Ranking najbardziej wyczekiwanych mang (ver. 6) - ZAMKNIĘTY

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Paks
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 08, 2020 8:07 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang (ver. 6) - ZAMKNIĘTY

Post autor: Paks » śr sty 08, 2020 8:46 pm

LIGHT NOVEL:
5 pkt - Kimi no suizou wo tabetai (1|seinen, romans, dramat, okruchy życia)

KRÓTKIE MANGI:
10 pkt - Blend S (5+|seinen, komedia, okruchy życia)
9 pkt - Love Live! (5+|seinen, komedia, muzyka, szkolne życie, okruchy życia)

DŁUGIE MANGI:
10 pkt - D-frag (13+|seinen, komedia, szkolne życie)
Ostatnio zmieniony czw lut 10, 2022 4:29 pm przez Paks, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang (ver. 6) - ZAMKNIĘTY

Post autor: DarkNighty » śr cze 03, 2020 8:38 pm

W tym roku Pyrkon się nie odbył z wiadomych powodów, ale to mniej więcej ten czas, by zamknąć obecny ranking i rozpocząć nowy. Za kilka minut możecie spodziewać się nowej edycji - mam nadzieję, że chętnie weźmiecie w niej udział. :)
Tymczasem w tym temacie za jakiś czas Sebek umieści podsumowanie wydanych nowości. :)
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2020 10:45 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1317
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang (ver. 6) - ZAMKNIĘTY

Post autor: Sebek » śr cze 03, 2020 9:22 pm

Przyszedł czas na zakończenie i podsumowanie szóstego już rankingu. Rzućmy okiem na bardziej szczegółowe dane.

17 września 2019 - 3 czerwiec 2020

Rankingi

Podsumowanie:

Wzięło udział: 59 osób
Długie mangi: 59 osób
Krótkie mangi: 55 osób
Light novel: 47 osoby

Udział wzięło nieco więcej osób niż w poprzednim rankingu, co cieszy, bo to zawsze ciekawie obserwować "wish listę" każdego z forumowiczów, prawda?

Niestety wydawnictwa w tym roku nie poszalały i nie zapowiedziały takiej ilości tytułów, jak w zeszłym roku, ale nic straconego, bo jak zwykło się mówić, jak nie w tym roku, to w nadchodzącym. Co prawda jeśli tym razem będzie podobnie, zrzucimy winę na wirusa. Podsumowując nasze wydawnictwa zapowiedziały/wydały 17 tytułów z naszego rankingu. 11 krótszych i 7 dłuższych tytułów. Niestety w tym zestawieniu żadne z wydawnictw nie zapowiedziało żadnej LN'ki z naszej listy, ale pojawiła się jedna gwiazdka u wydawnictwa Kotori w postaci zapowiedzi 1 tomowej light novel. Warto również wspomnieć o nowym mangowym wydawnictwie, Akuma, które zaskoczyło wielu czytelników zapowiadając hentaia, które z wypiekami wyczekiwało wielu forumowiczów od czasu zniknięcia wydawnictwa Yumegari. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć nowo powstałemu wydawnictwu wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim świetnych wyników sprzedaży, bo wiadomo, czym więcej wydawnictw, tym bogatsza oferta, a już zwłaszcza na polu, na które wkroczył nowy gracz.

Rzućmy jeszcze okiem na tytuły, które zostały zapowiedziane, czy w tym momencie już wydane. No dobra, za moment. Osobiście przyznam, że dołączyłem do zabawy, czy też do samego zbierania mang w zeszłym roku. Zebranie tytułów do głosowania nie była problemem, bo liczba interesujących serii, czy też krótkich historii zawsze się powiększa i muszę przyznać, że wydawnictwo Hanami zaskoczyło mnie zapowiedzią z mojej listy. Szkoda, że tylko oni, ale zawsze mogło być gorzej, lepiej również mogło być, no ale coż, jak nie w tym roku, to może w obecnym będę miał więcej szczęścia. Palmę pierwszeństwa wyrwało wydawnictwo JPF, które zapowiedziało serię, którą chyba każdy pogrzebał i nawet nasz forumowy maruda czepiał się ludzi, którzy umieścili tak długą serię w swoich głosowaniach, a tu ni z tego ni z owego nasz kochany JPF wyskakuje z zapowiedzią "JOJO" i rozpoczyna walkę z morzem bojowników o oryginalne onomatopeje, ale jak sami mówią, na ten moment są mega zadowoleni z dotychczasowej sprzedaży i świetnie, bo pokazują, że nawet najdluższa seria nie jest im straszna. Jeśli już jesteśmy przy najstarszym wydawnictwie, to ucieszyli również sporo osób zapowiadając "NOiSE". Najlepszym wynikiem zapowiedzi z morza naszych próśb może pochwalić się wydawnictwo Studio JG zapowiadając w sumie 7 tytułów. Naturalnie nie przebili poprzedniego zestawienia, gdyż wcześniej pokończyło im się wiele tytułów, ale i tym razem postarali się o sympatię czytelników. Zauważyłem, że wiele osób ucieszyło "Grand Blue" i "Nozoki Ana". Zaraz za nimi uplasowało się wydawnictwo Waneko zapowiadając 6 pozycji z których należy wspomnieć przesympatyczny "Spy x Family", który zdobył już serca wielu forumowiczów, ale nie można pominąć też jednej z najpopularniejszych tytułów w Japonii, czyli "Kimetsu no Yaiba". Znalazło się też coś dla starszego odbiorcy, czyli "Utsubora". Wydawnictwo Dango spełniło życzenie osób, które chciały tytuł, który był mangą LGBT, ale nie był z podgatunku yaoi czy yuri, ale poruszał tę tematykę i tak oto dostaliśmy "Shimanami Tasogare", które na dobrą sprawę lada moment dostaniemy w całości. Jak już wspomniałem, wydawnictwo Hanami najbardziej mnie ucieszyło zapowiadając wyczekiwaną przeze mnie serię, "Kubikiri Asa", tematy samurajskie, które nie są aż tak popularne, jak shouneny i nasze rodzynki aż tak chętnie ich nie wydają, toteż jestem Hanami bardzo wdzięczny. Na zakończenie wspomnę o Kotori. Cieszy mnie, że nie zrezygnowali z light novelek i w tym roku wydadzą jednotomówkę i dzielnie kończą już te zaczęte. Wielu forumowiczów uradował fakt, że zapowiedzieli też tytuł od Tezuki. Mnie najbardziej ucieszył fakt, że postanowili przypomnieć o podgatunku "battle royale".

Ciekaw jestem, jak będzie w tym roku. Oby obrodziło w wyczekiwane przez nas tytuły.

Szczegółowe podsumowanie wydawnictw:

Waneko:
(3 krótsze, 3 dłuższe)

--> Spy x Family
--> Utsubora
--> Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai
--> Kimetsu no Yaiba
--> Gekkan Shoujo Nozaki-kun
--> Enen no Shouboutai


JPF: (1 krótszy, 1dłuższy)

--> NOiSE
--> JoJo's Bizarre Adventure

Studio JG: (4 krótsze, 3 dłuższe)

--> Ran to Haiiro no Sekai
--> Tenju no Kuni
--> Watashi no Ookami-kun
--> Nettaigyo wa Yuki ni Kogareru
--> Kaguya-sama wa Kokurasetai
--> Grand Blue
--> Nozoki Ana

Dango: (1 krótszy )

--> Shimanami Tasogare

Hanami: (1 krótszy)

--> Kubikiri Asa

Kotori: (1 krótszy )

--> Ballad x Opera
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2020 8:56 am przez Sebek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang (ver. 6) - ZAMKNIĘTY

Post autor: Drechu » śr cze 03, 2020 10:15 pm

Na jaki okres czasu jest otwarta ankieta? Pół roku? Po zamknięciu robicie podsumowanie wydanych mang w tym okresie, które pojawiły się w ankiecie? Fajna inicjatywa. Wezmę udział w 7 edycji, chociaż dużo czasu zajmie mi zastanowienie się czego chcę i co jest prawdopodobne na wydanie.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang (ver. 6) - ZAMKNIĘTY

Post autor: Alzea » śr cze 03, 2020 10:19 pm

Drechu pisze:
śr cze 03, 2020 10:15 pm
Na jaki okres czasu jest otwarta ankieta? Pół roku? Po zamknięciu robicie podsumowanie wydanych mang w tym okresie, które pojawiły się w ankiecie? Fajna inicjatywa. Wezmę udział w 7 edycji, chociaż dużo czasu zajmie mi zastanowienie się czego chcę i co jest prawdopodobne na wydanie.
Zazwyczaj od pyrkonu do pyrkonu, więc rok, na podstawie rankingu jest tworzona lista gdzie można też zobaczyć jakie mangi cieszą się największą popularnością na forum :)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1317
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang (ver. 6) - ZAMKNIĘTY

Post autor: Sebek » czw cze 04, 2020 8:11 am

Drechu pisze:
śr cze 03, 2020 10:15 pm
Na jaki okres czasu jest otwarta ankieta? Pół roku? Po zamknięciu robicie podsumowanie wydanych mang w tym okresie, które pojawiły się w ankiecie? Fajna inicjatywa. Wezmę udział w 7 edycji, chociaż dużo czasu zajmie mi zastanowienie się czego chcę i co jest prawdopodobne na wydanie.
Jest dokladnie, tak jak Alzea napisala. Aniekta trwa mniej wiecej rok, od Pyrkonu do Pyrkonu.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości