.pl/koronawirus-pyta ... 75160.html

Sam również zamawiam do paczkomatu. A nawet jeśli przesyłka trafia bezpośrednio do skrzynki, to wszystkie paczki i koperty traktujemy z wierzchu roztworem spirytusu w atomizerze. Ale nawet bez tego szansa, że się coś złapie jest mniejsza niż błąd statystyczny.

Osobiście przerzuciłem się w całości na zakupy u wydawców. Wczoraj bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie Dango, otrzymałem SMS, że moja przesyłka jest już w drodze. :D

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Dembol » sob kwie 25, 2020 11:25 am

Ja normalnie odpakowuję paczki i odfoliowuje komiksy, ale po wyrzuceniu opakowań myję ręce. Z tym, że to głównie egzemplarze do recenzji, bo moja branża stanęła miesiąc temu i nie wiadomo kiedy wystartuje, więc nie za bardzo mam za co zamawiać. Poza tym moje paczki z początku marca (kiedy wszystko jeszcze było w normie) z UK i USA dochodzą dopiero teraz, więc po prostu wolę poczekać, żeby nic się nie zawieruszyło po drodze.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Alexandrus888 » sob kwie 25, 2020 11:32 am

Maur pisze:
sob kwie 25, 2020 10:15 am
Ja zamawiam do paczkomatu - po pierwsze, aby mieć obowiązkowy spacer oraz nie zmuszać do kontaku siebie i kurierów. Poza tym jest to szybka i niezawodna forma dostawy.
+1. Z obowiązkowym odbiorem po przez aplikację, by nie macać ekranu dotykanego przez losowych ludzi. No i staram się odbierać albo wczesnym rankiem, albo późnym wieczorem, by jak najmniej ludzi spotkać. Moja kwarantanna trwała dotąd 24h, bo gdzieś wyczytałem, że tyle przeżywa wirus, ale jak piszecie, że 48, to mi niewielką różnicę zrobi.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Lou » sob kwie 25, 2020 11:42 am

aqila pisze:
sob kwie 25, 2020 9:25 am
Zamawiacie, preordery, ogólnie mangi, gdy rozsiana jest ta zaraza ?

Oczywiście, na tyle na ile finanse pozwalają, zamawiam różne rzeczy. Wirus to nie powód, żeby zrezygnować z przyjemności.
aqila pisze:
sob kwie 25, 2020 9:25 am
Ja zrezygnowałem z wszystkich przedpłat i zamawiania w ogóle tomików. Niechce, by bezpośrednio do mojej wsi dojechał tomik z wkładką coronavirus z Warszawy, czy skądś...
:lol: :lol: :lol: Ty tak serio? Jak wirus szalał już w Chinach to do mnie przyszła stamtąd paczka i w ogóle nie przejęłam się tym, żeby dezynfekować opakowanie. Nie popadajmy w paranoję.
Jedyna różnica jest taka, że wybieram dostawę do paczkomatu (o ile jest taka opcja dostępna) bo na mojej poczcie są teraz gigantyczne kolejki.
aqila pisze:
sob kwie 25, 2020 9:25 am
Oczywiście jak świat upora się z virusem nadrabiam wszystkie serie.
Co może nastąpić za pół roku, dwa lata albo nigdy. Powodzenia ;) Szczególnie przy możliwym wzroście cen.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Bukafo » sob kwie 25, 2020 11:49 am

Lou się nabija, ale w sumie też trochę mnie to rozbawiło, a następnie się złapałem za głowę. Jak można zrezygnować ze swojego cennego hobby? :0
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Archerito » sob kwie 25, 2020 11:56 am

Bukafo pisze:
sob kwie 25, 2020 11:49 am
Lou się nabija, ale w sumie też trochę mnie to rozbawiło, a następnie się złapałem za głowę. Jak można zrezygnować ze swojego cennego hobby? :0
Niestety takie są skutki chłonięcia medialnej papki, zamiast zastanowić się troszkę nad tą całą sytuacją i wyciągać wnioski. Przykre ale prawdziwe.

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: aqila » sob kwie 25, 2020 12:01 pm

Bukafo pisze:
sob kwie 25, 2020 11:49 am
Lou się nabija, ale w sumie też trochę mnie to rozbawiło, a następnie się złapałem za głowę. Jak można zrezygnować ze swojego cennego hobby? :0
Przekonaliście mnie i dzisiaj zamówiłem Magi i Berserka :p Odczekam to 48 h przed rozpakowaniem.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: Bukafo » sob kwie 25, 2020 12:11 pm

aqila pisze:
sob kwie 25, 2020 12:01 pm
Przekonaliście mnie i dzisiaj zamówiłem Magi i Berserka :p Odczekam to 48 h przed rozpakowaniem.
Haha. Bo to jest właśnie magia tego forum. Brawo Ty! Jesteśmy z Ciebie dumni. 😄😄
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Zamawianie mang, przez internet w dobie pandemii

Post autor: pittegawll » sob kwie 25, 2020 12:32 pm

U mnie bez zmian, Raz w miesiącu wielka paczka z Gildii do paczkomatu. Kilka preorderów dostarczają kurierzy. Paczki z Bookdepository listonosz zostawia mi w skrzynce jeśli przychodzą pojedyncze tomy. Ewentualnie pod drzwiami, na schodach, przy większych zamówieniach. Jestem wtedy w pracy. Standardowo używam żelu dezynfekującego zawsze przy odbieraniu przesyłek. Taki żel mam zawsze ze sobą i używam go na ręce też przed wejściem na zakupy i po wyjściu. Plus rękawiczki w środku sklepu oczywiście. Paczkomaty otwieram aplikacją. Nie mam obsesji, ale jak każdy staram się zminimalizować jakoś ryzyko przenoszenia. Czy zamawiam więcej? może trochę. Ale jak sobie to kalkuluję, to i tak wydaję teraz mniej na tzw przyjemności. Siedząc ciągle w domu i wychodząc jedynie do pracy i po jedzenie, nie wydaję na pierdoły. Normalnie zawsze przecież wpadała jakaś kawka, przekąska, jedzenie na mieście, przejazdy. Do tego zwykłe wyjścia na zakupy, do knajpy, kina, teatru, muzeum itd. Te pieniądze zostają. Nie mówię, że wszystkie te fundusze wydaję teraz na mangi, komiksy czy książki, ale też nie pluję sobie w brodę że za dużo zamawiam. Najważniejsze jest dla mnie, że nie straciłem pracy i ominęła mnie tarcza kryzysowa i 80% wypłaty. Zdaję sobie sprawę jak wiele osób zostało zupełnie bez środków do życia i musiało częściowo lub całkowicie zrezygnować z finansowania swojego hobby, żeby zwyczajnie przetrwać, mieć na czynsz i jedzenie lub leki. Jak wszyscy, mam nadzieję, że przetrwamy ten fatalny czas i wrócimy do normalnego funkcjonowania i cieszenia się swoją pasją w pełni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości