Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Avatar97 » pt kwie 17, 2020 4:37 pm

ja tak koło 100-200 tylko ostatni miesiąc mnie złamały promocje na gildii i poszło 600

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Gokiburi » sob kwie 18, 2020 2:10 am

Wyliczając średnią z ostatnich 11 lat wychodzi 147 na miesiąc. Biorąc pod uwagę tylko 2 ostatnie lata jest już ponad 200 na m-ąc. I tendencja zwyżkowa, ostatnie 3 miesiące ponad 300 na m-ąc. :cry:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 2:28 am

Gokiburi pisze:
sob kwie 18, 2020 2:10 am
Wyliczając średnią z ostatnich 11 lat wychodzi 147 na miesiąc. Biorąc pod uwagę tylko 2 ostatnie lata jest już ponad 200 na m-ąc. I tendencja zwyżkowa, ostatnie 3 miesiące ponad 300 na m-ąc.
To akurat normalne...dorastasz, zaczynasz mieć swoją kasę, przestajesz być uzależniony od kieszonkowego, więc stać Cię na inwestowanie w hobby :) Chyba każdy z nas to przechodził :D

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: ociesek » sob kwie 18, 2020 7:29 am

Przesuwam granice tak regularnie, że aż mnie to przeraża. W tym momencie wydaje na mangi więcej niż na kredyt na mieszkanie :p

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 8:37 am

ociesek pisze:
sob kwie 18, 2020 7:29 am
Przesuwam granice tak regularnie, że aż mnie to przeraża. W tym momencie wydaje na mangi więcej niż na kredyt na mieszkanie :p
Jesteś moim personalnym bohaterem. Od tej pory kiedy tylko resztki moje zdrowego rozsądku będą wołały: "STOP!!! W TYM MIESIĄCU JUŻ WYSTARCZY!!!" to im odpowiem: "ociesek może, a ja nie?". Pozwolę sobie zacytować klasyka Rafała Paczesia: "j***ć biedę" :D

Bartolus
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 11:01 am
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Bartolus » sob kwie 18, 2020 8:55 am

Zaczęło się od kupowania pojedynczych osób tomów w empiku. Teraz 400-500 złotych co miesiąc w sklepach internetowych. Czasem przeglądam też antykwariaty i dodatkowo zakupię coś, czego nie idzie już dostać w normalnej sprzedaży. Od jakiegoś czasu mój wewnętrzny głos mi podpowiada mi, że trzeba to ograniczyć, ale jeszcze udaję mi się przekonać xD

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 9:07 am

Bartolus pisze:
sob kwie 18, 2020 8:55 am
Od jakiegoś czasu mój wewnętrzny głos mi podpowiada mi, że trzeba to ograniczyć, ale jeszcze udaję mi się przekonać xD
Zamknij dziada w lodówce...niech nie fika :D

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: ociesek » sob kwie 18, 2020 11:09 am

Archerito, a na co ja mam w sumie wydawać :P Fajnie, że jest jakaś pasja, coś, co lubię i na czym się skupiam :) A wtedy pieniądze liczą się dla mnie średnio ;)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 11:16 am

ociesek pisze:
sob kwie 18, 2020 11:09 am
Archerito, a na co ja mam w sumie wydawać :P Fajnie, że jest jakaś pasja, coś, co lubię i na czym się skupiam :) A wtedy pieniądze liczą się dla mnie średnio
Hahaha no w sumie jeśli masz gdzie mieszkać i co do lodówki włożyć, żony i kaszojadów brak to faktycznie słuszna uwaga. Oczywiście, że pasja to świetna rzecz. Bardziej mnie dziwi inna kwestia. Zakładając, że kupujesz bezpośrednio z wydawnictw to powiedzmy średnio manga kosztuje Cię 15 zł. Daje to około 70 mang miesięcznie. Gdzie Ty to wszystko trzymasz? :D Mi już bardziej niż brak kasy zaczyna doskwierać chroniczny brak miejsca :D

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Lou » sob kwie 18, 2020 11:34 am

Archerito pisze:
sob kwie 18, 2020 11:16 am
Hahaha no w sumie jeśli masz gdzie mieszkać i co do lodówki włożyć, żony i kaszojadów brak to faktycznie słuszna uwaga.
A to jak żona jest, to już nie można milionów monet na pasję wydawać?
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: ociesek » sob kwie 18, 2020 11:58 am

Archerito, dużo sprzedaję. Nienawidzę czytać skanów i mam zasadę niepiracenia, więc wszystko, co chcę przeczytać, kupuję. I jeśli nie jest to jakiś przełom, to nie zostaje w kolekcji. Idzie dalej w świat. Mam dużą kolekcję, ale i często rotacje w niej.
Archerito pisze:
sob kwie 18, 2020 11:16 am
Zakładając, że kupujesz bezpośrednio z wydawnictw to powiedzmy średnio manga kosztuje Cię 15 zł. Daje to około 70 mang miesięcznie.
Nie wiem, skąd wziąłeś takie wyliczenia, kredyt mam we Franku, co daje trzy razy tyle mang :P

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 12:09 pm

Lou pisze:
sob kwie 18, 2020 11:34 am
Archerito pisze: ↑
sob kwie 18, 2020 11:16 am
Hahaha no w sumie jeśli masz gdzie mieszkać i co do lodówki włożyć, żony i kaszojadów brak to faktycznie słuszna uwaga.

A to jak żona jest, to już nie można milionów monet na pasję wydawać?
Z doświadczenia wiem, że kiedy pojawia się rodzina to priorytety ulegają zmianie i kwota na pasje znacząco maleje.
ociesek pisze:
sob kwie 18, 2020 11:58 am
Nie wiem, skąd wziąłeś takie wyliczenia, kredyt mam we Franku, co daje trzy razy tyle mang
Jesteś moim bohaterem!!! Adoptuj mnie <hahaha> Natomiast rotacja to kompletnie nie mój styl. Jestem strasznym chomikiem więc na chwilę obecną wszystko zostaje u mnie :D Niezależnie od tego czy mi się podobało czy nie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: ociesek » sob kwie 18, 2020 12:17 pm

Archerito pisze:
sob kwie 18, 2020 12:09 pm
Jestem strasznym chomikiem więc na chwilę obecną wszystko zostaje u mnie Niezależnie od tego czy mi się podobało czy nie.
Też tak miałem. A potem uświadomiłem sobie, że rzeczy, do których definitywnie nigdy nie wrócę, zabierają tylko miejsce. Mam tytuły, które są w mojej kolekcji od dwudziestukilku lat, a mam takie, które przeczytałem jeszcze w drodze z pracy do domu i nie trafiły nawet na półkę. Nie ma sensu marnować miejsca po to, żeby tylko coś mieć.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 12:20 pm

ociesek pisze:
sob kwie 18, 2020 12:17 pm
Nie ma sensu marnować miejsca po to, żeby tylko coś mieć.
Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Tylko niestety do takich decyzji trzeba dorosnąć. Ja jeszcze póki co nie dorosłem. Jak tylko pomyślę, że miałbym sprzedać np. Grę w króla, która była strasznie nijaka, a zakończenie gówniane to serduszko mi pęka :(

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: ociesek » sob kwie 18, 2020 12:21 pm

Ale w ten sposób zrobisz miejsce czemuś innemu, dobremu, lepszemu :) Nie mówię, że mam w swoich zbiorach same dobre rzeczy, o nieee :D Ale sa tam tytuły, do których na pewno wrócę, z którymi mam jakieś dobre wspomnienia lub które naprawdę mi się podobały. Jeśli coś jest regularnie spychane na coraz niższe miejsce na półkach, to znaczy, że wcale nie powinno tam być.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: nikotynaimalina » sob kwie 18, 2020 12:24 pm

Lou pisze:
sob kwie 18, 2020 11:34 am
Archerito pisze:
sob kwie 18, 2020 11:16 am
Hahaha no w sumie jeśli masz gdzie mieszkać i co do lodówki włożyć, żony i kaszojadów brak to faktycznie słuszna uwaga.
A to jak żona jest, to już nie można milionów monet na pasję wydawać?
Jak jest żona, to i ona powinna się dołączyć do kupowania mang :lol:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 12:26 pm

ociesek pisze:
sob kwie 18, 2020 12:21 pm
Ale w ten sposób zrobisz miejsce czemuś innemu, dobremu, lepszemu
Nie potrafię patrzeć na to w ten sposób. Dla mnie to jest tak jak wydawanie części siebie bo z każdą mangą mam jakieś wspomnienia, historyjki czy anegdoty. I jeżeli bym je wydał to ta część mnie też by się gdzieś ulotniła z czasem. Może to i głupi ale tak już mam. Bardzo przywiązuję się do przedmiotów :)
nikotynaimalina pisze:
sob kwie 18, 2020 12:24 pm
Jak jest żona, to i ona powinna się dołączyć do kupowania mang
Szukam takiej żony już jakiś czas i bezskutecznie ;(
Ostatnio zmieniony sob kwie 18, 2020 12:27 pm przez Archerito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Mormicc » sob kwie 18, 2020 12:39 pm

Stwierdzić, że chce się pozbyć jakiegoś tytułu to nie problem. Gorzej, że potem nikt nie chce tego kupić :v
Jak mam zapłacić 15/20zł za tomik, który przeczytam raz i nigdy do niego nie wrócę, a następnie cudem sprzedam za >5zł to wolę nie kupować wcale. Mój budżet na mangi nie jest z gumy i kupienie jednego tytułu równa się nie kupieniem innego. Więc przy dobieraniu tytułów do kolekcji zawsze biorę to pod uwagę.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: usagisensei » sob kwie 18, 2020 12:44 pm

Archerito pisze:
sob kwie 18, 2020 12:26 pm
nikotynaimalina pisze:
sob kwie 18, 2020 12:24 pm
Jak jest żona, to i ona powinna się dołączyć do kupowania mang
Szukam takiej żony już jakiś czas i bezskutecznie ;(
Ja też długo szukalam męża-mangowca i znalazłam go na tym forum także nie łam się i szukaj dalej. Znajdziesz w koncu swoją 2 połówkę :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Hajs się zgadza, czyli ile miesięcznie przeznaczamy na mangi

Post autor: Archerito » sob kwie 18, 2020 12:47 pm

usagisensei pisze:
sob kwie 18, 2020 12:44 pm
Ja też długo szukalam męża-mangowca i znalazłam go na tym forum także nie łam się i szukaj dalej. Znajdziesz w koncu swoją 2 połówkę
A już myślałem, że się zgłaszasz no jakże odpowiedzialne stanowisko <hahaha> Szczerze to zazdraszczam całym serduszkiem :) W ostateczności jak nie znajdę drugiej połówki to pozostaje pierwsza 0,7 :D W obu przypadkach na pewno będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości